Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 21:30   #1941
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Imala sam pauzu u pisanju ovog topica, nadam se da nisi zaboravila na svoj san i sve ono "u čemu si bila" kada si ga sanjala pošto je on na redu.
Kao i uvijek u srž.
Baš sam razmišljala o Ve u Jarcu i njenom disp. u 8.polju Vodenjaka, i svoje raznorazne seksualne maštarije koje ponekad spadaju u perverzije sam pripisala upravo tome zajedno sa So0Pl koji samo pojačava to sve.
Šta da kažem osim da samu sebe iznenadim svojim akcijama, evo primjera radi sadašnji dečko koji je inače bio dugo vremena drug, bio je šokiran mojim seksualnim apetitom jer me poznavao dugo, a zapravo nije.
Iznenadilo ga što sam dok se sek*amo ili ekstremno dominantna ili skroz submisivna. Jedanput je išlo do te mjere da se prepao i nije mogao nastaviti..
Naravno, obrazložio je da mu je to sve super ali da mu treba neka ravnoteźa odnosno neki moji akti koji pokazuju privrženost, nježnost itd. nakon, tj. sve što ova Venera ne radi prirodno. Sve je ok bilo kad sam objasnila pa i pokazala da mogu imati i "normalan" snošaj i da nisam ledena kraljica nakon.
Zapitala sam se da li trebam potražiti i stručnu pomoć povodom svojih fantazija pa i onih koje nisu samo fantazije, ali smatram da svi imaju neke skrivene želje kojih nisu ni svjesni, a one upravo upravljaju, i super je naći nekog s kim se te fantazije mogu ispuniti, no problem nastaje kad te fantazije više ne uključuju tu osobu, a to upravo ovaj san radi, ne?

I da, puno hvala na odgovoru, isplatilo se sačekati, i drago mi je da sam bila na dobrom putu što se tiče tumačenja jedino što mi je promaknuo detalj o provlačenju nagona kroz snove (Me u Sag )

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 21.09.2017. at 12:18. Reason: quote
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 02:52   #1942
Quote:
Dinah,

za ovaj tvoj sanak imam pitanje prije nego pišem odgovor.

Da li imaš nekog bitnog iz dalmatinskog sela, odnosno ako imaš tko je to i kako si danas povezana s tim/njim?
Iz Dalmacije mi nije nitko. Jedino je blizak dugogodisnji prijatelj odselio u Dalmaciju prije 3 godine. Kako sam danas povezana s njim... povjeravam mu se redovito, no rijetko se vidimo zbog udaljenosti.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:05   #1943
Dinahić - prošlo je dosta vremena od kada si napisala san, ali nisam stigla ranije odgovoriti na njega.

Također, moram naglasiti opet nešto što ljudi zaboravljaju na ovom topicu, a to je napisati san tako da se iz njega može iščitati i emocionalni doživljaj, isto kao i intenzitet tog doživljaja. Tj. kako se sanjač osjećao dok je u snu to što jest proživljavao, jer je to jako važno - upravo taj emocionalni doživljaj je najčešće ključan element za tumačenje sna. On osim što govori što je u snu bitno, san čini individualnim, njemu i simbolima iz njega daje jedinstveni identitet...a tumaču daje smjer kojim on simbole iz sna tumači. Tako da molim te ubuduće ostaviš takve informacije.

Quote:
Dinah kaže: Pogledaj post
21. ožujka oko 6 sati:

Odlučila sam otići na ples u neko dalmatinsko selo, no pješice iz Rijeke (gdje živim). Koračam kojekakvim puteljcima, uličicama, prolaze sati i već se spustila noć, kroz naselja izbjegavam mjesta koja slove za poprišta raznih "noćnih aktivnosti". Usred neke livade, s visine imam pogled na razrušeni kameni kompleks (kamenolom?). Hoću ga vidjeti izbliza pa se spuštam do labirinta... Prođem cijelu njegovu dužinu, no na povratku iz udaljenosti primjećujem troje ljudi kako stoji na ruševinama. Glasno se prepiru, jedan od njih prijeti ostaloj dvojici. Pogledam naslagane hrpe kamenja i krećem se tako da me ne bi spazili. Okolni put me dovodi do kanala obloženog kamenim blokovima (vodovod?) i provlačim se kroz njega da stignem do livade, on se razilazi na dva kanala (odnosno dva kanala spajaju se u jedan kad bih išla nizbrdo). Vidim da je jedan preuzak, mogla bih ostati zaglavljena, a ne želim da mi oni ljudi u tom slučaju "pomažu". Nastavljam puzati kroz kanal s lijeve strane, dolazim na puteljak i nastavljam put...

