Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 21:55   #61
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dobivam dojam da imaš neka oćekivanja ili prohtjeve, i to je normalno.
Da li si spremna na detoksikaciju ?
Jedino ako nakon nje uslijedi retkoksifikacija.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da li si spremna na višednevni prirodni ambijent ?
Živim u njemu, već dosta godina.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Imaš li što za žrtvovati duhovima prirode ?
Zar nema svatko?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da li si spremna rasturiti vlastiti ego u prašinu ?
Ne, još uvijek mi treba.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Imaš li prakse u komunikaciji sa svijetom duhova ?
Kojim? Misliš li na Hellheim (Donji Svijet) ili Midgard (Srednji Svijet)?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Imaš li kakvih pozitivnih iskustava iz magijskih praksi ?
Paaaa... bolja riječ bi bila 'kaotičnih'. Ali to je i bio cilj.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Jesi li ulazila u ekstatičko stanje i vjeruješ li da možeš susresti duhove svojih predaka ili drugih osoba te druge duhovne sile i biti u interakciji s njima, kao npr. dobre vile, duhove bazge ?
Da. Uglavnom radim s duhovnim životinjama. Tu i tamo s biljkama.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ne postoji ono kak si rekla neki brzi tretmani, a da bi bili korisni, to je sve skupa proces od najmanje par dana, kojega treba proživjeti/doživjeti.
Već jesam u procesu, odvija se vlastitim tempom. Htjela bih porazgovarati s nekim 'autentičnim' šamanom, bilo koje tradicije. Čisto da razmijenimo iskustva pa da skužim idem li u pravom smjeru. Enteogene ne bih jela, trans postižem legalnim sretstvima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:43   #62
Dobro ok, ja uglavnom sve bitne odgovore dobijem nakon što duže vrijeme boravim na vrtu, šumi, npr u vodi u jezeru po ljetu znam u vodi biti pi 5-6-7-8 sati da ne izlazim iz vode, nešto fenomenalno.
Samotnost u prirodi, donosi mi neslućene mogućnosti razvoja misli i donošenja odluka, pogotovo ako tih dana jedem samo ono što i raste u vrtu, ili pijem samo vodu.
A dva tri dana prije postim samo na povrtnom soku i soku od limuna i naranče.

Ako se osjećam slabim, boravim po 4-5 sati uz hrast i komuniciram s njim, automatski mi nivo energije, snage, elana i poleta raste, da mi poslije nije problem hodati 10-12 sati u komadu, ili kopati 5-6 sati bez prekida, a da se ne izmorim pretjerano.
Ono umorim se fizički ali taman.
A ako se hoću vratiti u prošlost, komunicirati sa dušama dragih preminulih, preispitati svoje ili postupke poznatih, boravim od jutra do mraka ispod visokog jablana na osami. Tada me jablan vodi kroz prošlost, i stariju prošlost od mene fizički, ali vezano za one koje sam poznavao.
To vezano za jablan i njegovu moć, je nešto što me se najviše dojmilo, u smislu kao da gledaš film prošlih zbivanja i minulih događaja, u najsitnije slikovite detalje, pa ćak i one događaje, kojima nisam direktno bio prisutan, ali jesam posredno.
Mnogo toga se rasvjetli od nedoumica tim putem.

Određene datume koristim za komunikaciju sa vilama iz grmlja.
U 6. mj. Ispod bazge u ponoć sjednem i ubrzo se pojave vile sa kojima možeš pričati viceve i zafrkavati se, ali ih ne smiješ uvrijediti nikako, a najgora opcija je da trgaš mekane grane bazge-tada stiže nesreća i zla.kob.

U 11. mj. uz trninu dolaze vile koje me upućuju u budućnost i savjetuju što da radim, a što da izbjegavam.

