Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 09:56   #4961
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Ako je neki iznos već bio na posebnom računu u rezervaciji ( ono što je ovršeno ) odgovor je- svaki čas
Da, ima iznos koji je Fina uzela k sebi kroz obih 60 dana, što to može i subotom sjesti(i nedjeljom?)? Nemam pojma pa pitam tupava pitanja

Ali hvala
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:32   #4962
Pa ne baš subotom i nedjeljom ali na primjer, ako 60-ti dan ističe u utorak,
srijeda poslije podne ili četvrtak ujutro novci se pojave na računu.

Tako da eto, ako ste čekali 60 dana a i mnogo više ( sudovi,ovrhe..),
vjerujem da vam ni dan-dva čekanja više nije od presudne važnosti.

Glavno da je lova tu i da čeka
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:44   #4963
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Pa ne baš subotom i nedjeljom ali na primjer, ako 60-ti dan ističe u utorak,
srijeda poslije podne ili četvrtak ujutro novci se pojave na računu.

Tako da eto, ako ste čekali 60 dana a i mnogo više ( sudovi,ovrhe..),
vjerujem da vam ni dan-dva čekanja više nije od presudne važnosti.

Glavno da je lova tu i da čeka
Ma ne, nikakav problem, jučer je to postalo ovršno i pravomoćno na Fini, tako da bi mi onda novci u ponedjeljak, najkasnije utorak trebali biti na računu, mene su samo žene i Fini zbunile kada su mi rekle da je to praktički instantno, a naravno da nije
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:01   #4964
Pitanje

Poštovani

Molim odgovor od nekog tko se stvarno razumije u pravne cake...

Zanima me konkretno jedno pitanje:

Dakle- uzeo sam kredite u više banaka, kako bih pomogao prije svega roditeljima koji su bili u teškoj situaciji.

Dakle, radi se o gotovinskim kreditima u 2 banke- iznosi su veći- dakle ukupno 250 000 kuna.

Pošto sam i ja sam morao graditi život dok se oni poslože, uzeo sam dio novaca i za sebe i kuću od toga plus još jedan manji kredit od 60000 kuna u trećoj banci.

Uglavnom- na sebe nemam ni auto niti kuću, dakle ništa. Nisam u braku, i još uvijek sam kod dofitelja prijavljen pošto kuću gradim.

Jako jako dobar prijatelj mi je pomogao također financijski, i sada sam došao na ideju da napravimo zadužnicu kao da sam ja njemu dužan novce, stavimo neki veći iznos, on me blokira, tako da banke ne došu na red za 10 ak godina. Po meni je sve to legalno.

Napominjem- samac sam, nemam ženu, dijete... Za gotovinske kredite nisam imao jamce niti ništa...

Dali mogu radi neplaćanja kredita završiti u zatvoru??
Šta mi se najgore može dogoditi?? Pošto će banke čekati cca 10godina dok ja ne otplatim taj "dug" prijatelju... Jer zakonski više od 3/4 banka nesmije uzimati.. Niti sudski, zar ne??

Hvala puno.
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:42   #4965
Quote:
iceman1987 kaže: Pogledaj post
Poštovani

Molim odgovor od nekog tko se stvarno razumije u pravne cake...

Zanima me konkretno jedno pitanje:

Dakle- uzeo sam kredite u više banaka, kako bih pomogao prije svega roditeljima koji su bili u teškoj situaciji.

Dakle, radi se o gotovinskim kreditima u 2 banke- iznosi su veći- dakle ukupno 250 000 kuna.

Pošto sam i ja sam morao graditi život dok se oni poslože, uzeo sam dio novaca i za sebe i kuću od toga plus još jedan manji kredit od 60000 kuna u trećoj banci.

Uglavnom- na sebe nemam ni auto niti kuću, dakle ništa. Nisam u braku, i još uvijek sam kod dofitelja prijavljen pošto kuću gradim.

Jako jako dobar prijatelj mi je pomogao također financijski, i sada sam došao na ideju da napravimo zadužnicu kao da sam ja njemu dužan novce, stavimo neki veći iznos, on me blokira, tako da banke ne došu na red za 10 ak godina. Po meni je sve to legalno.

Napominjem- samac sam, nemam ženu, dijete... Za gotovinske kredite nisam imao jamce niti ništa...

