Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 12:28   #4861
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
osnovica plaće mi je oko 10 000. sve drugo ovisi o prekovremenim satima.
čisto sumnjam da mogu s 2500 kuna plaćati san, režije i hranu za sebe.

da ne spominjem da je rpedložila još jednu nebulozu: da dok se kuća ne proda s djecom naizmjence živiomo po mjesec dana ja, mjesec dana ona.
na stranu što to znači da bih sdvakih dva mjeseca orao tražiti stan. ali da se djeca svakih mjesec dana moraju opraštati s jednim roditeljem?!?!? gdje je tu stabilnost?
alimentaciju određuje su

tablice, prema PRIJAVLJENIM mjesečnim primanjima, određuje su
tu ITEKAKO ULAZI I TVOJE KREDITNE OBAVEZE osobito ako ona živi i djeca u toj kući

ne pristaj na njen susludi prijedlog

ti e
se na raspravi ne moraš složiti sa visinom alimentacije, a sud će onda odrediti zakonski minimum

prem atblicama, to je MANJE od 1500 kn po djetetu, ovisno o dobnom razredu

i, da , u zakonu piše da se poejdinačan nalimentacija može smanjivati ako je u pitanju više djece

a kod tebe su troje...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:45   #4862
Rekla bi još nešto. Izgovori se svašta. Jedno drugom. Nije baš jednostavno ostati sam s troje djece. Da, da, slušaš ti to o partnerstvu koje se nastavlja, ali svima je jasno da to nije to. I posegne se i za ucjenama i za nemoralnim ponudama. Od jada i straha.

I ti i ona ćete izgubiti dobar dio dosadašnjeg standarda i komfora. To mora oboma biti jasno. Ali ako je i to lakše od nastavka zajedno, onda nema druge. Nemoj pristati na to da se oguliš do kože jer ako nećeš moći tako živjeti, pretvoriti ćeš se u gnjevnog tipa, a takav ne valjaš nikom. Ni djeci, ni njoj. Opet s druge strane, nastoj biti jasan i transparentan u planovima, ali ne ostavljaj je u sranjima koje ona ne može heklat jer će ona ostat u stalnom PTSPu, a to opet ne koristi nikome.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:53   #4863
Čekaj...ona ostaje u kući koja je zajedničko vlasništvo, a on otplaćuje kredit.
Sveukupno mjesečno daje cca 5000kn za djecu.
Sad joj to više ne odgovara
@Khan
Da li tebi odgovara da zamjenite uloge?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:14   #4864
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Čekaj...ona ostaje u kući koja je zajedničko vlasništvo, a on otplaćuje kredit.
Sveukupno mjesečno daje cca 5000kn za djecu.
Sad joj to više ne odgovara
@Khan
Da li tebi odgovara da zamjenite uloge?
A kaj se ti cudis?
Garant je frajer nasao neku drugu i sad mora debelo to platiti. Ni prvi ni zadnji.
Predvidjam mu pakao na zemlji u iducih par godina dok se ona ne sredi.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:21   #4865
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
A kaj se ti cudis?
Garant je frajer nasao neku drugu i sad mora debelo to platiti. Ni prvi ni zadnji.
Predvidjam mu pakao na zemlji u iducih par godina dok se ona ne sredi.
Bez obzira sredila se ona ili ne
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:25   #4866
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
nudim li dovoljno?
čuj.

ona očito kreće od pretpostavke da je tvoja plaća mjesečno puno veća od deset tisuća kuna. ti ne brojiš prekovremene - ona da.

