Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 16:09   #2121
Marković je se oprostio od košarke tj reprezentacije još 2016, Simonović nebi ni bio tu na listi dok je Bobi za Raduljicu avion.
Nedostaje vam samo Teodosić kao i Kalinić i to je to dok smo mi OI igrali kao i ovo prvenstvo bez 9 igrača, imamo 5 boljih petica od Buve i Žorića pa nam igraju opet oni dok Hezonju, Perića i Rudeža neću komentirat.
Cibona bez Žižića je ispala u utrci za final 4 ABA lige i sa Žorićem koji namje bio prvi centar je to ekipa za ostanak.
Zubca, Tomića, Bilana, Radoševića neću ni komentirat.
Vi samo kmečite i kmečite i kmečite kao jadni, nisam vidio nijednog Hrvata da je kmečao što nam Aco ne vodi nikoga na OI
MegaVanilla is offline  
Old 18.09.2017., 16:28   #2122
Quote:
MegaVanilla kaže: Pogledaj post
Marković je se oprostio od košarke tj reprezentacije još 2016, Simonović nebi ni bio tu na listi dok je Bobi za Raduljicu avion.
Nedostaje vam samo Teodosić kao i Kalinić i to je to dok smo mi OI igrali kao i ovo prvenstvo bez 9 igrača, imamo 5 boljih petica od Buve i Žorića pa nam igraju opet oni dok Hezonju, Perića i Rudeža neću komentirat.
Cibona bez Žižića je ispala u utrci za final 4 ABA lige i sa Žorićem koji namje bio prvi centar je to ekipa za ostanak.
Zubca, Tomića, Bilana, Radoševića neću ni komentirat.
Vi samo kmečite i kmečite i kmečite kao jadni, nisam vidio nijednog Hrvata da je kmečao što nam Aco ne vodi nikoga na OI
Jokic, Bjelica, Nedovic, to je nista, oni ne postoje? O prednostima i manama Raduljice nad Bobijem bi se moglo raspredati, ali da je Radulja ispred Kuzmica i Stimca, tu nema rasprave.

Znaci od prve petorke:

Teo
Jokic
Bjelica
Bogdanovic
Kalinic

Tu je samo Bogdanovic, koji je tu realno 4. najbitniji igrac, mada je verovatno sada ispred Bjelice, da kazemo da je 3..

Hrvatskoj su Bogdanovic i Saric definitivno dva najbolja igraca. Zamisli da samo Bogdanovica nema, a da su tu likovi koje navodis da fale.
Defke is offline  
Old 18.09.2017., 16:30   #2123
Nama je cijela centarska linija otkazala ili iz nekog drugog razloga ne igra, ne jedan ili dva, vec svi. Ostao jadni Planinic, koji ne zna igrati ulogu prvog centra.

Zizic, Zubac, Tomic, Bilan, Radosevic. Ovaj zadnji nikada nece ni igrati za reprezentaciju, Tomic je vjerojatno zavrsio karijeru u istoj.

Hezonja i Babic da ne govorim, koliko smo energetski izgubili njihovim izostankom, nasa dva najbolja obrambena igraca sa OI.
Dobili smo penzionera Tomasa i Popovica koji nikada nije ni mogao igrati obranu. Njima dodas Simona koji ne zna igrati obranu, i Bogdanovica koji je igra lose.
Tu jos dodas Acu koji nije znao iskoristiti Ramljaka.

Naravno da nas je prvi atletski jaci igrac razbio kao zvecku, Sved. Aco stavio Tomasa da ga cuva, to je ko da stavis matorog bolesnog rotvajlera da ti cuva kucu.
dimnjacar is offline  
Old 18.09.2017., 16:30   #2124
Sta drugo reci nego cestitke mojoj sloveniji do neba!!!