Karta
Quote:
Iz Dalmacije mi nije nitko. Jedino je blizak dugogodisnji prijatelj odselio u Dalmaciju prije 3 godine. Kako sam danas povezana s njim... povjeravam mu se redovito, no rijetko se vidimo zbog udaljenosti.
Evo recimo i ova nadopuna...puno je bitnije kakav je vaš odnos i kakva je emocionalna priroda tog odnosa, nego išta drugo jer je ovaj san ima veze i s tim.

Tumačenje sna:

Iz sna se jasno vidi da njim u cjelini dominira motiv puta.

Sanjač je odlučio krenuti na dug put, a iako je prvotni motiv puta zabava (ples) odmah se vidi da je to na neki način nesrazmjerno - jer glupo i "nepraktično" je na tako dug put kojem je cilj nešto tako kratkotrajno, neobavezno i prolazno - ići pješke.

Nadalje, putovanja u snu su čest motiv kada osoba ima želju da se odmakne od trenutačnih životnih problema ili želju da u svoj život i rutinu unese veću promjenu, uzbuđenje ili neizvjesnost. Te kada ima želju da istraži i pronađe neke druge opcije za sebe, jer putovanje omogućuje nova iskustva i da se život sagleda iz drugačije perspektive. S druge strane čitajući ovaj san, on se doima i kao san s malo drugačijom svrhom – napisan je nekako ravnodušno, nekako dokumentaristički...više kao pregled nekih iskustava, pa bi se reklo da sanjač kroz to putovanje pokušava i sagledati vlastitu snalažljivost, spremu i snagu u odnosu na ono što je proživio i ostavio iza sebe u životu. Na to ukazuje činjenica da se sanjač na put uputio bez pomagala tj. pješke, te općenito to što je put dug i samotan, a on u njemu samo "teško prolazi" registrirajući prepreke i "događaje" bez da sam uspostavi neki odnos ili jaču interakciju na tom putu.

Također, u snu se kao motiv provlači motiv kamena što može dodatno označavati tvrdokornost i dugotrajnost (ili sanjačev osjećaj težine) koji se ovdje vuče u životu osobe (zbog osobine "kamena" da se odupre zubu vremena). No, kamen je i građevni element...pa ova slika gdje se sanjač na svom putu susreće sa "razrušenim kamenim kompleksom" na neki način oslikava unutrašnji osjećaj destruktivne ostavštine u svom životu.

I tako, to bi bilo to, a na kraju ovog puta koji se pokazao dug i samotan, osim što se pokazalo da je osoba postupila mudro izbjegavajući nepotrebne konfrontacije i svađe, te sve ono što bi dodatno taj put moglo zakomplicirati ili nju zaustaviti...ona pronalazi kanal (način) kojim može nastaviti svoj životni put...

Astrološka simbolika sna:

Vodenjaci su i samotnjaci i individualci - ovaj san i o tome puno govori. Pa evo ponešto o tome.

Činjenica je da vodenjak ima duboku i kompleksnu prirodu, a kao zračni znak on sve može razumjeti pomoću razvijenog intelekta. On može sve sagledati i objasniti...no ono što vodenjak "ne može razumjeti" jest ovisnost i nagonska vezanost, a "apstraktna ljubav" prema ljudskoj zajednici čini ga udaljenim od najbližeg ljudskog bića ili sposobnosti zadržavanja bliskog odnosa što je u nekoj čudnoj proturiječnosti s njegovom sofisticiranošću uma. Da je ovo putovanje iz sna zapravo i pregled "unutrašnjosti" jednog vodenjaka u kojem se nalazi i unutrašnji doživljaj vlastitog života, vidi se i iz načina kojim ovo putovanje završava. Završava onako kako je i započeo - kao individualno putovanje.

