Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest i povijesne teme > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 21:51   #1741
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Jedini problem s tim prijedlogom je da dolazi 40 godina prekasno...

No ajde, u tom slučaju bi bar bio siguran u podršku SDP-a & Co. za taj projekt.
Kad već spominješ SDP u kontekstu podmornica moram ti reći kako je njihov izvor SKH/SKJ bio glavni uzrok lošeg financijskog tretmana HRM-a pod vodstvom admirala Letice.
Nije nepoznato da je admiral imao vrlo loš image iz 1971/72 u tzv. diferencijaciji sa hrvatskim kadrovima „maspokovcima“ u tadašnjoj vojsci.Neke su knjige oštećeni napisali o tome.
Da ,skratim načelnik GS gen. Bobetko ga nije baš zbog toga volio, a ministar Šušak da ne pričam, ali su ga trpili zbog Tuđmanove odluke i politike pomirbe. Sva 4 su danas mrtvi a ja sam to tek nedavno saznao iz relevantnog izvora.
Tako je vojni proračun kroz rat bio 2 milijarde $ a nije se mogao do kraja npr. završiti projekt dizel-torpedene podmornice, a Rtop 12 se gradila napadno sporo.
Old 15.09.2017., 21:57   #1742
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
A da se odma i nazove "Heroj Sava"?
nazovi je Vlado Bagat,Jozo Lozovina Mosor,Rade Končar (ups to imamo),Vladimir Gortan, ... ma koga god oćeš. samo joj položii kobilicu. možeš joj na bandama nacrtat grb sa prvin bilin poljen obrubljen pleteron i zvizdu u sredini grba,ali je samo položi i napravi od večeras pa do 10 godina.
da se kurcen ne miče u ostatku države,nego da se okrenemo moru,ali onako po Bogu i Zakonu, od mora bi samo mogli živit dobro. ali teško je dalje od šestina. možda jedino u tirol na skijanje.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:40   #1743
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ne triba nam podmornica ni zbog Italije ,ni zbog Turske.
Kad to shvatimo Hrvatska će biti na valu 4c industrije (Merkelica zabranila riječ revolucija).
Nego radi čega? Katar/Kuvajt smo, pa ne znamo što ćemo od novaca?
Old 16.09.2017., 13:44   #1744
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
a to da nam triba ili ne torpedna podmornica od 600-800t istisnine kao sredstvo odvraćanja, ... to neka misli neko drugi. neko ko prima dobru i debelu plaću iz proračuna,a ne radi baš puno..
Ja mislim da to nije AKO, i DA LI, već je to sigurno. Međutimizin, problem je u tome, što je naš proračun koliki je. Bilo bi to dobro da se izdvoje neke stvari ( protupožarna, HEMS, Obalna i sl. ), ali teško je to očekivati kad i ovako to jedva klapa nekako, a da se izdvoji strah me i pomisliti... Da ne spominjemo da MORH neće te novce dobit nazad. I nemoj misliti da će naše zabolit glava što je izdvajanje za obranu palo ispod 1%, Trumpa možda i hoće, ali već ćemo mi to nekako zaobići i zajebati i njega...
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.