Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 11:25   #41
"Dodir duha svetog" ima veze s crkvom isto kao i sa udruženjem taxista, vlakovođama, udruženjem kuhara, pekarskom zadrugom itd.
Crkva je potpuno isto "u duhu" kao i spomenute grupe. Crkva dapače ne voli previše one "u duhu", takvi ljudi šire obzore, nisu više dovoljno ekstremni i fanatični, prestaju biti sljedbenici, opasni su i nije ih lako kontrolirati. (Vidi slučaj Anthony De Mello)
I kome bi trebalo dokazivati status "dodirnutog" i zašto?
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:05   #42
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dakle, španjolska spisateljica je doživjela dodir Duha Svetog a moja prijateljica i njen partner su imali grupnu halucinaciju?

Kako to...?

Jer susret sa nepoznatim nije izazvao u njih nikakvi poriv za štovanje, obožavanje, klanjanje, vjerski ushit...i odlazak u crkvu

Osnovni uvjet za dokazivanjem dodira ovakve vrste je priklanjanje jednoj duhovnoj praksi a ne otvaranje univerzalnim duhovnim obzora što govori o našoj duhovnoj prirodi bez obzira što smo po svojem zemaljskom identitetu.
Znakovi Duha koje crkva prepoznaje, nedostaju.
Atačirala sam uradak par postova ranije koji ih opisuje.

Ne umanjujem iskustvo tvojih prijetelja. Ne znam kako ga okarakterizirati.
Vrijedno ili manje vrijedno?
Jel to neka vizije ili susret s nekakvim duhovnim bićem, tko zna?
Možda da pitaš njih što im je značilo?
Koliko sam uspjela shvatiti iz onog što pišeš - ne mnogo.

Duh Sveti ne ostavlja te u tom "stanju"/raspoloženju.
Njegov je dodir doslovno "life changing".
Izvan svega što si ikada doživjela...ostavlja te bez daha.
Ispunjava nadahnućem kojeg se riječima ne može opisati.
Na svijet oko sebe više ne gledaš istim očima...ne ponašaš se više na isti način, što je svatko oko tebe u stanju uočiti (znakovi).

Nikog ne diskvalificiram.

Samo primjećujem.

Sveta Tereza Avilska:

“Poneki put me snađe tako velika želja da se pričestim, te ne znam da li se to može dosta naglasiti. Dogodilo mi se to i jednog jutra kad je tako kišilo te se činilo da se neće moći izići iz kuće. Kad sam već bila izvan nje, bila sam toliko izvan sebe zbog one želje, da mi se činilo kako bih, sve da su mi i koplja uprli u prsa, bila pošla između njih, a kamoli kroz vodu. Čim sam stigla u crkvu, zahvatio me je veliki ushit. Učinilo mi se da vidim kako se otvaraju nebesa;
Slavlje koje sam tada osjetila u sebi ne može se opisati, niti iskazati, niti će ga moći zamisliti tko to ne bude prošao. Shvatila sam da se tamo nalazi sve što se može poželjeti, a nisam vidjela ništa. Rekli su mi, a ne znam tko, da je jedino što sam tamo mogla učiniti to da shvatim kako ne mogu shvatiti ništa, te promatrati kakvo je ništavilo sve u usporedbi s Onim. Stoga se kasnije moja duša sramila videći da bi mogla zastati na ikakvoj stvorenoj stvari, a kamoli oduševiti se njome, zato što mi je sve nalikovalo na mravinjak."

Sve ono što sam spominjala i Ona spominje (ne mogu ti objasniti koliko mogu razumjeti, podsjetiti se u sebi na "Ono" o čemu govori...).

To je upravo ta razina nadahnuća...ili bolje rečeno, možda ne ta razina/stupanj kojeg je iskusila Tereza, ali je svakako TO...doslovno TO! (u svakom pogledu i dovljnoj "mjeri" da te u potpunosti pomete s nogu. SAMO JE SEKUNDA DOVOLJNA!!!)

Usporedi to sa iskustvom tvojih prijatelja i sama izvedi zaključke.

Zadnje uređivanje Della17 : 11.09.2017. at 21:05.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:42   #43
https://www.youtube.com/watch?v=xdUIqKJyD0Q

neki komentari na ovo? zanimljiva mi je tema i malo sam istrazivao u zadnje vrijeme,u rimokatolickoj crkvi se duh sveti samo spominje formalno al u pentekostalnoj izgleda rade s njim na dosta konkretan nacin. nekako mi intuicija govori da bi nekako tako trebalo bit,bog sigurno nije ustogljen osuseni svecenik koji monotonim glasom cita retke iz biblije.
Landrolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:51   #44
Jeftina cirkuska predstava. Ništa što ne može prosječni scenski hipnotizer, ali uz puno veću zaradu i puno manje etičnosti posto psiho-fizioloske trikove prodaje naivnim vjernicima pod nešto drugo.
Old 11.09.2017., 21:11   #45
Grozno, kakav cirkus i nasilje. Nesretni ljudi traže rješenje na krivom mjestu.
A pravo rješenje tegle uokolo skriveno na mjestu do kojeg ne postoji cesta, niti razdaljina.