Dali mogu radi neplaćanja kredita završiti u zatvoru??
Šta mi se najgore može dogoditi?? Pošto će banke čekati cca 10godina dok ja ne otplatim taj "dug" prijatelju... Jer zakonski više od 3/4 banka nesmije uzimati.. Niti sudski, zar ne??

Hvala puno.
Ako ti dokažu da si ih namjerno htio preveslati, mogao bi lako završiti u prdekani.
Samo mi je malo čudno da su banke uspjele dati bez adekvatnog osiguranja tako velike kredite ???
Ja znam da mnoge već za par tisuća eura traže jamca ili neku hipoteku.

Inače ovo sa prijateljem kojem si "dužan" teoretski može štimati. Ako banke ne povuku malo bolju policijsku istragu zbog prevare.
Banke mogu čekati i 20 godina. Samo što ćeš onda platiti računak barem 10 X veći iznos od duga.
Čekati će tebe banke jako dugo i svakih par godina nova tužba za ovrhom, da ne bi došlo do zastare. Nećeš imati neke velike koristi od kuće koju gradiš jer ćeš morati vječno raditi na crno. Do kraja života ćeš imati trećinu primanja pod ovrhom. Jedino te može spasiti bijeg u Kolumbiju ili Ekvador.
Ili neki veliki rat u kojem ćeš ti preživjeti.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:33   #4966
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ako ti dokažu da si ih namjerno htio preveslati, mogao bi lako završiti u prdekani.
Samo mi je malo čudno da su banke uspjele dati bez adekvatnog osiguranja tako velike kredite ???
Ja znam da mnoge već za par tisuća eura traže jamca ili neku hipoteku.

Inače ovo sa prijateljem kojem si "dužan" teoretski može štimati. Ako banke ne povuku malo bolju policijsku istragu zbog prevare.
Banke mogu čekati i 20 godina. Samo što ćeš onda platiti računak barem 10 X veći iznos od duga.
Čekati će tebe banke jako dugo i svakih par godina nova tužba za ovrhom, da ne bi došlo do zastare. Nećeš imati neke velike koristi od kuće koju gradiš jer ćeš morati vječno raditi na crno. Do kraja života ćeš imati trećinu primanja pod ovrhom. Jedino te može spasiti bijeg u Kolumbiju ili Ekvador.
Ili neki veliki rat u kojem ćeš ti preživjeti.

bok..

Ja sam inače tražio odgovor od čovjeka koji je 1000% siguran u ono što piše..
ovo sve je rekla kazala i veliko ako..

Dakle, u prdekani ako završim- kakve koristi od toga za banku realno?? Dakle su presudi da moram 2god i zatvor- i šta banka time dobije??

Drugo- čuo sam da masa banaka ide na nagodbe, da ako treba i 30% duga povrate..

Treće- kako da dokažu namjeru, i na neki način kako da dokažu da ja nisam htio vratiti pare- pa mogu reći da sam posudio, i jedan dio potrošio, mislio sam radit 2 posla i izjalovilo se (imam npr poruke, molbe, itd...)

Četvrto- tko može dokazat da meni frend kojeg poznajem 20god fakat nije posudio lovu..

Peto- ako banka daje kredite veće bez jamaca, ili bez udjela u nekretnini, ona je svjesna tog rizika

I zadnje- nemam djecu, nit kanim imati djecu, i bilo koju nekretninu u HR.

Pa realno šta mi mogu? Jebote, pa 90% ljudi koji rade vani imaju u hr blokirane račune, sve je na žene ovdje najčešće, ili se također ne misle vratit ovdje.. A po meni jedna njemačka bez obzira na europski ovršni zakon ne dozvoljava ovrhu na način kao u HR. Takav tip ovrhe ne postoji.

I dajte fakat precizne i točne odgovore.

