Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 02:15   #6661
nautičar je odselio? di da nije možda da navigira po Rajni
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 03:15   #6662
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Kaj bi se ustrtario, nemam volju nalazit se s forumašima, sorry... Provozaj se sam, pa budeš vidio. Uostalom, još ti je 2 ljudi reklo za to.

Kaj se toga da ćeš vidjeti oporavak na svoje oči, rast plaća od 5% ne znam kolko se 'vidi'. Ono što se vidi sigurno je manjak radne snage, sve je puno natpisa 'traži se djelatnik/ica za rad u...' čega se ne sjećam da je bilo toliko prije 5g.
dvoje neozbiljnih je reklo, evo tebi sam htio dati priliku da se ogrebeš
ali kao što se vidi, trtoš, kojeg je frka stati iza riječi ( jer ja ću bez beda i na fhr napisati da sam fulao,samo sad mogu napisati i da nije istina,da vi prodajete kvake,ovako bi bilo pošteno )
tako da eto, sad znam kako ocjenjivati i tvoje postove, jer zna se o ljudima koji se boje stati iza svojih riječi
inače, ne brini, mogu idrugi forumaši/forumašice potvrditi, nisam ja opasan pes, ne grizem
KILLERDOG is online now  
Old 25.09.2017., 07:48   #6663
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Pad najbogatije zemlje na svijetu se nastavlja. Nasuprot tome da se egzodus prizna i konacno krene u katarzu i iscjeljenje, uhljebi nastavljaju s politikom spaljene zemlje. Tako se opet promice teza: "koga nema bez njega se ne moze." Vidjet cemo koliko jos materijal hr matrixa moze podnositi naprezanja.

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...nacelnik/25144

"Pročitajte što je Oparin savjetnik Krešimir Budiša poručio svima koji napuštaju Hrvatsku uz 'idiotske statuse koje prenose mediji'
Pročitajte što je Oparin savjetnik Krešimir Budiša poručio svima koji napuštaju Hrvatsku uz 'idiotske statuse koje prenose mediji'

Pa, ljudi dragi, jeste vi bili igdje van Hrvatske? Otiđite bilo gdje istočno od Hrvatske, pa usporedite. Do Tokija možda nema normalne države. A u Tokiju ljudi žive u hotelima kutijama i rade 23 sata dnevno
Savjetnik gradonačelnika Krešimir Budiša reagirao je na medijske napise o splitskom nautičaru koji napušta Hrvatsku, a u detaljnom obrazloženju Splićanin je naveo i da zemlja postaje vjerski rezervat.

Budiša je svoj osvrt nazvao 'Ne okreći se sine, nećemo te ni zvati'.

- Ako me išta ovih dana nanerviralo to je činjenica kojom su mediji prenijeli na sva zvona ovakav idiotski status, i šta nas već par godina svaki drugi dan bombardiraju sličnim litanijama svakog tko želi seliti u drugu državu - krenuo je Budiša.

Navodi i da njegov post, međutim, neće čitati Šprajc, neće ga sherat Index, Tportal, Slobodna, Jutarnji i Nova TV.

Budiša ima objašnjenje i zašto.

- Ne odgovara im tiha većina ovog naroda jer očito vode neku svoju bitku da natjeraju sve da odu i po mogućnosti što više njih.

Obratio se i momku koji napušta domovinu:

- Majstore, ako si se odlučio odseliti u 'multi-kulti' zemlju - reci jel' to samo po sebi treba bit neka strašna vijest? Ti si otišao iz Hrvatske, jer je puna strašnih katolika, netko drugi je došao jer mu je tu lijepo i sigurno. Europska unija nam je dala slobodu kretanja i ulaza i izlaza, pa široko ti polje, i tebi i svima koji imaju slično mišljenje - piše Budiša.

Kaže i da ako ga dodatno nervira kod našeg naroda je negativnost u vezi svoje države, pa i od nekih političkih stranaka.

- Pa, ljudi dragi, jeste vi bili igdje van Hrvatske? Otiđite bilo gdje istočno od Hrvatske, pa usporedite - savjetuje.

Te obrazlaže:

- Do Tokija možda nema normalne države. A u Tokiju ljudi žive u hotelima kutijama i rade 23 sata dnevno uz sedam dana godišnjeg odmora u godini.

Piše i da južno i jugozapadno od Hrvatske isto nema normalnije države od naše, zapadno i sjeverozapadno - vjerojatno ima. I to je 5 posto populacije svijeta kojima je možda bolje."


Novi obracuni u medijima. Egzodasi uzvracaju udarac hr matrixsasima:

http://100posto.hr/news/moj-tata-se-...ti-sram-i-stid

"22-GODIŠNJAK SE OBRUŠIO NA VLADU RH'Moj tata se borio za našu obitelj, a ispalo je da se borio za VAS... Treba vas biti sram i stid!'