Eto, ako ti treba nešto takvoga, javi mi se.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:35   #63
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ako se osjećam slabim, boravim po 4-5 sati uz hrast i komuniciram s njim, automatski mi nivo energije, snage, elana i poleta raste, da mi poslije nije problem hodati 10-12 sati u komadu, ili kopati 5-6 sati bez prekida, a da se ne izmorim pretjerano.
Ono umorim se fizički ali taman.
A ako se hoću vratiti u prošlost, komunicirati sa dušama dragih preminulih, preispitati svoje ili postupke poznatih, boravim od jutra do mraka ispod visokog jablana na osami. Tada me jablan vodi kroz prošlost, i stariju prošlost od mene fizički, ali vezano za one koje sam poznavao.
To vezano za jablan i njegovu moć, je nešto što me se najviše dojmilo, u smislu kao da gledaš film prošlih zbivanja i minulih događaja, u najsitnije slikovite detalje, pa ćak i one događaje, kojima nisam direktno bio prisutan, ali jesam posredno.
Mnogo toga se rasvjetli od nedoumica tim putem.
Super, to je vrlo lijepa praksa i temelj za šamanizam. Mene uglavnom privlače "ženska" stabla - lipa, breza, bukva. Katkad hrast. Ne sjedim tako dugo, deset minuta maksimalno. Zanimljivo mi je bilo druženje s tisom, ali sad nisam sigurna da bih se to usudila ponovniti, sad kad znam o čemu je riječ. Bila sam dijete i satima bih se igrala na jednoj grmolikoj tisi i kontemplirala o smislu života. Tek nedavno sam saznala da to stablo za vrućih dana u zrak luči određene halucinogene. Zato se može reći da sam pala u kazanče.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Određene datume koristim za komunikaciju sa vilama iz grmlja.
U 6. mj. Ispod bazge u ponoć sjednem i ubrzo se pojave vile sa kojima možeš pričati viceve i zafrkavati se, ali ih ne smiješ uvrijediti nikako, a najgora opcija je da trgaš mekane grane bazge-tada stiže nesreća i zla.kob.

U 11. mj. uz trninu dolaze vile koje me upućuju u budućnost i savjetuju što da radim, a što da izbjegavam.

Eto, ako ti treba nešto takvoga, javi mi se.
To nisam nikad radila. Jesu li ti ispričale neki dobar vic?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:55   #64
=Leteća
Quote:
;Super, to je vrlo lijepa praksa i temelj za šamanizam. Mene uglavnom privlače "ženska" stabla - lipa, breza, bukva. Katkad hrast. Ne sjedim tako dugo, deset minuta maksimalno
Hvala na lijepim riječima.
Sva drveća koja si nabrojala su mislim pozitivna, a svako od njih ima svoju specifičnost. Ako npr. boraviš ispod lipe duže vrijeme, moguće da te ulovi drijemež ili opuštenost, a ako zaspiš ispod lipe, san ti bude dublji i duži nego inače
I velika tužna breza(salix babilonyca) je fenomenalno drvo, za ljetnih vrućina dobar hlad i lijek da se sklone oni, koji su dehidrirali.