Isto tako činjenica da vodenjak svojim ispitivačkim i radoznalim umom, te polariziran Uranom koji vlada njegovim znakom, u vlastitom životu često proizvodi više razaranja nego "dobra" pošto njegov "način poimanja života" nije nešto na što je ljudski rod pripremljen. Taj krš od života tako slikovito prikazuju ovi krajolici kamenoloma upotpunjeni hrpama kamenja, da ne spominjem uopće ideja da se krene u - dalmatinski krš.

Kako je san orijentiran na "putovanje pjehaka" on u svom fokusu ima 3. polje. 3. polje je inače u ovoj karti dominantno jer se u njemu nalaze Sunce, Merkur, Mjesec i Jupiter. U vrijeme sna najegzaktniji tranzit je onaj Marsov iz 6. polja kojim on kvadrira konjunkciju Mjeseca i Jupitera...pa je lako moguće da ova trojica muškaraca iz sna simboliziraju tri protekle veze/tri muškarca (protekle jer u snu osoba pored njih prolazi). Mars je ovdje vladar 5. polja (ljubavne veze), a kako se u snu provlači motiv putovanja moguće da se radi o vezama/muškarcima koji su stranci ili muškarcima od kojih je osoba udaljena mjestom boravka (Mjesec je u konjunkciji s Jupiterom, a ujedno i vladar 9. polja (inozemstvo).

Zaključak:

Simbolika sna o putovanju na jednom dubljem nivou uvijek označava i potrebu osobe da pronađe svoje duhovno središte. Osjećaji koji sanjača prate na putu oslikavaju duboku želju za slobodom i time da iza sebe ostavi teška iskustva.

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:49   #1944
Quote:
andelicka kaže: Pogledaj post
16.8. između 4 - 7h ujutro

sanjala sam predsjednika (mog šefa sa posla) kako mi daje nekih 8 naranči uz pohvalu, i ja ih držim onako na prsima da mi ne ispadnu i kaže on meni evo ti to odnesi to kući a meni kupi dvije u dućanu naranče. Idem i putem ih sve jedem tako su bile slatke, sočne da sam i koru pojela, otišla sam u dućan i kupila za njega dvije i ostavila mu stolu. Iako ako malo odvrtim san naranče su me dosta podsjećale na dečka koji mi se sviđa već neko izvjesno vrijeme kao da zapravo jedem njega.

činjenica je da mi se već drugi dan jedu naranče i da čeznem za tim okusom iz sna

pa jel bi naranđa bila sunce, a i predsjednik bi bila isto simbolika sunca i lava pa onda da bi simboliku opisala konjukcija SMČ i Sunca u Lavu koja mi na neki način i je na prvi pogled zapela za oko
Trebaš ostaviti link na natalnu kartu za tumačenje sna na ovom topicu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 23:39   #1945
ako mi brojanje dobro ide, mislim da postoje još 2 neodgovorena sna.

karta- http://tinypic.com/view.php?pic=8zgs5e&s=9#.WmUEnrzibcc

sanak sanjan 8.09.2017.

Sjedam u automobil, pokraj mene sjedi moja, inače jako draga prijateljica; ona je dakle suvozač.
Automobil je udoban, prostran, neka bolja klasa, rekla bih.
Ja trebam krenuti voziti (inače ja ne posjedujem vozačku), a znam da nemam vozački položen. Malo me muče pitanja hoću li ja to moći, svjesna sam da bih se trebala dobro znati kretati u prometu da se ne sudarim s ostalim sudionicima, a ujedno razmišljam i o mogućnosti da me može zaustaviti policija i pritom kazniti jer ne posjedujem vozačku. No, sva ta promišljanja nisu nešto dominantno i ne optererećujem se previše, poprilično sam smirena. Tako se ja odlučim krenuti. Ne osjećam neki poseban sstrah, zapravo i nikakav. Tu i tamo se pojavi svijest o tome da bi me mogli uhvatiti, ali nadam se da neće. Vozim se tako, prebacujem u veće brzine, u zavojima se lijepo krećem, kočim kako treba i kad treba, vozim ravno ne izlazeći iz traka i sve teče glatko. Ceste su dosta lijepe, široke, ima zavoja i nizbrdica (uzbrdica se ne sjećam), automobila u prometu se posebno ni ne sjećam, dakle nije bila nikakva gužva. Na putu na cesti je bilo puno policije, kada ih ugledam iz daljine pomislim si- samo da me ne zaustave, ali nije me posebno strah. Razmišljam kako vjerojatno neće jer mi baš dobro ide i ne radim prekršaje (osim što vozim bez dozvole:-). Gdje god sam prolazila, a da su bili na cesti, prošla sam bez zaustavljanja. Vožnja je genaralno prošla skroz dobro, ne sjećam se proživljavanja nikakvih preintenzivnih emocija, kako straha tako ni uzbuđenja, više je prevladavala neka smirenost, uz svijest da moram paziti i da me mogu zaustaviti, ali sam bila dosta zadovoljna i vjerovala u pozitivan ishod. Jedino mi je u jednoj situaciji prijateljica pomogla prebaciti mijenjač u drugu brzinu (veću od one kojom sam ja tada vozila) , ali je i to nekako bilo usputno, nisam se ja zaustavljala, sve je to bilo u nekoj vožni uobičajene brzine, ali mi je ona tu malo pripomogla i onda sam nastavila.

