Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 15:34   #141
Mislim da si malo na pogrešnu temu došap, trebao bi više teme o obrtima gledati (jer ovdje se više govori o trgovačkim obrtima i webshoovima u tom smislu, a ti imaš jelte neki proizvodni obrt), sigurno je netko već spominjao to,
ili na google:
https://www.google.hr/search?num=100...k1.UDDLK7i9yr0
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:06   #142
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Mislim da si malo na pogrešnu temu došap, trebao bi više teme o obrtima gledati (jer ovdje se više govori o trgovačkim obrtima i webshoovima u tom smislu, a ti imaš jelte neki proizvodni obrt), sigurno je netko već spominjao to,
ili na google:
https://www.google.hr/search?num=100...k1.UDDLK7i9yr0
U pravu si, budem postavio pitanje na temi o paušalcima, tenks!
randomuser3588 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:48   #143
Quote:
cruzer kaže: Pogledaj post
Tvoja firma ili obrt unajmi kuću / stan gdje živiš i to postaje poslovni prostor (vašeg obrta / firme)!

Iznajmi stan sam sebi (obrt unajmi stan od vlasnika stana) i riješeno!

Na vrata dječje sobe ili kuhinje nakelji naljepnicu "skladište" i stavi vatr. aparat, prvu pomoć i gotovo!

Objašnjavao sam to stranicu prije!
ovo nikako nije istina.

oni gledaju što piše NA PAPIRU koji prilažeš (uporabna dozvola) i ako ne piše poslovni prostor, možeš se slikati.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:50   #144
šogorica mi radi u uredu za gospodarstvo i kad bi to prolazilo sigurno bi mi rekla, a ne me pustila da dramim i mučim se oko ovog i tražim prostor s mtu i trošim bespotrebno lovu.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:35   #145
Bojiim se (iako biskrneije bil reć da sam sretan zbog toga, na neki način) da su u nekim županijama uredi za gospodarstvo dobili naputke da skroz labavo gledaj na tu regulativu, otome sam već i pisao.
Možda je i kod cruzera takav slučaj, u njegovoj županiji.

Ako u UK mogu počinjat radit iz kuhinje (a UK je država valjda uređenija od naše), s tim webshopovima (i iz toga kasnije razvoit prave velike poslove sa skladistima od par tisuca kvadrata, u nekim uspjesnim pricama), ne znam zašto bi se nas limitiralo stupidnom regulativom s vatrogasnim aparatom, kutijom za prvu pomoc, i da sobicu moramo prenamijeniti u poslovnu namjenu...

To su očito u nekim Županijama prepoznali i nastoje maksimalno izaći u susret mikropoduzetnicima glede tih besmislenih zahtjeva.

To je jedna stupidna, besmislena birokratska zapreka koju treba ukinuti, i zbog takvih sličnih zapreka i komplikacija ljudi koji su razvili svoje firme sele ih u UK. Glupo je za mikrobiznise nametati neka pravila koja sulogicna za vece biznise i drugačije uvjete.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:54   #146
ja se slazem da je glupo, ali sumnjam da će ti to proći kad ti dođe inspekcija. čula sam za jedan slučaj nedavno za prodaju preko interneta, nisu imali skladište, naravno da su morali.. platili su kaznu, našli skladište. sad ga imaju.
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:38   #147
Pa ako ima papir od Ureda za gospodarstvo koji potvrdjuje da udovoljava zahtjevima tj da zadovoljava MTU?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 14:24   #148
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
Odgovor od Ministarstva gospodarstva poduzetništva i obrta:

Poštovana gospođo XY,

Nastavno na Vaš upit, ispred Uprave za trgovinu i unutarnje tržište Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, očitujemo se kako slijedi.

....


Također, ukoliko se obavlja djelatnost internet trgovine vlastitim proizvodima putem vlastitog proizvodnog skladišta, mišljenja smo da nije potrebno podnijeti zahtjev za izdavanjem rješenja o ispunjavanju minimalno tehničkih i drugih uvjeta za prodajni objekt - skladište.