Quote:
Landrolas kaže: Pogledaj post
...nekako mi intuicija govori da bi nekako tako trebalo bit,bog sigurno nije ustogljen osuseni svecenik...
Tako može biti u cirkusu, ne u realnosti. Tako ne bi trebalo biti...i nije. Kao što nije ni svečenik to.
Istina i rješenje nisu u nijednom objektu u koji možeš uperiti prst.
Jer da je, već bi ju našli.
Istina si Ti, ili kako je Sv Franjo sažeo "ono što tražiš je mjesto s kojeg tražiš"...sad se pitaj kako je to moguće, jesam li ja stvarno to što tražim?
Pitaj se "tko sam ja"?

Zadnje uređivanje Zajko : 11.09.2017. at 21:41.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:46   #46
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Grozno, kakav cirkus i nasilje. Nesretni ljudi traže rješenje na krivom mjestu.
A pravo rješenje tegle uokolo skriveno na mjestu do kojeg ne postoji cesta, niti razdaljina.

Tako može biti u cirkusu, ne u realnosti. Tako ne bi trebalo biti...i nije. Kao što nije ni svečenik to.
Istina i rješenje nisu u nijednom objektu u koji možeš uperiti prst.
Jer da je, već bi ju našli.
Istina si Ti, ili kako je Sv Franjo sažeo "ono što tražiš je mjesto s kojeg tražiš"...sad se pitaj kako je to moguće, jesam li ja stvarno to što tražim?
Pitaj se "tko sam ja"?
neznas da je predstava,spekuliras.isus se proslavio s izbacivanjem zlih duhova iz ljudi snagom duga svetog i to je bilo prvo sto je cinio. isto tako,ta metoda "ko sam ja" nece donijet puno ploda ne zavaravaj se,Ramana Maharishi je odavno napustio tijelo a metoda je vrlo opasna jer se pretvara u mentalnu formulu koja je sama sebi svrha.
Landrolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:59   #47
Super, pa ti već znaš istinu, onda tko sam ja da ti kvarim zabavu.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:59   #48
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Znakovi Duha koje crkva prepoznaje, nedostaju.
Atačirala sam uradak par postova ranije koji ih opisuje.

Ne umanjujem iskustvo tvojih prijetelja. Ne znam kako ga okarakterizirati.
Vrijedno ili manje vrijedno?
Jel to neka vizije ili susret s nekakvim duhovnim bićem, tko zna?
Možda da pitaš njih što im je značilo?
Koliko sam uspjela shvatiti iz onog što pišeš - ne mnogo.

Duh Sveti ne ostavlja te u tom "stanju"/raspoloženju.
Njegov je dodir doslovno "life changing".
Izvan svega što si ikada doživjela...ostavlja te bez daha.
Ispunjava nadahnućem kojeg se riječima ne može opisati.
Na svijet oko sebe više ne gledaš istim očima...ne ponašaš se više na isti način, što je svatko oko tebe u stanju uočiti (znakovi).

Nikog ne diskvalificiram.

Usporedi to sa iskustvom tvojih prijatelja i sama izvedi zaključke.
Dodirivanje onoga koji se naziva Duhom Svetim je u domeni crkve.
Ako te ne dodirne klasičnim putem (kulturološkim) i baci u stado onda te dodirne Duh i promjeniš ploču i postaješ njegov fan.

Nisu svi ljudi isti, niti svi padaju na takve dodire.
Old 12.09.2017., 10:02   #49
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jeftina cirkuska predstava. Ništa što ne može prosječni scenski hipnotizer, ali uz puno veću zaradu i puno manje etičnosti posto psiho-fizioloske trikove prodaje naivnim vjernicima pod nešto drugo.
Masovna histerija...

http://kulturkokoska.rs/masovne-histerije/
Old 22.10.2017., 21:23   #50
Po samoj Isusovoj definiciji, Duh Sveti stvara iznenađenja, ne možemo Ga staviti u jednu ladicu, ima svoju posebnu logiku i surađuje s onima samo koji su „rođeni od Njega“....I da, On puše. "Odnosi prašinu", "lomi granje", "skida šešire"..."nosi u sebi kapljice kiše"…

„Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi niti kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha.“ (Iv 3, 8)
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.