Inače znam često sanjati slične snove, dakle s prijevoznim sredstvima, a ovakvi su najčešći kad je tema prijevozno sredstvo. I koliko se sjećam uvijek ja vozim.i uvijek znam da zapravo nemam vozačku . No, u ovom snu mi se nekkao čini da sam bila najsmirenija.

Moram napomenuti da uz što su prijevozna sredstva čest motiv u mojim snovima, auti su najčešći, zna biti i aviona, autobusa, vlakova. Iako nije prijevozno sredstvo, ali i pomoću njih se negdje kreće , dodajem i ljestve kojima se penjem, i liftove. svi me uvijek vode gore.
Jako čest motiv mi je seks, vršnje javne nužde i životinje, najčešće psi i zmije. Kako se i inače jako bojim zmija, i u snovima su mi uvijek predstavljale traumu, no sve su manje strašne u snovima, negdje su okolo, no nisu više prijetnja.
jagodica_bobica is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:23   #1946
Quote:
Također, moram naglasiti opet nešto što ljudi zaboravljaju na ovom topicu, a to je napisati san tako da se iz njega može iščitati i emocionalni doživljaj
Draga Fish, hvala Ti za tumacenje. Zao mi ako Ti zbog odsustva emocionalne note bio tezak za opis. No, kako si sama primijetila, bio je "dokumentaristicki", bez nekog osjecaja ushita, straha (zbog opasnih mjesta i prepreke na putu) vec bas onako... ravnodusno
brzo nakon tog sna uslijedio je moj odlazak u inozemstvo. I tada, bilo mi skoro pa sve "ravno", kao da san sve emocije prethodno iscrpila. Niti imala pretjeranu euforiju zbog odlaska u novi zivot, niti pretjerani strah od nepoznatoga.

Quote:
Tumačenje sna:
... putovanja u snu su čest motiv kada osoba ima želju da se odmakne od trenutačnih životnih problema ili želju da u svoj život i rutinu unese veću promjenu, uzbuđenje ili neizvjesnost. Te kada ima želju da istraži i pronađe neke druge opcije za sebe, jer putovanje omogućuje nova iskustva i da se život sagleda iz drugačije perspektive. S druge strane čitajući ovaj san, on se doima i kao san s malo drugačijom svrhom – napisan je nekako ravnodušno, nekako dokumentaristički...više kao pregled nekih iskustava, pa bi se reklo da sanjač kroz to putovanje pokušava i sagledati vlastitu snalažljivost, spremu i snagu u odnosu na ono što je proživio i ostavio iza sebe u životu. Na to ukazuje činjenica da se sanjač na put uputio bez pomagala tj. pješke, te općenito to što je put dug i samotan, a on u njemu samo "teško prolazi" registrirajući prepreke i "događaje" bez da sam uspostavi neki odnos ili jaču interakciju na tom putu.
U meni se dugo prelamala odluka za odlazak iz domovine, nisam ni obitelji dugo govorila da o tome razmisljam (premda nisu bili isznenadeni kad sam konacno obznanila) dok nisam u sebi prezvakala sve sto cu izgubit, aq sto dobit odlaskom, i konacno odlucila probati, pa sto bude... I nije lako, ostaviti bliznje, sve u sto sam godinama ulagala, i krenuti maltene iz pocetka. Prava salva emocija uslijedila je nedavno kad sam za godisnji odmor otisla u posjet svojima,i nakon sto sam se opet podruzila s prijateljima, povratak u Njemacku mi je puno teze pao, da sam posao iscekivala samo da prestanem misliti na to koliko mi (opet) fale. Slutim da je motiv Dalmacije iz sna slika te nostalgije, jer u kontra smjeru od onog kamo sam preselila.

