Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 18:54   #1401
Quote:
BelleLucia kaže: Pogledaj post
Ekipa koji ste vili na Maldivima jedno pitanje
Da li je potrebna viza za Hrvate na Maldivima?
Guglala sam i koliko vidim kaze da na aerodromu dobiješ neki pečat u putovnicu/vizu i da je nije potrebno prije vaditi?
Jesam dobro skuzila
Dobro si skuzila,na aerodromu te nista ni ne pitaju,samo pecat u putovnicu.
Ljudi,ovo je raj,ja necu kuci..
Pozz from Kuredu Island Resort
hakerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:29   #1402
Quote:
hakerka kaže: Pogledaj post
Ljudi,ovo je raj,ja necu kuci..
Pozz from Kuredu Island Resort
Nisam ni ja htio - zavidim ti!

Mi ćemo ziher ponoviti Maldive u nekoj bližoj budućnosti. Vrhunski odmor!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:10   #1403
Maldivci....jedno malo glupo pitanje imam.
Necu da pitam lokalce ovdje,da ne ispadnem neinformisana kao sto jesam,na sledecu temu:
Da li je dozvoljeno ponijeti par skoljki sa Maldiva,
Ili ce me na aerodromu u Maleu docekati neprijatnosti?
Ovdje su tako nestvarno lijepe,da me prosto boli cinjenica da ne smijem maznuti neku.
hakerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 13:37   #1404
Quote:
hakerka kaže: Pogledaj post
Maldivci....jedno malo glupo pitanje imam.
Necu da pitam lokalce ovdje,da ne ispadnem neinformisana kao sto jesam,na sledecu temu:
Da li je dozvoljeno ponijeti par skoljki sa Maldiva,
Ili ce me na aerodromu u Maleu docekati neprijatnosti?
Ovdje su tako nestvarno lijepe,da me prosto boli cinjenica da ne smijem maznuti neku.
Po zakonu se ne bi smjelo ali mislim da ako je to u nekim fakat malim količinama ne bi trebalo biti neki problem.

Mada po meni - nije vrijedno riskiranja. Fotografija zabilježi najbolje sve. Eko sistem je tamo dosta poseban.

Take only photographs, leave only footprints.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 00:02   #1405
Quote:
hakerka kaže: Pogledaj post
Ninuska,
kada putujes na Kuredo? Mozda se sretnemo
Mi idemo u pon. 7.8. iz ZG na 14 dana.
Vratila se?
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:19   #1406
Quote:
ManijakIzraziti kaže: Pogledaj post
Vratila se?
Ne jos.
Sutra u ovo vrijeme pokret,prekosutra povratak u stvarnost.
hakerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:54   #1407
Quote:
hakerka kaže: Pogledaj post
Ninuska,
kada putujes na Kuredo? Mozda se sretnemo
Mi idemo u pon. 7.8. iz ZG na 14 dana.
Ajme, sada tek vidim!! I mi smo išli 7.8. iz Zagreba!! Znači da smo se vozili u istom avionu! Ali tamo nisam čula uopće hrvatski jezik, učinilo mi se jednom da sam čula Srbe, ali učinilo... Ostali su uglavnom bili Nijemci, Englezi i Rusi

Mi smo se vratili prije tjedan dana i bilo je fenomenalno! Opširniji post ću napisati i ubaciti koju sliku!

Vrijedi svake kune!
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:42   #1408
Samo pliz napišite prije nego se i ja oženim i
odem
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 22:25   #1409
Ima li netko od vas iskustva s agencijom maldivesoffer.com (to je, u principu, turski CKB, ako sam dobro shvatio)?

Kontaktiramo s njima već nekoliko dana i raspitujemo se za ponude za razne resorte. U konačnici smo dobili dosta dobru ponudu za resort Centara u veljači 2018., ali bih prije ikakve uplate volio provjeriti dosadašnja iskustva ljudi s njima (Google mi nije dao previše pametnih rezultata (ili jednostavno ne znam guglati )).
dk. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 22:39   #1410
Evo, da konačno napišem osvrt na moje putovanje! Nadam se da neću pretjerati!

Naš bungalov

Na Maldive smo se zaputili muž i ja početkom 8. mj i rezervirali smo 7 noćenja u Kuredu Island Resort-u preko agencije Mondo travel, koja nam je uvelike pomogla oko organizacije.

Maldivi iz zraka


Izabrali smo Kuredu jer je malo veći otok pa ima dosta za istraživati, cijene su bile prihvatljive, na njega se dolazi hidro avionom, što je bilo super, a i općenito nam se svidio otok kako izgleda. Uzeli smo AI (all inclusive) i na to su me potakli mnogi osvrti forumaša koji su pisali ovdje i na tome im hvala!!
To je bio pun pogodak, definitivno!

