Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 23:06   #5181
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
pa sto nije to normalno? sto su starije i sto krace cekas do isplate to je manji prinos.
Dakle oko ove je tvoje izjave sve pocelo, ja ti i dalje tvrdim da protek vremena za obveznicu nuzno ne znaci i manji prinos, da bi to bilo tako samo u sterilnim uvjetima.
peropopara is offline  
Old 15.09.2017., 14:07   #5182
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Ma nemrem se oteti dojmu da bi ovo sve u jednom trentku moglo eksplodirati prema gore.
Eksplodiralo je......ali u suprotnom smjeru.
kvart99 is offline  
Old 15.09.2017., 19:55   #5183
a čuj nije loše 'šišanje' barem se manje znojiš , a da su dobro ošišali na nekim dionicama bome jesu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 16.09.2017., 20:46   #5184
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Eksplodiralo je......ali u suprotnom smjeru.
Da, dobro sam pogodio
peropopara is offline  
Old 17.09.2017., 08:15   #5185
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Dakle oko ove je tvoje izjave sve pocelo, ja ti i dalje tvrdim da protek vremena za obveznicu nuzno ne znaci i manji prinos, da bi to bilo tako samo u sterilnim uvjetima.
Tocno! To vrijedi samo u idealnim uvjetima! To je "ocekivana reakcija" u "idealnim uvjetima". Mozemo je nazvati i "normalnom reakcijom" kojoj se ti cudis i trazis druge argumente. Ja nisam nikad rekao da su tvoji argumenti krivi, niti da su moji argumenti tocni, samo sam rekao da je to jedno logicno objasnjenje.

A sto se tice ovog sisanja, jel zna netko sto je u igri? Pretpostavljao sam agrokor, ali turizam isto tone, brodari, jel treba opet u bezaniju? Nemam puno novaca u dionicama i dionickim fondovima, ali nakon pusione 2008 ne zelim vise nista gubiti na tom smecu.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 17.09.2017., 20:34   #5186
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Tocno! To vrijedi samo u idealnim uvjetima! To je "ocekivana reakcija" u "idealnim uvjetima". Mozemo je nazvati i "normalnom reakcijom" kojoj se ti cudis i trazis druge argumente. Ja nisam nikad rekao da su tvoji argumenti krivi, niti da su moji argumenti tocni, samo sam rekao da je to jedno logicno objasnjenje.

A sto se tice ovog sisanja, jel zna netko sto je u igri? Pretpostavljao sam agrokor, ali turizam isto tone, brodari, jel treba opet u bezaniju? Nemam puno novaca u dionicama i dionickim fondovima, ali nakon pusione 2008 ne zelim vise nista gubiti na tom smecu.
ne kužim te niš, never mind

apropos pada, navodno neki strani fond agresivno izlazi na blue chipovima i navodno nema još puno, a to je onda uzrokovalo lančanu reakciju...dakle jako puno navodnog
peropopara is offline  
Old 17.09.2017., 21:09   #5187
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Tocno! To vrijedi samo u idealnim uvjetima! To je "ocekivana reakcija" u "idealnim uvjetima". Mozemo je nazvati i "normalnom reakcijom" kojoj se ti cudis i trazis druge argumente. Ja nisam nikad rekao da su tvoji argumenti krivi, niti da su moji argumenti tocni, samo sam rekao da je to jedno logicno objasnjenje.

A sto se tice ovog sisanja, jel zna netko sto je u igri? Pretpostavljao sam agrokor, ali turizam isto tone, brodari, jel treba opet u bezaniju? Nemam puno novaca u dionicama i dionickim fondovima, ali nakon pusione 2008 ne zelim vise nista gubiti na tom smecu.
I ti crypto smatraš smećem a ulažeš na ZSEu..........

Pa ARK je GOOGLE za sve dionice na ZSEu.

Sa 0,10 usd na 3,35 usd.......u pet mjeseci......da ti imaš takav prinos mislio bi da si WBuffett osobno

A funadamenata ima više nego pola ZSEa.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 17.09.2017., 21:15   #5188
Hello, ako sam napravila račun na skdd, gdje mogu vidjeti broj dionica koje posjedujem... Ako mi je stigao pin i broj računa, i ako sam se tim računom prijavila na skdd, što da radim dalje....
Lyanna Stark is offline  
Old 18.09.2017., 16:58   #5189
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
I ti crypto smatraš smećem a ulažeš na ZSEu..........