što se imovine tiče - to je loša ideja na duge staze. čist račun, duga ljubav - prema tome... kuću obavezno prodati ili isplatite jedan drugoga. vremenom ćete naći nove partnere koji obično požele živjeti u navedenoj nekretnini pa ćete se onda 20 idućih godina sporiti oko toga čija je kuća. nema smisla.

uostalom - njoj je očito teško održavati kuću i prevelika joj je s obzirom na primanja i činjenicu da sama ostaje s troje djece pa je bolje da si kupi manji stan, nešto što joj je praktičnije. tako da taj dio itekako ima smisla. ne vidim zašto bi to tebi smetalo, dapače - dobit ćeš svoj dio kolača i mir. prodaja kuće je i u tvojem interesu.

trebaš se smiriti i ugovoriti nekakve zajedničke konzultacije kod odvjetnika. vjerujem da ćete oboje vrlo brzo doći sebi kad vam odvjetnik kaže kako to izgleda kad se ide tužbom, koliko traje i koliko ćete novca spiskati.

mislim da je tvoj prijedlog za alimentaciju korektan, a viđanje i nisam shvatila - predlaže li ona više ili manje viđanja od onog što si planirao? također - planiraš li tužbom urediti samo alimentaciju ili tražiti da djeca žive s tobom, a viđaju nju? u svakom slučaju, nemoj pristati na tih nekoliko sati tjedno jer to nije dovoljno i bezobrazno je s njene strane. na tvoju sreću, klinci su dovoljno veliki da ti dolaze i samostalno kada god to žele - pogotovo najstarije dijete.

u cijeloj priči - što ti smatraš najvećim problemom? iznos alimentacije?

Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
gdje je tu stabilnost?
guglati joint physical custody & proučiti znanstvene studije na temu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 11.09.2017. at 17:47.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:35   #4867
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
Inače se ne obraćam po forumima za ovakve stvari, ali bi sada želio čuti komentare.
nakon 15 godina braka žena i ja se rastajemo. imamo trojedjece, 7, 10 i 14 godina. ona je inicijalno pristala na sporazumni razvod. nedavno smo podijeli zatjev, dogovorili se da ona i djeca ostanu u kući koja ostaje u zajedničkom vlasništvu, a da ću ja otplatiti kredit do kraja.
ponudio sam 'na papiru' 1500 kuna po djetetu, plus što bih dao i do 500 kuna dodatno, u novcu ili kupovini potrepština, kad god mogu.
S djecom se viđam redovno 2-3x tjedno, i povremeno spavaju kod mene

ona je zaposlena i ima plaću oko 5000 kuna

no sada se ona odjednom pobunla, da ne može održavati kuću i daju hoće ordati, a od mene tražie 2500 (!!) kn mjesečno po djetetu. i da SVAKO dijete posebno viđam 2 h tjedno, plus 2h zajedno. ne znam tko joj je iznio te prijedloge ali sam shvatio da tu sporazuma više ne može biti.

kakvo je vaše mišljenje? nudim li dovoljno? ima li njen zahtjev ikakvog smisla. Ao ustraje utnome, prelazim na tužbu, pa nek joj sud odreže, a sumnjam da će dobtii ovoliko koliko ja nudim.
tvoja ponuda djeluje više nego korektno, pokušaj dogovoriti
najviše radi djece,
ako ne pristane, radije sud nego prihvaćati sve što druga strana
servira, jer tome neće biti kraja nikada,
budi pošten, ali ne daj se vozati
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:03   #4868
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Čekaj...ona ostaje u kući koja je zajedničko vlasništvo, a on otplaćuje kredit.
Sveukupno mjesečno daje cca 5000kn za djecu.
Sad joj to više ne odgovara
@Khan
Da li tebi odgovara da zamjenite uloge?
apsolutno
to je bila i moja prva ponuda kad sam odlazio odbila je s obrazloženjem 'kakva bi to onda ona majka bila'.
mislim to ponovo iznijeti kad bude prvi sastanak u socijalnom.
ako odbije to, i odbije moje ponude dogovora nema, idemo na sud.
i, da, želi mi prirediti pakao, a našla je i odvjetnicu koja slično razmišlja.
Želi mi onemogućiti dalji normalan žvot.
pa ćemo vidjeti kom obojci kom opanci
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:13   #4869
a što se tiče viđanja, ona očekuje više, uz apsurdne ideje da se viđam sa svakimdjetoem posebno, i to sve skupa toliko da bih morao praktički svaki dan provesti s njima. što je nemoguće kad ne živim s njima. očito je da mi time želi onemogućiti dalji život. plus što očito ne shvaća, da je viđanje djece moje pravo a ne zakonska obaveza, za razliku od uzdržavanja, i da sud određuje minimum koliko ih smijem viđati, a ne maksimum.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:15   #4870
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
apsolutno
to je bila i moja prva ponuda kad sam odlazio odbila je s obrazloženjem 'kakva bi to onda ona majka bila'.
mislim to ponovo iznijeti kad bude prvi sastanak u socijalnom.
ako odbije to, i odbije moje ponude dogovora nema, idemo na sud.
i, da, želi mi prirediti pakao, a našla je i odvjetnicu koja slično razmišlja.
Želi mi onemogućiti dalji normalan žvot.
pa ćemo vidjeti kom obojci kom opanci
polako...
zar još nisi shvatio u kojoj držabvi živiš?
ako ti ona & odvjetnica žele prirediti pakao, tako će ti i biti