Quote:
. Zanimljivo mi je bilo druženje s tisom, ali sad nisam sigurna da bih se to usudila ponovniti, sad kad znam o čemu je riječ. Bila sam dijete i satima bih se igrala na jednoj grmolikoj tisi i kontemplirala o smislu života. Tek nedavno sam saznala da to stablo za vrućih dana u zrak luči određene halucinogene. Zato se može reći da sam pala u kazanče.
Moć drveća je itekako prisutna.
Sa mnogim drvećem, biljem, koje ne poznam dovoljno, a postoje podaci o lošem utjecaju (npr. ne sadi orah blizu kuće-podriva korjenom temelje, boli glava ukućane, isto kao kada bi se drijemalo ispod oraha događale su se neobjašnjive glavobolje, ili saditi visoke borove kraj kuće-iznenadne smrti ukućana-a to sam se i uvjerio više puta, u dvorištima gdje sade borove da su se događale iznenadne sablasne i jezive stvari.
Postoji više objašnjenja, no u globalu se radi o polju utjecaja drveta koje drvo samo sebi stvara, i obrnuto o uvjetima u kojima drvo raste.
Tisa koju spominješ mi ima fenomenalan.miris,.mislim na male listiće, no izbjegavam je pošto je hebeno fucking otrovna. Postoje danas varijateti tise ćiji listovi imaju i citrusne note mirisa, no đabe ti kada je i ona i dalje otrovna. No njeno polje utjeca mi je nepoznanica, ali smatram da je vrlo jako.
Osobno sam orijentiran na hrast, glog, trninu, voćke, brezu, vrbu...sve ljekovite, možeš žvakati lišće za zbližavanje i konekciju, stopljavanje sa prirodom totalno i bezbrižno, nešto fenomenalno, i meni osobno najbolje.
Quote:
To nisam nikad radila. Jesu li ti ispričale neki dobar vic?
Početkom ljeta sam znao i prespavati, i više nas na otvorenom, i nekada sam znao namjerno ispod bazge.
Komunikacija -kako ?
Jednostavno s vremenom misli postaju pravilnije, konstruktivnije, a bazga se poigrava tako da te zafrkava jer zna koje sam gluposti radio, i na neki mi način govori kako to nije dobro kroz šalu na moj račun. Nakon toga jave mi se neke misli, no one.opet uz smijeh da nešto od toga ne valja, ali mi ostavljaju prostor da bolje razmislim.
Pošto je bistrina misli u prirodi na vrhuncu, ubrzo zajednički dolazimo do rješenja, uz naravno hihotanje, naravno ne na glas, već je to kao neka vrst telepatije.

Takovu komunikaciju nikada ne postižu ljudi ispunjeni negativom, ljubomorom, zavisti, pohlepom..
A dobar preduvjet je da se par dana prije naprave neka dobra humana djela, neke plemenite sitnice, da se detoksicira, pije puno vide, pomalo posti i mnogo mnogo vremena provodi u prirodi, obavezno bosonog.
Tim naćinom potenviramo pojavnost komunikacije-konekcije, i samo je produbljujemo i produžavamo.

U društvu se to teže postiže, jer je komunikacija između nas, koncentrirani smo jedni na druge više manje, i ne primjećuje se mnogo, senzibilitet nije na dovoljnom nivou, mada se osijeća utjecaj, ali je kratak i isprekidan, bar kod mene, a kod ostalih niti sam primjetio da oni nešto osijećaju više, no dobro i na kraju se zakljući kako je bilo super u prirodi, i kako smo svi napunili baterije, no nema dublje komunikacije.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:13   #65
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=Leteća
Hvala na lijepim riječima.
Sva drveća koja si nabrojala su mislim pozitivna, a svako od njih ima svoju specifičnost. Ako npr. boraviš ispod lipe duže vrijeme, moguće da te ulovi drijemež ili opuštenost, a ako zaspiš ispod lipe, san ti bude dublji i duži nego inače
I velika tužna breza(salix babilonyca) je fenomenalno drvo, za ljetnih vrućina dobar hlad i lijek da se sklone oni, koji su dehidrirali.

Moć drveća je itekako prisutna.
Sa mnogim drvećem, biljem, koje ne poznam dovoljno, a postoje podaci o lošem utjecaju (npr. ne sadi orah blizu kuće-podriva korjenom temelje, boli glava ukućane, isto kao kada bi se drijemalo ispod oraha događale su se neobjašnjive glavobolje, ili saditi visoke borove kraj kuće-iznenadne smrti ukućana-a to sam se i uvjerio više puta, u dvorištima gdje sade borove da su se događale iznenadne sablasne i jezive stvari.
Postoji više objašnjenja, no u globalu se radi o polju utjecaja drveta koje drvo samo sebi stvara, i obrnuto o uvjetima u kojima drvo raste.
Tisa koju spominješ mi ima fenomenalan.miris,.mislim na male listiće, no izbjegavam je pošto je hebeno fucking otrovna. Postoje danas varijateti tise ćiji listovi imaju i citrusne note mirisa, no đabe ti kada je i ona i dalje otrovna. No njeno polje utjeca mi je nepoznanica, ali smatram da je vrlo jako.
Osobno sam orijentiran na hrast, glog, trninu, voćke, brezu, vrbu...sve ljekovite, možeš žvakati lišće za zbližavanje i konekciju, stopljavanje sa prirodom totalno i bezbrižno, nešto fenomenalno, i meni osobno najbolje.

