Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 17:02   #4881
vidiš, to mi je baš zanimljiv podatak,
nisam znala,
ovako slušajući i čitajući ljude oko sebe
rekla bih da je daleko manji broj,
ne sjećam se više,
kada predaješ sporazumni,
moraš navesti i kolika će biti dogovorena alimentacija i viđenja djece?
onda me ovaj podatak baš iznenadio
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:06   #4882
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
vidiš, to mi je baš zanimljiv podatak,
nisam znala,
ovako slušajući i čitajući ljude oko sebe
rekla bih da je daleko manji broj,
ne sjećam se više,
kada predaješ sporazumni,
moraš navesti i kolika će biti dogovorena alimentacija i viđenja djece?
onda me ovaj podatak baš iznenadio
I mene, iskreno
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:20   #4883
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
kada predaješ sporazumni,
moraš navesti i kolika će biti dogovorena alimentacija i viđenja djece?
da, sastavlja se roditeljski plan uz stručnu pomoć - podatak vrijedi za 2016. godinu; od 1. veljače do 1. studenoga i rezultat je primjene novog zakona. statistika pokazuje da se za vrijeme novog zakona čak 70% roditelja rastalo sporazumno.

usporedbe radi, 2015. godine u istom razdoblju sporazumno se razvelo tek 35% parova (kada je na snazi bio stari zakon iz 2003. godine) - za ovu godinu nam ostaje vidjeti.

tako da ste s pravom iznenađene.



inače - i ja u svojoj okolini vidim dosta ljudi koji idu na tužbu, ali ne ratuju oko toga kod koga će dijete živjeti (za čudo, oko toga se lako dogovore) već oko visine alimentacije. to im je svima najveći kamen spoticanja, lova.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:22   #4884
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post



inače - i ja u svojoj okolini vidim dosta ljudi koji idu na tužbu, ali ne ratuju oko toga kod koga će dijete živjeti (za čudo, oko toga se lako dogovore) već oko visine alimentacije. to im je svima najveći kamen spoticanja, lova.
i tako se tema alimentacije zavrti ukrug svake godine, i tako godinama

sustav plaćanjja alimentacije zastario je, nije primjeren novim odnosima i novom organizacijom života rastavljenih roditelja
kako se svi slažu da djeca trebaju nakon razvoda oba roditelja i njihovu neposrednu, a ne samo financijsku skrb, na kraju ipak dolazimo do najbolje opcije

zajednički račun djeteta
uplate na račun i jednog i drugog roditelja
i, sve je jasno i tarnparento...koliko tko troši na dijete


sad, kad krenu dežurne ono

...pa s kim dijet živi, treba plaćat vodu struju stan odvoz smeća blblablka

odmah ih pozivam da se obrate vodovodu, elektri, holdingu, plinari itd...
i da sjvate da roditelj prvenstveno sebi treba plaćati komunalije i troškove u stanu u kojem živi
a onda i djetetu - djeci
pa nek odvoje 7 - 10 minuta i izarčunaju koliko to više vode struje itd potroši dijete kad je snjima, a pri tome oduzmu koliko NE potroši od svega toga kad je s drugim roditeljem

daleko najbolji mi je dio kad npr otac bude 40 dana s djecom u vrijem ljetnih praznika -standard pola/pola, pa još mora prema tom nakaradnom zakonu, za taj mjesec uplatiti mami alimentaciju
kad pitaš zakonodavce, a zašto to, onda oni kažu, "ha, pa majka ima povećane troškove u rujunu, kad počne škola"
a ljetovanje djece s ocem nisu povećani troškovi=== i on ionako opet ig hrani, oblači i td u tih najmanje mjesec dana kad su s njim

mi smo zaista država apsurda
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 09:36   #4885
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
I ti tako misliš? Da je viđanje djeteta samo tvoje pravo? A ne i obaveza (čak i zakon na stranu).
Ovo je u realitetu živa istina. Odnosno, životna istina. Zakon tu ne može ništa, osim "tjerati" roditelje koji ne žele biti sa svojom djecom da makar plaćaju za uzdržavanje, pa ako ne mogu niti to, idu u zatvor. Ne zato jer ne žele biti sa svojom djecom, već zato jer ih čak odbijaju i uzdržavati.

