Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 21:04   #241
Uvijek sam probleme rješavala preko učitelja.
Nikada mi nije palo na pamet tražit tuđe dijete ispred škole.

Pogotovo ne "strašnog i opakog" prvašića.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:08   #242
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Uvijek sam probleme rješavala preko učitelja.
Nikada mi nije palo na pamet tražit tuđe dijete ispred škole.

Pogotovo ne "strašnog i opakog" prvašića.
Je, najbolje je jahati po uciteljima i strucnoj sluzbi svaki put kad se klinci posvađaju. Ako se problem nastavi, onda opet treba njih optuzivati da su oni krivi sto nisu problem rijesili.
Zato i mislim da je razrednistvo dupli posao, realno.
Evo, imam jednu prijateljicu razrednicu. Ne znam mozete li zamisliti kako se osjecala prije nekih godinu dana kad se doslovno svaki drugi dan suocavala sa situacijom da je netko iz njezinog razreda napravio neku psinu. Mislila sam da ce zena prošvikat, stvarno.

Zadnje uređivanje soks : 12.09.2017. at 21:21.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 01:48   #243
Procitala sam prvu stranicu ove teme. grozota.
Old 13.09.2017., 08:02   #244
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Je, najbolje je jahati po uciteljima i strucnoj sluzbi svaki put kad se klinci posvađaju. Ako se problem nastavi, onda opet treba njih optuzivati da su oni krivi sto nisu problem rijesili.
Zato i mislim da je razrednistvo dupli posao, realno.
Evo, imam jednu prijateljicu razrednicu. Ne znam mozete li zamisliti kako se osjecala prije nekih godinu dana kad se doslovno svaki drugi dan suocavala sa situacijom da je netko iz njezinog razreda napravio neku psinu. Mislila sam da ce zena prošvikat, stvarno.
ucitelji su ti koji inzistiraju u vecini slucajeva da se takve stvari rješavaju preko njih....
inace, osobno sam sklonija najprije kontaktirati roditelja malog nasilnika pa ako razgovor ne urodi plodom, zajedno sa svojim klincem sacekati doticnog ili doticnu pred školom i lijepo razgovarati....pa nek onda njegovi/njeni starci slobodno potraže mene.
Old 13.09.2017., 08:18   #245
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ucitelji su ti koji inzistiraju u vecini slucajeva da se takve stvari rješavaju preko njih....
inace, osobno sam sklonija najprije kontaktirati roditelja malog nasilnika pa ako razgovor ne urodi plodom, zajedno sa svojim klincem sacekati doticnog ili doticnu pred školom i lijepo razgovarati....pa nek onda njegovi/njeni starci slobodno potraže mene.
Ovo je zgodno mjesto da preporucim knjigu Disciplina bez drame o kojoj sam vec pisala na temi Literatura o djeci, odgoju... http://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=109

Jer se takve situacije mogu iskoristiti za razvoj djecjeg mozga, za to da steknu uvid u vlastite osjecaje, da im se razvija empatija i da smisle sami rjesenje da opet ne dodje do iste situacije. Za takvo ponasanje se zapravo treba razviti dio mozga, ali bi roditelji ili odgojitelji trebali klincima pomoci, sami ne mogu, a ni kazne nece puno pomoci.
Old 13.09.2017., 11:02   #246
Ne znam baš bih li rješavala situacije s klincima, nekako sam sklonija s klinkom popričati i pustiti da sama riješi problem. Ali moja je velika pa je moguće da nemam više osjećaj kako je s kikićima, a i nikad nije bilo većih drama za hendlanje.

Ali ono što sam vidjela je da postoje roditelji koji jedva čekaju da od muhe naprave krdo slonova. U samom početku prvog razreda bila je situacija s jednim malcem, klinjo je bio malo razmažen i nesocijaliziran, uplela se učiteljica, pa pedagogica, pa pola roditelja... Ispalo je od sitnice da je bio cijeli obračun kod OK korala... Stoga mi se svako smireno i tiho rješavanje takvih problema čini boljim, bar za početak.
Old 13.09.2017., 19:13   #247
Naša učiteljica je također inzistirala da ona rješava takve probleme. S obzirom da je žena bila vrlo učinkovita, i meni je to odgovaralo. Da nije, ne bih imala nikakav problem prvo pokušati riješiti problem s roditeljima (iako je to s roditeljima malih nasilnika najčešće čisto gubljenje vremena), a ako to ne upali, i s djetetom. Bila sam u situaciji kad sam se dvoumila da li je učinkovitije ozbiljno priprijetiti derištu ili navaliti roditeljima socijalnu službu na vrat. S obzirom da se sukob nije dogodio ni u školi ni za vrijeme nastave, nisam htjela upetljavati učiteljicu, ali žena je saznala i riješila i taj problem.

Nego, što je mali nasilnik htio postići skidanjem hlača i gaća drugom djetetu nego posramiti drugo dijete? I onda da se ja brinem kad stanem u obranu svog djeteta jer će možda malog nasilnika biti sram? Pa nek ga bude, možda nauči nešto iz toga.

Zbog takvih roditeljskih nebuloza i prezaštićivanja mali nasilnici ostaju nasilnici.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.