Zanimljivo, lipov čaj se i preporučuje protiv nesanice. Moguće je da nešto senzibilniji ljudi mogu uhvatiti isparenja koja listovi odašilju u zrak kad se zagriju.

Što se borova tiče, postoji to narodno vjerovanje da će u trenutku kada bor nadraste kuću umrijeti ili otac obitelji (katkada sin). U mnogim našim krajevima postoji izreka "Bor gor, gazda dol" i brojne njezine varijacije. Činjenica je da bor i srodne crnogorične biljke mijenjaju ph-vrijednost tla (zakiseljuju ga) te tako u njihovoj blizini gotovo ništa ne uspijeva, a gusta krošnja zamrači sve u blizini.S druge strane, bor, smreka i jela ljekovite su biljke (iglice) i dobra zaštita od zimskih vjetrova.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Početkom ljeta sam znao i prespavati, i više nas na otvorenom, i nekada sam znao namjerno ispod bazge.
Komunikacija -kako ?
Jednostavno s vremenom misli postaju pravilnije, konstruktivnije, a bazga se poigrava tako da te zafrkava jer zna koje sam gluposti radio, i na neki mi način govori kako to nije dobro kroz šalu na moj račun. Nakon toga jave mi se neke misli, no one.opet uz smijeh da nešto od toga ne valja, ali mi ostavljaju prostor da bolje razmislim.
Pošto je bistrina misli u prirodi na vrhuncu, ubrzo zajednički dolazimo do rješenja, uz naravno hihotanje, naravno ne na glas, već je to kao neka vrst telepatije.

Takovu komunikaciju nikada ne postižu ljudi ispunjeni negativom, ljubomorom, zavisti, pohlepom..
A dobar preduvjet je da se par dana prije naprave neka dobra humana djela, neke plemenite sitnice, da se detoksicira, pije puno vide, pomalo posti i mnogo mnogo vremena provodi u prirodi, obavezno bosonog.
Tim naćinom potenviramo pojavnost komunikacije-konekcije, i samo je produbljujemo i produžavamo.
Aha, telepatski vicevi. Odnosno, moraš biti tamo da ti bude smiješno.