Pa ARK je GOOGLE za sve dionice na ZSEu.

Sa 0,10 usd na 3,35 usd.......u pet mjeseci......da ti imaš takav prinos mislio bi da si WBuffett osobno

A funadamenata ima više nego pola ZSEa.........
da, ako su ti fundamenti balavci od 17 godina koji zivotnu ustedevinu trose na kupnju kripto valute s nadom da ce se obogatit, definitivno. Iznimno jaki fundamenti.

Bas kao i ZSE 2008. Ali vecina ovih tvrdih oraha na ZSE ima p/e ispod 10 sada, a i dividend yield im je preko 2-3% kolko mozes dobit za orocenje. Tako da...sretno. Sto drugo rec.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 18.09.2017., 17:07   #5190
Prije dok sam te citao , mislio sam da si investitor, ovako malo ponekad sirov i primitivan, ali ipak investitor. Jeste, imao si ponekad neke spekulantske izjave, ali to sam svrstavao u lose dane. Sad kad te vidim tamo na threadu s kriptovalutama shvacam da nisi investitor. Nisi ni spekulant. Ti si kockar. I opet dobro, samo mi tvoji postovi sad malo manje znace nego prije.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 18.09.2017., 18:05   #5191
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Prije dok sam te citao , mislio sam da si investitor, ovako malo ponekad sirov i primitivan, ali ipak investitor. Jeste, imao si ponekad neke spekulantske izjave, ali to sam svrstavao u lose dane. Sad kad te vidim tamo na threadu s kriptovalutama shvacam da nisi investitor. Nisi ni spekulant. Ti si kockar. I opet dobro, samo mi tvoji postovi sad malo manje znace nego prije.
Meni tvoji nikad ništa nisu značili a sad mi znače još manje. Jer malo sam obratio pozornost na onaj prvi post koji si napisao na temi. Toliko prepotencije, potrebe da vrijeđaš ljude zato što ulažu drugačije od tebe, podcjenjivanja ljudi, ruganje da imaju malu lovu i slično...........govore o tebi sve.........


A to jesam li ja kockar, špekulant ili ulagač tebe nije briga.........osim što je dokaz da si duboko iskopleksiran..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.09.2017., 18:15   #5192
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
da, ako su ti fundamenti balavci od 17 godina koji zivotnu ustedevinu trose na kupnju kripto valute s nadom da ce se obogatit, definitivno. Iznimno jaki fundamenti.

Bas kao i ZSE 2008. Ali vecina ovih tvrdih oraha na ZSE ima p/e ispod 10 sada, a i dividend yield im je preko 2-3% kolko mozes dobit za orocenje. Tako da...sretno. Sto drugo rec.
Hahahaha, čuj dividend yield od 2-3%........ludilo.........

E vidiš, ja na ARKu imam dividend yield od 10%, a osim toga sam u zaradi od 3750% od početka godine do danas........

Kako tebi ide na tim tvojim tvrdim orasima?

Jel imaš 5% od početka godine ili si i dalje u jebačkom minusu
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.09.2017., 18:38   #5193
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Meni tvoji nikad ništa nisu značili a sad mi znače još manje. Jer malo sam obratio pozornost na onaj prvi post koji si napisao na temi. Toliko prepotencije, potrebe da vrijeđaš ljude zato što ulažu drugačije od tebe, podcjenjivanja ljudi, ruganje da imaju malu lovu i slično...........govore o tebi sve.........


