Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 13:52   #6161
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je taj stariji gospodin povjesničar s Youtube video relevantan i cijenjen u Srbiji, no ono što mi smeta, neovisno od koga dolazi, je politički motivirano proučavanje povijesti, selektivan pristup kako bi se održao postavljeni narativ....

A to se može vidjeti i na tom istom youtube videu gdje taj vaš povjesničar tamo negdje oko 50. minute počinje s onom već sto puta ponovljenom pričom o Vatikanu koji stoji iza Hrvata... To je samo jedan primjer i to mi je odmah dovoljno da ga svrstam u grupu onih s određenim političkim ciljem ili agendom
Kada su u pitanju srpsko-hrvatski odnosi, nazalost, dosta je vise pristrasnih nego objektivnih istoricara na obe strane. Na kraju najbolje gledati strane izvore.
Defke is offline  
Old 22.09.2017., 13:54   #6162
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Kada su u pitanju srpsko-hrvatski odnosi, nazalost, dosta je vise pristrasnih nego objektivnih istoricara na obe strane. Na kraju najbolje gledati strane izvore.
Ma što je najgore neki strani izvori se znaju pozivati na naše kvazi povjesničare pa ti nastane još veći kaos jer se onda naši kvazi povjesničari kasnije u svom radu pozivaju na te iste strane.

Nastaje jedan začarani krug
vojvo is offline  
Old 22.09.2017., 14:13   #6163
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ma što je najgore neki strani izvori se znaju pozivati na naše kvazi povjesničare pa ti nastane još veći kaos jer se onda naši kvazi povjesničari kasnije u svom radu pozivaju na te iste strane.

Nastaje jedan začarani krug
Istina. Na kraju ti ne preostaje nista drugo nego da procitas i jedne i druge i trece i sam rascivijas sta se tu dogodilo.

Wikipedia je tu tek ludilo. Evo otvorim prvu stvar iz prethodnog rata koja mi je pala na pamet, Vukovar, i dobijem tri verzije koje sve pocinju isto a posle toga kao da su tri razlicita dogadjaja:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Bitka_za_Vukovar
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Vukovar
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91...B2%D0%B0%D1%80

Znaci ne znas dal da se smejes ili da places. Sa hrvatske:

Quote:
Militantna propaganda iz Beograda je doprinijela zaoštravanju odnosa i radikalizirala velik broj građana, utječući na njih da drugu stranu vide u najgorem mogućem svjetlu.
Sa srpske:

Quote:
Милитантна пропаганда из Загреба је допринела заоштравању односа и радикализовала велики број грађана, утичући на њих да другу страну виде у најгорем могућем светлу.
Defke is offline  
Old 22.09.2017., 16:04   #6164
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto stavljati akcenat na botove i njihove komentare. Nisu AV i SNS izmislili botovanje u Srbiji. Sa tim je krenula Demokratska stranka a ovi, aktuelni su to samo oberučke prihvatili i usavršili do maksimuma i to još dok nisu uzeli vlast 2012 godine. Uostalom na taj način utiču na smanjenje nezaposlenosti u Srbiji.
Zapravo nisi baš u pravu. Čitam b92 već skoro 8 godina, i to igrom slučaja (pa da objasnim: kada sam bio student u stanu nisam imao internet, već sam imao tek 100 mb interneta na simpa tarifi. B92 je tada bio skoro jedini mobilni portal s minimalnom potrošnjom, i prilagođenom mom mobitelu. Ostali su učitavali original/desktop stranicu). Elem , u vrijeme DS-a gotovo svi komentari, a sukladno i plusevi/minusi, bili su izrazito kontra Tadića i cjelokupne vlasti. Štoviše, kada su se botovi pojavili, kada su počeli sa hvalospjevima SNS-u, doživljavao sam ih ozbiljno i mislio da je to zaista javno mnijenje. Ako je i bilo botova za vrijeme BoTa, bili su daleko nevidljiviji. Netko će tako sutra reći da je bilo realitija, Pinka, Informera, bahatosti, skandala ... i prije ove vlasti, ali ova vlast je to toliko uzdigla na visoku razinu da ih ja smatram izravnim krivcima za navedeno...

Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Zašto je moj post obrisan? Što i tu ima cenzure??? Pa ja sam mislio da se bar na našem forumu može pričati istina...
Ne znam šta si napisao ali sam čvrsto protiv brisanja komentara
BramaFix is offline  
Old 22.09.2017., 17:50   #6165
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Zapravo nisi baš u pravu. Čitam b92 već skoro 8 godina, i to igrom slučaja (pa da objasnim: kada sam bio student u stanu nisam imao internet, već sam imao tek 100 mb interneta na simpa tarifi. B92 je tada bio skoro jedini mobilni portal s minimalnom potrošnjom, i prilagođenom mom mobitelu. Ostali su učitavali original/desktop stranicu). Elem , u vrijeme DS-a gotovo svi komentari, a sukladno i plusevi/minusi, bili su izrazito kontra Tadića i cjelokupne vlasti. Štoviše, kada su se botovi pojavili, kada su počeli sa hvalospjevima SNS-u, doživljavao sam ih ozbiljno i mislio da je to zaista javno mnijenje. Ako je i bilo botova za vrijeme BoTa, bili su daleko nevidljiviji. Netko će tako sutra reći da je bilo realitija, Pinka, Informera, bahatosti, skandala ... i prije ove vlasti, ali ova vlast je to toliko uzdigla na visoku razinu da ih ja smatram izravnim krivcima za navedeno...
Haha, pa jel si ti svestan koliko je korišćenje intrneta napredovalo otkako je Vučić na vlasti. Ne samo po broju korisnika i stranica, već i po programima i raznim aplikacijama. Postao je nezaobilazan kao sredstvo komunikacije

Korišćenje mobilnih uređaja i društvenih mreža je u stalnom porastu i borba se preselila i na Internet, to više niko ne krije. Odvajaju se sve veće sume novca za Internet promocije. Nemaš ni ozbiljnu firmu koja nije na internetu a kamoli kada se radi o nekoj stranci. I to ne samo da bude na Internetu već i planski da radi, redovno se reklamira, objavljuje i komentariše.
To što vas čudi je nešto normalno, čudno bi bilo da toga nema i da se Internet ne koristi u te svrhe.
A Botova je bilo uvek i biće
Prvan25 is offline  
Old 22.09.2017., 18:08   #6166
Dečki, sa osjetljivim temama ćemo ovdje stati.
Ne dalje o Vukovaru, ustašama, Jasenovcu...
Ukoliko želite o tome razgovarati, predlažem da za to koristite drugi pdf.

Također, molim da koristite latinicu. Ukoliko koristite ćirilicu, podsjećam da je pravilo foruma da je uz tekstove na stranim jezicima obavezan sažetak na hrvatskom. Nije nužno prevesti cijeli tekst, dovoljno je prepričati poantu u jednoj, dvije rečenice na hrvatskom.

Što se pitanja oko moderature tiče, za to imate pžk. Moderatura se ne komentira 'po temama' jer je isto protivno pravilima ovog foruma.


Vratimo se na temu Srbije i na politička zbivanja u njoj.
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 23.09.2017., 09:07   #6167
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Naravno da je stav, samo ne kontam Arhimede tu tvoju "Eureku". Šta si time hteo da kažeš? (pretpostavljam al ajd da budemo fini pa da čujemo od tebe)
Ajd sada budi OK i reci što točno "pretpostavljaš"?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 23.09.2017., 20:00   #6168
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ajd sada budi OK i reci što točno "pretpostavljaš"?
Hajde da ne budemo detinjasti. Ja sam rekao da pretpostavljam ali opet to se tiće tvoje tvrdnje pa te molim da je obrazloziš.
VrangeL_1917 is offline  
Old 24.09.2017., 08:12   #6169
Umesto postova tipa trla baba lan, i ko je koga klao i drao, nešto bitno.

"Dolaze Tramp, Erdogan, Makron – vratili smo ugled Srbiji"

Predsednik Aleksandar Vučić je, sumirajući posetu Njujorku, gde je učestvovao na zasedanju Generalne skupštine UN, izjavio da je zadovoljan postignutim.

On je naveo da su rezultat toga i najavljene posete svetskih državnika Srbiji te da je razgovarao sa više od 50 zvaničnika zemalja i organizacija što je potvrda da smo vratili ugled Srbije u svetu.

Vučić je rekao da je potvrđena poseta predsednika SAD Donalda Trampa, dogovorena poseta francuskog i turskog predsednika, premijera Belgije...

"Uveren sam da će predsednik Tramp posetiti Srbiju, mislim da ćemo pre toga imati posetu predsednika Makrona. Ne potcenjujte posetu Makrona, ona će za nas biti od strašnog značaja, a verujem da ćemo uskoro videti i Angelu Merkel ili u Berlinu ili u Beogradu, posle njene nove pobede na parlamentarnim izborima", rekao je Vučić i poželeo joj svaki uspeh.