Ja sam jedan od onih koji je pratio sva prvenstva slovenije od osamostaljenja dalje, pa sam poslije svih silnih pusiona (npr. usrat vodstvo +17 u zadnjoj cetvrtini protiv grka) postao vec totalno apatican i izmoren, tako da sam zadnja 2-3 prvenstva pratio sa pola oka. I ovo prvenstvo sam im davao sanse da stignu najvise u cetvrtfinale i onda adijo.

Ali gledam onda tekmu protiv francuske i to je bilo totalno razbijanje (imali smo nekih +26 u 3. cetvrtini). Najvise me iznenadilo:
- timska igra i sirina. Jos u kvalifikacijama sve bi se uglavnom svelo na divljanje brace Dragic. Naravno sad sa dolaskom Doncica ekipa je dobila novu dimenziju. Neku sirinu je dodao i Randolph, jer vec duze vremena nemamo brzu pokretnu cetvorku, konacno je i Vidmar nesto odradio
- izgaranje u obrani, bili su kao ose. Osim discipline tu je bila potrebna i odlicna fizicka pripremljenost, da omogu preko cijele tekme odrzavat to brzo pokrivanje (cak ludacko brzo pokrivanje).
- nevjerovatna individualna pripremljenost. Tako fantasticne supersonic brze reakcije, koje su skoro sve ispadale mudre i optimalne u onim djelicima sekunde (bilo da se radilo o vic dodavanju, kradje suparnicke lopte ili spasavanja od avta) ja jos nikad nisam vidio u nasoj reprezentaciji.

Sto se tice jucerasnje tekme, bila mi je uzbudljiva, ali ne i lijepa. Poslije 1. cetvrtine vec sam bio malo skeptican, iako je je zavrsila prakticki u egalu. Nije mi se dopala srbska dominacija u skoku i pogotovo sto su postizali vise lakih koseva nego mi. Za skok sam se nadao, da ce tijekom utakmice visoki srbi zbog umora postajati sve sporiji, pa ce nasi divljaci brze od njih dolazit do lopte. To se zapravo i obistinilo. No nije mi se dopalo, sto nikako nismo znali izradit poziciju za otvoren sut. Svi nasi kosevi su bili teski ili ludacki.
U drugoj cetvrtini Dragic je imao svoj show, nesto zbog toga sto se u napadu nitko nije ozbiljno prikljucio, ali nesto sto je i sam htio silovat. Unatoc nevidjenom rezultatu u 2. cetvrtini, prilicno tesko sam gledao ono Dragicevu 1 na 5 kosarku, jer sam znao da to nemoze trajat u nedogled.

Treba reci da je Kokoskov barem donekle stedio Dragica, stavljao ga po koji minut ili 2 na klupu, zato je taj toliko vremena mogao divljat. Sa druge strane nista nije stedio Doncica, a ovaj se bas unistavo u obrani. Doncic je napadacki sasvim solidno zapoceo utakmicu, da bi onda iz minute u minutu imao sve manji ucinak u napadu zbog umora. U krajnoj liniji po meni je Kokoskov kriv za Doncicevu povredu, jer mu se na faci vidjelo da je vec potpuno sprzen od umora, zbog cega je onda i uslijedio onaj nespretan doskok.

Sto se tice Srba, neznam zasto neki sad napadaju Bogdanovica. I on je isto kao dragic i doncic jednostavno izgorio. Neki izgleda doista ne kuze, da kad netko u ekipi bas odskace kvalitetom, suparnik napravi sve da ga se zaustavi sto udvajanjem, sto mlatenjem i takav igrac se trosi 50% vise, nego kad bi imao support u jos 2-3 igraca iste kvalitete.

