Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 21:01   #6141
Mislim da je Trump do ovog trenutka "obecao" posjete Ljubljani, Zagrebu i Beogradu. Skeptican sam oko svih ovih posjeta, a ako ih i obavi sve ce to biti u jednom prolasku kroz regiju sto naravno, nije ništa čudno.

Ne bih predavao previše važnosti tome, ali da, 29tke bi mogle malo okasniti zbog ovoga.
TauraDendarii is offline  
Old 20.09.2017., 21:01   #6142
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel im netko branio da izađu?

Neizlazak na izbore je isto stav. A taj stavi glasi "ne zanima me, neka drugi odluči umjesto mene:"

Mišljenja takvih ljudi su nebitna.

PS
Ovo vrijedi za sve zemlje, od Hrvatske do Australije.
Naravno da je stav, samo ne kontam Arhimede tu tvoju "Eureku". Šta si time hteo da kažeš? (pretpostavljam al ajd da budemo fini pa da čujemo od tebe)
VrangeL_1917 is offline  
Old 20.09.2017., 21:16   #6143
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Tako je! I zora je pocela da svice dolaskom Vucica! Sunce je nekako milije i toplije dolaskom Vucica! Pticice sladje pevuse dolaskom Vucica!


I GDP nam je na +200% u odnosu na period pre Vučića, gvožđe se samo topi u SMederevu a čelik kuje, Fiati postaju Transformersi, strani investitori su konačno shvatili svoju budućnost koja je oličena u ulaganju u Srbiju, Toma zbog Vučića kao suve inspiracije svojeručno kopa kanal Morava-Volga-Egej, MMF nas tapše po ramenu, Haradinaj nas tapše po ramenu a Jelena Karleuša predvodi paradu koju od kada je Aca Diskrecija na vlasti niko ne napada.
Koga stoli bojko što nam je rast najamanji u regionu što nam je plata go pimpek a troškovi sve veći. Bitno da je Aci Če Vulinu ženina tetka dala 205 k avrići za stan.
VrangeL_1917 is offline  
Old 20.09.2017., 21:50   #6144
VrangeL_1917 i Prvan25, vi pišete, uložite neki "trud i napor" u to, ja izbrišem u trenu, meni čas posla i nitko ne vidi što ste napisali. Čemu to?

Ova međusobna nadjebavanja i vrijeđanja ste napravili sada i više ne.
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 20.09.2017., 22:01   #6145
Znači da ćutim dok me neke neznalice ovde olajavaju?
Da ih bar pominjem pa ajde, al uglavnom oni su opsednuti sa mnom.
Prvan ovo, Prvan ono ..
Prvan25 is offline  
Received Infraction
Old 21.09.2017., 00:20   #6146
Srpski političar sve objasnio: https://www.youtube.com/watch?v=QuRZIJSLHME
UjakCreepy is offline  
Old 21.09.2017., 12:50   #6147
Ne ložite se ljudi, nema ništa od dolaska Trampa. Nije on privatna ličnost da poseti zemlju koja mu se ćefne. Srbija nije američki saveznik i zato američki predsednici nikada neće dobiti odobrenje da ovde dođu...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 21.09.2017., 13:24   #6148
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ne ložite se ljudi, nema ništa od dolaska Trampa. Nije on privatna ličnost da poseti zemlju koja mu se ćefne. Srbija nije američki saveznik i zato američki predsednici nikada neće dobiti odobrenje da ovde dođu...
Jel može onda slovenski?
ruka-slave is offline  
Old 21.09.2017., 13:27   #6149
Talking

Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Tako je! I zora je pocela da svice dolaskom Vucica! Sunce je nekako milije i toplije dolaskom Vucica! Pticice sladje pevuse dolaskom Vucica!


A i ptičja jaja su nekako više ružičasta otkad je Aca Predsednik. Zanimljiv fenomen koji samo dokazuje da su naše ptičje drugarice svjesne svoje uloge u društvenom trenutku.
ruka-slave is offline  
Old 21.09.2017., 14:38   #6150
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Jel može onda slovenski?
Odgovorio bih ti da kapiram na šta misliš.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 21.09.2017., 15:31   #6151
https://www.youtube.com/watch?v=19FQQXq06kg

Vazda su bili hinjska govna...makar u političkom smislu, ali ima toga utkanog i u arhi-kolektivno, a i negde sistematski bezočno i podmuklo indoktrinisano.
Evribadi is offline  
Received Infraction
Old 21.09.2017., 20:14   #6152
pazite kaj vam čika manchild kaže - u NATO bude prije ušli nego u EU
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 21.09.2017., 21:40   #6153
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Mene fascinira ta briga vaših povjesničara i akademika za hrvatsku povijest i što smo mi radili ili govorili kroz povijest, postoji li Pacta Conventa ili ne, jesmo li imali državnost de facto ili de iure...
Sat i nesto akademik jedne svjetske institucije kao što je SANU o Hrvatima.

Evo ja sam počašćen


Nego ozbiljno, jeli na SANU postoji odsjek za Hrvatsku?
agentRico is offline  
Old 21.09.2017., 22:15   #6154
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Sat i nesto akademik jedne svjetske institucije kao što je SANU o Hrvatima.

