Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 21:41   #1161
Quote:
očalinko kaže: Pogledaj post
Nitko nije dizao kredit veci od 100000€?

Ne kuzim kaj te muci? 100t eura je maksimalni iznos koji mozes aplicirati prema APN-u, a sve ostalo ide po komercijalnim uvjetima. Ne znam zasto bi inzistirao da apliciras 110?
dzizs1 is offline  
Old 20.09.2017., 21:46   #1162
Quote:
očalinko kaže: Pogledaj post
Nitko nije dizao kredit veci od 100000€?
Mene zanima da li je netko dizao kredit koji je manji od 100.000€, ali je jedinicna cijena po kvadratu veca od 1500€, npr. 1550€. Kako onda to banka i APN odrade?

Po meni, APN u tom slucaju subvencionira samo iznos do (broj kvadrata) × 1500€, zar ne?
luksyorr is offline  
Old 20.09.2017., 22:56   #1163
Pozdrav,

Evo da vam i ja opišem svoju situaciju....danas me zvali iz Erste banke da je odobrena subvencija.....mi smo papire pripremili još krajem 7.mj, zahtjev nam je išao u APN odmah prvi dan, u utorak 12.09 je javljeno iz APN-a da je potrebna nadopuna dokumentacije (trebala im je identifikacija čestica iz katastra jer smo predali Rješenje o izvedenom stanju gdje je naveden broj čestice iz katastra, a na izvatku iz zk se nekretnina vodi pod drugim brojem, pa su tražili identifikaciju kako bi utvrdili da su to iste čestice)....tu identifikaciju sam odnijela u banku u četvrtak 14.09. i oni su to odmah poslali u APN i evo danas javili da je subvencija odobrena....savjetnica mi je rekla da sad oni moraju riješiti ugovore sa APN-om pa da će me onda zvati da ja potpišem ugovor i sve ostalo što bude trebalo....nije mi spominjala kad bi mogla biti isplata, ali mi ionako moramo čekati 10-ak dana prodavateljicu da dođe na potpis kupoprodajnog jer nije u Hr...sretno svima!
jazz.ba is offline  
Old 21.09.2017., 00:29   #1164
Evo javili mi iz navečer iz Zabe da mi je odobrena subvencija :-)
Lookin is offline  
Old 21.09.2017., 07:58   #1165
Quote:
jazz.ba kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Evo da vam i ja opišem svoju situaciju....danas me zvali iz Erste banke da je odobrena subvencija.....mi smo papire pripremili još krajem 7.mj, zahtjev nam je išao u APN odmah prvi dan, u utorak 12.09 je javljeno iz APN-a da je potrebna nadopuna dokumentacije (trebala im je identifikacija čestica iz katastra jer smo predali Rješenje o izvedenom stanju gdje je naveden broj čestice iz katastra, a na izvatku iz zk se nekretnina vodi pod drugim brojem, pa su tražili identifikaciju kako bi utvrdili da su to iste čestice)....tu identifikaciju sam odnijela u banku u četvrtak 14.09. i oni su to odmah poslali u APN i evo danas javili da je subvencija odobrena....savjetnica mi je rekla da sad oni moraju riješiti ugovore sa APN-om pa da će me onda zvati da ja potpišem ugovor i sve ostalo što bude trebalo....nije mi spominjala kad bi mogla biti isplata, ali mi ionako moramo čekati 10-ak dana prodavateljicu da dođe na potpis kupoprodajnog jer nije u Hr...sretno svima!
Hvala za informaciju, jel se ovdje radi o gradnji ili o kupnji?
d1nam0 is offline  
Old 21.09.2017., 08:05   #1166
Quote:
očalinko kaže: Pogledaj post
Evo i ja san u procesu podnosenja zahtjeva. Zanima me da li je netko dizao kredit veci od 100000€?
Naime u RBA su mi upravo javili da su mi odobrili dva kredita jedan na 100000€ sta salju APN-u i drugi od 10000€ po komercijalnim uvjetima banke. Ukupan iznos kredita koji mi je potreban je 110000€ i bankarica mi tvrdi da se ne moze sve to poslat APNu pa da oni odvoje koliki dio subvencioniraju, vec da se APNu moze poslat samo ovih 100000 a onih 10000 ide po komercijalnim uvjetima.
U jednu ruku se nadam da mi APN nece niti proc jer mi ih je puna kapa i mislim promjenit banku pod hitno. Jedini razlog sta san isa preko njih je jer san bio na brodu do proslog petka pa sam sa njima moga najbrze rjesit papirologiju za kredit....
Nemaš se što ljutiti, ovdje je sve čisto. Kod APN-a ide do maks. 100.000€, ostatak po uvjetima banke. Ako APN odobri subvenciju ona će se odnositi na 100.000€, na ovih 10.000€ neće i to ti je to. Ako si još mogao ići na nešto kraći rok, 15-20 godina i ako si možda odabrao otplatu kredita na rate, imaš lijepu situaciju, ne trebaš se sekirati.