Quote:
Također, u snu se kao motiv provlači motiv kamena što može dodatno označavati tvrdokornost i dugotrajnost (ili sanjačev osjećaj težine) koji se ovdje vuče u životu osobe (zbog osobine "kamena" da se odupre zubu vremena). No, kamen je i građevni element...pa ova slika gdje se sanjač na svom putu susreće sa "razrušenim kamenim kompleksom" na neki način oslikava unutrašnji osjećaj destruktivne ostavštine u svom životu.

I tako, to bi bilo to, a na kraju ovog puta koji se pokazao dug i samotan, osim što se pokazalo da je osoba postupila mudro izbjegavajući nepotrebne konfrontacije i svađe, te sve ono što bi dodatno taj put moglo zakomplicirati ili nju zaustaviti...ona pronalazi kanal (način) kojim može nastaviti svoj životni put...
Zadnje mjesece pred odlazak iz Hr ogradjivala sam se od svega sto bi eventualno porememilo moju odluku za odlaskom (nisam htjela upoznavati nikoga novog, niti obnoviti ono "staro") i potiskivala u sebi tugu koja je uslijedila nakon razgovora s obitelji i prijateljima koji su se tesko mirili s tim da odlazim.

A bezborj puta sam vrtila iznova i iznova jedna te ista pitanj "jel bas moram u tose upustit, dal da ipak jos malo probam nesto tu, doma, na poslovnom i emotivnom planu, hocu li moci bez svojim bliznjih, i mora na koje sam toliko navikla...." da bih naposljetku dosla do osobnog dojma kako sam u vezi togsa dovoljno vec pokusavala, a uvijek bi iz nekog rsazloga izmicalo, da sam odlucila prihvatiti sve te "vlastite poraze" kao znakove da je vrijeme za promjenu u mom zivotu.

Quote:

Vodenjaci su i samotnjaci i individualci - ovaj san i o tome puno govori. Pa evo ponešto o tome.

Činjenica je da vodenjak ima duboku i kompleksnu prirodu, a kao zračni znak on sve može razumjeti pomoću razvijenog intelekta. On može sve sagledati i objasniti...no ono što vodenjak "ne može razumjeti" jest ovisnost i nagonska vezanost, a "apstraktna ljubav" prema ljudskoj zajednici čini ga udaljenim od najbližeg ljudskog bića ili sposobnosti zadržavanja bliskog odnosa što je u nekoj čudnoj proturiječnosti s njegovom sofisticiranošću uma. Da je ovo putovanje iz sna zapravo i pregled "unutrašnjosti" jednog vodenjaka u kojem se nalazi i unutrašnji doživljaj vlastitog života, vidi se i iz načina kojim ovo putovanje završava. Završava onako kako je i započeo - kao individualno putovanje.

Isto tako činjenica da vodenjak svojim ispitivačkim i radoznalim umom, te polariziran Uranom koji vlada njegovim znakom, u vlastitom životu često proizvodi više razaranja nego "dobra" pošto njegov "način poimanja života" nije nešto na što je ljudski rod pripremljen. Taj krš od života tako slikovito prikazuju ovi krajolici kamenoloma upotpunjeni hrpama kamenja, da ne spominjem uopće ideja da se krene u - dalmatinski krš.