Evo ja sam počašćen


Nego ozbiljno, jeli na SANU postoji odsjek za Hrvatsku?
Ako ima, sigurno se zove "Odsek za Hrvatsku, koja bre uopšte ne postoji".
Frogl is offline  
Old 21.09.2017., 23:13   #6155
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Može im se kako hoće, ali ne i dokle hoće. Ili...?
Može im se i kako hoće i dokle hoće. Jedan njihov bivši saradnik je rekao - Vučić izbore nikada neće izgubiti.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 21.09.2017., 23:55   #6156
Naslov na b92:
Evroliga: Hvala Vučiću, Beograd zaslužio F4

i onda jedno stotinjak komentara tipa:

Zahvaljujući predsedniku, Beograd će postasti na kratko dom najboljih klubova u Evropi.
(SSS, 20. septembar 2017 16:13)

Srbija je to i zasluzila a najveca zahvalnost nasem predsedniku Aleksandru Vucicu na svemu sto cini za Crvenu Zvezdu. Beograd ce biti sjajan domacin i bice to najveca radost za navijace Beograda a i za ostale gradova Srbije.
(kiki, 20. septembar 2017 15:43)

Evroliga je tu zahvaljujući predsedniku Srbije, dobar potez, lepa slika iz Beogradse arene će putovati svetom...
(gfztn, 20. septembar 2017 15:32)

Juniori će imati prilike da se pokažu zbog takmičenja.Lepo što Vučić je prihvatio da budemo domaćini!
(domaćini, 20. septembar 2017 15:52)

....
alexandraz is offline  
Received Infraction
Old 22.09.2017., 00:42   #6157
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Mene fascinira ta briga vaših povjesničara i akademika za hrvatsku povijest i što smo mi radili ili govorili kroz povijest, postoji li Pacta Conventa ili ne, jesmo li imali državnost de facto ili de iure...
Ne znam bas za neku veliku brigu oko toga...

Krestic je proucavao istoriju Srba u Hrvatskoj, i normalno je bilo da se bavi i hrvatskom istorijom i politikom... vidi se da ima veliko znanje u detaljima, jer se tim pitanjem bavio citavu svoju karijeru...

Nesumnjivo je inteligentan i obrazovan covek, vidi se iskustvo i znanje, iako je u poznim godinama... ono sto meni u njegovom izlaganju smeta je ta jednosmernost i selektivnost... sta god pomene, predstavlja u losem kontekstu... uporedivo sa plejadom hrvatskih istoricara, politicara i novinara koji o srpskoj proslosti iskljucivo pisu u negativnom svetlu... tu se nikad nista dobro nije desilo, niti ce...

Znaci imamo sa obe strane dominantnu crtu koja optuzuje ove druge za velikosrpsku/velikohrvatsku politiku... i u tom smislu su mentalna braca, samo izmeni naziv naroda, i dobijas jednu te istu matricu razmisljanja... ne samo iz danasnje perspektive, nego poslednjih 150 godina...

Tu se najbolje vidi utopija jugoslovenske ideje i pravljenja zajednicke drzave... u samim pocecima je to bilo sa figom u dzepu, cak i kroz ovu pricu o Strosmajeru se to najbolje vidi... nedostaje deo koliko je i srpska elita bila sustinski protiv toga, da i kad se to nametalo na silu kao ideologija integralnog jugoslovenstva u kraljevini SHS, to nije imalo nikakvog korena...

Lekcija koja se treba nauciti, i biti svestan je u buducem vremenu da nikakve saveze i projekte na tom temelju ne treba praviti...

p.s. brat Evribadi najeba zbog Vase...
DzonziBG is offline  
Old 22.09.2017., 07:01   #6158
Quote:
alexandraz kaže: Pogledaj post
Naslov na b92:
Evroliga: Hvala Vučiću, Beograd zaslužio F4

i onda jedno stotinjak komentara tipa:

Zahvaljujući predsedniku, Beograd će postasti na kratko dom najboljih klubova u Evropi.
(SSS, 20. septembar 2017 16:13)

Srbija je to i zasluzila a najveca zahvalnost nasem predsedniku Aleksandru Vucicu na svemu sto cini za Crvenu Zvezdu. Beograd ce biti sjajan domacin i bice to najveca radost za navijace Beograda a i za ostale gradova Srbije.
(kiki, 20. septembar 2017 15:43)

Evroliga je tu zahvaljujući predsedniku Srbije, dobar potez, lepa slika iz Beogradse arene će putovati svetom...
(gfztn, 20. septembar 2017 15:32)

Juniori će imati prilike da se pokažu zbog takmičenja.Lepo što Vučić je prihvatio da budemo domaćini!
(domaćini, 20. septembar 2017 15:52)

....
SNS ima dosta članova
Pretpostavljam da imaju internet
To samo pokazuje da je stranka dobro organizovana, niko ne brani i drugima da se udruže i ostavljaju komentare.
Prvan25 is offline  
Old 22.09.2017., 09:45   #6159
Ne znam zašto stavljati akcenat na botove i njihove komentare. Nisu AV i SNS izmislili botovanje u Srbiji. Sa tim je krenula Demokratska stranka a ovi, aktuelni su to samo oberučke prihvatili i usavršili do maksimuma i to još dok nisu uzeli vlast 2012 godine. Uostalom na taj način utiču na smanjenje nezaposlenosti u Srbiji.