Jesi li kada komunicirao sa životinjama? Spirit animals i to?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:56   #66
[=Leteća;]
Quote:
Zanimljivo, lipov čaj se i preporučuje protiv nesanice. Moguće je da nešto senzibilniji ljudi mogu uhvatiti isparenja koja listovi odašilju u zrak kad se zagriju.
Da, no ne samo isparenja, koja direktno više manje trenutno djeluju (aromaterapija)već kompletan utjecaj drveća.
Pogled na hrast rađa drugu emociju od pogleda na brezu. Također obgrlivši krušku doživljaj je drugačiji nego da obgrliš dren. Osim toga postoji i utjecaj podzemlja preko korijena, koji mi nije najjasniji, no moguća je komunikacija zimi i to direktnim pitanjima, no jedino u smislu da ti daješ toplu emociju datom drvu, obrnuto se ne oćekuje, pošto se javlja empatijsko tužna emocija drveta paloga lišća usred zime, no i spoznaja da je živo, i koncentriranom energijom ubravo u bazi debla i korijena, no i uspavano-hibernirajuće. Tako da kažem, drvo osijeti tvoju toplu poruku koju mu šalješ.
Sa druge strane, drvo puno daje, u fazi pupanja, cvatnje i plodonošenja-to je ono što priroda daje, i što nam je uvjek davala besplatno, od lijekovitog lišća do zdravih plodova.
Najbolje i najvrijednije su stvari upravo besplatne.
Ćak imaš i u mnogim religijskim tekstovima, lijek vam je pred nosom, ali vi ga ne vidite, misli se u prvoj šumi.
Quote:
Što se borova tiče, postoji to narodno vjerovanje da će u trenutku kada bor nadraste kuću umrijeti ili otac obitelji (katkada sin). U mnogim našim krajevima postoji izreka "Bor gor, gazda dol" i brojne njezine varijacije. Činjenica je da bor i srodne crnogorične biljke mijenjaju ph-vrijednost tla (zakiseljuju ga) te tako u njihovoj blizini gotovo ništa ne uspijeva, a gusta krošnja zamrači sve u blizini.S druge strane, bor, smreka i jela ljekovite su biljke (iglice) i dobra zaštita od zimskih vjetrova.
Kod bora je stvar što se sade iz rasadnika u neprimjeren.klimat, trebali bi ako ga već sade , saditi na većim nadm. visinama, gdje je njegovo prirodno stanište, da se ne.mući, a zato se i mnogi borovi i posuše u nizinama, ali najbitnije to nije njegovo prirodno stanište.
Od tuda dolazi i zlo, iz patnje prirode, i manifestira se i na okolinu.
Najpogrešnije bi bilo misliti kako "to na mene ne utjeće".
To tvrde i indijanski vraćevi.
Quote:
Aha, telepatski vicevi. Odnosno, moraš biti tamo da ti bude smiješno.
Konkretno za bazgu da, i to u ponoć, 5-6 mjesec, cvjetovi se lagano zatvaraju, energija biljke se spušta sa cvjetnih vrhova točno do tvoje razine, i tada je moguće.
Quote:
Jesi li kada komunicirao sa životinjama? Spirit animals i to?
Baš i ne, no doživio sam neke zanimljivosti, koje neznam da li bih uspio i opisati, i trajalo bi predugo.
Mislim da bi sve životinje trebalo ostaviti na miru tj. da se ne uznemiravaju u svom prirodnom staništu.
Sa određenim životinjama možemo živjeti u nekim vrstama bliskosti, simbioze, pogotovo pčelama, bubamarama, pa i ako stvorimo prave uvjete za život u njima normalnoj sredini(tu se gradska sredina iskljućuje) tada i konji, psi, mačke, golubovi...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:55   #67
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Baš i ne, no doživio sam neke zanimljivosti, koje neznam da li bih uspio i opisati, i trajalo bi predugo.
Mislim da bi sve životinje trebalo ostaviti na miru tj. da se ne uznemiravaju u svom prirodnom staništu.
Sa određenim životinjama možemo živjeti u nekim vrstama bliskosti, simbioze, pogotovo pčelama, bubamarama, pa i ako stvorimo prave uvjete za život u njima normalnoj sredini(tu se gradska sredina iskljućuje) tada i konji, psi, mačke, golubovi...
Ma nisam mislila na komunikaciju s konkretnim životinjama nego povezivanje s "duhom" pojedine vrste tijekom izmijenjenog stanja svijesti, tj. šamanskog transa. U izvornoj verziji odeš u šumu i lupaš po bubnju dok ne povileniš, ali danas je dovoljno naći snimke bubnjanja, staviti slušalice, izvaliti se na krevet i krenuti.

Za početak je idealno naći nešto slično vođenim meditacijama - odnosno bubnjanje i naratora koji te usmjerava. Ja sam krenula sa ovim. Bilo je vrlo zanimljivo, ali sad sam prešla na solo bubnjanje (pri čemu je bitno naći snimku koja ima tzv. "call back" tj. "return beat", dakle pred kraj se ritam promijeni tako da se znaš vratiti.