Vučić je za TV Pink ukazao da je upravo vest o dolasku Trampa izazvala reakciju porodice Bitići "koji su napali i mene i Trampa zbog potvrde dolaska u Srbiju", ali i podvukao da je "slučaj Bitići" bila jedna od tema njegovog razgovora sa visokom predstavnicom američke administracije Elizabet Milard.

Kako je rekao Amerikanci uvek insistiraju na rešavanju tog slučaja.

"To ljudi treba da znaju da tu nema 'mnogo slatkih stvari', da su to ozbiljni i odgovorni razgovori koji nisu za nas uvek laki", dodao je Vučić.

Predsednik je u osvrtu na razgovore koje je imao apostrofirao i onaj sa predsednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom koji dolazi u Srbiju 10. oktobra sa velikim brojem investitora.

U tom smislu on je ukazao na fabrike koje su turski investitori otvorili do sada i koje će tek izgraditi naznačivši da je to veoma važno, da ljudi od toga žive...

"Veoma sam zahvalan Erdoganu, to je važna poseta" naznačio je predsednik Srbije koji je ponovio da će nakon toga u Srbiju doći i predsednik Francuske Emanuel Makron, premijer Belgije Sarl Mišel, premijerka Norveške Erna Solberg, Tramp...

http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1306646


p.s. Na ekonomskom planu najbitniji je dolazak Erdogana i privredne delegacije Turske. Uložila je milijarde u Bugarsku i Rumuniju i ako poveća ulaganja u Srbiju smanjićemo nezaposlenost.
Trump dolazi sigurno, dovoljno je lud za tako nešto.
Prvan25 is offline  
Old 24.09.2017., 17:13   #6170
Počela predizborna kampanja za Beograd.

Vučić: Poslednji put u BG s listom SNS-Aleksandar Vučić
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1306981

Quote:
Lider SNS Aleksandar Vucic poručio je beogradskim naprednjacima da su ovo poslednji izbori u prestonici na kojima ce nastupiti sa listom SNS - Aleksandar Vučić.
Zuta voda is offline  
Old 24.09.2017., 18:18   #6171
Ako Tramp dođe u Beograd obećavam da ću se zauvek povući sa ove teme. Takođe, bilo bi lepo prvane da i ti daš to obećanje, samo u slučaju da Tramp ne dođe u posetu Srbiji.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 25.09.2017., 07:04   #6172
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako Tramp dođe u Beograd obećavam da ću se zauvek povući sa ove teme. Takođe, bilo bi lepo prvane da i ti daš to obećanje, samo u slučaju da Tramp ne dođe u posetu Srbiji.
Ako nema Trampa odo
Al prvo nek sačeka da stignu Migovi iz Rusije. Mislim da će i Merkel doći.
Iduća godina biće zanimljiva za Srbiju.
Prvan25 is offline  
Old 25.09.2017., 13:04   #6173
JEDAN kafić u Beogradu napravio je pravu pomutnju na društvenim mrežama. Naime, ispred vrata ugostiteljskog objekta osvanuo je znak koji ilustrira zabranu ulaska za istospolne parove.

Uz sliku obitelji, kredom je precrtan istospolni par, a fotka je razbjesnila liberalniji dio Srbije. "A što je sa psima i židovima", pitali su se neki ironično.

Iz kafića su nekoliko dana šutjeli, no onda su se oglasili priopćenjem za medije, prenosi Espeso.

"U trenutku kada smo iznijeli osobni stav o "manifestaciji", koja se održavala u našoj zemlji, shvatili smo da je dio ljudi u Srbiji zaista ugrožen. Radi se o onom većem dijelu naroda koji teži pravim vrijednostima, koje su nam naši preci, trudeći se mukotrpno prenosili s koljena na koljeno. Ne smijemo dozvoliti da nas ovakvi pokušaji zastrašivanja, propagiranje nemorala i nametanje neprirodnih stvari, u vremenu kad vlada bijela kuga, sputaju u namjeri da očuvamo ono najvrednije što imamo, a to su prije svega naša djeca i obitelj koja zaista je osnova svakog društva. Zahvaljujemo se medijima koji su prepoznali našu namjeru i nisu sudjelovali u javnom sotoniziranju našeg puba. Posebna zahvalnost svima koji su nam pružili podršku. Pozivamo Vas da se i dalje, na dostojanstven način borimo za vrijednosti kojima težimo i za slobodu osobnog mišljenja. Sačuvajmo vrijednost zdrave porodice. Živjela Srbija!" poručili su u priopćenju koje je dodatno rasplamsalo raspravu.


evo slike: http://www.index.hr/black/clanak/fot...je/996588.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 25.09.2017., 18:45   #6174
Prvane, čisto me zanima, obzirom da konstantno braniš Vučića i njegovu partiju, šta misliš o njegovim glavnim perjanicama u parlamentu tipa Rističević, Marjanović, Gojković? Konkretno, ova posljednja i njen zadnji performans, aka lažne suze?

