Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2015., 10:55   #81
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
Hvala najljepša na odgovoru. Što ako porezna uprava ne šalje uplatnice, i zašto ih ne šalje?
Da li ste se prijavili na HZZO?
Osoba kojoj je odobren boravak mora otici u HZZO po mjestu stanovanja s dozvolom boravka/boravisnom iskaznicom i ispunjenim plavim obrascem i prijaviti se kao korisnik usluga.
Tada oni kontaktiraju poreznu upravu i iniciraju proces mjesecne naplate.

Ako to jeste napravili a uplatnice ne stizu- njima treba neko vrijeme da to obrade i onda (nazalost) posalju odjednom nekoliko racuna na naplatu. Dakle sasvim je moguce da ce vam stici zaostaci od 3-4 mjeseca koje treba platiti odmah, pa se pripremite financijski na to.
Old 03.04.2015., 09:49   #82
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Da li ste se prijavili na HZZO?
Osoba kojoj je odobren boravak mora otici u HZZO po mjestu stanovanja s dozvolom boravka/boravisnom iskaznicom i ispunjenim plavim obrascem i prijaviti se kao korisnik usluga.
Tada oni kontaktiraju poreznu upravu i iniciraju proces mjesecne naplate.

Ako to jeste napravili a uplatnice ne stizu- njima treba neko vrijeme da to obrade i onda (nazalost) posalju odjednom nekoliko racuna na naplatu. Dakle sasvim je moguce da ce vam stici zaostaci od 3-4 mjeseca koje treba platiti odmah, pa se pripremite financijski na to.
Osoba je prijavljena na HZZO, koristi usluge ali nije bilo nikakvih uplatnica vec duze vrijeme, pa se vjerovalo da je osoba prijavljena na zaposlenog supruga, koji ju je ujedno i naveo kao uzdrzavanog clana na poreznoj kartici i te da zato ne stizu uplatnice... Je li moguce da to ima veze jedno s drugim? Hvala
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 23:50   #83
izracun

Pokusavam vec dosta vremena i nikako da pronadjem kako se dolazi do mjesecnog iznosa kojeg stranac treba uplacivati prilikom privremenog boravka, a i stalnog. Da li ima neki online kalkulator ili sl?
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:58   #84
Iznos za zdravstveno je isti za strance na privremenom boravku i za drzavljane RH koji iz nekog razloga (najcesce kasnjenje s prijavom) nemaju validnu osnovu osiguranja.
Mi placamo vec skoro 3 god., za to vrijeme je iznos varirao u iznosu od kojih 20ak kuna- trenutno je 417kn/mj.
Old 03.03.2016., 20:11   #85
Moze li strani drzavljanin koji je dobio boravisnu iskaznicu na 5 godina otkazati zdravstveno osiguranje, tako da ne placa onih 400 kn mjesecno za zdravstveno?
rudek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 12:46   #86
Ne može jer mu je to jedan od uvjeta za stalni boravak.

Uvjeti za odobrenje stalnog boravka;
3. ima zdravstveno osiguranje,
Old 02.04.2017., 19:11   #87
Obvezno zdravstveno osiguranje

Pozdrav nadam se da ce mi netko pomoci tko je imao mozda slicno iskustvno sa HZZO..

Prijavila sam supruga (stranac inače nezaposlen) na obvezno zrastveno osiguranje prije 3 godine.
Rečeno mi je da se uplate za policu plaćaju na mjesečnoj bazi i da čekamo račune.
Do sada on nije dobija niti jedan račun niti rješenje od fine a iskaznica je dosla u roku mjesec dana.. Na HZZO stranici vidim da mu je polica nevažeča normalno neplaceni racuni ..

Dali se imamo pravo pozvati se zastaru ili uloziti nekakvu zalbu posto nikad nismo dobili racune?

Znam sto ce se dogoditi otici cu tamo "duzni ste ovoliko" i bit cu sretna ako mi ne nabiju neka extra kamatu na dug, a to sto netko nije odradija svoj posao nikom nista..
Lakrdija od drzave...

Molim vas savjet !
Majamrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:48   #88
Pozdrav, nešto mi nije sasvim jasno.
Na stranicama vlade piše da je potrebno imati zdravstveno osiguranje za strance, prije slanja zahtjeva za odobravanje privremenog boravka.
Na stranicama HZZO-a, i u Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju stranaca, piše "[stranac] obvezan je podnijeti prijavu na obvezno zdravstveno osiguranje područnoj službi Zavoda, nadležnoj prema mjestu njegovog boravka u roku od osam dana od dana odobrenog privremenog boravka".

Što onda trebam napraviti prije, slati zahtjev za boravak, ili prijava na HZZO?
Barad-Dur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:54   #89
pitanje

Pozdrav svima,

Može li mi netko tko ima iskustva reći dali se mora osiguranje platitit godina dana unazad odjednom za strane drzavljane? Konkretno radi se o strancu sa odobrenim privremenim boravkom od godinu dana iz Brazila. hvala
Invalid1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.