Moj bivši muž ne želi biti sa svojim sinom češće od par puta mjesečno. (Ako). Ne želi. Nema tog zakona koji ga može natjerati da bude otac iznutra. Nema.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:24   #4886
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Moj bivši muž ne želi biti sa svojim sinom češće od par puta mjesečno. (Ako). Ne želi. Nema tog zakona koji ga može natjerati da bude otac iznutra. Nema.
meni je jako žao kad se događaju ovakve situacije i u principu teško mi je to uopće shvatiti. da kao jedan roditelj moraš upozoravati onog drugog da je vrijeme da vidi ili makar čuje svoje dijete. a toga, nažalost, ima poprilično.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:27   #4887
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
a što se tiče viđanja, ona očekuje više, uz apsurdne ideje da se viđam sa svakimdjetoem posebno, i to sve skupa toliko da bih morao praktički svaki dan provesti s njima. što je nemoguće kad ne živim s njima. očito je da mi time želi onemogućiti dalji život. plus što očito ne shvaća, da je viđanje djece moje pravo a ne zakonska obaveza, za razliku od uzdržavanja, i da sud određuje minimum koliko ih smijem viđati, a ne maksimum.
O gospode,šta je sa vama ljudi? Mogućnost da provodiš više vremena sa djecom i to one-on-one ti je uništavanje života? Ma, ok, šteta što nećeš imati kvaliteta život. ..bolje samo vikend, i to ne svaki drugi...Ti hoćeš rat, ne ona.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:50   #4888
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Ovo je u realitetu živa istina. Odnosno, životna istina. Zakon tu ne može ništa, osim "tjerati" roditelje koji ne žele biti sa svojom djecom da makar plaćaju za uzdržavanje, pa ako ne mogu niti to, idu u zatvor. Ne zato jer ne žele biti sa svojom djecom, već zato jer ih čak odbijaju i uzdržavati.

Moj bivši muž ne želi biti sa svojim sinom češće od par puta mjesečno. (Ako). Ne želi. Nema tog zakona koji ga može natjerati da bude otac iznutra. Nema.
i da postoji,
da te recimo nevidjanje djeteta može odvesti u zatvor,
ima li to smisla?
prijetnja sankcijama za druženje s vlastitim djetetom?
svi zatvori svijeta neće od tebe napraviti čovjeka ako to nisi
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:16   #4889
Htjeli bi srušiti postojeći zakon koji obavezuje roditelja koji ne živi s djecom na alimentaciju, a s druge strane bi muškarcima ostavili mogućnost birekanja bi li ili ne bi li živjeli s djecom. Naravno kada si dobro izračunaju što im je najpovoljnije.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:58   #4890
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
o, mamekica...
pozdrav
kako si ti meni u novim okolnostima? vidim, muško - ženski podijeljena
vidiš, muški si kao prvo dobro izračunaju što im se više isplati
a žene si ne izračunaju?:klap:
ti si npr koliko shvaćam žena? i odlučila si se razvesti? i mjesecima prije toga, ne samo na forumu pretpostavljam, radila sve da iz tog razdruživanja POŠTENO dobiješ sve što te po tebi pripada
zar ne?
a onad tu pišeš o nekom proračunavanju...
nisi li ti po tom šampion proračunavanja i onog što tebin paše?

vidiš, ja smataram da su majke toliko opsjednute dobivanjem djece nakon razvoda iz nekoliko razloga
jedan od njih je i alimentacija, ali ne nužno prvi i najvažniji
najvažniji je razlog, kako se meni čini, nesposobnost da se život živi bez stalne i primarne brige o djeci
jer bi ženama majkama, kad toga ne bi bilo, život naprosto bio dosadan
većini je obitelj zapravo djeca
a obitelj im je primarna
pa čak i kad imaju 80 godina

na tvojoj osobnoj razini to će teško ići, jer koliko ja razumijem, djeca su ti već poodrasla? ali, naravno, treba ih zbrinjavati i kad iamju20, pa 30, pa im treba kupit stan, naći posao pooženiti ih i poudavati

puno posla, zar ne?
i nitko si ništa ne izračunava, jelda?
bilježim se sa štovanjem
Oh

Naša djeca će živjet jedan tjedan ili dva, kako se pokaže za njih bilje, kako budu i sami rekli da im paše, kod mame i kod tate naizmjenice. I to sam prva predložila ja, jer smatram to poštenim. Ne nisu odrasli, već su odrasla djeca iz muževog prvog braka s kojima se moj odnos neće promijeniti. Vole me i razumiju. A volim i ja njih neopisivo.