Hvala puno...
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:40   #4967
Pozdrav ljudi
Treba mi savjet, ako je neko imao sličnu situaciju...
Znači imam prijatelja, koji je krajem 4-tog mjeseca otišao na brod.
Momak ima ovrhu, dug je od T-mobilea, s velikim kamatama i sada iznosi nekih 70-ak tisuća kuna.
Prije nego šta je otišao, zamolio me da otvorim novi tekući račun, kako bi njegova firma na taj moj račun isplaćivala mu plaću.
Račun san uspiješno otvorila, s tim da naravno nisam rekla da mi je to za isplaćivanje tuđe plaće, nego za povremene uplate od strane jednog prijatelja dok se ne zaposlin.
Bilo je pitanja, koje povremene uplate, koliko će toga bit, koji iznosi otprilike bar i tko će to uplaćivat... Te da me to sve pitaju zbog porezne koja sada ima uvid u sve.
Radi se o plaći od nekih 3000 USD x 6 mjeseci.
Prijatelj mi je rekao da nemam šta da brinen, da me nitko neće zvat ni pitat išta za tako male iznose, ali svejedno, mene zanima ukoliko ipak dobijen nekakav poziv s porezne ili išta slično, zbog ove usluge koju sam napravila, koje posljedice su za mene??? On bi trebao doć za nekih mjesec dana, i račun planiram zatvorit prije njegovog sljedećeg odlaska na brod, tako smo se dogovorili.
NIKEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:57   #4968
Pa ne vjerujem da ćeš imati ikakvih problema i da će te itko išta pitati.
Na kraju, plaća do trenutka dok sjedne na račun je već oporezovana, tako da nije nešto na crno.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:42   #4969
Quote:
iceman1987 kaže: Pogledaj post
bok..

Ja sam inače tražio odgovor od čovjeka koji je 1000% siguran u ono što piše..
ovo sve je rekla kazala i veliko ako..

Dakle, u prdekani ako završim- kakve koristi od toga za banku realno?? Dakle su presudi da moram 2god i zatvor- i šta banka time dobije??

Drugo- čuo sam da masa banaka ide na nagodbe, da ako treba i 30% duga povrate..

Treće- kako da dokažu namjeru, i na neki način kako da dokažu da ja nisam htio vratiti pare- pa mogu reći da sam posudio, i jedan dio potrošio, mislio sam radit 2 posla i izjalovilo se (imam npr poruke, molbe, itd...)

Četvrto- tko može dokazat da meni frend kojeg poznajem 20god fakat nije posudio lovu..

Peto- ako banka daje kredite veće bez jamaca, ili bez udjela u nekretnini, ona je svjesna tog rizika

I zadnje- nemam djecu, nit kanim imati djecu, i bilo koju nekretninu u HR.

Pa realno šta mi mogu? Jebote, pa 90% ljudi koji rade vani imaju u hr blokirane račune, sve je na žene ovdje najčešće, ili se također ne misle vratit ovdje.. A po meni jedna njemačka bez obzira na europski ovršni zakon ne dozvoljava ovrhu na način kao u HR. Takav tip ovrhe ne postoji.

I dajte fakat precizne i točne odgovore.

Hvala puno...
Ako ne placas kredite vec duze vrijeme, odes i lijepo otvoris osobni bankrot.
Placas 1/4 place za dug ako i toliko.
Prode 5 godina i nikome vise nisi duzan.
Ako bas i dode dijete u tom periodu nemoj se zeniti, placaj alimentaciju i onda ne mogu ti skinuti ni ovih 1/4.
Iskreno, tko im je kriv sto su davali kredite na izvolte.
Lokalni kamatar ti nece dat novce ako mu ne das auto ili stan u jamstvo a banke su davale, bar ovako kako ti kazes, e pa same su si krive, uostalom na njima je bio teret procjene rizike jer se time bave i imaju milijun strucnjaka tamo, i ovako im i treba kad su pohlepne.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:54   #4970
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ako ne placas kredite vec duze vrijeme, odes i lijepo otvoris osobni bankrot.
Placas 1/4 place za dug ako i toliko.
Prode 5 godina i nikome vise nisi duzan.
Ako bas i dode dijete u tom periodu nemoj se zeniti, placaj alimentaciju i onda ne mogu ti skinuti ni ovih 1/4.
Iskreno, tko im je kriv sto su davali kredite na izvolte.
Lokalni kamatar ti nece dat novce ako mu ne das auto ili stan u jamstvo a banke su davale, bar ovako kako ti kazes, e pa same su si krive, uostalom na njima je bio teret procjene rizike jer se time bave i imaju milijun strucnjaka tamo, i ovako im i treba kad su pohlepne.

Ok, jasno za osobni bankrot.. Ja bih išao i na tu opciju, ali je problem što 5 godina će mi guliti gotovo cijelu plaću... Dakle ako imam 6500 kuna, gulit će mi sigurno 4000 kuna, ili?? A ne 1/4 kako si rekao..