S poštovanjem,

Maja Radišić Žuvanić, mag. iur.

Voditeljica Odjela za uređenje

zakonodavstva i nadzor

Eh, znači ipak ima neke nade da ako proizvodim isključivo svoje proizvode i želim ih prodavati na daljinu, možda ne trebam mtu za skladište niti biti registriran za trgovinu (sa gledišta paušalnog obrta). Isključivo zato jer doma nemam neki pogodan prostor za to, niti imam mogućnost najma par kvadrata skladišta u okolici 30km.
randomuser3588 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:03   #149
Nedavno sam unajmio skladiste oko 10m2 i ako je prije vas netko imao trgovinu preko interneta i poste i ishodio mtu onda vi ne morate, tako da sam dobio riješenje o mtu od prijašnje firme koja je tamo bila.Morate samo znati ime te firme, u uredu za gospodarstvo su bili maksimalno susretljivi i pomogli su puno.
I smanjili su cijenu za mtu sa nekih 300 na 130kn.
Eto ako ce nekome trebat ta informacija.
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:45   #150
Pozdrav svima

Ovako imam par pitanja bio bih jako zahvalan na pomoci.

1) Nezaposlena sam osoba planiram prodavati preko facebooka i webshopa stvarcice pa me zanima koji je prvi korak k tome ?

2) Dali mogu dobiti poticaj za samozaposljavanje od drzave jer sam na burzi duze od 6 mjeseci?

3) Dali je tesko dobiti dozvole i jesu strogi sa MTU?

4)Zivim u kuci roditelja dali to moze biti mjesto i skladiste za rad?sobu
Imam sobu viska cc 9m2 dali se moze prijaviti firma ili obrt na nju pa da tu obavljam radove jer mi nebi trebalo vise od 1 ormara za sve stvari koje namjeravam prodavati .

Hvala na odgovorima
mjgermany is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:51   #151
1) Prvi je korak da si napraviš kalkulaciju (kolike ce ti biti obaveze, doprinosi, porez na dobit/dohodak, da li ti je zarada dovoljna itd) i da odlucis sto bi otvorio

Korak jos prije toga je - odakle ti te stvarcice koje bi prodavao? Ako je uvoz, mras provjeriti jesu liti potrebni kakvi certifikati za te stvarcice (U biti i ako nije uvoz, ali najbitnije je da prodje carinu)

2) To ti je manje vise jos najmanji problem, mozes, i da nisi nezaposlen 6 mjeseci mogao bi

3) Dozvole? Za MTU su strogi ili blagi kako gdje, ovisi od ueda do ureda (županije do županije) odi pa pitaj

4) Moglo bi, ali tebe za nima odgovor mjerodavnog ureda za gospodarstvo
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:06   #152
Vezano za prodaju vlastitih proizvoda preko interneta, možda će nekome dobro doći:

Zainteresirana sam za otvaranje obrta za proizvodnju i prodaju nakita od umjetnih materijala i suvenira. Zanima me da li se moram registrirati za trgovinu na veliko i malo i prodaju preko pošte ili interneta (da li uopće spadam u trgovce ako prodajem isključivo vlastite proizvode) i zadovoljiti minimalne tehničke uvjete, ili to mogu obavljati bez te registracije?

Odgovor:
https://www.youtube.com/watch?v=B1NO6h7VvzM
randomuser3588 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:58   #153
Legalni posao na webu

Pozdrav svima!

Namjeravam nešto zaraditi od programiranja, izrade web stranica i hostinga.
Htio bih da sve bude legalno, ali se pitam da li je isplativo odmah u početku osnivati d.o.o. za koji treba imati u startu kapital od 20 000 kn. Tu je i j.d.o.o., ali sam čuo da u slučaju da posao ide loše, teško je zatvoriti isti.
Da li je možda isplativije otvoriti tvrtku u nekoj od zemalja u okruženju?

