Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 20:45   #4761
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima!
to je najpriviji znak otvaranja hahah... nekom je jednostavno takav i bude cijelu trudnoću, ništa posebno to nije bitno samo napišu eto kao napomenu... možda će ga poglerdat malo podrobnije pri pregledu i to je to.

da vi znate kakvih sam slučajeva cerviks aividila u bolnici dok sam mirovala bile biste mirne. vaši cerviski su super.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:00   #4762
Ma to apsolutno stoji. Zene su dolazile otvorene po 6 7 8 cm u 20inekom tjednu.
Pa su izdrzale do 30isigurnih tjedana
Sa upalama i CRPovima preko 100, puknutim vodenjacima.....
Onda se ja sa svoji 0.5 - 1 cm osjecam malo kao da bezveze panicarim.
Al opet znas da se to u par dana promijeni i sam tak.

Uglavnom ja svom cervixu ne vjerujem previse jer nema nekog ocitog razloga zasto je odustao od mene, pa radije malo vise lezim nego da rodim puno prerano.
Al sad sam vec pri kraju svega toga. Jos samo mjesec dana
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:33   #4763
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ma to apsolutno stoji. Zene su dolazile otvorene po 6 7 8 cm u 20inekom tjednu.
Pa su izdrzale do 30isigurnih tjedana
Sa upalama i CRPovima preko 100, puknutim vodenjacima.....
Onda se ja sa svoji 0.5 - 1 cm osjecam malo kao da bezveze panicarim.
Al opet znas da se to u par dana promijeni i sam tak.

Uglavnom ja svom cervixu ne vjerujem previse jer nema nekog ocitog razloga zasto je odustao od mene, pa radije malo vise lezim nego da rodim puno prerano.
Al sad sam vec pri kraju svega toga. Jos samo mjesec dana
ma gle, ja sam baš zacimentirana, kako u prvoj tako i u ovoj trudnoći, takav mi je cerviks. ali da sam imalo otvorena mirovala bih definitivno.

svakako slušat doktora, i sebe, ali ne previše paničarit. ja kad sam u prvoj t prokrvarila (bila je abnormalna količina krvi) napisali su strogo mirvanje velikim slovima i sa 5 uskličnika. ne brinite!

ali se treba znat razila strogog i normalnog mirovanja... sigurna sam da bi svaki doktor rekao da se treba strogo mirovat. meni cimi u bolnici nisu dali oprat kosu. tako da... ali paničarila bih i ja
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:49   #4764
meni receno smeksani cerviks, nista alarmantno, ali smanjiti tempo. generalno se super osjecam i nikakvih tegoba nemam pa me to sokiralo malo, ali vidjet cemo na kontroli