Daj mi malo pobliže objasni to...
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:01   #4971
E sad ga vec i ti pretjerujes.
Pa ne mozes ocekivati da ce ti ostati 6500kn, ostat ce ti 3/4 od 3700kn ja mislim ostalo odlazi.
Nije da ces biti kruha gladan al nije ni da ces zivjeti ko kralj.
Ne znam sto tocno ocekujes, da ti netko pokloni i oprosti te novce?
Onda si trebao biti pametniji i otvoriti neki d.o.o. koji kad ode u stecaj nitko tebe vise ne pita za vracanje duga...
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:11   #4972
Quote:
iceman1987 kaže: Pogledaj post
bok..

Ja sam inače tražio odgovor od čovjeka koji je 1000% siguran u ono što piše..
ovo sve je rekla kazala i veliko ako..

Dakle, u prdekani ako završim- kakve koristi od toga za banku realno?? Dakle su presudi da moram 2god i zatvor- i šta banka time dobije??

Drugo- čuo sam da masa banaka ide na nagodbe, da ako treba i 30% duga povrate..

Treće- kako da dokažu namjeru, i na neki način kako da dokažu da ja nisam htio vratiti pare- pa mogu reći da sam posudio, i jedan dio potrošio, mislio sam radit 2 posla i izjalovilo se (imam npr poruke, molbe, itd...)

Četvrto- tko može dokazat da meni frend kojeg poznajem 20god fakat nije posudio lovu..

Peto- ako banka daje kredite veće bez jamaca, ili bez udjela u nekretnini, ona je svjesna tog rizika

I zadnje- nemam djecu, nit kanim imati djecu, i bilo koju nekretninu u HR.

Pa realno šta mi mogu? Jebote, pa 90% ljudi koji rade vani imaju u hr blokirane račune, sve je na žene ovdje najčešće, ili se također ne misle vratit ovdje.. A po meni jedna njemačka bez obzira na europski ovršni zakon ne dozvoljava ovrhu na način kao u HR. Takav tip ovrhe ne postoji.

I dajte fakat precizne i točne odgovore.

Hvala puno...
Tko kaže da ne postoji: https://www.24sata.hr/potrosac/ovrha...i-racun-385697
- Banka samo po nalogu Fine blokira račun. Možda bi netko otvaranjem računa u Njemačkoj trenutačno spriječio blokadu računa, iako ne zadugo jer smo u EU, ali ne bi zaustavio ovrhu. Osim toga, ovrha se ne provodi samo na novčanima primanjima nego i na pokretnoj te nepokretnoj imovini. Tako se onome tko otvori račun u Njemačkoj može ovršiti taj račun, ali i auto, kuću ili ostalu imovinu - kaže Željko Tomašić, tajnik saveza, i dodaje da oni koji imaju dugove moraju biti svjesni da će ih, ako sami ne plate, jednog dana ostaviti nasljednicima.

Inače mi je stvoj slučaj dobro poznat jer imam prijatelja sa istim problemima:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...6&postcount=33
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:12   #4973
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ako ti dokažu da si ih namjerno htio preveslati, mogao bi lako završiti u prdekani.
Oprostite, ali morao sam reagirati na ovo; naime, ako si podigao nenamjenski kredit bez ikakvih garancija, uredno ga otplacivao i onda recimo ostao bez primanja i mogucnosti otplacivanja istog, NE POSTOJI nacin da banka dokaze da si svjesno isao na prevaru.Takve pretpostavke rusi jedan prosjecan odvjetnicki pripravnik...Da ne govorim da ne postoji takav slucaj do sada, u zatvoru nemozes nikako zavrsiti zbog toga sto si podigao kredit,placao ga dok si mogao pa ostao bez primanja i mogucnosti placanja.
Banka ce uciniti sve da se nekako naplati (primanja, pokretnine/nekretnine) i naposlijetku ce tvoj kredit u paketu prodati nekoj agenciji za naplatu, i od onda nemas vise nista sa bankom.
Agencija ce se takodjer pokusati naplatiti nekako, te ce u krajnjem slucaju otpisati vecinu duga i pokusati ispregovarati da platis odredjeni postotak, tek toliko da su oni u minimalnom plusu ili bar na "nuli" (jer banke prodaju nenaplative kredite agencijama u paketu, gdje se radi o 20-30% ukupnog dugovanja).I najcesce se to i dogodi na kraju, da se ljudi dogovore sa agencijom, plate neki odredjeni iznos dugovanja i to je to.
Ne postoji zabiljezen slucaj da je netko zavrsio u zatvoru jer nije mogao placati kredit, to su cista zaplasivanja

