Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 19:53   #8461
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Super, hvala vam
Bitno mi je da pustaju unutra, a ako budem u stanju mogu ga i pricekat da nadje parking vani ako bude trebalo

Jos jedno pitanje, kad se ide na indukciju, kad se dolazi u bolnicu?
To jutro ili vecer prije? Kako to otprilike izgleda, cijeli proces?
U teoriji te zaprime dan prije. Al cula sam da jednoj zeni objasnjavaju da dodje taj dan ujutro nataste jer ce mozda odmah ujutro krenuti a treba jos neka pretraga.
A neke pak opet budu u bolnici i tjedan dva prije indukcije al to sad vec ovisi o razlogu iste.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:04   #8462
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Super, hvala vam
Bitno mi je da pustaju unutra, a ako budem u stanju mogu ga i pricekat da nadje parking vani ako bude trebalo

Jos jedno pitanje, kad se ide na indukciju, kad se dolazi u bolnicu?
To jutro ili vecer prije? Kako to otprilike izgleda, cijeli proces?
Ja sam morala doći dan ranije. Ujutro te bude u čini mi se 5 sati pa slijedi klistir i brijanje ako je potrebno.
Kad obaviš wc tuširanje i pravac radjaona :-)
Ako si planirala epiduralnu odmah tražiš vađenje krvi tako da ti nalaz stigne na vrijeme. Zatim buše vodenjak, stave ctg i daju drip.
Mislim da je to uglavnom to
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:04   #8463
Da, kao sto je ivika napisala ide indukcija. Ja bila prijev16 dana. Zaprimili me dan prije,ujutro u pet buđenje, klistir,brijanje,wc,tus i u pol 7 u rađaonu. Oko 7 busenje vodenjaka,u 7:30 drip. I onda svakih negdje pola sata pojacaju drip, a svakih 45 min do sat vremena pregledaju kako se otvaras. Na ctg si stalno spojena, al ja sam trazila da idem na wc i pustili su me,a dobila sam i loptu,stave je kraj ctg-a,sjednes na nju i onda te spoje na ctg. Loptu dobijes jedino ako je beba glavom u zdjelici, to te doktor pregleda prvo.
Uz drip u guzu dobijes injekciju normabela i buscola(mislim da se tako zvao dr.lijek uz normabel). Pisala sam ovdje vec indukcija mi nije bila nista bolnija od prirodnih trudova,imala sam pauzu između svakog truda i sve je prilicno brzo bilo gotovo.Al ja sam drugorotka,'prvi porod tri i pol sata,ovaj tri sata sve zajedno,bolilo jako zafnjih sat vremena.
gombalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:07   #8464
I vazno je za indukciju jesi ili nisi otorena,sve brze ide ako jesi. Iako sam uvijek za sve prirodno,i indukciju sam deset dana odbijala,preporucam ako si prvorotka i jos zatvorena da uzmes epiduralnu. Zasto te hoce inducirati?
gombalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:22   #8465
Sori malo upadam zanima me sto se tice brijanja.. Ja bi to obavila sama pa me zanima kak to ide, dal pogledaju jel ok pa malo poprave ili mogu rec da sam sama pa puste? Koliko detaljno treba bit obrijano?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:30   #8466
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
Sori malo upadam zanima me sto se tice brijanja.. Ja bi to obavila sama pa me zanima kak to ide, dal pogledaju jel ok pa malo poprave ili mogu rec da sam sama pa puste? Koliko detaljno treba bit obrijano?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
Mora biti skroz obrijano, bar su mene sa ziletom onim pravim brijali iako sam bila obrijana. To su radili prije klistira

Edit: nisam radjala u Zg,da ne bude zabune. Naletila sam na pitanje pa odgovorila mozda se razlikuje od bolnice do bolnice
__________________
cura
beba

Zadnje uređivanje profesorka87 : 24.08.2017. at 16:19.
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:14   #8467
Mene nitko nije popravljao. Dolje sam se sama obrijala, ono iznad samo s trimerom skratila.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:31   #8468
Mene isto nije popravljao. U četvrtak sam se podbrijala a u subotu je bila indukcija
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 05:33   #8469
Quote:
gombalica kaže: Pogledaj post
I vazno je za indukciju jesi ili nisi otorena,sve brze ide ako jesi. Iako sam uvijek za sve prirodno,i indukciju sam deset dana odbijala,preporucam ako si prvorotka i jos zatvorena da uzmes epiduralnu. Zasto te hoce inducirati?
Ne mora pocetno otvaranje nista znaciti kod indukcije, ja sam bila 4 cm otvorena pa je kasnije sve stalo, nema pravila, kod prvorotki pogotovo to teze ide a koliko vidim dosta beba ima problema sa spustanjem pa tu onda dolazi do skakanja po trbuhu, vakuma ili carskog.

