Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 23:02   #1701
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Možeš pogledati na e građani

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Spominjala si menstrualne bolove ako se ne varam? Imam ih svaki dan po par puta...pitala sam ga za to i kaze da je to sve normalno,da se pripremamo za porod...vjerovat cu mu
leptir7 is offline  
Old 20.09.2017., 23:06   #1702
Ma nisam aktivirala te podatke za e gradjanin. Mula. Ako nisam do sad, ne znam kad cu. Nista, sutra cu ju zvati. Nadam se da ce biti ok da me nece sad na kraju jos nesto zezati.
Protoci se cuju?? Sorry sto sam glupa. Ukljuci ona nakratko nesto sto se cuje, ali nikad nije objasnjavala mi to. Kod orivatnika je bilo u boji onako, onda mi je rekao da je to to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 20.09.2017., 23:10   #1703
Quote:
Silver09 kaže: Pogledaj post
Ma nisam aktivirala te podatke za e gradjanin. Mula. Ako nisam do sad, ne znam kad cu. Nista, sutra cu ju zvati. Nadam se da ce biti ok da me nece sad na kraju jos nesto zezati.
Protoci se cuju?? Sorry sto sam glupa. Ukljuci ona nakratko nesto sto se cuje, ali nikad nije objasnjavala mi to. Kod orivatnika je bilo u boji onako, onda mi je rekao da je to to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da,upali i cuje se neko sumenje,to su ti protoci...valjda
leptir7 is offline  
Old 21.09.2017., 02:32   #1704
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
zato kaj se nisam prijavila

Ne znam, lista me deprimira jer mi se cervix i doktori prijete prijevremenim od cca 18tt.
Tak da moj teoretski datum i termin je neka tak nasumicna tocka u vremenu koja nema neko uporiste u stvarnom svijetu ili ima... tko zna... mozda bum na kraju rađala na 40+x.
Osim toga bili su blizanci, a sad vise nisu jer je samo jedan prezivio... drugi je jos unutra i da sam se prijavila na listu to bi isto bilo depresivno za pisat pa brisat.

Kaj se mene tice moj entry bi mogao biti
BlackBerry ~~~~~~~~~~ceka vec 24 tj. da cervix odustane~~~~~decko i


Malo sirim depresiju danas
Nije mi danas dan jer opet pol noci nisam spavala, jer mi se ozbiljno smanjio broj lezecih stanja koje mogu zauzeti, a taman kad sam htjela odcoriti pol dana da nadoknadim nocno nesapavanje, telefon zvoni cijelo jutro a zovu nasumicni ljudi s bizarnim razlozima koji su svi odlucili da je bas danas ujutro idealno vrijeme za davez.
Plus iscjedak je zadnjih dana postao sumnjivo zuto...da ne kazem zeleni. Zadnji put kad je takav bio su brisevi pokazali e. coli. Samo sto sam onda jos imala 4 cm cervixa, a sad ga vise nema toliko....a dok uzmemo briseve i dodju rezultati i krenem pit antibiotike proci ce barem jos 2 tjedna ...a 2 tjedna s ozbiljno skracenim cerviksom i upalom mi se cini puno vremena.....pa me sve to skupa brine. S druge strane za 2 tjedna cu biti 34 tt a kazu da je 34+ tt vec kao neka sigurnija zona .....
Meh... odoh pokusat naci neki polozaj na lijevom boku a da me ne boli toliko kuk.
Listu ostavljam vama normalnijim trudnicama......



Hej, prije svegq grlim.
Prosla sam to i znam kako je, isto sam izgubila jrdnu bebu, decka, a curica je ostala. grlim na najjace.
Mogu ti sad pisati kako se trebas fokusirati na pozitivan dio u svemu, ali mislim da to i sama znas. I ja sam rodila ranije, u 35. tjednu i curica je super, uskoro puni 3 godine.
Ono sto ti svakako preporucam ako nisi dosad to napravila je razgovor sa spihologom, ja to nisam i shvatila sam koliko sam se zeznula.
Misli pozitivno i bit ce pozotivno. I stavi se na listu, ja sam bila na listi i hilo mi je fora.
Loqka is offline  
Old 21.09.2017., 04:05   #1705
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Hej, prije svegq grlim.

Prosla sam to i znam kako je, isto sam izgubila jrdnu bebu, decka, a curica je ostala. grlim na najjace.