Na jednom od prvih putovanja tražiš da ti se 'ukaže' životinja koja ti je tada nešto slično duhovnom učitelju. Kasnije ti se mogu javiti i druge, ovisno o tome u kojoj si životnoj fazi i što ti je potrebno. Imam već popriličnu bandu, a nekako mi najviše pašu različite ptice iako mi se prva javila jedna od velikih mačaka.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:06   #68
misliš kao totemske životinje? meni se jednom javila u snu. nisam to tražila. isto je bila jedna od velikih mačaka.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:31   #69
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
misliš kao totemske životinje? meni se jednom javila u snu. nisam to tražila. isto je bila jedna od velikih mačaka.
Tako nešto. I meni se mačketina prvo javila u snu. Bio je to jedan od onih vrlo živopisnih i emotivnih snova. Par mjeseci kasnije krenula sam s audio-tečajem (iako baš nisam vjerovala u te stvari) i onda sam dobila priliku da se malo više družim s njom. U početku sam je doživljavala kao nekakvu potisnutu stranu moje osobnosti, ali poslije sam uvidjela da to nisam ja i da mi baš ne bi bilo najpametnije bezrezervno prihvaćati njezine savjete.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:40   #70
MEni na tom kvizu ispala zmija za totemsku zivotinju
Ja sam dupin
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:45   #71
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Bio je to jedan od onih vrlo živopisnih i emotivnih snova.
upravo to. još dan danas ga se u potpunosti sjećam, nakon cijelog desetljeća. ja sam znala da koliko predstavlja dio mene isto toliko ga i ne predstavlja, no nisam išla u daljnje druženje s njom (ne znam kak bih to drugačije rekla ). bilo mi je dovoljno da znam za nju i dobila sam potvrdu da sam na pravom putu.
baš sam se sjetila jedne knjige koju sam onomad čitala- mudrost šamana od tonya samare. sjećam se da u njoj spominje totemske životinje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:54   #72
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
upravo to. još dan danas ga se u potpunosti sjećam, nakon cijelog desetljeća. ja sam znala da koliko predstavlja dio mene isto toliko ga i ne predstavlja, no nisam išla u daljnje druženje s njom (ne znam kak bih to drugačije rekla ). bilo mi je dovoljno da znam za nju i dobila sam potvrdu da sam na pravom putu.
Uf, da. Bila je tako lijepa i mazna, ali samo sa mnom. Ostale je doživljavala mnogo prozaičnije.

Najluđe mi je bilo kad sam išla tražiti životinju koja pliva (Prema nekim učenjima, trebaš imati onu koja trči, koja pliva, koja leti, koja kopa, kukca i predatora ako on nije pokriven navedenim). Prva stvar koju mi je rekla, i to glasom moje majke, bila je - "pojela si me u onom restoranu u Baškoj"
Nisam imala drugog izbora nego dopustiti joj da ona pojede mene.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:42   #73
Od pradavnine, na našim prostorima, glavna totemska životinja je bila medvjed, ali i vuk, sokol i jastreb(škanjac).
Duh životinje može pružiti smjernice na aspektu osobnosti i ima snažan emocionalni učinak
Totemska životinja medvjed
http://atma.hr/znakovi-od-5-misticni...vori-o-vama/3/

Zatim, smatra se najstarijim instrumentom, uz bubnjeve, po nekima i još starijim, a pogotovo na našim prostorima podunavlja i prastarih hrastovih šuma, instrument kojim je po mitovima i legendama, Pan mogao začarati slušaoca-Panova flauta.
Najbolji ikada, i još živući virtuoz na pan flauti George Zamfir, punio je koncertne dvorane od Londona, Pariza, New Yorka , Tokia do Tel Aviva, imati će koncert u Zagrebu, za 10-tak dana u V.Lisinski.
https://youtu.be/mczwsV-Wz-Q
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:12   #74
Na koji nacin se odreduje totemska zivotinja?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:37   #75
Sa śamanima je svakako. Budu i ti hmmm... recimo upitne kvalitetne.
Ako se netko odlući za njihove usluge, bitno da dozna informacije o dotićnom iz śto pouzdanijih izvora -npr forumi. U smislu dali nekog preporućuje jedna-dvije osobe ili mnogo njih.

Samo pazite na spam. Dobar primjer je ova tema. Pogledajte prvih 5 postova. Klasićan primjer spama (reklame). Ako vidite da negdje u vezi bilo ćega preporućuju osobe, koje su na tom forumu napisale samo par postova możete biti ne malo sigurni, da se radi o spamu/reklami i ako tu istu osobu (ili proizvod, uslugu) ne preporuća niti jedan "stari" forumaś sa nekom "solidnijom" zalihom postova na dotićnom forumu, dobro razmislite dali vrijedi riskirati Vaśim novcem i/ili zdravljem.