Inace, hrana se bas pogorsala u rodilistu i stalno netko upada u sobu od kasno navecer (23 h) do rano ujutro, mjerenje temperature u 4:30, pa ko je tu lud vise, a kao trebas se odmorit za porod ili oporavit nakon poroda a imas mozda 4-5 sati maximum za spavanje.

Doktori su bas ljubazni i vecina osoblja osim onog Bolace koji ne zna ni pozdraviti, a cistacice bas bahate za nepovjerovati

Pelene dodatne ponesite jer se dobije jako malo pelena za razliku od prije kad su cijeli paket dali.
petroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:15   #8470
Hvala vam na opisu, sad sam više pripremljena na to što me čeka
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:32   #8471
Samo da javim svoje iskustvo s Vinogradskom

Prošli tjedan na pregledu su mi u TA izmjerili previsok tlak i hospitalizirali me na promatranje.
U bolnici su mi napravili sve pretrage, mjerili tlak tri puta dnevno i sve je bilo ok pa su me pustili doma drugi dan

Meni je ovo došlo kao generalna proba bolnice

Oduševljena sam osobljem, stvarno su svi jako dragi.
Sve je jako čisto, čak i WCi i tuševi.

Jedini je problem s tuševima što su malo pljesnjivi i u vrijeme tuširanja (ujutro i uvečer) pločice znaju bit jako mokre, tako da me bilo strah da cu se pokliznut.
Definitivno nosite japanke za tuširanje i neku torbicu gdje cete stavit sve što vam treba za otuširat se, jer imaju samo tri kukice, nema nikakvog stalka za ostavit gel za tuširanje ili nešto.
Nosite WC papir definitivno, nema ga uopće.

Hrana je isto bila ok, bolje nego što sam očekivala (očekivala sam užas )

Dojmilo me što je većina rodilja bila baš dobro raspoložena, a sestre su non-stop obilazile bebe i odnosile ih/donosile mamama
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:03   #8472
Lentil drago mi je da si imala dobro iskustvo!
Meni su isto tako svi bili predivni tako da imaju samo preporuke od mene.
Ono sto me jos jako dojmilo je da me pri izlasku predstojnica pitala kako sam bila zadovoljna s uslugom i osobljem. E to stvarno u hrv bolnicama nisam nikad dozivjela.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:31   #8473
Lijepi pozdrav cure!

Trudna sam 28+1, termin je 29.11. i trenutačno razmišljam u kojoj ću bolnici roditi. Za sad je na vrhu popisa bila Vinogradska zbog odnosa sestri prema bebama i osoblja tijekom samog poroda, ali i stručnog tima ljudi koji tamo radi. Barem su mi tako rekli.
Međutim, jučer sam dobila informaciju da se cura odlučila za Petrovu bolnicu jer ako se bilo što desi mami ili bebi tijekom poroda da ih tak i tak voze u Petrovu što bi značilo da tamo imju širi spektar stručnjaka?
Jel zna ko koje bi to uopće komplikacije bile koje u Vinogradskoj nebi mogli riješiti, odnosno jel itko išta zna o ovome?
I čitala sam puno Vaše postove, ali nisam uspjela skužiti baš puno o higijeni ˝donjeg područja˝ nakon poroda. Znači, pročitala sam da mi trebaju jednokratne mrežaste gačice i ulošci, ali nisam sigurna na koji način se koriste te gačice, jel one ide preko pamučnih da učvrste taj uložak ili kako? Gdje ih mogu kupiti i treba li mi još nešto osim toga što se tiče baš te higijene?
5Eveline5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:52   #8474
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav cure!

Trudna sam 28+1, termin je 29.11. i trenutačno razmišljam u kojoj ću bolnici roditi. Za sad je na vrhu popisa bila Vinogradska zbog odnosa sestri prema bebama i osoblja tijekom samog poroda, ali i stručnog tima ljudi koji tamo radi. Barem su mi tako rekli.
Međutim, jučer sam dobila informaciju da se cura odlučila za Petrovu bolnicu jer ako se bilo što desi mami ili bebi tijekom poroda da ih tak i tak voze u Petrovu što bi značilo da tamo imju širi spektar stručnjaka?
Jel zna ko koje bi to uopće komplikacije bile koje u Vinogradskoj nebi mogli riješiti, odnosno jel itko išta zna o ovome?
I čitala sam puno Vaše postove, ali nisam uspjela skužiti baš puno o higijeni ˝donjeg područja˝ nakon poroda. Znači, pročitala sam da mi trebaju jednokratne mrežaste gačice i ulošci, ali nisam sigurna na koji način se koriste te gačice, jel one ide preko pamučnih da učvrste taj uložak ili kako? Gdje ih mogu kupiti i treba li mi još nešto osim toga što se tiče baš te higijene?
Koliko ja znam petrova ti je bolja ako ti prijeti prijevremeni porod. Tipa ispod 30 tt. Al samo zbog bolje skrbi o djetetu. Iako je za stvarno kriticne slucajeve Rebro glavno.
A za ostale stvari ne vidim koja bi to komplikacija mogla biti a da te u vinogradskoj ne bi mogli poroditi. I ovak ak ne ide vaginalno napraviti ce carski. Nije da ce te u sred trudova sa zaglavljenim djetetom staviti u hitnu i voziti u petrovu.
Jedino ako se neka komplikacija dogodi nakon poroda onda bebac mozda ode u petrovu ili na rebro.
Al ak ti trudnoca prolazi normalno i nema indikacija za bilo kakve komplikacije, vinogradska je sasvim ok izbor.

