Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 08:25   #4941
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Dovođenje u zabludu u pogledu likvidnosti ili solventnosti nekako bi se koslilo s načelom dispozitivnosti, tako da pričaš gluposti,ponovno.


srž prijevare je obmana, direktna ili indirektna, uglavnom latentna zbog ovih ili onih namjera , no razumljivo je kako nisi sposoban razumjeti ili kojim slučajem procesuirati kompleksnije stvari da ne bi došao do istine.


Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Za prijevarno postupanje je potrebna uzročna veza između prijevarnog postupanja počinitelja i izazvane ili podržavane zablude. Za postojanje prijevare nije dovoljno samo da počinitelj kaznenog djela nije ispunio svoju obvezu (kao što je ovdje slučaj) koju je preuzeo stupajući u određene imovinskopravne odnose s drugim osobama. Potrebno je i postojanje namjere da se dovođenjem drugog uzabludu sebi pribavi imovinska korist- Dakle, da je počinitelj u trenutku sklapanja ugovora imao namjeru neispuniti obvezu. Ako je počinitelj obvezu temeljio na mogućnostima ili izgledima da će kroz redovito poslovanje imati sredstava za ispunjenje obveze, nema govora o prijevarnom postupanju. Dakle, bitna je namjera u trenutku sklapanja ugovora koju je (gle čuda) potrebno dokazati. Navedeno je posebno problematično ukoliko se radi o poslovnom odnosu između trgovaca/pravnih osoba obzirom se ovdje pri zasnivanju obveznog odnosa zahtjeva veća pažnja obiju ugovornih strana (dakle i vjerovnika).

pa sud i postoji radi iznošenja i verifikacije dokaza, ne čini li ti li se da je tako? Ili je to tvoj usud?


Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Najlakše opalit prijevaru, al je probatio diabolica u tom slučaju dokazati namjeru (osim ukoliko ne postoji instrument osiguranja). Bitan je također i trenutak nelikvidnosti ili nesolventnosti.
nisu ti pročitali ha? Likvidnost nije solventnost i baš te briga za "nju". Naravno kako uvijek postoji poslovni rizik. No,bitan je ugovor i zašto ili kako je sklopljen. Uvijek ima nekoliko putića do izvora no niti to ne razumiješ. Krivci će se uvijek braniti nogama i rukama kao i korom od banane i tako 7 puta ... i najvažnije tražiti da se primjenjuje zakon ... kojeg su prekršili

Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Ja uvijek pazim što govorim. I ponavljam pričaš gluposti.
Ovdje se piše ako nisi primjetio sepeam, /l. calami/ ... riječi imaju svoj put ...a ne konfabulatorni pamfleti iz matrice kojom se izdvajaš u svojoj jednostavnosti (primitivnost isto znači, no istina boli)
A kada naučiš čitati, možda ćeš shvatiti da nisi znao niti misliti, jer čemu paziti što govoriš. Takve navike dolaze dobrim odgojem i školovanjem, a ne strogim motrenjem na skroman izbor zvukova kojim se glasaš.

Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Orkestrirani ''prevaranti'', jako dobro poznati koji se ponovno pojavljuju na sceni nisu proganjani za prijevaru već zelenaške ugovore.
Jesi li ti uopće shvatio što su ti pročitali i kako je oštećena strana ovdje upitala za mišljenje, bokte kakav lihvarski ugovor?

evo ponovo inicijalni post pa zamoli nekog da ti pročita:

Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
pokrenuo sam ovrhu protiv određene osobe, rekli su mi na FINA da sam 50ti u redu naplate, ista ima dugova preko pola milijuna eura, i ne mogu vjerovati da se nitko ne može naplatiti dok ista normalno i dalje radi svoj posao, ima nekretnine i pokretnine daleko više vrijednosti ovog duga ali izgleda da je sve to prebačeno na članove obitelji, stoga ništa od naplate, je li došao koji zakon da i obitelj ulazi u taj dug, ili možemo zaboraviti da ćemo se ikad naplatiti??
sasvim slučajno 50 .... nije serijska prevarantica


Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Što se opaske o novcu kao imovini tiče, na pdf politike sam detaljno unazad par godina s jednim forumašem elaborirao u dugotrajnoj raspravi zašto smatram tvrdnju, kako novac nije imovina, pljuvanjem i trasvestijom diplome pravnog fakulteta. Tako da i ovu misaonu parabolu (koje su ti svojstvene kada nema argumenata), lako možemo svrstati u kategoriju gluposti.

zna se ...
http://knjigovodstvo-racunovodstvo.b...la-oblici.html

ima još ali količina infantilnog diletantiznma u tebe je jednako potencijalnoj šteti koju stvaraš

Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Da ne zaboravim smajlić
singular i plural bokte kome si ti "savjetnik" ili je možda odjek
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 10.09.2017. at 08:45.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:43   #4942
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
sasvim slučajno 50 .... nije serijska prevarantica
Za početak, šta kažeš da sam sebi kažeš da nećeš biti bukva i sve shvaćat bukvalno?
To što je čovjek napisao da je 50-i, ne znači da je doslovno na rednom broju 50 u očevidniku.