smiri se, potraži najboljeg odvjtenika koji postoji
ne reagiraj na njihove pritiske
nauči napamet obiteljski zakon

i ne zaboravi, podijela bračne stečevine kreće tek NAKON što se razvedete i osigurate djeci s kim će živjeti, tko će i koliko plaćati alimentaciju, te s kim će i kako imati susrete i druženja

ona te može i vjerojatno hoće ozbiljno ucjenjivati oko viđanja djece
to ti sad ne vidiš, ali to UVIJEK postane standardno žensko oružje
npr.misliš li da se ijednoj majci ikad išta desilo u rvackoj ako nije poštivala sudskei uređene kontakte oca s djecom
naravno da ne
majke obično kažu . bolestan je...ima školske izvannastavne obaveze... ima rođenndane
i sve to ciljano dogovaraju u vrijeme od suda određeno za druženje s ocem

pripremi se na sve

tu sam ako trebaš bilo kakvu pomoć
ratujem na taj način evo već petu godinu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:19   #4871
hvala na podršci. ako zatrebam savjet, javit ću se
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:42   #4872
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
da ne spominjem da je rpedložila još jednu nebulozu: da dok se kuća ne proda s djecom naizmjence živiomo po mjesec dana ja, mjesec dana ona.
na stranu što to znači da bih sdvakih dva mjeseca orao tražiti stan. ali da se djeca svakih mjesec dana moraju opraštati s jednim roditeljem?!?!? gdje je tu stabilnost?
Dakle, samo hladne glave i pozitivnog stava.
Ne kužim potrebu da se bivši supružnik proglasi državnim neprijateljem br.1.

Imate nekretninu koju ste stekli zajedno i za koju se još otplaćuje kredit.
Danas se kuće ne prodaju lako i moj prijedlog nama/njemu/njoj bi bio da iznajmimo kuću, rentom platimo dio rate + ostatak koliko je potrebno oboje nadomirimo u istom iznosu.
Alimentacija 1500,00 kn po djetetu je ok, mislim da je tako nekako i određeno kao minimum obzirom na visinu tvojih primanja.
Ako ste razumni unajmite si do prodaje kuće stanove u istom kvartu da ste klincima oboje na raspolaganju.
U svoj toj drami koju klinci proživljavaju, razumnim postupanjem može im se osigurati koliki toliki osjećaj sigurnosti, obitelji i zajedništva...

