Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 14:24   #1241
Quote:
Ivan495 kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu kupiti/naručiti rezervne 20V Parkside baterije?

Btw. Od idućeg tjedna je opet onaj set alata od 550kn i aku brusilica za 550kn.
Danas javili iz Ilirske 33 Zagreb da im je stigla 20V 3Ah baterija i da je cijena 190 kuna.
lime45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:23   #1242
Ekipa, jel netko probao onaj trimer iz Lidla?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 08:26   #1243
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ekipa, jel netko probao onaj trimer iz Lidla?
Sličan tome imam 5 godina.Nije radio previše pa ne mogu reći loše stvari u vezi kvalitete motora.Pozitvno je što je jeftin i snažan( stvarno)i ima jamstvo 3 godine,a Lidl je stvarno pošten što se tiče povratka robe
No, ima i mana ...Naime,glava za nit je čudna...zafrkava.Cijev kroz koju prolazi kardan se počela vrtiti oko svoje osi prilikom košnje .Motor u jednom položaju , a cijev i ručke se zakrenule.S obzirom da je rastavljiv i s tim praktičan je dobra strana,ali taj spoj je loše izveden .Pa sam morao improvizirati..
Sve u svemu radi ,ponekad zeza paljenje.Kada budem drugi puta kupovao trimer,vjerojatno ću uzeti neki markirani skuplji samo iz razloga što ću moći nabaviti dijelove i za 20 godina .Ovaj je nekakva imitacija einhell--a i ne da mi se ganjati po bijelom svijetu dijelove.


Mene zanima ima li tko kakva iskustva s aku rezačem grana..
http://www.lidl.hr/hr/2635.htm?actio...etail&id=57915
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 09:39   #1244
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
Mene zanima ima li tko kakva iskustva s aku rezačem grana..
http://www.lidl.hr/hr/2635.htm?actio...etail&id=57915
Isto kao i ovo https://www.bricovideo.ovh/video/pro...ues-forum.html samo novija baterija.

Mislim da vrijedi tih para obzirom na konkurenciju koja je duplo skuplja.

Rezervna baterija 2Ah 150 kuna, 3Ah 190 kuna.
lime45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:33   #1245
Ljudi, je li itko probao ovaj njihov 4u1 što kod nas ide za 1.5K?

Od cijelog seta potrebne su samo škare za živicu i pila.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:26   #1246
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Ljudi, je li itko probao ovaj njihov 4u1 što kod nas ide za 1.5K?

Od cijelog seta potrebne su samo škare za živicu i pila.
Imam ja vec dvije godine, mogu ga samo pohvaliti. Jedino mi je malo glupo izvedeno za trimer jer ga drzis i imas polozaj kao kod onih manjih "igracka" trimera(znaci nema dvije rucke sto bi bilo idealno). A ova mala pila je odlicna, sto je ta sve ispilila nebi mogao povjerovati. Uglavnom sve u svemu vise sam nego zadovoljan i za moje potrebe je odlican, a mogu ti reci u zadnje vrijeme najvise ga koristim za rezanje grana P.s nisam isprobao skare za zivicu, ali vjerujem da i to radi dobro, pogotovo ako imas visoku zivicu
Neke vece probleme nisam primijetio, osim sto mi je jako cudan polozaj kod flaksanja jer nema dvije rucke, a trimer je veci. 3 godine garancije, ako ga neces forsirati, po meni dobra kupnja.
A posto tebi trimer nije potreban, ovo bi ti trebalo biti vise nego dobro.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:58   #1247
Nisi imao problema s izlijevanjem goriva i random gašenjem?
Koliko su jake vibracije?

Ma ovo je džubre od živice, ako se uopće može nazvati živicom(puno proraslih voćaka, hrastova i sličnog).
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:39   #1248
Quote:
lime45 kaže: Pogledaj post
Danas javili iz Ilirske 33 Zagreb da im je stigla 20V 3Ah baterija i da je cijena 190 kuna.
A jel se možee naručiti i što od ostalog 20v alata kojeg nemaju u ponudi, al ima recimo na njemačkom Lidl web shopu.
Tnx

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:02   #1249
Ima li netko iskustva sa parkside SDS busilicom? Ona jača, 15J (interesantno da joj je snaga 1300W, dok ona sa 5J ima 1500W).

https://www.lidl.de/de/parkside-abbr...300-a1/p223746
maki93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:01   #1250
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Ljudi, je li itko probao ovaj njihov 4u1 što kod nas ide za 1.5K?

Od cijelog seta potrebne su samo škare za živicu i pila.
kupio jedan rođak. pa vidio fuxtec pa reko pljunuti florabest. valjda se da naručit i marka "akoj"

škare za živcu su više za lišće i manje grančice. ako je živica stoljetna ko moja, električne škare su bolje, držiš i na debljim granama (2 cm) neko vrijeme i prepili ju. ove od trimera se zablokiraju pa mogu i zupčanici otići (bar su mi ošli na extendIt nastavku za homelite/mtd)

kad se škare produže sa još 1m sve je nekak ko ribički štap ali polako - pa radi. čak i u horizontali uz neki oslonac se da dost živice porezat. i dosta ravno. idelano je za visinu od 2-3 metra. samo mašeš u vertikali i savršeni zid od živice. ceradu na pod da ne skupljaš.

motorka je ok, posebno ako se uz florabest dobije i nastavak od 1m. glavno da granje ne pada po glavi.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:06   #1251
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Ljudi, je li itko probao ovaj njihov 4u1 što kod nas ide za 1.5K?

