Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 08:22   #621
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam vidjela te velike pisanke. Zaista ne razumijem zašto obične pisanke A,B,C ne bi mogle biti debljine kao recimo pisanka D. Tek su one deblje, ovih drugih ti treba tona dok dijete završi razred.
zato jer ne bi stale u torbe. ovak tanke, ipak se zguraju nekak, skupa s knjigama i ostalim priborom.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:24   #622
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
On topic...
Nisam ni ja nikad vidjela te velike pisanke.
Jer to stvarno toliko veliko/debelo da jedna izdrzi cijelu godinu??
naravno da nije

al je veci format, pa duze traju, vise slova stane u red (a ak imaju zadatak napisat cijeli red slova S onda im te biljeznice nisu drage )

ja sam u tisku kupila, konzum i ima, i moze se prek neta narucit
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:34   #623
Kak ne bi stale u torbe? Kak stanu u četvrtom razredu? Pa ne nose prvašići dva puta više knjiga od četvrtaša.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:40   #624
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Kak ne bi stale u torbe? Kak stanu u četvrtom razredu? Pa ne nose prvašići dva puta više knjiga od četvrtaša.
al cetrvtasi nose vece torbe
pisalo se da s knjigama i pisankama jedva sve stane (tj stane naguzvano), pa onda da su te pisanke deblje, vjerojatno ne bi stalo)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:41   #625
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Čitala sam ovdje za te kao veće pisanke kojih ima za kupiti u Tisku pa duže potraju a ne svako malo nova.
I zateknem se u centru gdje je jedan veliki Tisak u zgradi pa kontam oni to sigurno imaju, nije to kiosk neki bezveze.
Uđem, pitam a prodavačica me gleda kao da sam s kruške pala i objašnjava mi kao maolumnoj da se te stvari kupuju u knjižarama ili velikm trgovačkim centrima

Pa eto, ako netko PROVJERENO zna točno prodajno mjesto gdje ima takvih pisanki kupiti u Rijeci neka napiše molim
Pa mislim da svi Tisak media shopovi trebaju imati te pisanke. Tj. svaki Tisak u koji uđeš kao u trgovinu i koji drži bilježnice, školski pribor...

Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
On topic...
Nisam ni ja nikad vidjela te velike pisanke.
Jer to stvarno toliko veliko/debelo da jedna izdrzi cijelu godinu??
te pisanke uopće nisu debele. broj stranica je kao i u klasičnim pisankama. Naslovnice uopće nisu debele niti kvalitetne nego su onako tanje, kao jeftinije pisanke... no to se sve zanemari radi formata. Format je ODLIČAN za dječicu u nižim razredima. Oni pišu tako velike krumpire da im obično max 1-2 riječi stane u red, i sve na kraju bude toliko zgurano i neuredno i... ne znam... uglavnom, radi formata bilježnice smo prebolili sve ostale nedostatke i što je najbitnije i klinci ih više vole jer kuže da imaju veću slobodu u njima. Sin je čak odustao od naslovnica nogometaša u korist većeg formata
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:57   #626
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Pa mislim da svi Tisak media shopovi trebaju imati te pisanke. Tj. svaki Tisak u koji uđeš kao u trgovinu i koji drži bilježnice, školski pribor...
Najbliži Tisak Media shop u Opatiji

u cijeloj Rijeci nema niti jedan, sjećam se još kad su se one Brazuka sličice skupljale. Mislim da ću ostati na običnima, dok potrošim gorivo do tamo i platim parkiralište, uopće se ne isplati, jedino ako baš idemo prošetati pa usput kupimo
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:23   #627
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Najbliži Tisak Media shop u Opatiji

u cijeloj Rijeci nema niti jedan, sjećam se još kad su se one Brazuka sličice skupljale. Mislim da ću ostati na običnima, dok potrošim gorivo do tamo i platim parkiralište, uopće se ne isplati, jedino ako baš idemo prošetati pa usput kupimo
al nemaju ti niti svi tisak media shopovi.
stavila sam ti link, kupi prek weba ak ti je to bas napeto.
moja je komentirala da joj je ta super za matematiku, al ne i za HJ (pretpostavljam da kad ispunjavas red slova, a neda ti se, ili zelis biti brze gotov, da brze ispunis kad imas uzu biljeznicu )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:33   #628
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
al nemaju ti niti svi tisak media shopovi.
stavila sam ti link, kupi prek weba ak ti je to bas napeto.
Naručila sam preko weba, pa neka stoji, najgore mi je kad se navečer sjeti da mu sutra ujutro treba nova pisanka jer je ova ispunjena do zadnjeg retka
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:46   #629
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Mala je zadnje imala Pelikanov plastelin,kupili u Mulleru, nekoh 35 kn, ali velika kutija, puno boja. https://www.extra-lux.si/wcsstore/Ex...6/1602036a.jpg

Držao se dvije godine u kutiji za likovni, malo su ga koristili pa ga skoro i nije falilo, dobro se zatvara kutija i nije se osušio. Ovo ljeto smo ga iskoristili do kraja,bio je dobre teksture, malo ljepljiviji i mekaniji od recimo onog Tozovog,ali baš zato i dobar. Tozov je malo tvrđi dok se ne razradi u rukama,to klincima zna bit teško (prvašima).