Kako je san orijentiran na "putovanje pjehaka" on u svom fokusu ima 3. polje. 3. polje je inače u ovoj karti dominantno jer se u njemu nalaze Sunce, Merkur, Mjesec i Jupiter. U vrijeme sna najegzaktniji tranzit je onaj Marsov iz 6. polja kojim on kvadrira konjunkciju Mjeseca i Jupitera...pa je lako moguće da ova trojica muškaraca iz sna simboliziraju tri protekle veze/tri muškarca (protekle jer u snu osoba pored njih prolazi). Mars je ovdje vladar 5. polja (ljubavne veze), a kako se u snu provlači motiv putovanja moguće da se radi o vezama/muškarcima koji su stranci ili muškarcima od kojih je osoba udaljena mjestom boravka (Mjesec je u konjunkciji s Jupiterom, a ujedno i vladar 9. polja (inozemstvo).
Bome svaka cast iz mog odgovora vidis da ne moze biti blize istini. Sad sam okruzena uglavnom strancima. Polako medju njima stgjecem prijatelje, oni su i pridonijeli mojoj odluci da pokusam zivjeti u Njemackoj jer smo se upoznali jos prije, a vecinu sam upoznala na plesu - jos jedan motiv koji se provlaci kroz sam. Inace sam dosta putovala, a zbog plesa sam imala jos vise razloga za posjete raznim drzavama (tango festivali i sl.), tako sam i upoznala prvo jednog Nijemca, s kojim je bilo naznaka za necim emotivnim, no on je zbog posla otisao u Poljsku, taman pola godine prije nego sam ja dosla u Njem Pa na poslu, ooh tu upoznajem pravu "urbanu dzunglu", a ja se sve nesto drzim kako ne bih puno o sebi otkrila, jer svjesna sam da, kao strankinja, i netko tko jos ne poznaje dovoljno jezik, mogu biti laki plijen za manipulacije. Treci muskarac moze biti treci Nijemac, koji mi pak sad neda mira (emotivno) a tesko mogu do njega doprijeti, zbog jezicne barijere, i sto mi ni on u medjuvremenu vise nije blizu, grad gdje sam ja, i gdje je on odselio zbog posla, dijeli 300 km

Quote:
Zaključak:

Simbolika sna o putovanju na jednom dubljem nivou uvijek označava i potrebu osobe da pronađe svoje duhovno središte. Osjećaji koji sanjača prate na putu oslikavaju duboku želju za slobodom i time da iza sebe ostavi teška iskustva.
Predivno kao i inace, tvoje pisanje je vrijedno divljenja. I sorry ako i ovaj moj odgovor zvuci ravnodusno, no razlog je umor (ako sam nesto zaboravila dopisati, budem ovih dana) da jedva cekam novi Urlaub... i odlazak Urana iz moje pete kuce.

Zadnje uređivanje Dinah : 22.01.2018. at 23:52. Reason: ispravci
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 19:13   #1947
Ovaj tvoj san je isto davno sanjan...što ima i dobru stranu jer ga sada s skoro godinu dana odmaka možeš bolje sagledati.

Quote:
Precious Soul kaže: Pogledaj post
http://tinypic.com/view.php?pic=2lbh...9#.WcFWo_NJbcc

09. 04. oko pola 4 popodne

Sanjala sam okupaciju Zagreba haha... Bila sam na Trgu bana J.J. i odjednom su se stvorili kamioni vojske i nastala je panika... Htjela sam odmah pobjeći i što brže doći kući... Sa mnom su bili dječak (nisam sigurna je li to bio nećak) i mislim 3 ženske osobe... Mama, teta i sestra... Svi smo odjednom bili u nekom autu i dječak je nekak uspio pobjeći iz auta... Znam da je otišao i zadnje što ga vidim je kako ulazi kroz neka staklena vrata gdje je puno ljudi... Pomislila sam, tako će se spasiti... Sljedeće što se sjećam je da se nalazim u nekom autu s nekim ružnim i hladnim likom (koji je btw imao pištolj kod sebe) koji mi želi nauditi... Znam da sam pomislila kako bih mu htjela uzeti taj pištolj Sljedeće kaj se sjećam su ljudi u redovima poredani za likvidaciju... Ja prolazim nasred ulice (koja je skoro prazna) i odmah me zapazi likvidator i neka njegova ženska... On se nonšalantno počne šaliti i govoriti koliko će mu trebati da me pogodi... Dva puta sam uspjela izbjeći bombe ispod nogu haha... Pojavljuje se neki novi čovjek, isto neki njihov, ali s pištoljem, i govori da će me on odmah "riješiti", iz prve... Ja i dalje bježim i nekako me on izgubi iz vidokruga... Ulazim u neki hotel (ili kaj je već), ali znam da me i dalje lovi, da je opasnost i dalje tu... Prolazim kroz hodnik i nađem se na mjestu iz kojeg nema više bijega, jer ne postoje više vrata niti balkoni, niti prozor... Samo zidovi oko mene... Ali taj zid je kao pokriven nekakvom tkaninom (nešto kao deka) i pomislim ako uđem unutra možda me neće skužiti... Penjem se gore i upadam u taj prostor, tu deku, i čekam u strahu što će se desiti... Tada se probudim... I dalje pomalo osjećaj straha, više čudan osjećaj kao trnci po tijelu... Samo da napomenem da često sanjam ratove... Ovo sve skupa je izgledalo kao da sam u drugom svjetskom ratu
tranzitna karta