U svakom slucaju tebe ce zakrpati u obje bolnice sto god da se dogodi. Jedino ako je neki problem s djetetom mozes razmisljati o ovoj ili onoj bolnici.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:08   #8475
Hvala na odgovoru!
Trudnoća je zasad uredna, tako da vjerojatno ostajem pri Vinogradskoj
5Eveline5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:27   #8476
Evelin,jednokratne gacice same oblacis i stavis si ulozak,prvi dan bolje dva uloska. Pamucne gacice ne oblacis uopce jer to dolje sve bolje dise kroz jednokratne iako znam i cure koje su koristile samo svoje pamucne gacice. Ako te jos sta zanima samo pitaj��
gombalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:28   #8477
Pozdrav i od mene.

Imam jedno pitanje za one koje su rodile carskim rezom u Vinogradskoj, tko vam je bio operater i kako ste zadovoljne?
Preporucate li nekog posebno?

Ja sam s jedne strane dobila preporuku za dr. Grgica, a sa druge strane za prof. Kosec ili dr. Sabolovic-Rudman.....tako da sam malo zbunjena.
Mislim preporuke su od ljudi iz struke.
Ali mene iskreno vise zanimaju iskustva i preporuke zena koje su to prosle.

Kod mene se radi o dijagnozi placente previje, tako da nazalost carski ovaj put nema sanse da izbjegnem, naime bit ce elektivni i prije termina, tako su mi rekli.

Bila bih zahvalna za iskustva ili neki savjet.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:13   #8478
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Pozdrav i od mene.

Imam jedno pitanje za one koje su rodile carskim rezom u Vinogradskoj, tko vam je bio operater i kako ste zadovoljne?
Preporucate li nekog posebno?

Ja sam s jedne strane dobila preporuku za dr. Grgica, a sa druge strane za prof. Kosec ili dr. Sabolovic-Rudman.....tako da sam malo zbunjena.
Mislim preporuke su od ljudi iz struke.
Ali mene iskreno vise zanimaju iskustva i preporuke zena koje su to prosle.

Kod mene se radi o dijagnozi placente previje, tako da nazalost carski ovaj put nema sanse da izbjegnem, naime bit ce elektivni i prije termina, tako su mi rekli.

Bila bih zahvalna za iskustva ili neki savjet.
Ja sam zaboravila tko je bio stariji doktor, ali je bio zakon, zahebant - neki dalmoš ili tako nekako.
A mlađa je bila dr. Jukić koja je isto tako po meni odlična vrlo stručna doktorica. Nakon njih dvoje potpuni oporavak je trajao svega tjedan dana
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:26   #8479
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja sam zaboravila tko je bio stariji doktor, ali je bio zakon, zahebant - neki dalmoš ili tako nekako.
A mlađa je bila dr. Jukić koja je isto tako po meni odlična vrlo stručna doktorica. Nakon njih dvoje potpuni oporavak je trajao svega tjedan dana
Hvala na odgovoru.
Joj super mi je cut takve lijepe price o brzom oporavku, odmah mi je malo lakse.
Ja sam prvi put rodila prirodno, porod nije bio bas za pamcenje, ali ipak prirodno je prirodno.
Moram priznat da se sad bas malo bojim kako ce to sve izgledati, naime svi promjene izraz lica kad vide dg placente previje...pa zar je to tako rijetko?!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:23   #8480
Koliko zanam i nije baš tak rijetko. Ne brini biti će sve ok
Samo odmah, koliko to ludo i nemoguće zvučalo u tom trenu, drugi dan moraš na noge. Osjećaj je ful čudan. Ali što prije prohodaš čak i par metara, oporavak je time brži! I nemoj se ustručavati tražiti lijekove protiv bolova. Daju samo treba tražiti.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.