Poznajem kolegicu koja je išla na sličnu priču sa 130.000€, 100.000€ pod subvenciju, 30.000€ po uvjetima banke.
d1nam0 is offline  
Old 21.09.2017., 08:21   #1167
I mene su zvali jučer iz ZABE. Subvencija odobrena, kažu da kroz 10 dana bi trebali biti riješeni ugovori između banke i APN-a, a nakon toga ide javni bilježnik, solemnizacije i sve ostalo.
*Pale is offline  
Old 21.09.2017., 08:46   #1168
Je li nekome odobreno za gradnju i preko koje banke?
Imam osjecaj da se ta odobrenja u prosjeku malo duze cekaju.
gigigaso is offline  
Old 21.09.2017., 09:07   #1169
Quote:
d1nam0 kaže: Pogledaj post
Nemaš se što ljutiti, ovdje je sve čisto. Kod APN-a ide do maks. 100.000€, ostatak po uvjetima banke. Ako APN odobri subvenciju ona će se odnositi na 100.000€, na ovih 10.000€ neće i to ti je to. Ako si još mogao ići na nešto kraći rok, 15-20 godina i ako si možda odabrao otplatu kredita na rate, imaš lijepu situaciju, ne trebaš se sekirati.

Poznajem kolegicu koja je išla na sličnu priču sa 130.000€, 100.000€ pod subvenciju, 30.000€ po uvjetima banke.
koja je ovo banka? ja sam pbz, imam malo preko 100 000e, ovaj ostatak preko 100k ide isto kao kamata od subvencije
prle00 is offline  
Old 21.09.2017., 09:30   #1170
Quote:
luksyorr kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je netko dizao kredit koji je manji od 100.000€, ali je jedinicna cijena po kvadratu veca od 1500€, npr. 1550€. Kako onda to banka i APN odrade?

Po meni, APN u tom slucaju subvencionira samo iznos do (broj kvadrata) × 1500€, zar ne?
mi smo platili stan više od 100 000 eura, kredit na 80 000 EUR dižemo, kvadrat nam je 1700 EUR bio

ne znam kako odrade, ja sam PBZ, još čekam da jave...
melodies moon is offline  
Old 21.09.2017., 09:38   #1171
Evo zadnje informacije, navodno su ugovori za erste obrađeni u APN i danas bi se potpisani trebali vratiti u banku. Najkasnije sutra bi nas banka trebala obavijestiti. Pa eto tko je još u erste javite kad vas zovu, ja se nadam da će me bankarica zvati danas ili sutra.
vikend is offline  
Old 21.09.2017., 11:46   #1172
Molim info

Npr. Podignem kredit po ovom sistemu subvencije od 100.000,00 €, na 15 godina, nakon 7 godine imam iznos za prijevremenu otplatu kredita. Nigdje u pravilniku nisam pročitao informaciju o mogućnostima prijevremene otplate kredita. Pitanje: Da li se može realizirati prijevremena otplata kredita (znači npr. 7 godine od ugovorenih 15) ali bez troškova prijevremene otplate tj. bez otplate kamate za preostalih 8 godina već samo glavnica?

Ako netko zna molim info.
BrascoD is offline  
Old 21.09.2017., 12:22   #1173
Quote:
BrascoD kaže: Pogledaj post
Npr. Podignem kredit po ovom sistemu subvencije od 100.000,00 €, na 15 godina, nakon 7 godine imam iznos za prijevremenu otplatu kredita. Nigdje u pravilniku nisam pročitao informaciju o mogućnostima prijevremene otplate kredita. Pitanje: Da li se može realizirati prijevremena otplata kredita (znači npr. 7 godine od ugovorenih 15) ali bez troškova prijevremene otplate tj. bez otplate kamate za preostalih 8 godina već samo glavnica?