Kakva su vaša iskustva? Biti ću vam zahvalan na bilo kakvoj informaciji i savjetu.
malizmajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:36   #154
Quote:
malizmajo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Namjeravam nešto zaraditi od programiranja, izrade web stranica i hostinga.
Htio bih da sve bude legalno, ali se pitam da li je isplativo odmah u početku osnivati d.o.o. za koji treba imati u startu kapital od 20 000 kn. Tu je i j.d.o.o., ali sam čuo da u slučaju da posao ide loše, teško je zatvoriti isti.
Da li je možda isplativije otvoriti tvrtku u nekoj od zemalja u okruženju?

Kakva su vaša iskustva? Biti ću vam zahvalan na bilo kakvoj informaciji i savjetu.
Prouči temu paušalni obrtnici
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:17   #155
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Prouči temu paušalni obrtnici
Hvala!
malizmajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 05:10   #156
kolike su kazne ako webshop nema izvađen mtu, i koliko se to često kontrolira?

da li ikakav MTU mora imati netko tko se bavi nekim intelektualnim uslugama (npr. savjetodavne, računovodstvene usluge i sl.) u unajmljenoj sobi?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:44   #157
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
kolike su kazne ako webshop nema izvađen mtu, i koliko se to često kontrolira?

da li ikakav MTU mora imati netko tko se bavi nekim intelektualnim uslugama (npr. savjetodavne, računovodstvene usluge i sl.) u unajmljenoj sobi?
odite do svog ureda za gospodarstvo i tamo cete dobiti najtocnije informacije.

Kazne su velike, mislim da oko 30tisuca kuna za firme, a uostalom ne možete ni početi raditi dok ne dobijete rješenje od ureda za gospodarstvu za ispunjavanje minimalnih tehnickih uvijeta...

e sad pošto vi mislite u svojoj firmi nuditi samo usluge, tada su uvjeti koje trebate ispunjavati drugaciji i vjerojatno ne trebate skladište i slicno...možda ne trebate ni nikakav MTU, ali kažem najbolje pitati u uredu za gospodarstvo, sve ovisi o kategorizaciji vasih djelatnosti.
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:47   #158
Quote:
silver.mouth kaže: Pogledaj post
odite do svog ureda za gospodarstvo i tamo cete dobiti najtocnije informacije.

Kazne su velike, mislim da oko 30tisuca kuna za firme, a uostalom ne možete ni početi raditi dok ne dobijete rješenje od ureda za gospodarstvu za ispunjavanje minimalnih tehnickih uvijeta...

e sad pošto vi mislite u svojoj firmi nuditi samo usluge, tada su uvjeti koje trebate ispunjavati drugaciji i vjerojatno ne trebate skladište i slicno...možda ne trebate ni nikakav MTU, ali kažem najbolje pitati u uredu za gospodarstvo, sve ovisi o kategorizaciji vasih djelatnosti.
ja znam za jednu firmu... dobila je kaznu nešto tipa 2000 kn. u biti se isplatilo. jednu godinu je tako poslovala i nikom ništa, eto
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:15   #159
Ako tvrtka prodaje "bodove" koji se mogu iskoristiti za razne usluge, spada li to pod nekakvu posebnu regulativu, možda kao virtualna valuta ili nešto tako? Ti bodovi se ne mogu pretvoriti u novac.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 17:14   #160
Quote:
silver.mouth kaže: Pogledaj post
odite do svog ureda za gospodarstvo i tamo cete dobiti najtocnije informacije.
Evo meni je žena u uredu za gospodarstvo rekla da za prodaju preko pošte i interneta njoj piše u njenoj knjizi da ne treba mtu ni skladište i još sam joj rekao da piše na stranicama ministarstva i u zakonu da treba, pa je rekla da sam sigurno krivo vidio i da valjda ona zna jel treba il ne treba.

Ako se ikad pojavi inspekcija i budu imali zamjerki, šaljem ih navedenoj u uredu za gospodarstvo pa neka se lijepo dogovore.
randomuser3588 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.