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Samo mi je malo čudno da su banke uspjele dati bez adekvatnog osiguranja tako velike kredite ???
Ja znam da mnoge već za par tisuća eura traže jamca ili neku hipoteku.
To ti se zove "rizik".
Onako kako osobe riskiraju kada podizu kredite (jer racunaju da ce raditi narednih 5-10-20-30 godina i biti u stanju placati kredit), e tako su isto banke riskirale davajuci velike nenamjenske kredite bez ikakvih garancija.
To ti je cisto kockanje, jbg, uglavnom "smrtnici" popuse, al to ne znaci da i banke nisu masovno popusile onda kada su izdavale kredite sakom i kapom.
Btw, kod gorenavedene prodaje dugova agencijama, moras imati na umu da te agencije kupuju dugove u paketu racimo 100 nenaplativih kredita, i njima je dovoljno da se naplate od 10-20-30% (ovisi o paketu) i oni su pokriveni, sto ce reci da tih 10-20-30 duznika koji vrate svoje dugove pokriju ostatak, tako da postoji i mogucnost potpunog otpisa dugova ako vide da nema smisla naganjat nesto sto nikada nece moci naplatiti.


Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Inače ovo sa prijateljem kojem si "dužan" teoretski može štimati. Ako banke ne povuku malo bolju policijsku istragu zbog prevare.
Sorry kolega al ovo je cisti nonsense, daj mi navedi jedan slucaj kada je banka poslala duznika u zatvor jer nije bio u stanju otplacivati kredit.Ne govorim sad o ocitim pokusajima prevare, gdje i debil vidi da je ta osoba ocito isla na prevaru (uglavnom je tu i krivotvorenje dokumentacije itd.), nego o klasnicnim slucajevima: radio, podigao kredit, otplacivao, ostao bez posla i nemoze placati.
Vjeruj mi, takav slucaj ne postoji, nemoguce je dokazati da si isao svjesno na prevaru, pogotovo ne u hrvatsistanu gdje je takvih nemali broj.
Stoga, nemojte plasiti ljude sa neisitnitim tvrdnjama!

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Banke mogu čekati i 20 godina. Samo što ćeš onda platiti računak barem 10 X veći iznos od duga.
Banke nece cekat 20 godina za 100-200k kuna nego ce prodat taj dug agenciji i tako pokrit ako nista onda barem dio glavnice

Takodjer, da se dotaknem europskog ovrsnog zakona; i ovdje ne postoji slucaj da se netko odselio u EU i da mu je netko "sjeo" na primanja u stranoj drzavi zbog duga u RH.NE POSTOJI!
Em sto je to dugotrajan i skup proces, em sto vani ne postoji "FINA" i slicne pizdarije.Pogotovo kad osoba nakon nekog vremena dobije strano drzavljanstvo, onda se pogotovo nemogu naplatiti jer te stiti drzava ciji si drzavljanin.
Mogu ti sjest na sve sto imas ili ces imati u RH i oduzeti ti to, ali ako nemas nista, realno te mogu povuci za onu stvar.
Da ne govorim ako osoba ode na drugi kontinent, u tom slucaju pojeo vuk magare, banka tvoj dug vodi kao neuspjesnu invensticiju i sto se RH tice, vie nikada neces biti kreditno sposoban (makar je i to upitno jer po zakonu, nakon 5 godina se brises sa "crne liste).

Malo manje straha od institucija u RH, ako nista, onda barem zbog cinjenice da su institucije kod nas u potpunosti nesposobne a bankama se neda zajebavat s nekim, radi koga bi morali utrosit vise resursa da se nekako naplate, nego sto je stvarni dug.
Nemozes placat, jbg, nemozes, isto kako ljudi ostaju bez nekretnina zbog kredita, tako ti isto banke puse pare zbog nemogucnosti naplate istih.
Istina je da su banke gotovo uvijek u dobitku, one ce pronaci nacin da imaju minimalni gubitak (poput prodaje duga agencijama ili podizanja kamatne stope onima koji placaju) al to ne znaci da banke isto ne gube ponekad.