Ako netko zna molim info.
A što to tu pitaš? Odeš u banku i pitaš. Ili misliš dići kredit pa nakon 7 godina tražiti prijevremenu otplatu bez troškova jer ti je "netko" to napisao na forumu prije 7 godina ???? Ako misliš okrenuti 100.000 eura uzmi si varem pola sata pa prošeći do banke.
bambam72 is offline  
Old 21.09.2017., 12:23   #1174
Quote:
BrascoD kaže: Pogledaj post
Npr. Podignem kredit po ovom sistemu subvencije od 100.000,00 €, na 15 godina, nakon 7 godine imam iznos za prijevremenu otplatu kredita. Nigdje u pravilniku nisam pročitao informaciju o mogućnostima prijevremene otplate kredita. Pitanje: Da li se može realizirati prijevremena otplata kredita (znači npr. 7 godine od ugovorenih 15) ali bez troškova prijevremene otplate tj. bez otplate kamate za preostalih 8 godina već samo glavnica?

Ako netko zna molim info.
može, samo ostatak glavnice plaćaš i bez ikakvih penala. mora proći 2g od subvencija, znači 6 godina oplaćuješ i onda možeš zatvorit
prle00 is offline  
Old 21.09.2017., 12:33   #1175
može se, mi isto planiramo potpunu otplatu nakon 6 godina, plaćaš onda samo ostatak glavnice, eventualno naknadu za zatvaranje kredita, ali to se pričalo da će se ukinut.

samo pazi, ako otplatiš u prve 4 (ili koliko god u tvom slučaju) dok traje subvencija + 2 godine po isteku, onda moraš državi vratit cijelu subvenciju. meni su u banci rekli da čak ne smijem ni refinancirat kredit u tom razdoblju, ali to nije 100% potvrđena info
melodies moon is offline  
Old 21.09.2017., 12:41   #1176
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
može se, mi isto planiramo potpunu otplatu nakon 6 godina, plaćaš onda samo ostatak glavnice, eventualno naknadu za zatvaranje kredita, ali to se pričalo da će se ukinut.

samo pazi, ako otplatiš u prve 4 (ili koliko god u tvom slučaju) dok traje subvencija + 2 godine po isteku, onda moraš državi vratit cijelu subvenciju. meni su u banci rekli da čak ne smijem ni refinancirat kredit u tom razdoblju, ali to nije 100% potvrđena info
nema diranja kredita prvih 6 godina, kasnije možeš radit što hoćeš, a mislim da nema više naknade za prijevremenu otplatu, pogotovo za nove kredite
prle00 is offline  
Old 21.09.2017., 13:05   #1177
vidim da je ostalo još budžeta za poticaje...

ako nađem jako brzo stan, stignem se prijaviti još? koliko traje cijela procedura s papirologijom?
nix1989 is offline  
Old 21.09.2017., 13:10   #1178
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
vidim da je ostalo još budžeta za poticaje...

ako nađem jako brzo stan, stignem se prijaviti još? koliko traje cijela procedura s papirologijom?
najduže čekaš procjenu nekretnine, ali ako je banka dovoljno zainteresirana to se može odraditi za 2-3 dana...ostale papire možeš prikupiti u 1 danu...
tako da kada nađeš stan u banku i tražiti procjenu..naravno pod uvjetom da se kredit može dobiti (kreditna sposobnost=
sqwer is offline  
Old 21.09.2017., 13:24   #1179
Quote:
nix1989 kaže: Pogledaj post
vidim da je ostalo još budžeta za poticaje...

ako nađem jako brzo stan, stignem se prijaviti još? koliko traje cijela procedura s papirologijom?
Najduze se ceka na procjenu ali s obzirom da je za subvencije rjesavali su to po hitnom postupku (PBZ), ugl utorak narucili procjenu,cetvrtak zena izasla na teren,sub.procjena gotova poslana u Zg na odobrenje u njihov "centar za nekretnine" ,poned.zovem centar i maltretiram ih da ubrzaju s tim sto god da rade,utorak procjena stigla bankarici,srijedu poslan kredit na odobrenje,kredit odobren u pon i isti dan poslan u APN,znaci od trenutka narudzbe procjene do slanja u APN = 14 dana
kayeela is offline  
Old 21.09.2017., 13:39   #1180
Quote:
prle00 kaže: Pogledaj post
nema diranja kredita prvih 6 godina, kasnije možeš radit što hoćeš, a mislim da nema više naknade za prijevremenu otplatu, pogotovo za nove kredite
to sam i napisala odnosno, možete vi dirati, ali u tom slučaju vraćate cijelu subvenciju apn-u
melodies moon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.