Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 13:42   #601
Imate li za preporučiti nekakav SF roman epskih razmjera zapleta (Dina, Song of Ice and Fire rang) napisan od 2000 naovamo? I da je malo manje space opera, a malo više hard core SF (iako mi je jasno da to baš ne ide previše jedno s drugime) Po mogućnosti da je stil pisanja nekakav mainstream. (Dakle ne kao što je Zelazny pisao ili kao što Peter Watts piše)
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:23   #602
Ima neka preporukica a da je na kindlu/amazonu free download
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:25   #603
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Imate li za preporučiti nekakav SF roman epskih razmjera zapleta (Dina, Song of Ice and Fire rang) napisan od 2000 naovamo? I da je malo manje space opera, a malo više hard core SF (iako mi je jasno da to baš ne ide previše jedno s drugime) Po mogućnosti da je stil pisanja nekakav mainstream. (Dakle ne kao što je Zelazny pisao ili kao što Peter Watts piše)
Daj neki primjer hard core sf serijala, čisto da znamo otprilike...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:38   #604
Pa nemam primjera, u tom i jest problem. Ispada da takvih romana (ne mora biti serijal) niti nema. Ili je hard core, pa nije epsko, ili je epsko pa je više neka space opera.

Tako da... hard core ni nije neki zahtjev, to je više osobna želja. Više mi je bitan taj world building, gdje je autor razradio i opisao cijeli taj svijet budućnosti. Da nije sad da se radnja događa na jednoj lokaciji kroz cijeli roman.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:11   #605
Nisam čitao, ali mi djeluje da je Expanse serijal od James S. A. Corey upravo takav.
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:44   #606
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ima neka preporukica a da je na kindlu/amazonu free download
Bolje nemoj.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:20   #607
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Pa nemam primjera, u tom i jest problem. Ispada da takvih romana (ne mora biti serijal) niti nema. Ili je hard core, pa nije epsko, ili je epsko pa je više neka space opera.

Tako da... hard core ni nije neki zahtjev, to je više osobna želja. Više mi je bitan taj world building, gdje je autor razradio i opisao cijeli taj svijet budućnosti. Da nije sad da se radnja događa na jednoj lokaciji kroz cijeli roman.
To sam i htio čuti. Naime i meni se učinilo da to ne postoji. Sve se svodi na epsko ili operu.
Miles Vorkosigana si vjerovatno čitao?
Možda serijal o Kulturi - Iain M. Banks
O Expanse-u (Corey) sam također čuo najbolje, mada mi još stoji besposleno na polici :-)
Revelation space (Reynolds) hvale, ali meni se nešto nije svidjelo na početku pa sam odustao.

Klasike tipa Odiseja, Hiperion, Zadužbina, Ender, Kapija, Uzdizanje, Knjige novog sunca, Hainski ciklus, vjerovatno ni ne trebam spominjati...
Inače, u zadnjih 15-20 godina, više čitam epsku fantastiku.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:03   #608
The Human Reach serijal je malo izvan mainstreama, ali bi trebao biti solidan izbor. Mislim, ako pod hard core mislis na znanstvenu uvjerljivost.

Ako znanstvena uvjerljivost nije toliko velik zahtjev, pogledaj serijal o Honor Harrington.

Revelation Space takodjer preporucam, ali mozda poceti sa romanom Chasm City (revenge roman u hard SF svijetu).
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:41   #609
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Imate li za preporučiti nekakav SF roman epskih razmjera zapleta (Dina, Song of Ice and Fire rang) napisan od 2000 naovamo? I da je malo manje space opera, a malo više hard core SF (iako mi je jasno da to baš ne ide previše jedno s drugime) Po mogućnosti da je stil pisanja nekakav mainstream. (Dakle ne kao što je Zelazny pisao ili kao što Peter Watts piše)

Alistair Reynolds Revelation space serijal i Culture serijal od Iaina M. Banksa.

Revelation space je puno tvrđi, Culture je više grupa knjiga u istom svemiru, jedva povezane.
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:06   #610
Evo ja tražim preporuku za SF.

Želim roman sa barem dvije-tri vanzemaljske rase, ali složiti ću se i s jednom, ako je radnja zanimljiva.

Želim da su to inteligentni Alieni a ne neke "bube" i želim vojsku, planete, pičvajz, a šlag na trotu bi bilo da imamo radnju iz obje perspektive.

Da je po mogućnosti više nastavaka.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:54   #611
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
To sam i htio čuti. Naime i meni se učinilo da to ne postoji. Sve se svodi na epsko ili operu.
Miles Vorkosigana si vjerovatno čitao?
Možda serijal o Kulturi - Iain M. Banks
O Expanse-u (Corey) sam također čuo najbolje, mada mi još stoji besposleno na polici :-)
Revelation space (Reynolds) hvale, ali meni se nešto nije svidjelo na početku pa sam odustao.