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:05   #4765
Thumbs down

BlackBerry pa ti si pri kraju? Pa to je divno!! 😊 Meni je panika veliki neprijatelj ja to priznajem,ali nazaloat imala sam neke indicije za to nazaloat,nego kad se sjetim da ja do 18.1 imam sto gulit...pomoz Boze 😔 A najvise ludim kad me trbuh zaboli kao da cu dobit... ja nazalost ne raspoznajem kontrakcije,kad me boli trbuh tako,menintrbuh nije uopce tvrd...nego normalan... primjetila sam iato da mi jako smeta neka hrana,neko povrce i voce,napuhne me pa bi iz koze iskocila nekad... recimo veceras,karfiol me rasturio!
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:06   #4766
Moj je bio smeksan nesto kao malo na kontroli ili dvije prije otvaranja.
Ono kaj je zanimljivo je da sam pocela krvariti i to dosta i bila u bolnici zbog toga i bila na onom "STROGOM MIROVANJU!!" barem jedno 3 tjedna prije nego je itko napravio cervikometriju.
Onda kad sam napokon otpustena i kad mi je doslo onih "javite se ginekologu za 10 dana na kontrolu" i kad smo utvrdili da je zatvoreni dio 1 cm a sve ostalo do 4 cm je jedno veliko U u koje se glavica spusta na ocigled na ultrazvuku....
A to je bilo nakon barem 2 tjedna mirovanja i 3 strogog mirovanja...
Onda se pitam za ozbac koji je tom mom cervixu.
Upale nema, brisevi savrseni, urin sterilan s jednim leukocitom, CRP savrsen, sve je super osim kaj me cervix ne voli.
Makar sad si brijem da bi krvarenje moglo biti zbog tog pocetnog otvaranja jer nikad nikakav hematom ili neki drugi izvor nije detektiran a cervix u bolnici nisu dozivljavali jer je vanjsko usce zatvoreno u osnovi.
Al zgurali smo 2 i pol mjeseca na 1 cm. Zgurat cemo jos jedan mjesec.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:39   #4767
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Moj je bio smeksan nesto kao malo na kontroli ili dvije prije otvaranja.
Ono kaj je zanimljivo je da sam pocela krvariti i to dosta i bila u bolnici zbog toga i bila na onom "STROGOM MIROVANJU!!" barem jedno 3 tjedna prije nego je itko napravio cervikometriju.
Onda kad sam napokon otpustena i kad mi je doslo onih "javite se ginekologu za 10 dana na kontrolu" i kad smo utvrdili da je zatvoreni dio 1 cm a sve ostalo do 4 cm je jedno veliko U u koje se glavica spusta na ocigled na ultrazvuku....
A to je bilo nakon barem 2 tjedna mirovanja i 3 strogog mirovanja...
Onda se pitam za ozbac koji je tom mom cervixu.
Upale nema, brisevi savrseni, urin sterilan s jednim leukocitom, CRP savrsen, sve je super osim kaj me cervix ne voli.
Makar sad si brijem da bi krvarenje moglo biti zbog tog pocetnog otvaranja jer nikad nikakav hematom ili neki drugi izvor nije detektiran a cervix u bolnici nisu dozivljavali jer je vanjsko usce zatvoreno u osnovi.
Al zgurali smo 2 i pol mjeseca na 1 cm. Zgurat cemo jos jedan mjesec.
Ja neznam sto bih u tvojoj situaciji,zapalila
Nekog u bolnici... bila bih bjesna sto su se kasno sjetili raditi cervikometriju,trazila
Bi serklazu ako nista drugo,a ne da dane provodim u neizvjesnosti! Meni je pred mjesec i pol dva izolirana esherihija koju sam eliminirala antibiotikom,taj crp mi nitko nikad nije dao da napravim.... ja jednostavno nemam povjerenja u ove doktore u ovoj bolnici. Ti jos mjesec dana izguraj i brzo ces se mazit sa svojom bebom 😊I svaka cast na strpljenju!
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:41   #4768
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Moj je bio smeksan nesto kao malo na kontroli ili dvije prije otvaranja.

Ono kaj je zanimljivo je da sam pocela krvariti i to dosta i bila u bolnici zbog toga i bila na onom "STROGOM MIROVANJU!!" barem jedno 3 tjedna prije nego je itko napravio cervikometriju.

Onda kad sam napokon otpustena i kad mi je doslo onih "javite se ginekologu za 10 dana na kontrolu" i kad smo utvrdili da je zatvoreni dio 1 cm a sve ostalo do 4 cm je jedno veliko U u koje se glavica spusta na ocigled na ultrazvuku....

A to je bilo nakon barem 2 tjedna mirovanja i 3 strogog mirovanja...

Onda se pitam za ozbac koji je tom mom cervixu.

Upale nema, brisevi savrseni, urin sterilan s jednim leukocitom, CRP savrsen, sve je super osim kaj me cervix ne voli.

Makar sad si brijem da bi krvarenje moglo biti zbog tog pocetnog otvaranja jer nikad nikakav hematom ili neki drugi izvor nije detektiran a cervix u bolnici nisu dozivljavali jer je vanjsko usce zatvoreno u osnovi.

Al zgurali smo 2 i pol mjeseca na 1 cm. Zgurat cemo jos jedan mjesec.


jesi imala kakve tegobe tipa bolova, pritiska ili nesto? jer ja se osjecam izvrsno, a dr veli malo smeksan. sutra cu znati vise. u kojem tjednu su ti rekli to da je smeksan?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:58   #4769
Ma nikakvih simptoma.
Jos sam ja glumila aktivnu trudnicu spremala po kuci hodala okolo....
Ni kontrakcija ni pritiska ni bolova nekih posebnih osim onih standardnih rasteze se maternica i ligamenti.
A smeksan je bio......14 tt
Krvarenje je pocelo na 17tt mislim trajalo jedno 10ak dana
I od onda sve naopako i kontrakcije 100 na sat i otvaranje i blah...

A neke pritiske ne znam da sam osjetila.
Jer realno 17 18 tt je relativno malo i nije ni trbuh veliki ni nis. A ja sam od onda prakticki u krevetu.
Sad recimo na 31tt osjecam pritisak i tezinu trbuha kad se ustanem.
Al tak mi je zadnjih 3 tjedna a cervix nije nis promijenio svoju duzinu ili oblik. Stovise na zadnjoj kontroli je cak bio 1.8. S blagim V unutarnje usce. Al tih 0.8 vise je vjerojatno onaj dio koji je dinamican samo eto u tom trenutku nije bio skroz rasiren u U.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:04   #4770
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ma nikakvih simptoma.

