Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 15:31   #981
Nego, ja sam malo imala nezgodu na wc...bez tog mg mi nikak nejde i naravno od naprezanja mi puko h. Malo je bilo krvi i ne boli me, ali me uzasno strah klistira zbog toga. Znam da mogu odbit, ali nisam obavila kak spada vec 3. dan i bojim se da ce se tak i nastavit...a nije da mogu prestat jest! budu njezni oni tamo samnom????
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 13.09.2017., 15:38   #982
Ta - daaa, 10. na listi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 13.09.2017., 15:54   #983
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Nego, ja sam malo imala nezgodu na wc...bez tog mg mi nikak nejde i naravno od naprezanja mi puko h. Malo je bilo krvi i ne boli me, ali me uzasno strah klistira zbog toga. Znam da mogu odbit, ali nisam obavila kak spada vec 3. dan i bojim se da ce se tak i nastavit...a nije da mogu prestat jest! budu njezni oni tamo samnom????
Ne znam jel ti pašu, al probaj jesti kruške. Ja ujutro na prazan želudac pojedem voća. Ali kruške su kaj se tiče stolice zakon. Probaj jedino nbaviti domaće ak možeš.
5Eveline5 is offline  
Old 13.09.2017., 15:59   #984
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel ti pašu, al probaj jesti kruške. Ja ujutro na prazan želudac pojedem voća. Ali kruške su kaj se tiče stolice zakon. Probaj jedino nbaviti domaće ak možeš.
Gledaju me iz frizidera, domace...sutra ujutro probam. Al moj zeludac je inace takav da mu nista ne smeta...mogu izmjesat sve zivo i nezivo, ali nejde ( mm veli da bi on stoput vec hodocastio wc nakon svega toga sto mu ja radim).

Meni se to ionako nece povuc do poroda, ali bar da nebude tak gadno ko danas situacija
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 13.09.2017., 16:03   #985
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Gledaju me iz frizidera, domace...sutra ujutro probam. Al moj zeludac je inace takav da mu nista ne smeta...mogu izmjesat sve zivo i nezivo, ali nejde ( mm veli da bi on stoput vec hodocastio wc nakon svega toga sto mu ja radim).

Meni se to ionako nece povuc do poroda, ali bar da nebude tak gadno ko danas situacija
Još jedan trik kad imas tvrdu stolicu je da probas ubaciti miksani obrok - miksano voće, gusta juha od povrća il tak nekaj. Uglavnom, što više vlakana općenito. A kad je i miksano, automatski je i lakše probavljivo
5Eveline5 is offline  
Old 13.09.2017., 16:11   #986
S cim bi mogla smiksat voce, jel bi mi bilo bolje s jogurtom, vodom, mlijekom ili cisto voce bas?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Old 13.09.2017., 16:13   #987
Jogurt je ok. Ja tak malome za doručak. Možeš i mlijeko

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 13.09.2017., 16:39   #988
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Nego, ja sam malo imala nezgodu na wc...bez tog mg mi nikak nejde i naravno od naprezanja mi puko h. Malo je bilo krvi i ne boli me, ali me uzasno strah klistira zbog toga. Znam da mogu odbit, ali nisam obavila kak spada vec 3. dan i bojim se da ce se tak i nastavit...a nije da mogu prestat jest! budu njezni oni tamo samnom????
Nije to ništa strašno. Bude ok. Meni su pred kraj znali puknuti, samo je nelagodno. Klistir mi je bio ok.

Probaj ovo: ujutro natašte u toplu vodu ocijedi limun. To će te sigurno otvoriti. Ali baš topla voda. Na taj način potičeš probavu.
BitterSweet is offline  
Old 13.09.2017., 16:48   #989
Mene kombinacija miksanog voca i vode potjera brzo. Jos ak dodam i izmiksam lanene sjemenke, instant
Snow Fairy is offline  
Old 13.09.2017., 16:56   #990
@Novartis draga nemoj se bojati, mislim da te gel ionako nece boljeti, oni valjda imaju takvu proceduru, cak stovise mislim da je bolje da idu malo po malo, nego da zrokaju sve odjednom u jednom danu i iscrpe te time. Vjerujem da ce biti sve ok. Vjerojatno imaju praksu 8 dana te otvarati po malo ako se nebus lako otvarala, no kad ti daju drip mislim da se moras poroditi u roku od 24h ili mozda cak i manje? Sveee ce biti uredu! Drzim fige da se otvoris i rodis vec u subotu

Lista ne steka, ne tako govoriti niti jednoj jos nije prosao termin koliko vidim

@Eneida ajoj bas mi je zao zbog H nadam se da ces uspijeti potaknuti probavu! Dobra je topla voda s limunom kako kazu na prazan zeludac, mene je znala cak potjerati i voda koja bi mi odstajala na nocnom ormaricu dan prije...
Kod mene je pak suprotna situacija, jucer sam imala cak 4 puta stolicu i to zadnju u 22h kaj nikad do sad skoro nisam + jos mi je sluzi otislo dosta, ja stvarno ne znam koliki je taj cep kod mene, ocito ogroman. Nocas sam opet imala menga bolove na mahove, mislila sam da dolaze trudovi, no nis me u krizima tj ledjima nije boljelo. Bas me zanima kaj bu sutra bilo na pregledu. Mozda me ostave u bolnici ak sam se jos vise otvorila
Kada ti draga imas pregled opet?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 13.09.2017., 16:58   #991
Ja par dana udarala po kruškama i tih dana išla na wc po 8 puta u 24 sata sasvim konkretno, kad već pričamo o tome. Još sam se čudila jer nije crijevna viroza, otkud toliko put kad ono kruške. Tko bi mislio. Nije kombinacije i količine vlaknastoga, mliječnog, orašastog, slatkog, slanog, ovog, onog bi obično tijelo dotuklo, stvarno imam želudac, ali kruške me, eto, iznenadile
kepasa is offline  
Old 13.09.2017., 17:47   #992
Dan zene...