Sretno.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:53   #4873
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
da je viđanje djece moje pravo a ne zakonska obaveza, za razliku od uzdržavanja, i da sud određuje minimum koliko ih smijem viđati, a ne maksimum.
I ti tako misliš? Da je viđanje djeteta samo tvoje pravo? A ne i obaveza (čak i zakon na stranu).
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:10   #4874
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
apsolutno
to je bila i moja prva ponuda kad sam odlazio odbila je s obrazloženjem 'kakva bi to onda ona majka bila'.
errrmmm... tvoja PRVA ponuda je bila ta da djeca ostanu s tobom u zajedničkoj nekretnini, ali pišeš da ti ne odgovara viđati ih svaki dan jer misliš da će ti to onemogućiti daljnji život...? ako je tebi teško s djecom provoditi cijele dane kako ćeš - za Boga miloga - živjeti s njima...? pa tek će ti onda biti onemogućen daljnji život jer ćeš za sebe imati slobodan tek svaki drugi vikend, u prosjeku. to su 3 i pol dana mjesečno.

zanimljivo.

Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
plus što očito ne shvaća, da je viđanje djece moje pravo a ne zakonska obaveza, za razliku od uzdržavanja, i da sud određuje minimum koliko ih smijem viđati, a ne maksimum.
čekaj malo.

ti si zaista - ovakvim stavim - htio predložiti da djeca žive S TOBOM...? i misliš da je to dobra ideja...? mislim da je ovo prvi put IKADA da sam vidjela roditelja koji se buni jer onaj drugi želi da provede više vremena s djecom - dapače, doživljava to kao napad i početak rata.

nego... bivša supruga je predložila 2 sata tjedno sa svakim djetetom + 2 sata sveukupno sa svo troje = to je samo 8 sati tjedno. i tebi je to too much? dvoje starije djece se može i pitati s kime žele živjeti, imaju sasvim dovoljno godina.

what a time to be alive.

ništa! idite na sud, djeca će ići s njom - dobit ćeš klasično viđanje od 4 sata tjedno + svaki drugi vikend, manju alimentaciju i ti bi trebao biti super zadovoljan ishodom. ostaje pitanje prodaje nekretnine, oko čega ćete se vjerojatno sporiti godinama. sretno!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:20   #4875
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ti si zaista - ovakvim stavim - htio predložiti da djeca žive S TOBOM...? i misliš da je to dobra ideja...? mislim da je ovo prvi put IKADA da sam vidjela roditelja koji se buni jer onaj drugi želi da provede više vremena s djecom - dapače, doživljava to kao napad i početak rata.

Otroviću mali ...ja se najviše čudim sebičnosti roditelja i tome kako oboje samo vide sebe, a klince ko j***.
Samo matematika..zbrajaj sate, dane, vikende, kune i ostalu bjelogoricu, množi, dijeli (naravno imovinu da ne bi ko pomislio na obveze)...samo matematika.
Život poprimi novi oblik za sve i ako ima razuma, ako se u svemu ne gleda loše iz iskustva znam da se klincima može stvoriti jedan lijep život i jednu u startu negativnu situaciju pretvoriti u nešto pozitivno.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:23   #4876
ali opet zašto bi ona njemu odredjivala i uvjetovala kada i koliko i s kim,
ako se ne mogu dogovoriti kako oboma odgovara,
a najviše djeci, neka im odredi sud
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:28   #4877
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Otroviću mali ...ja se najviše čudim sebičnosti roditelja i tome kako oboje samo vide sebe, a klince ko j***.
Samo matematika..zbrajaj sate, dane, vikende, kune i ostalu bjelogoricu, množi, dijeli (naravno imovinu da ne bi ko pomislio na obveze)...samo matematika.
Život poprimi novi oblik za sve i ako ima razuma, ako se u svemu ne gleda loše iz iskustva znam da se klincima može stvoriti jedan lijep život i jednu u startu negativnu situaciju pretvoriti u nešto pozitivno.
baš ovo,
čemu , zašto?
loš brak i razvod ostavljaju frustracije,
ali potreba za nastavkom rata godinama poslije...
imaš taj jedan život, i tu djecu koju treba odgojiti,
najbolje ga je provesti na bojnom polju,
gledajući se preko nišana,
super za sve :klap:
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:49   #4878
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Otroviću mali ...ja se najviše čudim sebičnosti roditelja i tome kako oboje samo vide sebe, a klince ko j***.
mahhhhh... ovo je huja na dijelu. 8 sati tjedno mu je previše (iako ne razumijem ZAŠTO jer je napisao da klince vidi dva do tri puta tjedno... to je jednaka satnica, ako je namjeravao s klincima provesti više od pola sata), ali on će sudu predložiti da djeca žive s njim kako bi napakostio bivšoj. kao... nije htjela prihvatiti moj prijedlog - E, PA!!! SAD ĆEMO VIDJETI!