Klasike tipa Odiseja, Hiperion, Zadužbina, Ender, Kapija, Uzdizanje, Knjige novog sunca, Hainski ciklus, vjerovatno ni ne trebam spominjati...
Inače, u zadnjih 15-20 godina, više čitam epsku fantastiku.
Vorkosigana nisam čitao jer mi se nekako to učinilo previše space operasto za mene.

Culture sam pročitao par komada; fora je to ali mi opet nije baš leglo. Nema mi tu nekakvu ozbiljnost, ne znam...

Expanse i Revelation nisam. Expanse mi se činio malo previše "space junkers", ali hvala na preporuci!

Klasike više manje sve čitao, zato i napomenuh preporuke od 2000. godine naovamo.

Zapravo, kad vidim da vas više preporuča Revelation, budem to svakako probao prvo.


Michael Collins: pričekaj 10-20 godina pa možda napišem nešto takvo.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:27   #612
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Vorkosigana nisam čitao jer mi se nekako to učinilo previše space operasto za mene.
Vorkosigan ne bih nazvao space operom. a ako im daš priliku i preživiš kroz prve 3 knjige koje su tako-tako, postane stvarno dobro.
ja ga svrstavam među moje najdraže knjige.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:53   #613
Vorkosigan ovisi dosta o redosljedu čitanja. Prva knjiga definitivno treba biti Pripravnik za ratnika, a druga Vorska igra. Prequeli spoilaju dio zapleta ove dvije knjige jer potomci likova iz prve dvije knjige dio vremena posvećuju istraživanju vezanom za djela svojih predaka koje su ovi sakrili.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:47   #614
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo ja tražim preporuku za SF.

Želim roman sa barem dvije-tri vanzemaljske rase, ali složiti ću se i s jednom, ako je radnja zanimljiva.

Želim da su to inteligentni Alieni a ne neke "bube" i želim vojsku, planete, pičvajz, a šlag na trotu bi bilo da imamo radnju iz obje perspektive.

Da je po mogućnosti više nastavaka.
Nema nastavaka i samo jedna rasa, ali ima planete, pičvajz i više perspektiva - China Miéville Embassysity
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:00   #615
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Vorkosigan ovisi dosta o redosljedu čitanja. Prva knjiga definitivno treba biti Pripravnik za ratnika, a druga Vorska igra. Prequeli spoilaju dio zapleta ove dvije knjige jer potomci likova iz prve dvije knjige dio vremena posvećuju istraživanju vezanom za djela svojih predaka koje su ovi sakrili.
Koji bi onda bio poredak čitanja, naša izdanja?

Inače trenutno čitam Buđenje Levijatana i meni je to super, dvije usporedne priče, lako za pratiti i napeto.
__________________
Leave me alone I know what I’m doing!
nicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:27   #616
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nema nastavaka i samo jedna rasa, ali ima planete, pičvajz i više perspektiva - China Miéville Embassysity
Ovo zvuči jako dobro;
https://en.wikipedia.org/wiki/Embassytown
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:33   #617
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo ja tražim preporuku za SF.

Želim roman sa barem dvije-tri vanzemaljske rase, ali složiti ću se i s jednom, ako je radnja zanimljiva.

Želim da su to inteligentni Alieni a ne neke "bube" i želim vojsku, planete, pičvajz, a šlag na trotu bi bilo da imamo radnju iz obje perspektive.

Da je po mogućnosti više nastavaka.
Pa Scalzi, što čekaš - doslovno si opisao njegov najpoznatiji serijal?

i još bi te mogao dobro nasmijati

krećeš s Old Man's War
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:12   #618
Quote:
nicro kaže: Pogledaj post
Koji bi onda bio poredak čitanja, naša izdanja?
Preporučam nasa izdanja, kronološki, sa iznimkom prequela, koje ne treba citati prije prva dva romana o Milesu Vorkosiganu konkretno.

Prequele ako citas prve budu:

Prequele ako citas nakon kasnijih romana budu:

Vecina nasih prijevoda Vorkosigana je cak bolja od originala. Usporedio sam, i iznenadio se.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:50   #619
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
Pa Scalzi, što čekaš - doslovno si opisao njegov najpoznatiji serijal?

i još bi te mogao dobro nasmijati

krećeš s Old Man's War
Hvala
Scalzi mi je svakako na listi, odličan mi je bio njegov "Redshirts"

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nema nastavaka i samo jedna rasa, ali ima planete, pičvajz i više perspektiva - China Miéville Embassysity
Hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:26   #620
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hvala
Scalzi mi je svakako na listi, odličan mi je bio njegov "Redshirts"
onda ne čekaj ni minute, odmah u proučavanje vojske koja novači samo starije od 75, brdom aliena gdje nas neki smatraju jako ukusnima i slično uz dobru dozu humora i sarkazma

btw novi serijal Collapsing Empire obećava no tek je prva objavljena
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.