Letjeli smo Qatar airways kompanijom iz Zagreba i imali smo noćni let, što i nije bilo loše, presjedali smo u Dohi s kratkim vremenom presjedanja ali sve je bilo u redu, ali drugi avion s kojim smo letjeli id Dohe do Malea je imao užasna sjedala da nisam mogla oka sklopit, užasno tvrda i neudobna sjedala, jedva sam čekala izać iz aviona.

U Maleu smo čekali par sati u Kuredu lounge-u, gdje smo dobili vodu i mirisne ručnike za osvježenje i nije bilo tako strašno čekati, osim što je bilo teško sjediti..

Hidro avionom smo se vozili otprilike 40 minuta i konačno stigli na Kuredu. Do tad sam bila već toliko iscrpljena, umorna, boli kičma, boli guzica, nervoza..ali kad sam stala nogom na Kuredu onda me lupilo gdje sam to došla i da mi se ostvaruje dugogodišnji san



Tamo nas je dočekao Aruna koji nam je ukratko sve objasnilo, poveo nas prvo do restorana jer je ostalo još 20 min za ručak, a onda nas odveo do bungalova broj 431 koji je bio na savršenom mjestu! Boljeg nismo mogli izabrati!
Odličan pogled na plažu, vodene vile nam nisu zaklanjale pogled i plaža je bila dosta čista. Ujutro je obično velika oseka i tad ima dosta morske trave, ali popodne kad je plima je puno ljepše i mogli smo se bućkat i na našoj plaži. Inače je ocean ovdje dosta plitak s ove strane otoka gdje su bungalovi i vodene vile.

[

Druga strana otoka ima ljepše plaže i dublje more, ali uglavnom smo se kupali na našoj strani.

Što se tiče klime, temp se vrtila oko 30, kao i kod nas, ali vlaga je velika i baš smo se jako znojili i tuširali više puta dnevno. Temperatura mora je za moj ukus bila ok (volim toplije), ali zadnji dan je bilo toliko toplo, da je ugodnije bilo vani.

Imali smo doručak, ručak i večeru, te brdo bezalkoholnog i alkoholnog pića, i više nego dovoljno za naše potrebe. Hrana je bila odlična, no malo paprena, a kolači su bili fantazija. Toliko je bilo te hrane, da vjerujem da smo nabili i koje kilo dok smo bili tamo. Konobari su bili vrlo uslužni, imali smo istog konobara svo vrijeme (zaboravila sam ime, nešto sa F), a na kraju smo mu dali 15 dolara napojnice, bio je sretan!

Uglavnom smo pili vodu, sokove i koktele, najviše bezalkoholne, predobri su! Ananas na Maldivima veze nema s našim ananasom, posve druga kategorija. Prefin.

Da, jeli smo u Bonthi restoranu koji nam se jako svidio, odlična je atmosfera, kuhari su bili jako simpa, a konobari susretljivi. Uglavnom su svi zaposlenici na otoku vrlo ljubazni.

Pošto nam je ovo putovanje bio medeni mjesec dobili smo šampanjac i voće u sobu, besplatni fotošuting i jednu besplatnu fotku (druge smo mogli kupili ali je preeeeeeeskupo), 15-minutnu masažu za oboje i sunset cruise izlet brodom, što smo iskoristili i oduševili se jer smo vidjeli brdo dupina koji su plivali uz nas i izvodili razne akrobacije.

Svaka večer je bila tematska, i bilo je muzike uživo, tako da je bilo živo i veselo.
Sprijateljili smo se s našim susjedima u bungalovu do, koji su iz Norveške pa smo par večeri ispijali koktele s njima i uživali.

Vrijeme je bilo zapravo jako dobro, drugi dan je nešto sitno padala kiša, a treći dan je pljuštalo cijeli dan, pa smo uglavnom bili u bungalovu ili na terasi, a navečer je na kraju prestalo padati. Dani poslije toga su bili savršeni, posebno noći. Nebo je bilo prekrasno i prepuno divnih zvijezda.

Nakon 5 dana već nam je bilo preko glave pijeska svuda oko nas (na podu, na posteljini, u kupaćima).

Zadnji dan našeg boravka smo dobili besplatan upgrade na vodenu vilu, što nas je oduševilo (sanjala ja i o vilama), ali u jednu ruku i rastužilo jer smo bili savršeno sretni u našem bungalovu. Ipak smo prihvatili upgrade. Vodena vila je zaista prekrasna, puno luksuznija od bungalova, ugodniji krevet, super mi se svidjela kupaonica u zatvorenom i naravno terasa s izravnim pogledom na ocean. Bilo je jako ugodno spavati i slušati valove ispod nas.
Zajedno sa smještajem upgrejdali su nas i za restoran, jer gosti iz vodenih vila jedu u Sangu restoranu. Iskreno, nije mi se svidjela atmosfera tamo i baš mi je falio Bonthi, tako da smo pitali na recepciji možemo li ipak večerati tu zadnju večer na starom mjestu, pa su nam dopustili.