Novartis jedan veliki inducirani nije strasan,netko brze rodi tako nego sa svojim trudovima...

Eneida mene magnezi otvori...sad ne znam jel ga mozes sad u tim tt piti...probaj sa ovim sta su ti rekle voda,limun i ja jos dodam malo meda...

Tynaa mene je u obe T prije poroda uhvatilo praznjenje... mozda se kod tebe uskoro nesto i pokrene

Mene nocas uhvatile menga bolovi od leda prema stomaku...moram priznat da mi nije bilo ugodno...
leptir7 is offline  
Old 13.09.2017., 17:47   #993
Quote:
kepasa kaže: Pogledaj post
Ja par dana udarala po kruškama i tih dana išla na wc po 8 puta u 24 sata sasvim konkretno, kad već pričamo o tome. Još sam se čudila jer nije crijevna viroza, otkud toliko put kad ono kruške. Tko bi mislio. Nije kombinacije i količine vlaknastoga, mliječnog, orašastog, slatkog, slanog, ovog, onog bi obično tijelo dotuklo, stvarno imam želudac, ali kruške me, eto, iznenadile
Mene je moja seka prosvijetlila s kruškama jer je ona (ne trudna) zapravo imala dugo tvrdu stolicu i veli da joj ni lan (miksani) ni chia sjemenke ni šljive čak nisu pomogle, al veli kruške...baš si kepasa dobro napisala, INSTANT

Ja imam do sad dobru stolicu i bez krusaka, al ih jedem jer su mi fine

A topla voda s limunom je isto super, samo kaj ga ja baš ne kupujem jer mi je skup, a stalno sam dobivala nekog finog domaćeg voća.

I još jedna dobra stvar: žlicu meda ujutro na tašte i nakon toga čaša tople vode med otopiti polako u ustima! ja ne mogu odmah cijelu žlicu uzeti pa cuclam po malo
5Eveline5 is offline  
Old 13.09.2017., 18:27   #994
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
ja sam ti bila skroz zatvorena i gel me otvorio jako brzo. dobila ga u 7 rodila u ponoć. ne mora uopće toliko puno trajati. to ti je individualno.
kakav je to gel? čisto da znam za svaki slučaj

ja bila danas u kiku, imaju dosta stvari za bebe i to dosta toga u neutralnim bojama, a i ima toga kaj je sad na sniženju, sad ne znam dal je tak u svim dućanima ili samo u nekima

s druge strane, bila i u lokalnom dućanu koji prodaje isključivo hr odjeću i malo se iznenadila, cijene naravno visoke, a veličine za novorođenče (50,56) odgovaraju veličinama za dijete od 6 mj ili više, a ponuda slaba
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 13.09.2017., 18:33   #995
I ja sam bila danas u Kiku, bas se moze lijepih stvari naci. Jeeedva sam se suzdrzala da ne kupim nista jer stvarno imam svega i previse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 13.09.2017., 18:41   #996
Ekipa iz listopada, jesu torbe spremne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 13.09.2017., 18:59   #997
Bome, moja je! Samo pidžame i veš stoje u ladici, ali ostalo na hrpi
kepasa is offline  
Old 13.09.2017., 19:05   #998
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
kakav je to gel? čisto da znam za svaki slučaj

ja bila danas u kiku, imaju dosta stvari za bebe i to dosta toga u neutralnim bojama, a i ima toga kaj je sad na sniženju, sad ne znam dal je tak u svim dućanima ili samo u nekima

s druge strane, bila i u lokalnom dućanu koji prodaje isključivo hr odjeću i malo se iznenadila, cijene naravno visoke, a veličine za novorođenče (50,56) odgovaraju veličinama za dijete od 6 mj ili više, a ponuda slaba

ne znam, meni su ka apliirali u rodnicu i počela sam dobivati trudove odmah i otvorila se od 7 do 10 5 prstiju u ponoć rodila. ja zadovoljna, obzirom da svog truda nisam imala nikako.
to je kao prije dripa šta daju koliko sam skužilaa.
nymphadoratonks is offline  
Old 13.09.2017., 19:10   #999
Quote:
Silver09 kaže: Pogledaj post
Ekipa iz listopada, jesu torbe spremne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moja jos nista danas sam oprala robicu za izac iz bolnice za bebicu,a u petak idem po kozmetiku pa za vkend miskim sve spremiti...spavacice se suse,tako da samo popeglat
leptir7 is offline  
Old 13.09.2017., 19:33   #1000
Ja sam jos u potrazi za dvije spavacice. Jednu za u radjaonu imam, malo kraca i gore nema gumbe al mislim da ce bit ok jer ce ju ionako zarolati do gore. Sad trazim neke ne orevise babske s gumbicima pogodne za dojenje. Ja bi prakticno i povoljno, al tog nema bas.
Ostalo je sve na hrpi, treba samo potrpati u torbu, to cu sutra, oreksutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.