Jer ono, ako si uz Vučića valjda trebaš podnositi, štoviše voljeti njegove najbliže suradnike...
BramaFix is offline  
Old 25.09.2017., 20:39   #6175
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Prvane, čisto me zanima, obzirom da konstantno braniš Vučića i njegovu partiju, šta misliš o njegovim glavnim perjanicama u parlamentu tipa Rističević, Marjanović, Gojković? Konkretno, ova posljednja i njen zadnji performans, aka lažne suze?

Jer ono, ako si uz Vučića valjda trebaš podnositi, štoviše voljeti njegove najbliže suradnike...
Nemoj zaboravit guštera MaVtinovića.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 25.09.2017., 22:08   #6176
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboravit guštera MaVtinovića.
klempo iz Slavonskog Broda

ali na stranu njegove fizičke predispozicije, on stvarno je moralno i ljudsko dno. gledao sam neki intervju u kojem je bio i s predstavnicima opozicije. toliko spinovanja, prekidanja sugovornika, upadanja u riječ, ruganja, cerekanja... od normalne osobe nisam vidio. i zato ne volim kada neki govore da su svi političari ili stranke iste. nisu. ja se zbilja ne sjećam da je ovakva vlada bila ranije u Srbiji (istina pamtim možda zadnjih 8 godina srpske politike). bome se ne sjećam tolike razine kretenizma ikad u Hrv, kao što je SNS Srbiji donio.
BramaFix is offline  
Old 25.09.2017., 23:21   #6177
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Prvane, čisto me zanima, obzirom da konstantno braniš Vučića i njegovu partiju, šta misliš o njegovim glavnim perjanicama u parlamentu tipa Rističević, Marjanović, Gojković? Konkretno, ova posljednja i njen zadnji performans, aka lažne suze?

Jer ono, ako si uz Vučića valjda trebaš podnositi, štoviše voljeti njegove najbliže suradnike...
Dosta njih se šlepa uz njega da bi bili na vlasti.

Ali će se on distancirati;
http://www.pressonline.rs/info/polit...im-imenom.html

Očekujem da će dva mandata biti predsednik, a posle videćemo.
Ihahaj još 7 godina
Prvan25 is offline  
Old 25.09.2017., 23:47   #6178
http://www.index.hr/black/clanak/vid...na/996752.aspx

da se ovak nešto pusti na HTV mislim da bi pljuštali otkazi, tako da svaka čast
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 26.09.2017., 02:22   #6179
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
klempo iz Slavonskog Broda

ali na stranu njegove fizičke predispozicije, on stvarno je moralno i ljudsko dno. gledao sam neki intervju u kojem je bio i s predstavnicima opozicije. toliko spinovanja, prekidanja sugovornika, upadanja u riječ, ruganja, cerekanja... od normalne osobe nisam vidio. i zato ne volim kada neki govore da su svi političari ili stranke iste. nisu. ja se zbilja ne sjećam da je ovakva vlada bila ranije u Srbiji (istina pamtim možda zadnjih 8 godina srpske politike). bome se ne sjećam tolike razine kretenizma ikad u Hrv, kao što je SNS Srbiji donio.
Da, na RTS-u, sjećam se toga, prekida i Obradovića i one druge goste, upada u riječ, donjeo slike neke djece i maše tamo po studiu a voditeljka kao neodobrava ali sve pušta. Fuj!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 26.09.2017., 17:22   #6180
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
klempo iz Slavonskog Broda

ali na stranu njegove fizičke predispozicije, on stvarno je moralno i ljudsko dno. gledao sam neki intervju u kojem je bio i s predstavnicima opozicije. toliko spinovanja, prekidanja sugovornika, upadanja u riječ, ruganja, cerekanja... od normalne osobe nisam vidio. i zato ne volim kada neki govore da su svi političari ili stranke iste. nisu. ja se zbilja ne sjećam da je ovakva vlada bila ranije u Srbiji (istina pamtim možda zadnjih 8 godina srpske politike). bome se ne sjećam tolike razine kretenizma ikad u Hrv, kao što je SNS Srbiji donio.
Spoj para-debilnog kretenluka i bezobraznog idiotluka.
E sad....
Ko toga podstrekava?Ko ga forca?Ko ga tapše po ramenima?
Taj mu je;najveći neprijatelj u životu.
__________________
Cili është roli i shtetit të thellë ballkanik në projektin NWO?
union grozni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.