Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 08:46   #181
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post
Katjes, moram priznati da su mi tvoji postovi pomalo konfuzni Ne razumijem što zapravo hoćeš, koju informaciju želiš dobiti od nas Alergologija nije crno-bijela disciplina i jednostavno nećeš dobiti sve odgovore, jamstva i popisana pravila.
hmm, možda je malkice bolje objašnjeno što me muči na drugoj temi, o testiranju: čemu pretrage, odlasci alergologu? što očekuju da će nalaz pokazati?

naravno da sam očekivala crno bijelo i konkretnu informaciju. to smije, to ne smije. i da je test pouzdan. pa ne idem babi vangi koja nagađa

konkretno što očekuju da će pokazati SE, KKS, eo uk, C3, C4, IgS, IgM, IgG, AST(O), ECP, IgE uk?
i spec IgE na sve vrste riba (to mi je jedino jasno čemu služi).
Old 02.10.2014., 17:18   #182
Quote:
aannjaa kaže: Pogledaj post
Toka13, ja bih rekla da ste debelo prerano krenuli s dohranom kad s 4 i pol mjeseci ima već toliko isprobanih namirnica. Možda su reakcije upravo zbog toga. Ja bih se na tvom mjestu vratila na isključivo dojenje/flašicu do 6 mjeseci i onda polako krenula s dohranom. Jedna po jedna namirnica nekoliko dana, kuhana jabuka, tikva, riža, mrkva, proso itd. Kod malih beba se obično ne rade alergo testovi, nego se izbjegavaju namirnice na koje se pokaže reakcija, ali stvarno bi bilo dobro prekinuti dohranu na neko vrijeme.
Edit: promaklo mi je ovo o ad. Možda se radi o alergiji na proteine kravljeg mlijeka, to bi svakako trebalo ispotati i eventualno promijeniti ad u neku hipoalergenu varijantu.
obavili smo testiranje za te proteine kravljeg mlijeka, nalazi se čekaju 2 tjedna do tada smo dobili na recept alfare

i s prvim sam krenula sa 4 pa nije bilo nikakvih problema, ali curka je očito osjetljivija. na povrće nema reakcije, pa mi je žao prekidati, odlučila sam neko vrijeme ne davati voće, žao mi sad prekinuti kad smo počeli, a tako puno namirnica možda se čini, kad sam na prvu vidjela da joj ne paše šljiva, jabuka, kruška pa nismo to jeli po 3, 4 dana zaredom

ugl kad kuham domaću mrkvu nema reakcije, kad joj dajem kupovnu, crvenilo, sad ne kužim dal je do nekog sastojka u kupovnoj kašici ili do sirovog/kuhanog?! isto je bilo i sa jabukom
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 21:30   #183
alergija na proteine km-razred 0-znači nema je, barem ne po ovome, ali nam je ige malo povišen 14.7, što bi to značilo?
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 22:17   #184
Dobili smo uputnicu za testiranje na KM, gluten, bjelanjak. Zaboravila sam pitati pedijatricu, treba li se naručiti u Klaićevu ili samo dođemo u laboratorij?
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 16:47   #185
Možda bih trebala pitati na gastro, ali ću ipak pokušati ovdje prvo. Sin mi ima alergiju na kikiriki. Želim mu napraviti kolače s čokoladom ali ne mogu naći niti jednu koja nema tragova orašastog voća. Na nekim namirnicama je kikiriki naveden odvojeno od orašastog voća. Da li to znači da se kikiriki u namirnici mora posebno navesti i da mu mogu dati jesti čokoladu na kojoj piše da ima orašastog voća ako ne piše kikiriki? Ako to nije istina, kao što i pretpostavljam, zna li netko neku čokoladu za kuhanje, ili običnuu mliječnu koja nema tragova orašastih plodova. Provjerila sam Kraš, Milka, Nestle, Zvečevo, svi imaju.
Old 24.11.2014., 13:56   #186
Quote:
sputnjik kaže: Pogledaj post
Dobili smo uputnicu za testiranje na KM, gluten, bjelanjak. Zaboravila sam pitati pedijatricu, treba li se naručiti u Klaićevu ili samo dođemo u laboratorij?
mi smo radili na svetom duhu i tamo se samo dođe, nema naručivanja
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 20:47   #187
"Alergija" na brusnice i crni ribiz

Evo ovako, ja mislim da imam neku vrstu alergijske reakcije na brusnice i crni ribiz - konkretno na čajeve od istih sastojaka - i to u obliku onih sitnih bijelih prištića, preko kojih je dovoljno preći i noktom i nestanu, ali je užasno iritantno i najprije se koža počne crveniti na tom području, a tek onda izbiju ti prištići - nekad bude samo crvena fleka koja na dodir može biti i bolna, tako da pojma nemam što mi se događa s kožom.

To sam otkrila prije otprilike godinu i pol dana; inače se nikad prije susrela i s čim sličnim - barem ne pamtim takve posebne slučajeve. Sada me počelo užasno nervirati, jer apsolutno ne znam što je uzrok tome niti kako to mogu testirati. Sve što pamtim jest da sam dobile te prištiće nedugo nakon konzumacije tih namirnica u obliku čajeva, najkasnije dan poslije. Inače jako volim to voće i jedem ga gotovo cijeli život te nikakvih problema do prije godinu i pol nije bilo, a sada sam navršila 21 godinu, u slučaju da je i to važno. Uvijek mislim da je možda i neka prehlada posrijedi baš kada sam to pila ili poremećaj u radu jajnika ili nešto deseto tipično za nas žene, no zaista nemam blage veze u čemu je točno problem.

Eto, ako itko ima sličnih iskustava ili jednostavno misli da zna uzrok tome te da može pomoći, slušam!
Enat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:11   #188
Pozdrav ekipa, imam problem sa alergijama te nesmjem : konzerviranu rajčicu, plavu ribu i glavonošce, mlijeko i mliječne proizvode, suhomesnate proizvode i svinjetinu, orahe i bijelanjak jaja pa me zanima znate li slučajno da imaju negdje na internetu ili neđe neka hrana ili neki recepti što bi mogao iskombinirat za prehranu? lud sam više
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.