Reakcije Djordjevica na klupi pa onda i izjave novinarima o sudcima su mi bas blamaza. Kao i Macvanovo nekakvo bojkotiranje medalje. Sudjenje na cijelom prvenstvu je bilo lose (kao i obicno) ali se ovaj put barem nije navlacilo, nego se pravilo pizdarije na obje strane. Sjetite se proslih prvenstava kako se navlacilo za spanjolce, svaki dodir nad gasolima bio je faul, dok su oni u suparnickom reketu smjeli radit sto god su htjeli. Ovaj put su i spanjolci dobivali bezbroj osobnih u napadu, nesportskih pa i tehnickih.
A ako smo vec sto bi bilo, kad bi bilo.... pa ja mislim da kad bi srbija i slovenija imale obrnuti put do finala (dakle srbi preko letonije i spanjolske), nasi bi ih razbili 20+ razlike i to vec u 3. cetvrtini. Jucer je po prvi put pocelo nedostajat energije i sloveniji i po meni bas zbog prethodna 2 suparnika.

A onako generalno gledano, po meni je laksa, brza i energetskija slovenija pobjedila visu, teskokategorniju, a zato i sporiju i prije umorenu srbiju, kojoj su na kraju ispadale lopte iz ruku i nista vise nije pogadjala. Slovenija je jednostavno nametnula svoj koncept kosarke, koji joj odgovara.
lutnik is offline  
Old 18.09.2017., 16:48   #2125
Quote:
Kokoskov je ovim mozda najavio buducnost kao nasljednik Saleta. ali sumnjam da bi on imao uspjeha sa Srbima. jedno su disiplinovani Slovenci kojim odgovara takav smireni trener. da bi vodio Srbe moras imati i neki x faktor, kao Cita nekada, Duda i Sale sada. Kokoskov mi djeluje kao robot. programirani i sablonizirani NBA trener. to prolazi kod Svaba
A ne ne. Upravo bi takav s hladnim pogledom odlično došao. Uostalom imali ste i divlje i šmekere pa je red i na jednog hladnog. Možda vam taj i vrati medalje zlatnog sjaja. 15 godina je za košarkašku naciju previše.
Imran is offline  
Old 18.09.2017., 16:53   #2126
Quote:
MegaVanilla kaže: Pogledaj post
Marković je se oprostio od košarke tj reprezentacije još 2016, Simonović nebi ni bio tu na listi dok je Bobi za Raduljicu avion.
Nedostaje vam samo Teodosić kao i Kalinić i to je to dok smo mi OI igrali kao i ovo prvenstvo bez 9 igrača, imamo 5 boljih petica od Buve i Žorića pa nam igraju opet oni dok Hezonju, Perića i Rudeža neću komentirat.
Cibona bez Žižića je ispala u utrci za final 4 ABA lige i sa Žorićem koji namje bio prvi centar je to ekipa za ostanak.
Zubca, Tomića, Bilana, Radoševića neću ni komentirat.
Vi samo kmečite i kmečite i kmečite kao jadni, nisam vidio nijednog Hrvata da je kmečao što nam Aco ne vodi nikoga na OI
Hrvatska mora nešto napraviti na nekom natjecanju da bi se poredila.
mecs is offline  
Old 18.09.2017., 17:27   #2127
Quote:
budvanin kaže: Pogledaj post
Slovenija je cijelo prvenstvo igrala odlicno i sve sem da im se cestita je budalisanje. Najbolja ekipa trenutno na prvenstvu je osvojila sampionat.
Quote:
dimnjacar kaže: Pogledaj post
Slovenci svaka cast, potpuno zasluzena titula.
Evo to se zove fair play

A za one ostale kojima su krivi suci, povrede, igrači kojih nema, Ana Brnabić i ostali dušmani koji Srbima ne daju igrati košarku prilažem jednu izjavu junaka, pravoslavnog Slovenca koji je rekao sve što je imao reći - na parketu

This is for my country
Klibicl is offline  
Old 18.09.2017., 18:15   #2128
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Evo to se zove fair play

A za one ostale kojima su krivi suci, povrede, igrači kojih nema, Ana Brnabić i ostali dušmani koji Srbima ne daju igrati košarku prilažem jednu izjavu junaka, pravoslavnog Slovenca koji je rekao sve što je imao reći - na parketu

This is for my country
Mislim da je cestitano od svakog na temi vise puta Slovencima na pobedi.