Inace, iz vlastitog iskustva, u ovakvim slucajevima, gdje je drzava u teskom kur.u, odes van negdje radit i polako vracas dug.S obzirom da ces vani gotovo sigurno imati visestruka primanja nego u RH, to prakticki neces ni osjetiti.
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:35   #4974
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
Oprostite, ali morao sam reagirati na ovo; naime, ako si podigao nenamjenski kredit bez ikakvih garancija, uredno ga otplacivao i onda recimo ostao bez primanja i mogucnosti otplacivanja istog, NE POSTOJI nacin da banka dokaze da si svjesno isao na prevaru.Takve pretpostavke rusi jedan prosjecan odvjetnicki pripravnik...Da ne govorim da ne postoji takav slucaj do sada, u zatvoru nemozes nikako zavrsiti zbog toga sto si podigao kredit,placao ga dok si mogao pa ostao bez primanja i mogucnosti placanja.
Banka ce uciniti sve da se nekako naplati (primanja, pokretnine/nekretnine) i naposlijetku ce tvoj kredit u paketu prodati nekoj agenciji za naplatu, i od onda nemas vise nista sa bankom.
Neće nitko u zatvor ako ne može plaćati kredit.
Ali su mome prijatelju banke bile zaprijetili tužbom. On je naime dizao kredite dok banke nisu bile umrežene. Digao je praktično cijelu plaću u kreditu u više banka. Onda došla kriza i imao je manju plaću od kreditnih obaveza.
Normalno, banke će ići na nagodbu. A mogu te prijaviti nadležnim organima jedino ako si namjerno prekršio zakon u cilju da ih svjesno prevariš.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=717513

Moj problem se sastoji od toga sto na erste banci imam gotovinski kredit u dugu jos nekih 13 000 eura.
Posto se selim u prekooceansku zemlju, da bi radio naravno, razmisljao sam dali da pokusam na nek vrijeme zamrznuti kredit ili tako nesto, medjutim, pala mi je drga ideja na pamet, posto idem u prekooceansku zemlju, i necu se vracati bar jedno pet godina, mogu li jednostavno otici, i vise ne placati rate kredita, dok naravnone skupim neki novac da bi taj isti mogao poceti otplacivati.
Zanima me, koje su mi sankcije, ako ne placam kredit, suduznika nemam, samo osiguranje kredita, a u hrvatskoj nemam nista na svom imenu da bi me mogli tetiti za nesto, znam da ce tubiti kamate i tako to, ali sto mislite dali je to u jedn ruku da kazem pametno, ili imate drugi savjet.


A inozemstvo ?
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ce-vas-spasiti

- Vjerovniku koji vas želi pronaći, možda će trebati vremena, ali nećete mu pobjeći. Građani su, potpisujući izjave za kredite kod javnih bilježnika, pristali da se terete svi njihovi računi u svim bankama i imovina, a u tim se izjavama ne precizira da se radi o bankama i imovini u Hrvatskoj. Osim toga, vjerovnik vam može sjesti na plaću direktno kod poslodavca, može vas kazneno goniti – nabraja Budiša.

Zadnje uređivanje krena : 22.09.2017. at 23:49.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:28   #4975
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Neće nitko u zatvor ako ne može plaćati kredit.
Ali su mome prijatelju banke bile zaprijetili tužbom. On je naime dizao kredite dok banke nisu bile umrežene. Digao je praktično cijelu plaću u kreditu u više banka. Onda došla kriza i imao je manju plaću od kreditnih obaveza.
Normalno, banke će ići na nagodbu. A mogu te prijaviti nadležnim organima jedino ako si namjerno prekršio zakon u cilju da ih svjesno prevariš.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=717513
Ovo je nesto drugo, odnosno nije uobicajen slucaj; ovdje bi se moglo cak i govoriti o nekoj kaznenoj prijavi jer jer on ocito svjesno isao na to da zezne banke.Al ovo nije cest slucaj, ja sam se referirao na najcesce situacije gdje su ljudi dizali kredite u najboljoj namjeri da ga vrate ( i vracali su ga neko vrijeme), ostali bez primanja i mogucnosti podmirivanja obveza.U tom slucaju je zbilja nemoguce dokazati nekakvu namjeru da se zeznu banke.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moj problem se sastoji od toga sto na erste banci imam gotovinski kredit u dugu jos nekih 13 000 eura.
Posto se selim u prekooceansku zemlju, da bi radio naravno, razmisljao sam dali da pokusam na nek vrijeme zamrznuti kredit ili tako nesto, medjutim, pala mi je drga ideja na pamet, posto idem u prekooceansku zemlju, i necu se vracati bar jedno pet godina, mogu li jednostavno otici, i vise ne placati rate kredita, dok naravnone skupim neki novac da bi taj isti mogao poceti otplacivati.
Zanima me, koje su mi sankcije, ako ne placam kredit, suduznika nemam, samo osiguranje kredita, a u hrvatskoj nemam nista na svom imenu da bi me mogli tetiti za nesto, znam da ce tubiti kamate i tako to, ali sto mislite dali je to u jedn ruku da kazem pametno, ili imate drugi savjet.