Sad smo kupili ovakav http://nbk.rs/ap/uploads-products/131710.jpg. Ne znam kakav je, premetnula sam ga u kutiji od ovog bivšeg da se ne suši pa ćemo vidjet.
Ovaj Pelikan plastelin imamo i mi i super je..imamo i takav slican od lidla i sto je super
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:50   #630
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
te pisanke uopće nisu debele. broj stranica je kao i u klasičnim pisankama. Naslovnice uopće nisu debele niti kvalitetne nego su onako tanje, kao jeftinije pisanke... no to se sve zanemari radi formata. Format je ODLIČAN za dječicu u nižim razredima. Oni pišu tako velike krumpire da im obično max 1-2 riječi stane u red, i sve na kraju bude toliko zgurano i neuredno i... ne znam... uglavnom, radi formata bilježnice smo prebolili sve ostale nedostatke i što je najbitnije i klinci ih više vole jer kuže da imaju veću slobodu u njima. Sin je čak odustao od naslovnica nogometaša u korist većeg formata
korice tih pisanki su od puno debljeg i kvalitetnijeg kartona od većine onih manjeg formata.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:03   #631
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
To smo na zalost mnogi naucili na vlastitom primjeru. Ja sam se zaklela da u buduce kupujem samo par marki koje su mi se pokazale ok ( staedtler, maped, faber, bic... ima ih jos sto su drugi spominjali) Kvaliteta bojica koja se dobije u standardnoj pernici je najcesce losa, da ne kazem kriminalna...
ja sam kupila svakakvih kvalitetnih marki, ali sam za start ostavila one koje su bile u kompletu s pernicom - STABILO TROKUTASTE i prezadovoljna sam kak se dobro šilje i ne pucaju... kad ih potroši, onda ću mu isprobati neki drugi komplet pa vidjeti kak će druge biti

a što se tiče gubljenja stvari, evo moj je tek jučer izgubio prvu stvar (a očekivala sam da bude svaki dan nešto gubio, jer je poprilično ležeran inače), ali to je ni manje ni više STAR WARS baš divna ona "platnena" vrećica za papuče... i siroti ju nigdje ne može naći tak da nisam sigurna da je baš izgubljena ... a tlak mi je diglo što je isti dan tene od tjelesnog ostavio na glavnom hodniku, jer je u njima izašao van (i zablatio ih naravno)...a bome ni opreme od tjelesnog nije bilo kad sam došla... onda se bar sjetio da su sve stvari morali nositi popodne van i kak je on jučer ostao u dežurstvu, a nosio i torbu i jaknu i hoodie i vrećicu sa tjelesnim i papučice van, ostala mu ta sa tjelesnim vani u blatu...

i šta se tiče označavanja - u pernici mu nisam ništa označila, ali sam mu označila sve u likovnoj kutiji da to ne pomiješa, jer to ne bude tak često koristio i vjerojatno ne bude ni znao ispočetka prepoznati baš svoje kistove, tempere itd.
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:59   #632
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Znas sto cu ti reci, drago mi je da sam ih ja prva isla šiljit jer ne bih vjerovala da mi je netko rekao kako je tesko našiljit bojicu. Šiljiš, šiljiš, onda vrh bojice pukne u šiljilu, pa hajd izvlači špic iz šiljila, pa šilji opet i onda opet pukne. Naravno da ce to u buduce biti njegov posao, ali roditelji prvasica bi ipak trebali provjeriti jesu li bojice neki šrot koji se tesko silji i puno puca. Ak sam ja dobila žulj, kak je onda njemu, ionako preko tjedna sam silji jer mu je torba u skoli.
Na kraju balade sam otkrila da ipak nije problem u bojicama nego u losem siljilu. Naime, pocele su pucati i obicne olovke HB. Onda sam nasiljila s mapedovim siljilom i nije bilo problema.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:11   #633
Moze preporuka za gumicu koja stvarno obrise nesto na onim divnim papirima u knjigama za prvi razred.
Nama FC one sive nisu dobre
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:14   #634
znam da su se ovdje hvalile i pentel gumice iz Muellera. Kako to da vam nije dobra FC? Ona gumica koja izgleda kao olovka, trokutasta ?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:17   #635
Ni meni te FC sive trokutaste gumice nisu bile dobre, a u pisankama za prvi razred na onom recikliranom papiru rijetko je koja dobra.

Moja sad ima Milan gumice http://www.pevec.hr/wp-content/uploa.../08/239339.jpg, mekane su i za obične pisanke ok.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:27   #636
da, i kćer i sin i ja smo došli do zaključka da nam nisu dobre te mekanije gumice. Što tvrđa to bolja
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:27   #637
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
znam da su se ovdje hvalile i pentel gumice iz Muellera. Kako to da vam nije dobra FC? Ona gumica koja izgleda kao olovka, trokutasta ?
Ja sam hvalila te Pentel gumice, dobro brišu, male su i ne zauzmu pola pernice i cijena je 2.90kn. Uvijek imam zalihu doma.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:33   #638
Mi imamo onu iz Herlitzove pernice i ok mu je. Problem su bojice jer oni cesto u bojama rade, a to se tesko obrise. Doma imamo FC bojice (one grip) koje se brisu (bas stoji na kutiji ta napomena) ali - predugacke su i ne stanu u pernicu pa cekam da se malo potrose i skrate pa da mu zamijenim
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:11   #639
ja imam plavu FC trokutastu gumicu i malome super briše...baš sam full zadovoljna
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:32   #640
Sjecam se price prosle godine o hrpi nijansi plave Moj ne pati na nijanse, al skuzili smo dosta bitan problem... u niti jednoj varijanti bojica koju imamo doma ili u pernici nema ljubicaste bojice. Ima rozu, ima kricavu neku pinki, ima boju koze.... ljubicaste ne A trebala mu je za obojat zadacu vec jedno dva-tri puta. Daklem, pravac Muller, idem u potragu za ljubicastom bojicom, dovoljno kratkom da stane u pernicu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.