A to jesam li ja kockar, špekulant ili ulagač tebe nije briga.........osim što je dokaz da si duboko iskopleksiran..........
I iz mog posta ti si to iscitao? Nisi iscitao upozorbu na opasnosti? Nisi iscitao nesigurnost? Nisi iscitao mogucnost prevare? Nego omalovazavanje trgovaca kriptovalutama Ok. Kao sto sam rekao i tamo, sretno s tim. Bas iskreno sretno! Zelim da imate svi puno para, pa da kupujete sto vise mojih proizvoda i da se konacno obogatim. I ja.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 18.09.2017., 19:04   #5194
Evo teksta, da ljudi vide tko si i što si:

markotros:
"Ne trgujem kriptovalutama, ali zabavno mi je citati vas. Bas si razmisljam, ako se zelis obogatiti, najlakse je pokrasti nekoga. Ali naci bogatasa i pokrasti ga je postalo staromodno, komplicirano i opasno. Pa onda pokrades masu sirotinje. I opet si bogat. I nitko ti nista ne moze

Ne znam shvacate li da kupujete brojeve? Koji nemaju apsolutno nikakvu fizicku vrijednost. Nista ne stoji iza njih. I moze ih se stvarati beskonacno! Kvragu, i ja mogu sutra izdati svoju kriptovalutu uz minimalne troskove.

Moram priznati da ste hrabri. Davati svoj novac u to. A opet s druge strane samo potvrdujete prirodu covjeka. Nada i potreba bogacenja bez fizickog rada i stvaranja dodatne vrijednosti. Sad si samo zamislite kako bi svijet izgledao kad bi bas svi ljudi na svijetu funkcionirali na taj nacin? Jel bi izdrzali godinu dana?"

Dakle da vidimo, ne pratiš crypto valute i očito ne znaš ništa o njima ali našao si se mjerodavnim dijeliti ljudima savjete.........
Impliciraš da tu netko nekoga krade i de facto ljude koji sudjeluju u kupnji/prodaji proglašavaš lopovima, iako se sve odvija na burzama, dakle dobrovoljno, vrlo slično ZSEu i ostalim burzama na kojima i sam sudjeluješ.......
Impliciraš da se Bitcoin može stvarati u nedogled, što nije točno........od ostalih, neki mogu ali većina ne može........
Tvrdiš da iza Bitcoina ne stoji ništa osim brojeva, iako John McAfee lijepo kaže da njega stvaranje/majnanje 1 BTCa košta 1000 usd......
Tehnologiju koja stoji iza kripto valuta uopće ne poznaš, ali "znaš" da iza njih ništa ne stoji........
Kažeš da i ti možeš kreirati svoju crypto valutu.......samo kreni, tko ti brani, iako konkurencija će te pomesti
Pa onda ruganje kako smo hrabri
Zatim tvrdiš da te valute ne stvaraju nikakvu dodanu vrijednost, iako svatko tko imalo prati zna da timovi developera krvavo rade upravo na stvaranju dodane vrijednosti
To što ti misliš da samo fizički rad stvara dodanu vrijednost a umni ne, jest priča za sebe
Na kraju se tvrdi da smo pohlepni, kao da ti isto nisi pohlepan, svatko tko ulaže/špekulira nosi u sebi dio pohlepe, ali i rizika, koji će možda biti nagrađen a možda neće......

Nalazim da je upravo nevjerovatno toliko izvrijeđati ljude u tako malo riječi, a samo zato što se s njima i njihovim pogledom na investiranje ne slažeš.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 18.09.2017. at 19:27.
KuciloOro is offline  
Old 18.09.2017., 23:04   #5195
I to si ti sve ocitao iz mog posta? Pa ti si nevjerojatan!
Sasvim pristojan post, iznimno brizno napisan, s opaskom, upozorbom, i cinjenicom, sve kvalitetno i precizno upakirano. A sad molim te zadrzi komentare o kriptovalutama na forumu koji je za to predviden, i nemoj drukat ovdje o njima? jel moze?

I svoj tekst cu uvijek i svugdje citirat, jer iza onoga sto kazem i stojim. Ovo sto ti pricas su nebuloze svjetske klase.

Ali tvoj nacin zakljucivanja... ja kazem da ne trgujem kriptovalutama i ti zakljucujes da ne znam nista o njima. nevjerojatno! Pa ti si prijatelju moj primjerak za udzbenike! Samo jos nisam siguran koje
__________________
bok
markotros is offline  
Old 19.09.2017., 09:24   #5196
Jesam li ja primjerak za udžbenike je opet vrijeđanje, očigledno nisi sposoban za normalnu komunikaciju. To je tvoj problem. Misliš da normalno komuniciraš ali eto ta potreba za vrijeđanjem sugovornika je uvijek jača od tebe.