Od cijelog seta potrebne su samo škare za živicu i pila.
Glava u koju ide nit je kurčina, od meke plastike i razletjela mi se pri prvoj košnji.

Pri drugoj mi je pukao branik glave.

Škare za živicu su sranje, nemreš niš s njima.

Sam motor i pila su dobri, nož je tak-tak. ak zameniš glavu i branik, ispada dobro, ali pitanje je koliko traje, pogotovo kad radiš s produžnim nastavcima.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:08   #1252
Quote:
nikola69 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Kao hobista ispitujem da li vrijedi tračna brusilica iz Lidla ( 333,ookn)
Žuti einhel nije zadovoljio ( za orjentaciju )

Hvala
To je isto kao da u Husqvarna trgovini motornih pomagala kupuješ kruh.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:22   #1253
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
kupio jedan rođak. pa vidio fuxtec pa reko pljunuti florabest. valjda se da naručit i marka "akoj"

škare za živcu su više za lišće i manje grančice. ako je živica stoljetna ko moja, električne škare su bolje, držiš i na debljim granama (2 cm) neko vrijeme i prepili ju. ove od trimera se zablokiraju pa mogu i zupčanici otići (bar su mi ošli na extendIt nastavku za homelite/mtd)

kad se škare produže sa još 1m sve je nekak ko ribički štap ali polako - pa radi. čak i u horizontali uz neki oslonac se da dost živice porezat. i dosta ravno. idelano je za visinu od 2-3 metra. samo mašeš u vertikali i savršeni zid od živice. ceradu na pod da ne skupljaš.

motorka je ok, posebno ako se uz florabest dobije i nastavak od 1m. glavno da granje ne pada po glavi.
Znaci nista od toga, u "zivici" se nade i koja grana promjera 5cm. Struja nije opcija - samo benzin i accu.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:54   #1254
Quote:
maki93 kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa parkside SDS busilicom? Ona jača, 15J (interesantno da joj je snaga 1300W, dok ona sa 5J ima 1500W).

https://www.lidl.de/de/parkside-abbr...300-a1/p223746
Da li je je ova "slabija" (po djulima, jaca po wattima) bolje za neke stvari, npr. za rupe?

https://www.lidl.de/de/parkside-bohr...500-c3/p225390

Odnosno je li ova koju sam linkao u prethodnom postu samo za razvaljivanje (za što je i primarno kupujem, trebam razvaliti zid od nekih 10 cm i 5 m dužine, no nakon toga koristio bi ju i za druge stvari, npr. za rupe za koje je moja stara udarna bušilica od 850W preslaba).
maki93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:30   #1255
Onaj "slabiji", s 15J je samo udarni čekić, nema vrtnje i nemre bušiti rupe s borerima, već samo štemati špicom ili majzlom.
Onaj jači, s 5J, je čekić-bušilica, i univerzalniji je, no slabiji za razbijanje.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:18   #1256
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
To je isto kao da u Husqvarna trgovini motornih pomagala kupuješ kruh.
Hajde, smiri doživljaje.

Brusilica je skroz okej, a za tu lovu super.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 03:38   #1257
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Onaj "slabiji", s 15J je samo udarni čekić, nema vrtnje i nemre bušiti rupe s borerima, već samo štemati špicom ili majzlom.
Onaj jači, s 5J, je čekić-bušilica, i univerzalniji je, no slabiji za razbijanje.
Hvala na pojašnjenju.

Da li bi ta od 5J bila dovoljna za srušiti pregradni zid 5 puta 2.5 metara, oko 10 cm debljine? Zid je ili od knaufa ili siporeksa, nisam 100% siguran.
maki93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 03:43   #1258
Knauf... Siporeks...!? Pa šta će ti štemalica za to? Ja sam prije mjesec dana razvaljivao armirani beton s tom od 5J
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:32   #1259
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Znaci nista od toga, u "zivici" se nade i koja grana promjera 5cm. Struja nije opcija - samo benzin i accu.
mogo bi se napravit češalj od letvi i daske koji bu držao sve na okupu pa potegnut motorkom. ko kod frizera. samo ne znam oće skinut lanac manje grančice. ali pazi da ne koristiš pravu motorku ako radiš iznad visine glave, ova od trimera na 2-3m udaljenosti je sigurnija. isto tako bježi od lojtri jedino ako radiš na ruke. kod pada refleks je stiskanje alata i gasa, ja sam radio na lojtrama i mahao s trimerom s nastavkom za živicu - vrlo nestabilno i nesigurno. odonda samo sa zemlje.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:40   #1260
Ja ovo ljeto kupio lemilicu. Onu s regulacijom grijanja. Do 5. Sitne stvari je dovoljno staviti na 2, super sam zadovoljan.
Prije toga sam imao onu einhell pištolj, s lampom, nisam bio zadovoljan jer je bila prejaka i neprecizna za sitne stvari.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.