Mogu ti sad pisati kako se trebas fokusirati na pozitivan dio u svemu, ali mislim da to i sama znas. I ja sam rodila ranije, u 35. tjednu i curica je super, uskoro puni 3 godine.

Ono sto ti svakako preporucam ako nisi dosad to napravila je razgovor sa spihologom, ja to nisam i shvatila sam koliko sam se zeznula.

Misli pozitivno i bit ce pozotivno. I stavi se na listu, ja sam bila na listi i hilo mi je fora.


❤️
Ovo je tako divan post i razlog zbog kojeg volim forum.hr.

Pridružujem se zagrljaju. O ostalom realno nemam pojma. Drži se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 21.09.2017., 06:45   #1706
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Hej, prije svegq grlim.
Prosla sam to i znam kako je, isto sam izgubila jrdnu bebu, decka, a curica je ostala. grlim na najjace.
Mogu ti sad pisati kako se trebas fokusirati na pozitivan dio u svemu, ali mislim da to i sama znas. I ja sam rodila ranije, u 35. tjednu i curica je super, uskoro puni 3 godine.
Ono sto ti svakako preporucam ako nisi dosad to napravila je razgovor sa spihologom, ja to nisam i shvatila sam koliko sam se zeznula.
Misli pozitivno i bit ce pozotivno. I stavi se na listu, ja sam bila na listi i hilo mi je fora.

Ah...ja jesam psiholog.
Salim se naravno, i mi psiholozi idemo kod psihologa.
Fora stvar kod psihologa je da je velika vjerojatnost da imas hrpu frendica psihologa pa si stalno kod psihologa

U svakom slucaju hvala al mislim da se dobro drzim a pogotovo s obzirom na sva ostala sranja koja se dogadjaju nevezano uz trudnocu koja nije neka bajka. Odnosno ono kad je trudnoca najpozitivnija stvar cak i uz svu svoju kompliciranost.
Al da imam boljih i losijih dana, o da. Odnosno i manje gluposti me izbace lako iz neke rutine. Al to je samo zato kaj puno previse kognitivno emocionalnih resursa trosim na velike stvari.
Al jos malo je ostalo.. samo 2 tjedna do "kasne nedonoscadi" a samo 5 do "ulaska u termin". Sitnica naprema 24 prethodna.
BlackBerry is offline  
Old 21.09.2017., 07:12   #1707
Nemam ništa pametno za dodati BlackBerry, sve ne već rečeno, samo mogu poslati zagrljaj i vibrice, neka je u pitanju minimalno pet tjedana!
BitterSweet is offline  
Old 21.09.2017., 08:04   #1708
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Spominjala si menstrualne bolove ako se ne varam? Imam ih svaki dan po par puta...pitala sam ga za to i kaze da je to sve normalno,da se pripremamo za porod...vjerovat cu mu
Dobro si zapamtila
Mene uhvati kao grč sa uglavnom donje strane trbuha i onda me duuugo drži i boli. Nije kao trud,kontrakcija pa stane

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 21.09.2017., 08:58   #1709
Danas punih 20 tjedana
Tek sad mi vrijeme malo brze prolazi, napokon
Jos toliko samo
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 21.09.2017., 10:22   #1710
Quote:
Novartis kaže: Pogledaj post
Hvala svima na cestitkama i ohrabrenju!

Meni mlijeko jos nije doslo a kad stiscem ili sa pumpom sam pokusla, dodje par kapi 2-3. Nista.
U nedjelju navecer rodila, sad je utorak.

I prije sat vremena je imao prvu popisanu pelenu danas i to jako malo i tamno koncentrirano.
Ja mislim da je dehidriran i da treba dohranu!
Sta vi mislite?

Ovdje mi govore da cekam da mi dodje mlijeko i da ga stavljam svaka 3 sata.

Ja ga stalno stavljam i cesce id toga i duze. Ali nema nista i neevozan je i gladan i stalno sisa muzev prst.

Da mu dam dohrane na spricu? I koliko ml po obroku i kako cesto?

Dok je bilo pelena sam se nadal ma da ce biti dobro.