To što sam iščitao iz tvog posta su iščitali i drugi, tako da to nije neki problem. A da nemaš pojma o Cryptu to je evidentno, jer inače ne bi govorio o tome kako tu nema "stvaranja novih vrijednosti".

A to gdje ću ja pisati to ću ja odlučiti.

Evo sad malo o dionicama.

Svatko normalan bi se trebao maknuti s ZSEa, jer takve govnare od burze nema u svijetu. Nevjerovatno ljudi još uvijek misle da njihove dionice ( npr Agrokorove sastavnice ) nešto vrijede????

To je čista nula, zato i jest zaustavljena trgovina. Pa onda, tko normalan može očekivati da zaradi u trokutu Varaždin-Kutina-Slavonski Brod????

Čisto gubljenje dragocjenog vremena i živaca, o gubitku novaca da i ne govorim..........

Moja preporuka je bježite od ZSEa k'o vrag od tamjana. Jer ove priče o povoljnom P/E su priče za malu djecu, uz lažirana financijska izvješća to ne vrijedi ni papira na kojem je napisano. I Agrokorove sastvnice su imale odlične pokazatelje, pa sad ne vrijede pišljiva boba........jer su im obveze značajno više od ukupne ( prenapuhane ) imovine, što znači da njihovi dioničari imaju dionice kompanija s negativnim kapitalom........

Ima par dionica koje nešto vrijede, ali to pogoditi je čista lutrija........

Uglavnom sumrak saga........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 19.09.2017. at 09:43.
KuciloOro is offline  
Old 19.09.2017., 12:31   #5197
I ja sam u zadnjih cca godinu dana polako došao do tog zaključka što se tiče ZSE.....Uglavnom su profitirali igrači koji su već otprije imali dobru financijsku i (što je još vaznije) insidersku pozadinu iza sebe, pa su znali kako ce voditi igru koja ce ih dovesti do finih multipliciranih profita unutar par godina u njihovim pozicijama....da sad ne spominjem imena, a tako i tako mislim da većina nas koja ima staz od cca 10-tak ili kusur godina na ZSE zna tko su oni......moze ih se nabrojati na prste dvije ruke.....

Ostali dobitnici koji su temeljili svoja ulaganja na temeljitoj analizi, ulaganju u znanje, odnosno fundamentalnoj analizi se stvarno mogu pohvaliti da su medju rijetkima koji su naplatili svoj višegodišnji trud.

Na kraju krajeva.....timing is everything, kao i obično. Tko je imao sreće, kao ja npr.....da se aktivno uključi igrom slučaja tek krajem 2007 i tijekom 2008.g. mogao je uglavnom, ukoliko nije sve izgubio, u tom periodu zbrajati gubitke, koje je kasnije valjalo tijekom niz godina anulirati......tako da je na kraju ostala jedna velika, ali barem, pozitivna NULA.....
kvart99 is offline  
Old 19.09.2017., 13:05   #5198
Istina. Ja sam ušao na ZSE krajem 2004. godine. I imao više sreće nego pameti.

I ne mogu se potužiti, ostao sam do kraja 2007. godine, a onda sam izišao sa gotovo 90% portfelja i zarade. Sa 10% sam ostao involviran i naravno na taj dio sam popušio 90%, ali sam stekao odlično iskustvo gledanja bear marketa na djelu iz prvog reda........

I dok je ZSE u teškoj banani a možda i na plantaži banana, kripto valute su u bulllu i to epskih vremena. E sad, ja nikoga ne nagovaram, samo kažem što je činjenica........

I naravno stoji tvrdnja da ima priličan broj govnara unutar kripta. No početnicima je najbolje držati se BTCa. Kupiti neku količinu od koje ih ne boli glava i držati.

A prinose na ZSE zaboraviti. Ja tamo još jedino imam jedan paket govnare od HTa i kad to prodam, nemam ni dionice.

Sretno svima.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 19.09.2017., 13:07   #5199
Da, netko se ocito jako iskrcavao zadnjih dana i sad je smanjio. Ko je imao casha mogao je dic par posto na tom iskrcavanju.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 26.09.2017., 18:48   #5200
Viadukt otišao u stečaj........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.