Imali su tezi put, pobedili su glavne favorite, igrali su lepo i srcano. Bili su neki 6-7 na listi favorita i izvukli su jedan od vecih upsetta u poslednje vreme.

Mi smo i pored toga sto smo igrali 'ruzniju' kosarku opet bili u igri do poslednja 2 minuta, nesto sto jedna Spanija protiv Slovenije nije uspela.

Opet, treba imati u vidu da je prvenstvo bilo dosta oslabljeno izostancima. Srbija, po misljenju gotovo svakoga ko se razume u kosarku, obogaljenija od svih, pa je opet malo falilo.

Naravno, nismo jedini, da je npr Grcima zaigrao Greek Freak, Francuzima Gobert, gledali bi verovatno dosta drugacije prvenstvo.

Nema tu kmecanja, samo koliko toliko objektivna analiza.
Defke is offline  
Old 18.09.2017., 18:33   #2129
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Mislim da je cestitano od svakog na temi vise puta Slovencima na pobedi.

Imali su tezi put, pobedili su glavne favorite, igrali su lepo i srcano. Bili su neki 6-7 na listi favorita i izvukli su jedan od vecih upsetta u poslednje vreme.

Mi smo i pored toga sto smo igrali 'ruzniju' kosarku opet bili u igri do poslednja 2 minuta, nesto sto jedna Spanija protiv Slovenije nije uspela.
Tu si trebao prestat pisat. Sve što si napisao dobro, upropastio si u nastavku.

Quote:
Opet, treba imati u vidu da...
Ma treba imati u vidu što? Svi su poslali ono najbolje što su imali. Na izostanke i povrede uopće nema nikakvog smisla se pozivati. To je jednostavno sastavni dio sporta. Npr, ako netko 3 tekme za redom daje 40 koševa, pa se 4. ozlijedi i ne igra, to je jednostavno cijena za one prošle 3 tekme.
Na taj način se objektivno gleda sport, a ne samo da uzimaš ono što ti paše, a sve ono što ne paše tražiš zašto ne paše.

Sad ovo možda nije direktno tebi, ali kad si već naletio...
Dakle ono što je mene živciralo i još me živcira je bila ta priča da igraju Srbi na obje strane, pa onda, kao, Srbi ne mogu izgubiti jer u svakom slučaju tko god pobijedio. Jasno da tu ima one provokacije, navijanja i tako dalje, ako se ima mjeru. Ali vaši ju često nemaju. To je dio tog nazovi "šarma" koji je samo vama šarmantan.
Jer vidi, matematičaru, ista ta jednadžba može se gledati i s druge strane. Može se gledati tako, da ako su u obje ekipe Srbi, onda Srbi moraju izgubiti! Jer koja god ekipa pobijedila, u ekipi koja je izgubila su - Srbi!