A inozemstvo ?
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ce-vas-spasiti

- Vjerovniku koji vas želi pronaći, možda će trebati vremena, ali nećete mu pobjeći. Građani su, potpisujući izjave za kredite kod javnih bilježnika, pristali da se terete svi njihovi računi u svim bankama i imovina, a u tim se izjavama ne precizira da se radi o bankama i imovini u Hrvatskoj. Osim toga, vjerovnik vam može sjesti na plaću direktno kod poslodavca, može vas kazneno goniti – nabraja Budiša.
Ovo sto ova gdja Budisa govori je cisto zaplasivanje u svrhu odvracanja ljudi od same pomisli da ne placaju kredite, i nista vise.
Prvenstveno, niti jedan poslodavac u EU ti nece pristati na to jer:
a) nas javni biljeznik nema apsolutno nikakve ovlasti van RH
b) vani ne postoji institucija FINA-e niti ista (iz RH) ima ikakve ovlasti van RH
c) za naplatu takvog duga potrbno je pokrenuti europski ovrsni nalog, a i to je na kraju upitno hoce li proci u zemlji gdje osoba boravi ili je trajno nastanjena.Mogu ga postivati a i nemoraju, sve ovisi o drzavi o kojoj se radi.
Ali kao sto rekoh, jos niti jedan eu ovrsni nalog nije pokrenut, jer je jednostavno skup i dugotrajan i naposlijetku ne garantira da ce se uspijeti naplatiti.
Jer da je to tako jednostavno, onda bi svi oni koji su pod blokadom i ovrhom ovdje u RH vec odavno bili ovrseni negdje vani.Da ne govorim o osobama izvan kontinenta, na njih se tek to ne odnosi jer ne postoji nikakav mehanizam naplate u tom slucaju.Radi se sad na tim umrezivanjima svih banaka u svijetu, al kao sto rekoh, to ti opet ovisi na kraju o samoj banci i o drzavi, nije to tako jednostavno kao sto to zele prikazati nase prodane duse iz RH.
Inace,moj ti je savjet da se ne obazires na placene clanke poput gorenavedenog,njihov cilj je i dalje utjerivati strah u kosti blokiranima izvan RH jer su i sami svjesni da po tom pitanju naplate izvan RH nemogu puno uciniti.
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:32   #4976
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
Ovo je nesto drugo, odnosno nije uobicajen slucaj; ovdje bi se moglo cak i govoriti o nekoj kaznenoj prijavi jer jer on ocito svjesno isao na to da zezne banke.Al ovo nije cest slucaj, ja sam se referirao na najcesce situacije gdje su ljudi dizali kredite u najboljoj namjeri da ga vrate ( i vracali su ga neko vrijeme), ostali bez primanja i mogucnosti podmirivanja obveza.U tom slucaju je zbilja nemoguce dokazati nekakvu namjeru da se zeznu banke.


Ovo sto ova gdja Budisa govori je cisto zaplasivanje u svrhu odvracanja ljudi od same pomisli da ne placaju kredite, i nista vise.
Prvenstveno, niti jedan poslodavac u EU ti nece pristati na to jer:
a) nas javni biljeznik nema apsolutno nikakve ovlasti van RH
b) vani ne postoji institucija FINA-e niti ista (iz RH) ima ikakve ovlasti van RH
c) za naplatu takvog duga potrbno je pokrenuti europski ovrsni nalog, a i to je na kraju upitno hoce li proci u zemlji gdje osoba boravi ili je trajno nastanjena.Mogu ga postivati a i nemoraju, sve ovisi o drzavi o kojoj se radi.
Ali kao sto rekoh, jos niti jedan eu ovrsni nalog nije pokrenut, jer je jednostavno skup i dugotrajan i naposlijetku ne garantira da ce se uspijeti naplatiti.
Jer da je to tako jednostavno, onda bi svi oni koji su pod blokadom i ovrhom ovdje u RH vec odavno bili ovrseni negdje vani.Da ne govorim o osobama izvan kontinenta, na njih se tek to ne odnosi jer ne postoji nikakav mehanizam naplate u tom slucaju.Radi se sad na tim umrezivanjima svih banaka u svijetu, al kao sto rekoh, to ti opet ovisi na kraju o samoj banci i o drzavi, nije to tako jednostavno kao sto to zele prikazati nase prodane duse iz RH.
Inace,moj ti je savjet da se ne obazires na placene clanke poput gorenavedenog,njihov cilj je i dalje utjerivati strah u kosti blokiranima izvan RH jer su i sami svjesni da po tom pitanju naplate izvan RH nemogu puno uciniti.