"Zašto je to kod nas tako jadno? Zašto ljudi šute? Zašto se ništa ne mijenja?", pita se mladić

Oliver Magdić (22) iz Nove Gradiške javio se Vladi Republike Hrvatske na Facebooku. Na pisanje ga je potakla tuga jer se danas opet morao oprostiti sa svojim voljenima i otputovati u Njemačku gdje radi. Ispričao nam je da posljednjih godinu i pol dana radi u jednoj domaćoj firmi koja ima poslove po čitavoj Europi.

"Kada radim izvan granica, kući idem svaka 2, 2 i pol mjeseca i onda budem doma tjedan dana. Ovog puta sam otišao na tri mjeseca jer dolazi Božić pa nema smisla da se prije vraćam", objasnio nam je.

Prenosimo u cjelosti njegovu poruku:

"Evo imam i ja nešto reći.
Prvo da kažem tko sam i šta sam. Imam 22 godine, iz Slavonije. Po struci poljoprivredni tehničar koji radi kao zavarivač.
Zašto radim kao zavarivač!? Jer u mojoj struci nema posla, jer ste VI postavili minimalac od 2400kn koji robovlasnici rado koriste i zbog čega mladi radnik nema nikakve budućnosti... Radio sam u Luksemburgu, tamo poslove koje ja radim plaćaju i do 6000€. Ja sam u ovoj firmi dobivao 2000€ a za isti posao u Hrvatskoj nude 4000kn, naravno uz prijavu na minimalac. Kakva će nama biti mirovina? Ako se uz ovakav posao uopće može doživjeti mirovina.
U mojoj firmi pozicije se zarade ako si u dobroj rodbinskoj vezi sa onima gore, onda budeš poslovođa ili šef gradilišta i onda takvi misle da su "uhvatili boga za jaja". Okupe oko sebe ekipicu svojih najbližih i s njima fino. A sa ostalima kao da su zadnja stoka.
Evo što me je potaklo da ovo napišem, sutra idem u Njemačku, dok su me roditelji i cura pratili do kolodvora tri puta sam zaplakao gledajući oko sebe i zamišljajući da to vidim sada i slijedeća tri mjeseca neću vidjeti, obitelj, curu, svoju Slavoniju.
Tata mi je u vojsci 26 godina, prošao je cijeli rat, prolazio sve i svašta kroz taj rat. Borio se za svoju obitelj, za svoju zemlju, za svoju buduću djecu i ženu. Ispalo je tako da se borio za VAS jer VI živite kao kraljevi jer nemate ni stida ni srama, kradete na sve načine. A danas je promuklim glasom mene otpratio van zemlje za koju se borio. Zašto je to kod nas tako jadno? Zašto ljudi šute? Zašto se ništa ne mijenja?
Znam da ovo što sam ja napisao nikome ništa ne znači, ali ovo pišem sa suzom u oku jer mi je žao sto moram otići od svega sto je moje.
Pričate o nekim smanjenjima nezaposlenosti, pa ljudi se smiju na te vaše izjave. Normalo je da se nezaposlenost smanjila kada ste istjerali pola Slavonije, zaposleni su, ali ne u Hrvatskoj. Treba vas biti sram i stid!"

Kao i iz dosadašnjeg iskustva sa stranicama Vlade RH na Facebooku, Oliver nije dobio odogovor. Stranica na društvenoj mreži Vladi očito služi samo za jednostranu komunikaciju, kad njima paše. Jedina satisfakcija su mladiću golema podrška građana i stotine komentara.

Rekao nam je da se nije odlučio za potpuno preseljenje jer mu djevojka još studira. Kad ona diplomira će skupa razmišljati o budućnosti. Nažalost, vjerojatno ona neće biti u Hrvatskoj."
Richie is offline  
Old 25.09.2017., 07:56   #6664
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
dvoje neozbiljnih je reklo, evo tebi sam htio dati priliku da se ogrebeš
ali kao što se vidi, trtoš, kojeg je frka stati iza riječi ( jer ja ću bez beda i na fhr napisati da sam fulao,samo sad mogu napisati i da nije istina,da vi prodajete kvake,ovako bi bilo pošteno )
Nije ti ovo baš neka fora, aj da je prodaješ forumašicama pa omrsiš nešto u mračini, al ovako...
Monsignor.m is offline  
Old 25.09.2017., 08:31   #6665
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Tata mi je u vojsci 26 godina, prošao je cijeli rat, prolazio sve i svašta kroz taj rat. Borio se za svoju obitelj, za svoju zemlju, za svoju buduću djecu i ženu. Ispalo je tako da se borio za VAS jer VI živite kao kraljevi jer nemate ni stida ni srama, kradete na sve načine. A danas je promuklim glasom mene otpratio van zemlje za koju se borio. Zašto je to kod nas tako jadno? Zašto ljudi šute? Zašto se ništa ne mijenja?
Taj plačko treba pitati prvo svoga tatu i cijelu njegovu generaciju zašto šute.