Kužiš?
Naravno, sad je i moj red da čestitam Srbiji na drugom mjestu i osvojenoj srebrnoj medalji
Klibicl is offline  
Old 18.09.2017., 18:41   #2130
Ubedljivo najlosije EP u poslednje tri decenije sigurno. Ne pamtim da su ekipe toliko bile ujednacene i slabe pa nije ni cudo sto je Slovenija sa jednim ozbiljnim NBA igracem uspela da osvoji prvenstvo. Srbija je objektivno imala veoma skroman tim i ovo je uspeh, jedino Bogdanovic se tu izdvaja kvalitetom, svi ostali igraci su oko proseka , tu ima solidnih igrace zadatka i to je sve. Nedostajalo je tri igraca koji prave razliku Teodosic, Jokic i Bjelica ali i nekoliko solidnih igraca zadatka koji su bolji od postojecih kao Nedovic, Raduljica, Kalinic, Markovic, Simonovic a ja bi pozvao i Zagorca na to se nadovezale povrede Jovica koji je bio nespreman i Lazica koji je defanzivac na perimetru dobar jer je brz i cvrst sto se osetilo da nedostaje u finalu. Slovenci su pored Dragica koji je bio najbolji igrac prvenstva imali i mladog Doncica i Amera Rendolfa, ostali igraci su osrednjeg kvaliteta ili ispod proseka izdvojio se strelac Prepelic koji ima sut ali u svemu ostalom je limitiran igrac, donekle solidni Vidmar kao defanzivac, Muric i Blazic igraci rotacije ostali su prosecan nivo i za ABA ligu.
Dosta igraca je nedostajalo i drugim ekipama pored toga primetan je pad pojedinih ekipa pre svega Spanije ciji kljucni igraci su odavno prosli zenit izuzev M.Gasola. Od Francuza se vise ocekivalo bez obzira na izostanke imali su tim za zavrsnicu, ostali i nisu mogli vise.
Samo finale, moze se reci da je Slovenija dominirala u prvom delu zahvaljujuci iskljucivo Dragicu koji je bio neresiva enigma i pored toga je nametnuo brz ritam koji mu odgovara jer i u NBA on vazi za odlicnog igraca u tranziciji, bez obzira sto se takav igrac ne moze sacuvati moze se ipak usporiti dobrom odbranom kao sto su Slovenci zatvorili Bogdanovica i znacajno ga limitirali posebno u zavrsnici. U drugom delu Dragic nije imao snage, poceo je da promasuje, pala mu je koncetracija usled umora a povredio se i Doncic. Srbija je izuzetno lose odigrala zavrsnicu, sudija je pristrasno sudio za Slovence, videla se namera da im pomognu jer su bili izgubljeni . Upecatljive su bile sudijske ne greske vec namera da se poguraju Slovenci, npr faul u kontri, Slovenacki igrac dize ruku a sudija nista, dvostruki kriterijumi kod tehnickih i namernih jer za Srbiju nijedna namerna svirana a za Sloveniju nekoliko iako je bilo situacija na obe strane, videlo se da su sudije bile naostrene i sigurno to nije bilo slucajno, jer se razlikuje kada sudac gresi i namerno nekoga forsira.
Serious021 is offline  
Old 18.09.2017., 18:56   #2131
Evo ovakvi vam osvjetlaju obraz

Tip koji nije gledao utakmicu 'ladno komentira. Dakle u tekmi gdje Slovenija vodi sve od 2. četvrtine osim u jednom trenutku u 4. kada je bilo mislim pola koša za Srbiju, on govori da Slovenci rade namjerne.
Dakle onaj koji vodi, radi namjerne, a onaj koji pokušava ne izgubiti utakmicu, ih ne radi.

Mislim da bi ovo dostignuće košarkaške taktike trebalo hitno dostaviti u stručni stožer, jer šteta da ovakve briljantne ideje ostaju samo na smetlištima interneta.
Klibicl is offline  
Old 18.09.2017., 19:11   #2132
Evo ga, znao sam da ce suci biti krivi. Ne mozete ih stici bez 2 glavna igraca i suci su krivi za to, vi nikako.

Btw, stavila FIBA nasu tekmu, ako se netko zeli prisjecati.

https://www.youtube.com/watch?v=0tvlnCdvGLo
Cratos is offline  
Old 18.09.2017., 19:13   #2133
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Evo ovakvi vam osvjetlaju obraz