Tumačenje sna:

Snovi s tematikom rata sanjaju se kada se nalazimo u situaciji koju držimo iznimno kriznom, bilo u poslovnoj, partnerskoj (ili nekoj drugoj osobnoj) sferi. Osoba tada svoj nutrašnji sukob i krizu kroz koju prolazi na javi uprizori u snu na način da se u tom snu ona sama nađe na poprištu ratnog sukoba i razaranja, pokušavajući naći rješenje i izvući se iz te situacije. Mislim da je i ovdje riječ o tome, tj. iako je ovaj san doista dinamičan, napet i nabrijan opasnošću on zapravo može predstavljati sliku snažnog unutarnjeg sukoba koji osoba treba riješiti ili ga upravo u vrijeme sna rješava.

Generalno simboličko obilježje rata je "trijumf slijepe sile" i strah od nje koji se očituje u snu kroz snažan osjećaj prijeteće opasnosti i bezizlaznosti gdje nema mogućnosti ili alternative bijega, niti mjesta gdje bi osoba mogla naći zaštitu, sakriti se ili spasiti...sanjač se stoga na kraju doslovno nađe u situaciji "pred zidom".

Gledajući natalnu kartu vidi se da u vrijeme sna Uran egzaktno tranzitira vrh 7. polja, odnosno točku DSC-a u vladarstvu Marsa (rat). Kako je Uran vrlo dramatičan u svom izričaju lako moguće da je taj tranzit izvor napetosti i stresa koji se ogleda u ovom snu.

Uranovim tranzitom točke DSC-a dolazi do dramatičnih promjena na području odnosa, iznenadnog i potresnog "sloma" poslovnog ili partnerskog "ugovora". Odnosno, događaji u tom vremenskom razdoblju testiraju odnose, a kako je ovdje Uran natalno u konjunkciji s vladarom 6. polja (Mars/rat) može se raditi i o otkazu na poslu, tim više što se kroz san provlači taj element "nasumične likvidacije" i osjećaj sanjača da je samo pitanje vremena kada će mu život biti "uništen" ovako istjeran "na čistinu za odstrel (..."ja prolazim nasred ulice (koja je skoro prazna) i odmah me zapazi likvidator i neka njegova ženska...On se nonšalantno počne šaliti i govoriti koliko će mu trebati da me pogodi...")

Zanimljivo je da je Uran već dva puta tranzitirao ovu točku (direktno u srpnju 2016. zatim u kolovozu dok je bio u retro hodu i sada u vrijeme sna opet u direktnoj fazi) na što asocira ovaj dio sna gdje sanjač pokazuje i svijest o tome ("...dva puta sam uspjela izbjeći bombe ispod nogu haha...")

Zanimljivo je promotriti i sam način kojim se osoba suočava s tom ratnom situacijom koja se ogleda u istovremenoj Uranovom opozicijom ASC-a. Npr. da se radi o osobi koja je ASC ovan, ta bi se zaletila u zid bez razmišljanja, probila ga i pobjegla kroz njega...ali ne, ovdje je ASC vaga pa osoba i zid "omekani".

Zaključak:

Općenito, promjene koje osoba doživljava u vrijeme ovog Uranovog tranzita su neočekivane, iznenadne i snažne, a gotovo je nemoguće predvidjeti točno kakav će im biti ishod - ali se sa sigurnošću može reći da nakon njega odnosi neće biti isti. A upravo tako završava i san...on završava nedorečeno, sanjač se sakrio, ali strah nije nestao. On tek čeka što će se s njim dalje dogoditi...ali se i nada da će se neko rješenje pojaviti bez obzira na bezizlaznost situacije u kojoj se sada nalazi.

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 02:23   #1948
Htjela sam ovaj san postati i ranije, ali nije bilo mjesta, i sad ako se uspijem sjetiti svega kako spada, biti će uspjeh.