Jos sam ja glumila aktivnu trudnicu spremala po kuci hodala okolo....

Ni kontrakcija ni pritiska ni bolova nekih posebnih osim onih standardnih rasteze se maternica i ligamenti.

A smeksan je bio......14 tt

Krvarenje je pocelo na 17tt mislim trajalo jedno 10ak dana

I od onda sve naopako i kontrakcije 100 na sat i otvaranje i blah...



A neke pritiske ne znam da sam osjetila.

Jer realno 17 18 tt je relativno malo i nije ni trbuh veliki ni nis. A ja sam od onda prakticki u krevetu.

Sad recimo na 31tt osjecam pritisak i tezinu trbuha kad se ustanem.

Al tak mi je zadnjih 3 tjedna a cervix nije nis promijenio svoju duzinu ili oblik. Stovise na zadnjoj kontroli je cak bio 1.8. S blagim V unutarnje usce. Al tih 0.8 vise je vjerojatno onaj dio koji je dinamican samo eto u tom trenutku nije bio skroz rasiren u U.


i ja isto, mislim trbuh mi je poceo rasti u tek tamo negdje 24 tt, u 26. mi je rekao za tu smeksanost. ali i dalje hvala bogu nista ne osjetim neku bol ili pritisak pa se zato nadam da ce i ostati samo na tome da je smeksan. isto sam bila i vise nego aktivna, pretjerivala uglavnom, to je istina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:36   #4771
Cure mozda nije tema za to,ako nije ispravite me ja cu onda nac di je tema,ali dal je normalno da je beba u 20 +4 teska pola kile?
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:01   #4772
nije tema, postoji tema o veličini bebe. tko ti je mjerio to?
mislim da je to nešto više od uobičajenog za te tjedne, do 350 g je "normalno", ali mislim da je teško precizno izmjeriti i moguća su odstupanja.

dobronamjerni savjet - smanji guglanje i nemoj toliko brinuti jer ćeš poludjeti. previše se opterećuješ svime i svačime na svakoj temi, a objektivno nemaš razloga za paničarenje. samo sebe uništavaš bespotrebnom brigom i crnim scenarijima. sve je u najboljem redu i bit će tako do kraja.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:27   #4773
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
nije tema, postoji tema o veličini bebe. tko ti je mjerio to?
mislim da je to nešto više od uobičajenog za te tjedne, do 350 g je "normalno", ali mislim da je teško precizno izmjeriti i moguća su odstupanja.

dobronamjerni savjet - smanji guglanje i nemoj toliko brinuti jer ćeš poludjeti. previše se opterećuješ svime i svačime na svakoj temi, a objektivno nemaš razloga za paničarenje. samo sebe uništavaš bespotrebnom brigom i crnim scenarijima. sve je u najboljem redu i bit će tako do kraja.
Nasla sam temu,hvala
Prihvacam dobronamjerni savjet,ali nazalost imam neku podlogu tome i nije lako tako. Inace to je gledao moj doktor u bolnici kad je radio anomaly scan.
I hvala ti,i ja bi volila da bude sve u najboljem redu ne zamjerite na cemu.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....

Zadnje uređivanje Ana Niko : 12.09.2017. at 16:32. Reason: Pravopisna greska
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:37   #4774
prošla vanmaterična trudnoća nema nikakve veze s ovom sad trudnoćom, koja je sasvim uredna. ako su ti doktori rekli da je sve u redu, nemaš razloga misliti da nije. opusti se.
meni je ovo 4. trudnoća, nula djece, bilo je i u ovoj nekih komplikacija, ali se maksimalno trudim biti opuštena i ne brinuti bez veze i smišljati u glavi crne scenarije.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:15   #4775
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
prošla vanmaterična trudnoća nema nikakve veze s ovom sad trudnoćom, koja je sasvim uredna. ako su ti doktori rekli da je sve u redu, nemaš razloga misliti da nije. opusti se.
meni je ovo 4. trudnoća, nula djece, bilo je i u ovoj nekih komplikacija, ali se maksimalno trudim biti opuštena i ne brinuti bez veze i smišljati u glavi crne scenarije.
Nema srecom,nikakve veze... ali na samom pocetku nepravilan rast bete opet,pa komentar doktorice da je moguca vanmatericna i da idem u bolnicu... p kad je dokazano da je trudnoca tamo gdje treba biti,nakon 2 mjeseca krvarenje (hematom) dakle nije bas sve islo glatko i uredno,vode me kao visokorizicnu u bolnici,to ja mislim stvorilo podlogu.Ja sam samo htjela biti na neki nacin u kontaktu sa curama koje prolaze slicne stvari kao i ja,ako sam te kojim slucajem uvrijedila zao mi je,namjera je bila drugacija u svakom slucaju.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:15   #4776
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
meni receno smeksani cerviks, nista alarmantno, ali smanjiti tempo. generalno se super osjecam i nikakvih tegoba nemam pa me to sokiralo malo, ali vidjet cemo na kontroli