Ja sam prije desetak godina u jednom velikom gradu napravio vlastiti "test" śamana.
Bio sam kod njih sedmoro (kośtalo je ne malo, ali raćunao sam se s tim) i ispostavilo se je da su njih śestoro bili "upitne kvalitete". Samo jedan je bio dobar/pravi.
Koji grad i koji śamani nije bitno (nije mi cilj reklama -niti preko PM niśta nikome ne savjetujem/govorim u vezi toga, jer je to jako "klizak teren"), nego sam sve u ovom postu napisao da razmislite -kao informaciju.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 16.09.2017. at 15:47.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:26   #76
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Na koji nacin se odreduje totemska zivotinja?
Prvo trebaš izraziti namjeru da je upoznaš. Budući da pišeš ovdje, možemo računati da je to obavljeno.

Prati neko vrijeme na koje životinje najčešće nalijećeš - ne samo u fizičkom okruženju nego i na netu, televiziji, u snovima, za vrijeme meditacije, sanjarenja i sl. Recimo, ako u dućanu vidiš neku skroz kičastu šalicu s vukom, a osjetiš potrebu da je kupiš nemoj odmah reći "to nije moj stil" nego je uzmi i vidi kako se osjećaš.

Kakva su ti iskustva s izmijenjenim stanjima svijesti? Trans, lucidni snovi, meditacija, itd...?


Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Sa śamanima je svakako. Budu i ti hmmm... recimo upitne kvalitetne.
Ako se netko odlući za njihove usluge, bitno da dozna informacije o dotićnom iz śto pouzdanijih izvora -npr forumi. U smislu dali nekog preporućuje jedna-dvije osobe ili mnogo njih.

Samo pazite na spam. Dobar primjer je ova tema. Pogledajte prvih 5 postova. Klasićan primjer spama (reklame). Ako vidite da negdje u vezi bilo ćega preporućuju osobe, koje su na tom forumu napisale samo par postova możete biti ne malo sigurni, da se radi o spamu/reklami i ako tu istu osobu (ili proizvod, uslugu) ne preporuća niti jedan "stari" forumaś sa nekom "solidnijom" zalihom postova na dotićnom forumu, dobro razmislite dali vrijedi riskirati Vaśim novcem i/ili zdravljem.

Ja sam prije desetak godina u jednom velikom gradu napravio vlastiti "test" śamana.
Bio sam kod njih sedmoro (kośtalo je ne malo, ali raćunao sam se s tim) i ispostavilo se je da su njih śestoro bili "upitne kvalitete". Samo jedan je bio dobar/pravi.
Koji grad i koji śamani nije bitno (nije mi cilj reklama -niti preko PM niśta nikome ne savjetujem/govorim u vezi toga, jer je to jako "klizak teren"), nego sam sve u ovom postu napisao da razmislite -kao informaciju.
Za početak, ako netko kaže za sebe da je šaman najvjerojatnije sere ko foka. To nije titula koju si uzimaš sam nakon što završiš neki tečaj, nego te treba netko drugi (po mogućnosti šira zajednica) proglasiti šamanom. A to u današnje vrijeme, barem na ovim prostorima ide malo teže.

Opet, čovjek ne mora biti šaman da bi se bavio šamanskim praksama. To zapravo može svatko, barem do neke mjere.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:30   #77
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Prati neko vrijeme na koje životinje najčešće nalijećeš -
Komarce
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:33   #78
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Komarce
Da, to bi mogao biti tvoj totem.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:51   #79
Ma ne, nema veze što ih vjerojatno kao i većina statistički srećemo daleko više od medvjeda, vukova, orlova i tigrova. Nisu dovoljno seksi za proiciranje, budem već kao i svi isfantazirao nešto. Treba i taj confirmation bias zaradit plaću
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 08:53   #80
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ma ne, nema veze što ih vjerojatno kao i većina statistički srećemo daleko više od medvjeda, vukova, orlova i tigrova. Nisu dovoljno seksi za proiciranje, budem već kao i svi isfantazirao nešto. Treba i taj confirmation bias zaradit plaću
Kukci su sasvim legitimne totemske životinje. Sinoć sam baš spljeskala jednog beljkića.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.