Zaboravih reći da smo po dolasku dobili zelene narukvice koje smo morali uvijek nositi, a kad smo se preselili u vilu, onda smo dobili crvene.

Nekako mi je življe i ugodnije na strani otoka gdje je glavna recepcija i Bonthi restoran.

Uglavnom, jedno divno, predivno iskustvo! Mir, opuštanje, divna priroda, ocean, pijesak, palme, ljubazno osoblje, kokteli, hrana...što reći više! Doći ćemo opet kad budemo mogli.

Put nas je koštao 28 tisuća kuna, a na otoku nismo dodatno ništa trošili osim nešto suvenira i par napojnica.

Definitivno preporučam Kuredu, ispunio je sva moja očekivanja, a i više

Zalazak sunca

Palmice

Sand bank


.
__________________
Dream until your dreams come true!

Zadnje uređivanje Ninuška18 : 23.08.2017. at 22:47. Reason: Upitni linkovi za slike...ne znam rade li
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 18:43   #1411
Divno...


I mi imamo samo sat vremena za presjedanje. Stigne se bez problema?
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:13   #1412
Quote:
ManijakIzraziti kaže: Pogledaj post
Divno...


I mi imamo samo sat vremena za presjedanje. Stigne se bez problema?
Da, nije nam uopće bila neka žurba, avion je čak i ranije stigao, sjedala smo imali pri početku aviona, stigli smo i na wc, muž je stigao napraviti puš pauzu i bez problema smo našli novi gate nema šanse da se zaluta

Ogroman je aerodrom, ali u principu bi oni morali čekati taj prvi avion ako je ista kompanija. Uglavnom, ništa se ne brini
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:14   #1413
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post

Put nas je koštao 28 tisuća kuna, a na otoku nismo dodatno ništa trošili osim nešto suvenira i par napojnica.

Sedam noći?

To mi se čini preskupo. Mi smo za 3.200 eura (odnosno četiri-pet tisuća kuna manje) imali sedam noći Jacuzzi beach vilu koja je puno, puno skuplja od bungalova.

A na kraju smo svih sedam noći bili smješteni u vili na vodi :klap::klap::klap:
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 06:38   #1414
@ManijakIzraziti
Ako nije tajna, u kojem ste resortu bili smješteni?
dk. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:36   #1415
Kuredu, isto.
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:18   #1416
Quote:
ManijakIzraziti kaže: Pogledaj post
Sedam noći?

To mi se čini preskupo. Mi smo za 3.200 eura (odnosno četiri-pet tisuća kuna manje) imali sedam noći Jacuzzi beach vilu koja je puno, puno skuplja od bungalova.

A na kraju smo svih sedam noći bili smješteni u vili na vodi :klap::klap::klap:
Da li ste sami uzimali smještaj ili preko agencije? Da li je u toj cijeni all inclusive, avion i transfer do otoka (hidroavion)? Ako se ne varam oni su sve to imali u toj cijeni, a ne samo smještaj.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:44   #1417
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Da li ste sami uzimali smještaj ili preko agencije? Da li je u toj cijeni all inclusive, avion i transfer do otoka (hidroavion)? Ako se ne varam oni su sve to imali u toj cijeni, a ne samo smještaj.
All Inclusive plus, avion i hidroavion do otoka.

Agencija, stavio sam ponudu na nekoj od ranijih stranica
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 07:33   #1418
Quote:
ManijakIzraziti kaže: Pogledaj post
All Inclusive plus, avion i hidroavion do otoka.

Agencija, stavio sam ponudu na nekoj od ranijih stranica
Sada kada sam išla pročitati u rikverc sam se sjetila tvojih postova. A što da ti kažem, srpske agencije <3 Sve je povoljnije preko njih.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:08   #1419
Pozdrav svima,
:

Putujemo u siječnju na 7dana(6noćenja)

Qatar air preko Dohe-2 karte na akciji 8284,00kn
smještaj Biyadhoo island resort 3* All inc. preko Agode
sa uključenim transferom 12.285kn

dakle, po osobi 10.285kn

ovo je najjeftinija opcija koju sam mogao napraviti za siječanj,
a da je smještaj u resortu,

od samog resorta ne očekujem previše, bitno da je čisto i da je hrana ok


da li je možda netko bio u Biyadhoo?
gramoflor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:25   #1420
Quote:
gramoflor kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
:

Putujemo u siječnju na 7dana(6noćenja)

Qatar air preko Dohe-2 karte na akciji 8284,00kn
smještaj Biyadhoo island resort 3* All inc. preko Agode
sa uključenim transferom 12.285kn

dakle, po osobi 10.285kn

ovo je najjeftinija opcija koju sam mogao napraviti za siječanj,
a da je smještaj u resortu,

od samog resorta ne očekujem previše, bitno da je čisto i da je hrana ok


da li je možda netko bio u Biyadhoo?
Kojeg datuma putujete?

Na kakvoj akciji....karte?

Ja planiram ići za školske praznike....nas troje.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.