A nakupiti određeni broj ovrha nije uopće problem - kad su kola krenula nizbrdo i kad se riješila ikakve imovine na svoje ime, dosta da nije podmirila samo stare komunalne račune od jedne nekretnine koju je prebacila na nekog drugog i eto ti bar 5 ovrha
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:02   #4943
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Za početak, šta kažeš da sam sebi kažeš da nećeš biti bukva i sve shvaćat bukvalno?
To što je čovjek napisao da je 50-i, ne znači da je doslovno na rednom broju 50 u očevidniku.

A nakupiti određeni broj ovrha nije uopće problem - kad su kola krenula nizbrdo i kad se riješila ikakve imovine na svoje ime, dosta da nije podmirila samo stare komunalne račune od jedne nekretnine koju je prebacila na nekog drugog i eto ti bar 5 ovrha
ja sam tikovina, a ne bukva opet griješiš
a kako smatram da si vrlo lijepa, čudi me što i dalje širiš defetizam.
Probaj brojati nakon, recimo dvadeset jedan, a ljudima trebaš p o m o ć i ...

razmisli malo nakon što ponovo pročitaš ...

Quote:
ista ima dugova preko pola milijuna eura, i ne mogu vjerovati da se nitko ne može naplatiti dok ista normalno i dalje radi svoj posao, ima nekretnine i pokretnine daleko više vrijednosti ovog duga
jasno je kako nema dovoljno podataka oko svega, imaš i razne "žrtve", no po mojem prebogatom iskustvu moraš se b r a n i t i nekonvencionalno da bi mogao doći na svoje ili po svoje, a uvijek tražim samo korektnost i pravdu, čak i na svoju štetu. Uglavnom kada tražiš pravo i pravdu, gotovo svi su protiv tebe, a oni od kojih tražiš ne savjet!, nego viđenje i preporuke papagajski ponavljaju ono što odavno znaš ...
ima i caka oko zastare da ne mora biti zastara, mada je prošlo više od /kao ovdje/ 3 godine ... znaš li za to?
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:12   #4944
Dragi "saugaro" iz iskustva ti mogu reći da je "sepeam" jedan od kvalitetnijih pravnika tu na forumu... dok se po tvojim postovima da zaključiti da ti zaista ne možeš doprinjeti ovoj temi...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:58   #4945
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Dragi "saugaro" iz iskustva ti mogu reći da je "sepeam" jedan od kvalitetnijih pravnika tu na forumu... dok se po tvojim postovima da zaključiti da ti zaista ne možeš doprinjeti ovoj temi...


https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=4841

osim rekognitalnih poteškoća slijede te i takvi zaključci ... nisi ni pročitao što je forumaš pitao, a ovaj sepeam baljezga o lihvarenju

ako ne može pomoći više sebi da nadoknadi štetu koja mu je tužena učinila može spriječiti da ne napravi štetu nekom u budućnosti
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:50   #4946
Pozdrav, imam pitanje ukoliko se netko razumije, situacija je ovakva: zaposlena sam na neodređeno, nepuno radno vrijeme. Plaća mi je oko 1200 kn, imam ovrhu i na zaštićeni račun mi se isplaćuje oko 800 kn. Zvali su me iz firme da im je stiglo rješenje o ovrsi na moje ime i koliko sam shvatila traži se provođenje administrativne zabrane na plaću,ne radi se o kreditu već o nečemu drugom vezano za gradski proračun. U računovodstvu su mi rekli da će mi sad skidati s plaće još po 500, 600 kn dok se ta ovrha ne otplati. Pa je li to moguće? Znači dobivat ću plaću 200 kn? Ima li kakvog rješenja za to ili je tako kako su mi rekli?
__________________
.cause im not like everybody else.
London_Calling is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:06   #4947
Naravno da nije moguće. Odnosno svašta je moguće, ali nije zakonito. Zapravo više ti ne smiju uzimati niti jednu trećinu, jer su na snagu stupile izmjene i nadopune Ovršnog zakona i sada se može ovršiti samo 1/4 plaće.
U tvom slučaju to više nije 400, nego 300 kuna.