Danas nista pokakanih i ta jedna popiskena sa jako tamnim urinim dvije mrlje a sad je vecer!
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
meni više ne prijeti placenta previa ::

posteljica sprijeda pa zato slabo osjećam udarce.

cerviks skraćen malo, ali neću se sad s time zamarati

lakše se diše
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ah...ja jesam psiholog.
Salim se naravno, i mi psiholozi idemo kod psihologa.
Fora stvar kod psihologa je da je velika vjerojatnost da imas hrpu frendica psihologa pa si stalno kod psihologa

U svakom slucaju hvala al mislim da se dobro drzim a pogotovo s obzirom na sva ostala sranja koja se dogadjaju nevezano uz trudnocu koja nije neka bajka. Odnosno ono kad je trudnoca najpozitivnija stvar cak i uz svu svoju kompliciranost.
Al da imam boljih i losijih dana, o da. Odnosno i manje gluposti me izbace lako iz neke rutine. Al to je samo zato kaj puno previse kognitivno emocionalnih resursa trosim na velike stvari.
Al jos malo je ostalo.. samo 2 tjedna do "kasne nedonoscadi" a samo 5 do "ulaska u termin". Sitnica naprema 24 prethodna.
Blackberry,
Kao sto rekoh, tako sam i ja mislila da se dobro drzim, imam prijatelje psihologe i psihijatre, pa sam tu podbacila, iako bas brinem o mentalnoj higijeni.
Ne pisem kako bih pametovala, vec jer sam prosla pakao od trudnoce, a i ostale stvari su mi isto bile gadne, pa zelim pomoc suborcu.
Vjerujem da ce sve biti ok, i misli pozitivno.
Ako pozelis razgovor, tu sam. Drzi se!

Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Danas punih 20 tjedana
Tek sad mi vrijeme malo brze prolazi, napokon
Jos toliko samo
Cestitam na tjednima!


Ja i dalje prehladjena, a i nocas me nesanica drzala. Prosla trudnoca mi je bila sva u nesanici i nadam se da ova nece bit taj slucaj.
Menstrualnih bolova vise nema, mucnine jos nema, ali tek sam 5 tjedana.
Iako sam se ovaj put odlucila pocastiti super trudnocom i brijem skroz tak, mozda upali.

Imam filing da je curica, zadnji put me filing nije prevario. Imam cak i ime, ali se mužkarcu nikako ne svidja.

Helena, hvala! Ja isto jako volim forum, tipkanje naobdje mi je donjelo divne prijateljice.


Kaj se mozga i pamcenja tice, ja sam u trudnoci skroz poglupavila, stanje se nastavilo i nakon poroda. Nesto se u zadnjih par mjeseci opametih, pa da ne budem prepametna opet, evo bebe.
Loqka is offline  
Old 21.09.2017., 10:29   #1711
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Helena, hvala! Ja isto jako volim forum, tipkanje naobdje mi je donjelo divne prijateljice.
I meni u prošloj trudnoći!

Ono što me na tu temu ipak žalosti jest što se s nepoznatima ovdje mogu intimnije tipkati i dijeliti skoro sve, dok s ljudima iz svakodnevnog prijateljstva ne mogu na taj način. Kad je šogorica zatrudnila baš sam bila izvan sebe od sreće da ću s nekim "stvarnim", bliskim moći UŽIVO o svemu o čemu sam inače tipkala. Kad na kraju o njezinoj trudnoći znam najmanje od bilo čije već ovdje, sad. Već sam se pomirila s tim da ni o bebi kad se rodi neću znati previše nit ću je viđati koliko sam mislila da budem. Jedna mudra frendica mi je rekla: prijatelje biraš, rodbina je tu ali ne znači da s njom moraš i možeš biti blizak.


Što se tiče mentalne higijene kako si to lijepo nazvala, ja sam imala dosta slomova prije ove druge trudnoće. Znala sam plakati danima, užasno sam bila nesretna i depresivna. Našla sam si psihologa i paralelno s tim ostala trudna i odmah provjerila štitnjaču koja mi je sje*, dobila Euthyrox 50mg i ja sam već skoro 4 tjedna savršeno. Prvo sam mislila placebo efekt, al depresiji ne možeš pobjeći. U ova 4 tjedna sam imala dosta situacija koje bi me inače bacile u crne misli danima - sad nisam niti trepnula. Prijateljica koja ima problema sa štitnjačom mi kaže da je to vrlo lako moguće jer mnogi pomiješaju depresiju i probleme sa štitnjačom.