Problem je što je ovakvih vesti i previše ali je još veći problem što su uglavnom istinite. Veoma često čujemo kako se neki nižerazredni funkcioner briselske bulumente pozitivno izražava o AV-u, hvali ga i zahvaljuje mu se. Lokalni mediji što po direktivi što od sreće skaču jedan za drugim kako bi preneli takvu potpuno beskorisnu vest i na taj način privukli što veći broj čitalaca/posetilaca. Ova vest koju si ti pomenuo na B92

http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...nav_id=1305669

ima skoro 300 komentara. Dokle god tako funkcionišu mediji tj. dokle god se na adekvatan način ne reaguje na to AV je potpuno bezbedan sa svom svojom demagogijom i laganjem.
Pre neki dan je Pokret socijalista osuo paljbu po novinaru koji je javno zapitao odakle Aci Če Vulinu 205.000 evrića u kešu da kupi stan. Nazvali su nesretnog novinara narkomanom i tražili mu da se testira na drogu. Usledio je trapavo idiotski odgovor Ace Če Vulina kako je unosio samo po 9000 evrića jer više nije dozvoljeno koji je dodatno bacio celu priču u domen tragikomedije. Na kraju se oglasila i vrla nam premijerka Ana Brnabić rekavši kako "razume ovakvu emotivnu reakciju Socijalista iako ona to ne bi tako uradila jer nije njen stil"! Svi znamo da je Ana Brnabić AV-ova marioneta i da je tu postavljena kako bi Srbija imala gej premijera koji se neće puno mešati u svoj posao ali po ovoj izjavi može se naslutiti da je jedan Aca Če Vulin uticajniji ili važniji od premijerke a samo da napomenem da se radi o čoveku za kojeg verovatno ni najbolji prijatelji ne bi glasali kada bi samostalno izašao na izbore. Sve je to u redu, navikli smo ali ja gospodina premijerku nikako ne kontam. Pa zar zaista ima tako nisko mišljenje o sebi, zar je zaista tolika kukavica i gmaz? Pa lezbo je, valjda to ide u prilog tezi da je samostalnija, individualnija a možda i hrabrija. Realno i dalje nije baš lako biti gej u Srbiji. U svakom slučaju nju jedan Aca Če Vulin otrese koo slinu tj.
VrangeL_1917 is offline  
Old 22.09.2017., 13:33   #6160
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Ne znam bas za neku veliku brigu oko toga...

Krestic je proucavao istoriju Srba u Hrvatskoj, i normalno je bilo da se bavi i hrvatskom istorijom i politikom... vidi se da ima veliko znanje u detaljima, jer se tim pitanjem bavio citavu svoju karijeru...

Nesumnjivo je inteligentan i obrazovan covek, vidi se iskustvo i znanje, iako je u poznim godinama... ono sto meni u njegovom izlaganju smeta je ta jednosmernost i selektivnost... sta god pomene, predstavlja u losem kontekstu... uporedivo sa plejadom hrvatskih istoricara, politicara i novinara koji o srpskoj proslosti iskljucivo pisu u negativnom svetlu... tu se nikad nista dobro nije desilo, niti ce...

Znaci imamo sa obe strane dominantnu crtu koja optuzuje ove druge za velikosrpsku/velikohrvatsku politiku... i u tom smislu su mentalna braca, samo izmeni naziv naroda, i dobijas jednu te istu matricu razmisljanja... ne samo iz danasnje perspektive, nego poslednjih 150 godina...

Tu se najbolje vidi utopija jugoslovenske ideje i pravljenja zajednicke drzave... u samim pocecima je to bilo sa figom u dzepu, cak i kroz ovu pricu o Strosmajeru se to najbolje vidi... nedostaje deo koliko je i srpska elita bila sustinski protiv toga, da i kad se to nametalo na silu kao ideologija integralnog jugoslovenstva u kraljevini SHS, to nije imalo nikakvog korena...

Lekcija koja se treba nauciti, i biti svestan je u buducem vremenu da nikakve saveze i projekte na tom temelju ne treba praviti...

p.s. brat Evribadi najeba zbog Vase...
Ne znam koliko je taj stariji gospodin povjesničar s Youtube video relevantan i cijenjen u Srbiji, no ono što mi smeta, neovisno od koga dolazi, je politički motivirano proučavanje povijesti, selektivan pristup kako bi se održao postavljeni narativ....

A to se može vidjeti i na tom istom youtube videu gdje taj vaš povjesničar tamo negdje oko 50. minute počinje s onom već sto puta ponovljenom pričom o Vatikanu koji stoji iza Hrvata... To je samo jedan primjer i to mi je odmah dovoljno da ga svrstam u grupu onih s određenim političkim ciljem ili agendom
vojvo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.