Mislim da je sanjan sa 7 na 8mi siječnja. Kasnije nije sigurno, eventualno max dan, dva ranije.

Sanjala sam da sam u nekoj ogromnoj dvorani koja je bila puna ljudi i da gledam neku manifestaciju, predstavu ili slično, ja i moje sestrične s mamine strane. A moja mama je sjedila dalje negdje u toj dvorani. I sad neki političari su prvo radili neko predstavljanje, otvaranje te manifestacije, pa su trebali doći onda tek izvođači.

Neka baba počne nešto dobacivati mojoj mami, nešto srati ili tog tipa nešto. I ja to čujem i ja ljuta, šta ta sad sere. I prvo sam poslala kao nekog konobara da ovoj kaže da se smiri, i da prestane smetati. Ali ta baba i dalje nije prestajala. I ja odem do nje i sad ne sjećam se kako je to bilo, ali ja mama i ta baba smo izašle iz dvorane, i baba je sjedila s još neke dvije ženske, imala je onako plave ledne oči nekakve umjetne, kao da je u nekom transu, kao neki šaman, nešto tog tipa.

Ja krenem se s njom svađati. A ona sve zna i sve pogađa o meni i mojoj obitelji i daje neka predviđanja za budućnost. Uglavnom da ja moram biti neki asketa, časna, i sl, što ja stalno odbijam. Puno psujem, i ludujem, i ljuta sam dok razgovaramo, No, sve me što je govorila užasno plašilo, baš me je pogađala točno tamo gdje treba, u slabe točke, u moje sumnje u samu sebe. Uglavnom, u jednom trenu ja skontam da je ona ista kao ja, i unesem joj se u facu i gledamo se u oči i ono pa ti si ista ja, zato ti to sve znaš, ti si to sve sama prošla. Bilo me je strah dok sam to govorila, ali dijelom sam babu slomila. Osjetila sam da je "pala".

I onda te dvije ženske kažu kao pa jel nismo mi rodbina, uglavnom ispadne da mi je ta baba neki rod ali s tatine strane. Na kraju mi kaže za brata da će ga silovati u zatvoru, na što ja vičem da neće, da laže. I zvoni mi mobitel, zovu iz bolnice da su mi brata silovali. Muškarci jel. I onda s mamom jurim do bolnice, jedva sam nekako došla, sto komplikacija, i doktor nam sve kaže kao i baba, i da mi je brat jako loše, u nekom šoku, a i fizički je loše, itd. No, tu negdje san staje. Nisam vidjela brata, i ne znam što ide poslije.

http://i66.tinypic.com/34spctf.jpg

Inače, u siječnju sam sanjala još nekoliko mučnih snova. Selila sam se, i hvatala me neka depresija, nakon duuugo, duuuugo vremena.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:32   #1949
Pozdrav,

Danas izmedu ponoci i 5h sam sanjala ruzan san... Znaci radi se o tome da namjeravam promijeniti posao (vec dugo to zelim i vec sam odabrana na novom poslu, samo sam trebala odluciti da li prihvacam tu novu ponudu). Odlucila sam prihvatiti ponudu za novi posao makar su neki uvjeti losiji (zato mi je i trebalo jedno vrijeme da razmislim), ali generalno je dugorocno dobra prilika.

Sanjala sam da se nalazimo na nekakvom domjenku/svadbi i bilo je moje rodbine i bili su i ljudi s tog novog posla. Uglavnom ljudi mi se nisu bas svidjeli, a u jednom trenu veceri desilo se nekako da smo se sve cure skinule u donji ves, medutim u trenu kad se moja buduca sefica digla jedino sam ja bila u donjem vesu i prozvala me da me posrami pred svima bas onako zlocesto, kao da mi je bilo namjesteno. Uglavnom nisam mogla vjerovati da se to dogada i da sam odlucila dati otkaz, a na novom poslu me ovako docekuju. Plakala sam valjda satima s mislima u glavi sto sad napraviti...da li sam donesla krivu odluku...

Mene zanima da li se taj san odvio samo radi mojeg straha jer ne znam kakva ce mi biti nova radna sredina ili moze biti i znak da nije dobra odluka prihvatiti taj posao...?

http://i68.tinypic.com/2wgel9k.png

Hvala
stand by me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tags
18+

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.