Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 11:07   #201
Sa lutrijom nikad nisam imala srece tako da sigurno ne utice na to
Jupiter i Sunce su mi u konjukciji s Mjesecom koji se nalazi u 4 kuci i Jupiter, Venera i Sunce su u trigonu s Asc, a Asc mi je u Raku, a Rak mi je u 1 kuci.
Venera mi je u konjukciji sa Uranom koji je u Strijelcu i takodjer u 5 kuci, a Strijelac mi je u 6 kuci.

Uran i Merkur su mi isto u trigonu s Asc.

To je to sto se tice tih planeta, slabo se razumijem u te aspekte, pa sam zahvalna na bilo kakvom objasnjenju.
cold_wave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:14   #202
@ Lilarose

I mene zanima odgovor na tvoje pitanje.

Moja prijateljica postavlja isto pitanje. Ima Sunce i Merkur u konjukciji na MC-u i ne vidi neki pomak, a po onome što piše u astrološkoj literaturi, to daje napredovanje u karijeri, dobar položaj, renome, moć.
I mislim da Merkur tu nije spaljen, nego bi logika trebala biti još jača (čak se spominje lukavost u Duporovoj knjizi), ali sad mi je palo na pamet da je kod tebe Merkur u Strijelcu, a mislim da je tu u izgonu. Možda je u tome caka.
Ovdje stvarno ima pravih znalaca pa se nadam da će ti netko dati pravi odgovor.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:36   #203
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
@ Lilarose

I mene zanima odgovor na tvoje pitanje.

Moja prijateljica postavlja isto pitanje. Ima Sunce i Merkur u konjukciji na MC-u i ne vidi neki pomak, a po onome što piše u astrološkoj literaturi, to daje napredovanje u karijeri, dobar položaj, renome, moć.
I mislim da Merkur tu nije spaljen, nego bi logika trebala biti još jača (čak se spominje lukavost u Duporovoj knjizi), ali sad mi je palo na pamet da je kod tebe Merkur u Strijelcu, a mislim da je tu u izgonu. Možda je u tome caka.
Ovdje stvarno ima pravih znalaca pa se nadam da će ti netko dati pravi odgovor.
Ma da, ali i dalje ostaje lijepo postavljeno Sunce....
"Spaljeni" Merkur u Strijelcu mi nije donio ništa negativno.... Čitati i pisati sam naučila s 4 godine, znam se izražavati i pismeno i usmeno (recimo u školi sam stalno bila ona koja je pisala dobre školske zadaće, he he...)... volim jezike... jedino negativno je to što vrijedi ono "što na umu, to na drumu" iako sam s godinama to itekako naučila kontrolirati...

Ne, ja zaista ne znam što ne valja s mojim Suncem...
(autoritet, uspjeh, dobra karijera, uspješan muž... hahhaaahaaa.... za trigon Sunca i Saturna kažu da donosi uspjeh kasnije u životu... eto, ne znam... )
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:52   #204
u muškom natalu kvadrat sunca iz 4.(vodenjak) na konjunkciju plutona i marsa u 2.(škorpion) - koliko je problematična ličnost (ego)? Kako da taj aspekt hendla ta osoba i oni oko nje? (sanjala sam da je psihopat pa sam postala presubjektivna u traženju objašnjenja aspekta, stoga tražim pomoć ako se nekome dade ? )
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 13:47   #205
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
u muškom natalu kvadrat sunca iz 4.(vodenjak) na konjunkciju plutona i marsa u 2.(škorpion) - koliko je problematična ličnost (ego)? Kako da taj aspekt hendla ta osoba i oni oko nje? (sanjala sam da je psihopat pa sam postala presubjektivna u traženju objašnjenja aspekta, stoga tražim pomoć ako se nekome dade ? )
Sam aspekt je vrlo zahtjevan i težak, često i životno ugrožavajući...iako se u svakodnevici čini kao da je destruktivniji za okolinu nego samu mušku osobu, jer u fiksnom kvadratu posebno s Sunčanim vodenjakom osoba dosta toga potencira na vani dok je ona sama iznutra "čvrsta" i "neurušiva". Zapravo to i jest njen problem što ne dopušta sebi slabost i "greške". Uz to postoji ogromna moć koncentriranja energije koja se promptno aktivira kada osoba osjeti prijetnju svojoj autonomiji i muškoj osobnosti...a onda oni koji su u blizini malo je je reći "stradaju".

No...zapravo mnogo toga treba ovdje puno dublje istražiti da bi se ovakvoj ličnosti uopće približilo zato jer u njenoj genezi postoje potpuno neosviješteni i potpuno "izrezani" dijelovi - čitaj trauma u kojoj je doslovno bila ugušena muškost, sposobnost djelovanja ili pružanja otpora. Život pojedinca danas nosi taj ožiljak, a može sadržavati dijelove koji "ostaju neispričani" cijelog njenog života. Jeff Green je to nazvao "rana koja utječe na identitet" zbog koje se može pojaviti crna rupa u jezgri, praćena mržnjom...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.