A budali u računovodstvu, koja ti je rekla da će ti ustezati skoro 4/5 plaće reci upravo to - da je budala koja nema pojma o svom poslu.
I da je to što se sprema napraviti protuzakonito.
Pa ukoliko ti to zaista napravi - prijavi ju/ga, pa kad poslodavcu inspekcija opali kaznu od par desetaka tisuća kuna, možda drugi put razmisli kad odluči zaposliti nesposobnu i nekompetentnu osobu.

Koji puta stvarno ostanem frapirana koji idioti sjede po tim računovodstvima...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:05   #4948
Quote:
London_Calling kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje ukoliko se netko razumije, situacija je ovakva: zaposlena sam na neodređeno, nepuno radno vrijeme. Plaća mi je oko 1200 kn, imam ovrhu i na zaštićeni račun mi se isplaćuje oko 800 kn. Zvali su me iz firme da im je stiglo rješenje o ovrsi na moje ime i koliko sam shvatila traži se provođenje administrativne zabrane na plaću,ne radi se o kreditu već o nečemu drugom vezano za gradski proračun. U računovodstvu su mi rekli da će mi sad skidati s plaće još po 500, 600 kn dok se ta ovrha ne otplati. Pa je li to moguće? Znači dobivat ću plaću 200 kn? Ima li kakvog rješenja za to ili je tako kako su mi rekli?
Kao što je i poštovana kiss me napisala nemaju već dugo zakonsko pravo to učiniti, no svejedno po vlastitom nahođenju to mogu ostvariti, jer da znaju samo bi te izvijestili kako su odbili tu adminstrativnu zabranu koja je jednaka ovrsi, tako da ti "najnoviji" mogu stati samo u red.


No, po mom mišljenju obavezno u pisanom obliku upozori računovodstvo (predaš u urudžbenom ili pisarnici da imaš ovjerenu kopiju toga što si predala) kako nemaju zakonsko pravo i da će u tom slučaju snositi sve posljedice, jer ti i ne izbjegavaš plaćanje duga sa kamatama i troškovima, nego nisi u mogućnosti, viša sila. U slučaju da ipak isplate trebaš podići protuovršnu tužbu protiv ovrhovoditelja da ti se to vrati i naravno prijaviti osobu koja je prekršila Zakon u općinskom državnom odvjetništvu /ODO je besplatno/ . Tu tražiš i da ti plate izradu dokumentacije Također traži da ti daju kopiju te tražbine ... možda postoje još neke alternative a i pitanje je koje su sve troškove obračunali ... dosta pravnika/ca je največi šljam
Ovisno u kojem si mjestu imaš i besplatne pravne savjete odeđenim danima (terminima)na sudovima i u državnim odvjetništvima. Pitaj ista pitanja na oba mjesta o mogućnostima ...


obzirom kako je plaća spod mizernog prosjeka tek kada bude krenula nova ovrha odnosno dobiješ plaću pod nekim drugim uvjetima i da je manja od prosjeka od pretprošlog mjeseca smije se uzimati samo četvrtina neto plaće kao što je kiss me napisala. Mala novotarija ...

evo i linkova koji ti mogu koristiti a speifični upiti mogu na pp
https://burza.com.hr/portal/snosi-li...u-zabranu/9638

Snosi li poslodavac odgovornost ako ne poštuje administrativnu zabranu?

http://www.hup.hr/novosti-u-zakonu-o...og-zakona.aspx

Novosti u Zakonu o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona

Dana 3. kolovoza 2017. stupa na snagu Zakon o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona, osim nekoliko odredaba koje stupaju na snagu 1. rujna 2017.


obavezno napiši podnesak za računovodstvo jer oni su u panici ako nemaju papir da se brane zbog svojeg opskurnog znanja
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:21   #4949
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Naravno da nije moguće. Odnosno svašta je moguće, ali nije zakonito. Zapravo više ti ne smiju uzimati niti jednu trećinu, jer su na snagu stupile izmjene i nadopune Ovršnog zakona i sada se može ovršiti samo 1/4 plaće.
U tvom slučaju to više nije 400, nego 300 kuna.

A budali u računovodstvu, koja ti je rekla da će ti ustezati skoro 4/5 plaće reci upravo to - da je budala koja nema pojma o svom poslu.
I da je to što se sprema napraviti protuzakonito.
Pa ukoliko ti to zaista napravi - prijavi ju/ga, pa kad poslodavcu inspekcija opali kaznu od par desetaka tisuća kuna, možda drugi put razmisli kad odluči zaposliti nesposobnu i nekompetentnu osobu.