Pa ja ne mogu vjerovati da sam sve te mjesece mogla biti dobro samo da sam znala gdje je problem...
BitterSweet is offline  
Old 21.09.2017., 10:56   #1712
ja sam nakon 3 spontana dosta radila na sebi u mentalnom smislu. bilo je ili ću poludjeti totalno ili ću psihički biti jača nego ikad. ispalo je ovo drugo.
i baš uživam u ovoj trudnoći, svaki dan. mogla sam leći i ne pomaknuti se 9 mjeseci, vrtiti crne scenarije u glavi, ali nisam to željela ni sebi ni svojim bližnjima.
sve je super i bit će super, iako pijem kavicu svaki dan, pojedem tunu, fini sir i suhomesnato, jela sam i školjke, idem na izlete, putujem, šećem svaki dan... popit ću i čašu (dvije ) vina na svadbi na koju idem u subotu.
jojo21 is offline  
Old 21.09.2017., 10:56   #1713
I ja danas punih 35 tt i popodne pregled!

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 21.09.2017., 11:06   #1714
Meni je danas 30 tt, sutra imam kontrolu.

Skrolam ko luda unatrag po temi (i ovoj i na sveti duh iskustva) ne mogu nać nigdje popis stvari za rađaonu i za rodilište za sveti duh. Sigurna sam da je netko bio stavio taj popis baš nedavno, svježi dakle, i sad ne mogu nać, tražim već 40 minuta,oči me peku. Ak tu ima tko novije info oko tog, bilo bi super da napiše il bar meni na pm. Relativno uskoro bi trebala imat sve to spremno pa da ne slažem napamet (a prvorotkinja sam ).
Vidim po netu razne popise ali svud se razlikuje sve nešto ipak.
minipanda is offline  
Old 21.09.2017., 11:10   #1715
kupila robicu u iznosu od 2000kn

sebi u outletu calzedonie 2 grudnjaka, i donje dijelove pidzame.

sljedeći korak je da mi muž donese iz podruma prematalicu pa da krenem to prat i sortirat.

nekak mi je lakše sad. sljedeći mjesec kozmetika i dec it. plus smontirat krevet i kolica što mi je pis of kejk.
Blackie is offline  
Old 21.09.2017., 11:11   #1716
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
ja sam nakon 3 spontana dosta radila na sebi u mentalnom smislu. bilo je ili ću poludjeti totalno ili ću psihički biti jača nego ikad. ispalo je ovo drugo.
i baš uživam u ovoj trudnoći, svaki dan. mogla sam leći i ne pomaknuti se 9 mjeseci, vrtiti crne scenarije u glavi, ali nisam to željela ni sebi ni svojim bližnjima.
sve je super i bit će super, iako pijem kavicu svaki dan, pojedem tunu, fini sir i suhomesnato, jela sam i školjke, idem na izlete, putujem, šećem svaki dan... popit ću i čašu (dvije ) vina na svadbi na koju idem u subotu.
jojo, od srca mi je drago i baš sam sretna zbog tebe/vas! Samo hrabro dalje!

Kaj se tiče vina, bolje to nego kola ko ja
BitterSweet is offline  
Old 21.09.2017., 11:41   #1717
Ja baš moram kolu kad mi je muka. Jedino mi ona pomogne

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 21.09.2017., 12:03   #1718
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Ja baš moram kolu kad mi je muka. Jedino mi ona pomogne

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Meni isto i sad se vise time ne opterecujem
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 21.09.2017., 12:11   #1719
Ja sam danas 25tt

Na temu popisa necu nista pisati vise, nerviraju me i svakih tjedan-dva se tu opet pise i ja ignoriram

Ja s prvorodenim obavila kontrolu kod psihologa. I on poceo smrcati. Meni sinusi koma, i grlo me sinoc peklo opet. Samo hocu bit zdrava
Snow Fairy is offline  
Old 21.09.2017., 12:12   #1720
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
kupila robicu u iznosu od 2000kn
Mislim da smo mi tak za curku dok smo sve nakupovali! Mislim si ako će opet biti curica neću ništa kupovati, a onda mi sine da je bila zimska beba, a ova će biti u travnju. Sličnost robice nula bodova.
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Meni isto i sad se vise time ne opterecujem
Danas sam se ove teme opet sjetila. Išla sam na plac i kupila hrpu toga. Teglim to do auta i smijem se sama sebi kak to uopće nisam radila u prvoj trudnoći.

Zapravo mi se sviđa, ful sam ležerna, pazim se naravno, al što je tu je, imam više obaveza nego prije. Uostalom, kad pretjeram tijelo mi samo javi. Jednostavno ne mogu više.


Inače, ja sam od jučer tek 10tt. Znači tek četvrtina!
BitterSweet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.