.
neki od nas jos cekaju da objasnis tvoju teoriju o tome kako Jovic koji je povredjen i "nevidljiv u finalu" zaradjuje skoro duplo vise od Dragica
J.R.E is offline  
Old 18.09.2017., 19:18   #2134
Ovo se pretvorilo u B92 forum.
d2267 is offline  
Old 18.09.2017., 19:18   #2135
Ne vidim logiku zasto sudije da ne sviraju ocigledne namerne licne ako tim vodi, to bi bilo novo pravilo.
Na kraju i druge ekipe su izasle u oslabljenim sastavima Spancima je nedostajao prvi bek Ljulj, Ibaka, Fernandez, Mirotic a Abrines se povredio nakon prvog meca. Francuzima Parker, Batum, Gober, da ne racunam Nou jer igra sve losije i u Niksima. Slovenci su imali mnogo jace sastave od ovoga ali u jacoj konkurenciji nisu mogli ni blizu do zavrsnice da dodju . Ovde je bilo pitanje ko je manje los, taj ce da osvoji a ne ko je bolji.
Serious021 is offline  
Old 18.09.2017., 19:27   #2136
Quote:
J.R.E kaže: Pogledaj post
neki od nas jos cekaju da objasnis tvoju teoriju o tome kako Jovic koji je povredjen i "nevidljiv u finalu" zaradjuje skoro duplo vise od Dragica
Moja greška, zamijenio sam Jovića i Jokića. S obzirom da ne pratim srpske igrače nisam znao da su ta dvojica različiti igrači.
Klibicl is offline  
Old 18.09.2017., 19:34   #2137
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Moja greška, zamijenio sam Jovića i Jokića. S obzirom da ne pratim srpske igrače nisam znao da su ta dvojica različiti igrači.

Ukoliko to nisi znao to znaci da ne pratis ni klubsku ni reprezentativnu kosarku a ni NBA jer se ne mogu izdvojeno ne pratiti srpski igraci od njihovih timova u kojima igraju.
Tako da tvoje misljenje o kosarci je isto kao kada bi te neko pitao za subatomske pojave u kvantnoj fizici.
Pored toga za tvoju informaciju Jokic zaradjuje neki minimalac za NBA tek nesto preko milion dolara po sezoni a Dragic blizu 20 miliona , eto toliko znas a komentarises.
Serious021 is offline  
Old 18.09.2017., 19:43   #2138
Ne volim ove priče o slabom prvenstvu. Slabo ili ne to je EP. Veliko takmičenje. Slovenci zlatni, mi srebrni, Španci bronzani i to je to. Ostali ćao zdravo više sreće drugi put. Tako isto i u fudbalu se pričalo kako je prošlo EP slabo i najgore u istoriji i kako je Portugal nikakva ekipa. Pa neka je, ali ona je nadigrala rivale, došla do kraja, osvojila zlato i biće upisana kao šampion Evrope 2016. sve ostalo je nebitno. Isto kao i sada sa Slovenijom u košarci.
out of space is offline  
Old 18.09.2017., 19:49   #2139
Nije prvenstvo uopšte bilo loše.

Možda su neke tradicionalno jake reprezentacije bile oslabljene, ali pojavile su se nove ekipe poput Slovenije, Letonije, pa i rehabilitovane Rusije koje su ovom prvenstvu dale poseban šmek.

Za Letonce sam siguran da će i u narednim godinama biti ozbiljan kandidat za najviši plasman.
Kod Slovenaca zavisi od Dragića i Kokoškova koliko će još biti tu.

U svakom slučaju, Slovenci zasluženo osvojiše, jer su celo prvenstvo imali sjajan momentum.Kokoškov je fenomenalno koncipirao reprezentaciju i tempirao formu.
Čak bih rekao da bi bila neka sportska šteta da nisu osvojili, jer ko zna kad će opet imati priliku.
Srbija će pak uvek biti tu negde.
WarrenYoung is offline  
Old 18.09.2017., 19:50   #2140
Srpska logika. Kad oni osvajaju, onda su najjači na svijetu. Nikad se nisu zapitali, kako su osvojili SP 98 i 2002. 2002 u finalu Jarić skoro ubije Schonochinija, sudac ne svira ništa. Ameri na SP 98 i 2002 šalju neke amatere, a za Srbe su orlovi na vrhu svijeta. sad im valjda krivo, da je Slovenija dobila, da su oni dobili zlato posle 15 godina to bi valjda bilo najbolje EP u povijesti.

Mi smo osvojili EP napadalnom košarkom, dosta smo koševa dali i to jakim ekipama, a Srbima dosta sreće na EP 2021.
PatriotSLO is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.