Tocno to. Uglavnom se radi o pokusaju zastrasivanja uhljebcica koji su trenutno u panici jer je presusila skrabica. Negdje prosle godine je isao malo jaci medijski val koji je pokusavao naglasiti da ce se ovrsiti i egzodasi ali ljudi uglavnom nisu nasjeli. Ocaj uhljeba je toliki da se sada cak razmatra i porez na mobitele i kucne ljubimce. Dotle je doslo.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:39   #4977
Quote:
NIKEST kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Treba mi savjet, ako je neko imao sličnu situaciju...
Znači imam prijatelja, koji je krajem 4-tog mjeseca otišao na brod.
Momak ima ovrhu, dug je od T-mobilea, s velikim kamatama i sada iznosi nekih 70-ak tisuća kuna.
Prije nego šta je otišao, zamolio me da otvorim novi tekući račun, kako bi njegova firma na taj moj račun isplaćivala mu plaću.
Račun san uspiješno otvorila, s tim da naravno nisam rekla da mi je to za isplaćivanje tuđe plaće, nego za povremene uplate od strane jednog prijatelja dok se ne zaposlin.
Bilo je pitanja, koje povremene uplate, koliko će toga bit, koji iznosi otprilike bar i tko će to uplaćivat... Te da me to sve pitaju zbog porezne koja sada ima uvid u sve.
Radi se o plaći od nekih 3000 USD x 6 mjeseci.
Prijatelj mi je rekao da nemam šta da brinen, da me nitko neće zvat ni pitat išta za tako male iznose, ali svejedno, mene zanima ukoliko ipak dobijen nekakav poziv s porezne ili išta slično, zbog ove usluge koju sam napravila, koje posljedice su za mene??? On bi trebao doć za nekih mjesec dana, i račun planiram zatvorit prije njegovog sljedećeg odlaska na brod, tako smo se dogovorili.
sve transakcije veće od 1.000,00 eur sukladno EU regulativi podliježu kontroli imena primatelja i imena vlasnika računa korisnika te kao takve ne mogu biti knjižene u korist IBAN-a
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:30   #4978
Jedna tvrtka mi mjesecima nije plaćala račun. Pokrenuo sam ovršni postupak. Nakon toga su mi se udostojili javiti i počeli plaćati račun u djelovima ( do sada otplaćeno malo manje od 50%). U međuvremenu je ovrha postala pravomoćna ali budući da mi očito uplaćuju na rate ne želim ići na Finu i pokrenuti postupak. S druge strane trošak Javnog bilježnika mi je oko 400kn, jeli postoji način naplatiti tih 400kn od njih bez pokrećanja ovrhe? Mislim kko to ide knjigovodstveno?
otilam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:30   #4979
Quote:
otilam kaže: Pogledaj post
Jedna tvrtka mi mjesecima nije plaćala račun. Pokrenuo sam ovršni postupak. Nakon toga su mi se udostojili javiti i počeli plaćati račun u djelovima ( do sada otplaćeno malo manje od 50%). U međuvremenu je ovrha postala pravomoćna ali budući da mi očito uplaćuju na rate ne želim ići na Finu i pokrenuti postupak. S druge strane trošak Javnog bilježnika mi je oko 400kn, jeli postoji način naplatiti tih 400kn od njih bez pokrećanja ovrhe? Mislim kko to ide knjigovodstveno?
pa traži od njih da uplate i tih 400 i zatezne kamate. knjigovodstveno ti imaš račun od bilježnika tako da imaš opravdan prihod (regresnu naplatu). ako ne budu htjeli, pusti pravomoćno rješenje o ovrsi na finu i dobit ćeš pare.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:49   #4980
stići će mi rješenje o ovrsi za račune koji su plaćeni . da li postoji mogućnost da se tuži ovršitelja zbog takvog postupka ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.