Koji puta stvarno ostanem frapirana koji idioti sjede po tim računovodstvima...
... i onda se čudiš mom agensu i agatologiji

no ne zaboravi da birokrati uvijek učine ono što ne treba ... na svim razinama
znači pisani trag ... da ih je upozorila, moš joj upotpuniti kojim člancima ... bitte
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:30   #4950
Pozdrav,

sud je prihvatio moj prigovor protiv rješenja o plaćanju penala za prijevremeni raskid ugovora jer je nastupila zastara, ali mi je skupa s tim rješenjem došlo i rješenje da moram platiti pristojbu za podnošenje prigovora, rok za prigovor je 3 dana. Ima li smisla da na to podnosim prigovor jer smatram da bi tu pristojbu trebala platiti druga strana, odnosno ovrhovoditelj ili je to bolje platiti?

Hvala na odgovoru
interdescant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:43   #4951
Quote:
interdescant kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

sud je prihvatio moj prigovor protiv rješenja o plaćanju penala za prijevremeni raskid ugovora jer je nastupila zastara, ali mi je skupa s tim rješenjem došlo i rješenje da moram platiti pristojbu za podnošenje prigovora, rok za prigovor je 3 dana. Ima li smisla da na to podnosim prigovor jer smatram da bi tu pristojbu trebala platiti druga strana, odnosno ovrhovoditelj ili je to bolje platiti?

Hvala na odgovoru
Pristojba je obično sto kuna mada je trebalo napisati prilikom prigovora da se plate i svi stvoreni troškovi. Ja bih platio i ujedno zamolio sud da naredi ovrhovoditelju da ti vrati taj iznos da ne moraš pokretati dodatni postupak.
ako je sto kuna ... wtf Nadam se kako nisi bio "kriv".
No možeš podnijeti žalbu
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:28   #4952
Quote:
London_Calling kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje ukoliko se netko razumije, situacija je ovakva: zaposlena sam na neodređeno, nepuno radno vrijeme. Plaća mi je oko 1200 kn, imam ovrhu i na zaštićeni račun mi se isplaćuje oko 800 kn. Zvali su me iz firme da im je stiglo rješenje o ovrsi na moje ime i koliko sam shvatila traži se provođenje administrativne zabrane na plaću,ne radi se o kreditu već o nečemu drugom vezano za gradski proračun. U računovodstvu su mi rekli da će mi sad skidati s plaće još po 500, 600 kn dok se ta ovrha ne otplati. Pa je li to moguće? Znači dobivat ću plaću 200 kn? Ima li kakvog rješenja za to ili je tako kako su mi rekli?
Ne znam zašto, al imam osjećaj da radiš u nekoj državnoj ili javnoj firmi?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:20   #4953
Nisu mi jasni ovi rokovi zastare 1godina i 10 godina kod računa telekomunikacijskih operatera. Ako je od dospijeća računa prošlo više od godinu dana, a nakon isteka tog roka je ovrhovoditelj pokrenuo postupak za naplatu i doneseno je rješenje o ovrsi od javnog bilježnika, da li je onda to u zastari jer je prošla godina dana i u pravu sam kada se pozivam na zastaru ili se tu računa rok od 10 godina?

Hvala unaprijed na odgovoru
interdescant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 18:26   #4954
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Postupci u tijeku.....



(1) Postupci u tijeku dovršit će se po odredbama zakona koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona.

Jasno?
A stavak 2.?

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka:
– u postupcima pokrenutim nakon stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona (»Narodne novine«, br. 93/14.) ovršni postupak i postupak osiguranja u drugom stupnju vodi i odluke donosi sudac pojedinac ako je žalba izjavljena nakon stupanja na snagu ovoga Zakona,
– odredbe članka 17., 20. i 21. ovoga Zakona primjenjivat će se na postupke u tijeku bez obzira na to kada su pokrenuti i po kojem zakonu bi se trebali dovršiti.

Člankom 21. Zakona o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona su se 2/3 izmijenile u 3/4.

Prema tome, autoru originalnog pitanja, trebali su tvom tati ovršiti samo iznos od 1/4 plaće, na što nek ih svakako upozori i to pisanim putem s povratnicom uz navođenje spomenutih odredaba.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:11   #4955
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
A stavak 2.?