djetinji inat i klasična priča, nažalost. fakat mi je drago što se i ovakav primjer javio na temu da se vidi i ona druga strana medalje.

uvijek se sjetim jednog dobrog prijatelja, liječnika - čovjek radio na Hitnoj - odselio na drugi kraj grada. stravično nestabilan raspored, užasno stresan i naporan posao, 2 sata vožnje do djece - viđao ih je više od 8 sati tjedno + uspio dejtati vrhunske komade. netko se može organizirati, a netko ne.

što ćeš.

Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ali opet zašto bi ona njemu odredjivala i uvjetovala kada i koliko i s kim...
ona je njemu iznijela svoj prijedlog. uzmi ili ostavi.

problematično je to što Khan misli da prijedlog za cilj ima uništenje njegovog života (ili mu netko time puni glavu) - a ženska predlaže VIŠE viđanja od onog što on želi. obično se život uništava tako da SPRIJEČIŠ viđanja oca i njegove djece.

njen prijedlog je - izuzev alimentacije s kojom je prećerala - zapravo skroz OK. logično da želi prodati zajedničku nekretninu ili ju dati u najam, to je dobar potez. daje više viđanja s djecom, sa svakim posebno - što je potrebno jer roditelj gradi specifičan odnos sa svakim djetetom, čemu se pak forumaš čudi jer je za njega to suludo (?!).

da stvar bude gora - ona predlaže 8 (slovima: OSAM) sati TJEDNO. SVEUKUPNO. to je jako malo, a gospodin bi na to potrošio tek četiri dana u tjednu (po danu dva sata) čime mu svaki vikend ostaje slobodan - u svakom slučaju, ima slobodna tri dana u tjednu. na koju foru će njegov život biti onemogućen...?

zašto želi da djeca žive s njim, ako bi tada imao trostruko manje slobodnog vremena nego da pristane na viđanje kakvo predlaže bivša? vjerujem da je u pitanju zapravo njegov komfor jer mu se ne da putovati po djecu i vraćati ih kući svakoga dana uz posao... pa mu je isplativije jednostavno živjeti s njima, dofurati si komada doma i tako riješi dvije muhe jednim udarcem.



neka idu na sud, svakako! ja sam sigurna da će Khan odlukom suda biti zadovoljan jer će dobiti ono što je na početku i htio - djeca ostaju s bivšom, vidi ih 2 do 3 puta tjedno + manja alimentacija od one koju je originalno ponudio. imaju ostatak života za spor oko nekretnine.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 13.09.2017. at 17:36.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:28   #4879
vjerojatno trenutno i jesu u odnosu
gdje se svaki prijedlog doživljava kao napad,
a ne konstruktivno rješenje,
zamagljen je objektivan vid,
teško se netko u trenutku friške rastave uspije sve dogovoriti
na zadovoljstvo svih,
žena možda ima najbolje namjere s ovim jedan na jedan,
iako nije uobičajeno,
ako se moraš natezati da otac dodje viđati djecu...tužno,
još tužnije od natezanja oko alimentacije,
neki su ovdje organizirali, izmedju ostalih i ja,
stanovanje blizu, pa djeca mogu kuda i kada požele
bez krutih pravila, pogotovo ova malo veća,
kod mene funkcionira savršeno
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:35   #4880
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
teško se netko u trenutku friške rastave uspije sve dogovoriti...
sedam od deset bračnih parova se razvede sporazumno - dakle, većina se ipak uspije dogovoriti. barem oko osnovnih stvari.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.