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audrina, javi molim te šta ste zaključili na kontroli jer ista situacija samnom.

Osjećam se fantastično, pokušavam bit manje aktivna od kad su mi rekli da je cerviks smekšan, ali i dalje hodam i čistim, kuham.. nisam zalegla doslovno, jedino smanjila tempo. Danas sam baš srela jednog ginekologa pa ga pitala jer mi moja gin. ništa nije objasnila, samo je rekla da smanjim akciju. (ona inače daje informacije na kapaljku.)

Ugl.ovaj gin. je rekao da mu to nije ništa alarmantno, već normalno i da je bitno ako nema nikakvih infekcija. Meni se to baš ne čini normalnim stanjem i zato guglam, ali uzalud, nema baš infromacija.
Gio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:56   #4777
Quote:
Gio kaže: Pogledaj post
Audrina, javi molim te šta ste zaključili na kontroli jer ista situacija samnom.



Osjećam se fantastično, pokušavam bit manje aktivna od kad su mi rekli da je cerviks smekšan, ali i dalje hodam i čistim, kuham.. nisam zalegla doslovno, jedino smanjila tempo. Danas sam baš srela jednog ginekologa pa ga pitala jer mi moja gin. ništa nije objasnila, samo je rekla da smanjim akciju. (ona inače daje informacije na kapaljku.)



Ugl.ovaj gin. je rekao da mu to nije ništa alarmantno, već normalno i da je bitno ako nema nikakvih infekcija. Meni se to baš ne čini normalnim stanjem i zato guglam, ali uzalud, nema baš infromacija.


javim sutra sve! isto i kod mene. ono kaze mi istim rijecima nije alarmantno, ali mi kaze dodite za 2 tj da vidimo jeste se poceli otvarati. a ja se uopce nisam snasla da pitam, ko mutava, samo izasla i onda krenulo guglanje, ali informacija slabo.
sutra cemo vidjeti.
ja sam isto tako, smanjila, ali nisam zalegla. nadam se da ce tako ostati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:56   #4778
evo da javim. kaze dr stanje isto. cerviks smeksan i na 2,6 mm je. on kaze da nije nista strasno ni alarmantno, da i dalje smanjim tempo, ali ne moram lezati stalno. u principu da izbjegavam aktivnoste koje aktiviraju trbusnu stjenku. magnezij i dalje, ako bi mi trbuh bio tvrd ili napet da uzmem i 2. i cesce kontrole na svaka 2 tjedna. eto, ja sam smirenija


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:54   #4779
Ja sam danas bila kod primarne doktorice,mjerila je cerviks (ona prvi put) 29 mm,onaj doktor u bolnici prosli ponedjeljak 31 mm,kaze to su mm u pitanju i ne mora nista znacit,da je to idealno za porode,laksi porodi... da umanjim tempo(umanjila ga ima 2 tjedna) pitam jel smijem prosetat kaze mozes malo,skuhat i to i odmarat najvise. Slikala je bebu srce i mozak da su skolski primjer pa me to malo razveselilo... ali inace sam zabrinuta (ne sjecem vene,ali nije mi to to)
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:56   #4780
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bila kod primarne doktorice,mjerila je cerviks (ona prvi put) 29 mm,onaj doktor u bolnici prosli ponedjeljak 31 mm,kaze to su mm u pitanju i ne mora nista znacit,da je to idealno za porode,laksi porodi... da umanjim tempo(umanjila ga ima 2 tjedna) pitam jel smijem prosetat kaze mozes malo,skuhat i to i odmarat najvise. Slikala je bebu srce i mozak da su skolski primjer pa me to malo razveselilo... ali inace sam zabrinuta (ne sjecem vene,ali nije mi to to)


u kojem si tjednu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.