Imovinska pitanja će se rješavati zasebno i nemaju nikakve veze sa razvodom

Sretan?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:02   #4891
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Oh

Naša djeca će živjet jedan tjedan ili dva, kako se pokaže za njih bilje, kako budu i sami rekli da im paše, kod mame i kod tate naizmjenice. I to sam prva predložila ja, jer smatram to poštenim. Ne nisu odrasli, već su odrasla djeca iz muževog prvog braka s kojima se moj odnos neće promijeniti. Vole me i razumiju. A volim i ja njih neopisivo.

Imovinska pitanja će se rješavati zasebno i nemaju nikakve veze sa razvodom

Sretan?
ne, nisam sretan odgovorom
jer on zapravo ne dokazuje da i ti u toj svojoj kombinaciji nisi pribjegla izračunavanju

a imovinska pitanje su uvijek povezana i sa ovim primarnim a to je s kojim roditeljem djevca žive
jer onaj drugi plaća alimentaciju
a alimentacja je novac
novac je imovina
dakle, rasprave o tome nisu nimalo različite od npr rasprave kome će pripasti auto ili stan ili vikendica ili toster
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:06   #4892
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
dakle, rasprave o tome nisu nimalo različite od npr rasprave kome će pripasti auto ili stan ili vikendica ili toster
Djeca = alimentacija = novac = imovina = toster
Djeca = toster
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:09   #4893
Hvala Bogu redovno je plaćam
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:13   #4894
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne, nisam sretan odgovorom
jer on zapravo ne dokazuje da i ti u toj svojoj kombinaciji nisi pribjegla izračunavanju

a imovinska pitanje su uvijek povezana i sa ovim primarnim a to je s kojim roditeljem djevca žive
jer onaj drugi plaća alimentaciju
a alimentacja je novac
novac je imovina
dakle, rasprave o tome nisu nimalo različite od npr rasprave kome će pripasti auto ili stan ili vikendica ili toster
Ako se dogovorimo, opet jedan od prijedloga da se uplaćuje iznos za djecu na zajednički račun, te sa njega plaćaju potrebe djece uz obostranu kontrolu i dogovor, a djeca podjednako žive kod oba roditelja. Kakve to ima veze sa time na koji način ću ja ili on organizirati život svaki za sebe.

Ako ti je primarni cilj, ne živjeti više s tom osobom. Ako si fer riješio život i uzdržavanje djece, kakve veze ima ovo tvoje talabršenje o imovini.

Nisu sve žene tvoja bivša. Mnoge si svojim radom mogu priuštiti sasvim pristojan život, makar bivši zadržao svo zajedničko stjecanje. Ne kažem da će kod mene to biti slučaj, već naglašava kako i da se tako nešto dogodi, mogu sama sasvim pristojno naprijed i bez alimentacije.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:51   #4895
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ako se dogovorimo, opet jedan od prijedloga da se uplaćuje iznos za djecu na zajednički račun, te sa njega plaćaju potrebe djece uz obostranu kontrolu i dogovor, a djeca podjednako žive kod oba roditelja. Kakve to ima veze sa time na koji način ću ja ili on organizirati život svaki za sebe.
mamekica imaš divan plan i stvarno ti držim palčeve da ga ostvariš...no život je ponešto drukčiji.

Krenula sam s istim razmišljanjem kao i ti, a onda se to svelo na svakotoliku seobu naroda (djece), narod naravno pojma nema di što ostavlja, totalni kaos, bez nekog reda (a reda mora biti) i to je narod brzo umorilo (a i oca im) pa se narod izjasnio da bi živio kod mame a s ocem se druškao...
Troškovi su bili slična priča...nema tu dogovora...npr. on smatra da su dobre cipele za zimu i one od 200 kn, a ja želim da je klincima noga suha i izdvojila bi 800,00 kn ...

Sad nam je odlično, žive kod mene a oca viđaju kad i koliko žele, imamo i obiteljsku grupu u kojoj se dobro zachatamo, klinci u njoj rade prijavak o kretanju, dolascima, odlascima, obavezama, roditeljskim i svi sve znaju....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:01   #4896
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ako se dogovorimo, opet jedan od prijedloga da se uplaćuje iznos za djecu na zajednički račun, te sa njega plaćaju potrebe djece uz obostranu kontrolu i dogovor, a djeca podjednako žive kod oba roditelja. Kakve to ima veze sa time na koji način ću ja ili on organizirati život svaki za sebe.

Ako ti je primarni cilj, ne živjeti više s tom osobom. Ako si fer riješio život i uzdržavanje djece, kakve veze ima ovo tvoje talabršenje o imovini.