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka:
– u postupcima pokrenutim nakon stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona (»Narodne novine«, br. 93/14.) ovršni postupak i postupak osiguranja u drugom stupnju vodi i odluke donosi sudac pojedinac ako je žalba izjavljena nakon stupanja na snagu ovoga Zakona,
– odredbe članka 17., 20. i 21. ovoga Zakona primjenjivat će se na postupke u tijeku bez obzira na to kada su pokrenuti i po kojem zakonu bi se trebali dovršiti.

Člankom 21. Zakona o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona su se 2/3 izmijenile u 3/4.

Prema tome, autoru originalnog pitanja, trebali su tvom tati ovršiti samo iznos od 1/4 plaće, na što nek ih svakako upozori i to pisanim putem s povratnicom uz navođenje spomenutih odredaba.
čitaj dalje... "osim u dijelu koji se odnosi na provedbu ovrhe radi naplate dospjelog iznosa plaće....." itd...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:31   #4956
Quote:
interdescant kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasni ovi rokovi zastare 1godina i 10 godina kod računa telekomunikacijskih operatera. Ako je od dospijeća računa prošlo više od godinu dana, a nakon isteka tog roka je ovrhovoditelj pokrenuo postupak za naplatu i doneseno je rješenje o ovrsi od javnog bilježnika, da li je onda to u zastari jer je prošla godina dana i u pravu sam kada se pozivam na zastaru ili se tu računa rok od 10 godina?

Hvala unaprijed na odgovoru
Ukoliko je prošlo godinu dana onda je nastupila zastara. Ali dobro provjeri sve datume.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 01:30   #4957
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
čitaj dalje... "osim u dijelu koji se odnosi na provedbu ovrhe radi naplate dospjelog iznosa plaće....." itd...
Citirala sam cijeli stavak 2., a ti citiraš dijelove stavaka 4. i 5. koji se odnose na članak 24. (izmjene članka 206. koji se odnosi na provedbu ovrhe na novčanoj tražbini po računu) i članak 27. (izmjene članka 209. koji se odnosi na izravnu naplatu).

Člankom 21. izmijenjen je članak 173. koji se odnosi na ograničenje ovrhe pri čemu je od ovrhe izuzet iznos od 3/4 plaće ako ovršenik ima manju plaću od prosječne. Dio završnih odredbi koji sam citirala jasno kaže da "odredbe članka 17., 20. i 21. ovoga Zakona primjenjivat će se na postupke u tijeku bez obzira na to kada su pokrenuti i po kojem zakonu bi se trebali dovršiti." Točka.

Osim navedenog "provedba ovrhe radi naplate dospjelog iznosa plaće" uopće nema veze sa slučajem za koji je forumaš pitao jer u njegovom slučaju uopće nije bila riječ o tome da bi netko naplatio dospjeli iznos plaće (to radi radnik u odnosu na poslodavca), već je njemu ovršena plaća.

Btw sad se sjetih kao savjet autoru tog posta da provjeri sa svojim poslodavcem koliko mu skida, jer je zapravo poslodavac taj koji uskraćuje određeni dio plaće i umjesto na račun radnika isplaćuje na ovrhovoditeljev račun pa je zapravo vjerojatno došlo do greške kod poslodavca koji nije upoznat s novim izmjenama Ovršnog zakona i činjenicom da mora skidati samo 1/4 plaće.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:37   #4958
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Za početak, šta kažeš da sam sebi kažeš da nećeš biti bukva i sve shvaćat bukvalno?
To što je čovjek napisao da je 50-i, ne znači da je doslovno na rednom broju 50 u očevidniku.

A nakupiti određeni broj ovrha nije uopće problem - kad su kola krenula nizbrdo i kad se riješila ikakve imovine na svoje ime, dosta da nije podmirila samo stare komunalne račune od jedne nekretnine koju je prebacila na nekog drugog i eto ti bar 5 ovrha


A kako si molim te ti uspio iscitati da nije 50-i? Covjek je lijepo napisao 50. Budimo precizni.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 08:17   #4959
Brzopotezno pitanje - stavila sam ovrhu osobi koja mi duguje dosta novca, i jučer je isteklo onih Fininih 60 dana te je postalo pravomoćno i ovršno. Ono što me zbunilo jest što mi je djelatnica Fine rekla da bi mi novci trebali već jučer biti na računu, ja sam je pitala nije li to međubankovnih transfer jer je novac kod Fine, ona je rekla ne. Al novca još nema na mom računu. Koliko vremenski treba da sjedne?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 08:51   #4960
Ako je neki iznos već bio na posebnom računu u rezervaciji ( ono što je ovršeno ) odgovor je- svaki čas
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.