Nisu sve žene tvoja bivša. Mnoge si svojim radom mogu priuštiti sasvim pristojan život, makar bivši zadržao svo zajedničko stjecanje. Ne kažem da će kod mene to biti slučaj, već naglašava kako i da se tako nešto dogodi, mogu sama sasvim pristojno naprijed i bez alimentacije.
pa nisam nikad ni pomislio da su sve razvedene žene poput moje bivše

imam puno godina, gledao sam razvode i prije nego sam bio u braku, a bome i stekao neke uvide u katastrofalna razmišljanja razvedeneih žena baš ovdje na forumu..

čitati
npr.ovu temu
kad god se avelina javi ili još 2 slične jednim meni lijepim i prihvatljivim stavom da ako žive same s djetetom i djecom, radi svoje odluke valjda se same, bez ičije pomoći,čak i bez alimentacije, mogu za to dijete/djecu i pobrinuti, nastane vrtlog strasti
u skokovima se pojave uvijek dežurne pravovjernice koje odmah počinju o ionako prevelikoj opterećnosti,umoru, nebrizi očeva i alimentaciji

nastane rat i radi raznih razloga, pa i sankcija, tema se opet primiri

o ženskoj tvrdoglavosti oko alimentacije, neobjektivnosti i nepoštenju, najviše sam naučio ipak ovdje na forumu
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:04   #4897
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
mamekica imaš divan plan i stvarno ti držim palčeve da ga ostvariš...no život je ponešto drukčiji.

...
Troškovi su bili slična priča...nema tu dogovora...npr. on smatra da su dobre cipele za zimu i one od 200 kn, a ja želim da je klincima noga suha i izdvojila bi 800,00 kn ...
yeah, write...
kao da ne
evo zašto ne mogu ni ja čitat tvoje upise a da mi se ne okrene želudac

ti si dakle isto jedna od onih koje misle da cijena određuje kvalitetu
bilo čega...
osobito npr obuće

majko mila
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:09   #4898
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
o ženskoj tvrdoglavosti oko alimentacije, neobjektivnosti i nepoštenju, najviše sam naučio ipak ovdje na forumu
Ok KHS da te pitam...eto da si ostao u braku/zajednici slažeš li se da bi dio svojih mjesečnih primanja trošio na djete?
Ako se slažeš što misliš izraženo u brojkicama koliko bi ti to trošio na djete mjesečno?
Ja uistinu ne razumijem zašto svi na tu alimentaciju gledaju kao na pljačku bivšeg muža????

*** Npr. stariji iduće puni 18, planiramo mu neki manji autić od novčeka koje stavljam na njegovu štednju - na kraju mjeseca mu kažem...ovaj mjesec možemo 300kn uplatiti - 150,00 kn ja i 150,00 kn od tate - i kad pričamo o koturalu on uvijek kaže dobit ću od mame i tate
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:14   #4899
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
yeah, write...
kao da ne
evo zašto ne mogu ni ja čitat tvoje upise a da mi se ne okrene želudac

ti si dakle isto jedna od onih koje misle da cijena određuje kvalitetu
bilo čega...
osobito npr obuće

majko mila
Apsolutno nisam od onih kojima cijena određuje kvalitetu....al kad se radi o zimskoj obući tu znam što je kvaliteta.
Majice furaju iz H&M za 39,00, bome sam i trapke kupila za istu cifru u Time out...tako da...trkeljaš bzvz na temelju mog jednog upisa.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:18   #4900
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ok KHS da te pitam...eto da si ostao u braku/zajednici slažeš li se da bi dio svojih mjesečnih primanja trošio na djete?
Ja uistinu ne razumijem zašto svi na tu alimentaciju gledaju kao na pljačku bivšeg muža????
a ajde mi reci koji to otac, koji npr 2 x tjedno viđa djecu, ilićešće, i onda provodi s njima 2 vikenda mjesečno kompletna, na djecu troši SAMO ONO ŠTO UPLATI KAO ALIMENTACIJU?????
DA NE GOVORIM NPR O LJETNOM MJESECU I /ILI ZIMSKOM, KAD IH VODI NA MORE, U PLANINE, LJETOVANJE/ZIMOVANJE/SKIJANJE, i onda još taj mjesec plati alimentaciju majci, koja ih u to vrijeme ni ne vidi?!???
gdje je tu pravda
nije li to pljačka?
jer, zamisli, tako to propisuje zakon
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.