Više mi je dosta srcedrapajučih plačkonja koji se čude svijetu oko sebe kao pile glisti.
homosapiens is offline  
Old 25.09.2017., 09:22   #6666
Svaka 2 mjeseca mora ici mami i tati, bas mi ga je zao.

Ako je toliko nezadovoljan, nek si pokupi curu, odjebe ovu hrvatsku firmu, zaposli se kod njemca i pravi male njemce. Tako ce ostaviti najbolji dojam, a ne ovak biti placipickica.

I vjerujem da mu se ponudi radno mjesto u javnom sektoru, odjebao bi njemacku i pjevao borbene. Koliko je samo takvih..
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 25.09.2017., 09:30   #6667
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Već se u hrvatskoj osjeti pad kvalitete usluge zbog nedostataka kvalitetne radne snage koja je otišla.

Da vidite kakve sve moj gazda zapošljava u zadnjih godinu da je to strašno i naravno imamo stalno neke probleme sa izvedenim radovima jer ta ekipa koju je zaposlio nema veze s tim što rade, a on nema više koga zaposliti da zna posao već kupi radnu snagu koja još uvijek pristaje raditi za kikiriki, a posao je klackalici prvi puta u zadnjih 30god.


A koja vrsta biznisa?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 25.09.2017., 09:45   #6668
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Krcmije je u pravu oko oglasa za zaposlenje, toga ni 2008. nije bilo. Pitanje je koliko je to zbog egzodusa, a koliko zbog oporavka, ali dobro je da posla ima.
.. a i oni već zaposleni odmah žustrije rade čim poslovođa izvjesi takav oglas, a zahtjevi za većom plaćom postaju manje ultimativni..
Druga se strana isto prilagođava promjenama na tržištu rada.
zgubydan is offline  
Old 25.09.2017., 09:50   #6669
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
A koja vrsta biznisa?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
elektro i ventilacija
homosapiens is offline  
Old 25.09.2017., 09:55   #6670
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Taj plačko treba pitati prvo svoga tatu i cijelu njegovu generaciju zašto šute.

Više mi je dosta srcedrapajučih plačkonja koji se čude svijetu oko sebe kao pile glisti.
da taj mali nije pitao oca za sto je otac isao u rat za kakvu državu se borio..
drugo ako je sada slobodna zemlja a otac ako ima ili nema braniteljsku mirovinu ima dosta onih koji ju primaju zašto se ne bune, jer ipak država im daje svaki mjesec novce a onda da se bune protiv vlasti..nemoguće..
__________________
...
ivan.iv is offline  
Old 25.09.2017., 10:03   #6671
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
.. a i oni već zaposleni odmah žustrije rade čim poslovođa izvjesi takav oglas, a zahtjevi za većom plaćom postaju manje ultimativni..
Druga se strana isto prilagođava promjenama na tržištu rada.
I to je isto u redu. Iako sumnjam u tvoju teoriju.

homosapiens bi možda mogao potvrditi da su na gradilištima u Hrvatskoj sve učestaliji Albanci.
Baš me zanima tko će njima ne isplatit plaću...kad izvade ovršnu ispravu od 25 cm od Inox čelika
Monsignor.m is offline  
Old 25.09.2017., 10:10   #6672
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Taj plačko treba pitati prvo svoga tatu i cijelu njegovu generaciju zašto šute.

Više mi je dosta srcedrapajučih plačkonja koji se čude svijetu oko sebe kao pile glisti.
Zašto šuti njegov tata i oni oko njega ???

Možda je njegov tata radio u firmi gdje i ja. Bio on šef od 60 godina starosti.
Gazda ga smijenio je je onda kada je postao šef imao 20 radnika, a danas troje. Više gazda nije imao potrebe za šefom, nego samo da ima predradnika.
I tako ga je smjenio i smanjio mu plaću za duplo. A on njega na sud jer da se radniku starijemu od 60 godina ne može smanjiti plaća ako nije sam kriv. Tako piše u kolektivnom ugovoru. A gazda dekretom poništio kolektivni ugovor.
Na kraju je sud dosudio u korist gazde i bivši šef je platio 50 000 kuna svih mogućih sudskih troškova. I ne samo on nego još trojica sa sličnim zahtjevima. I SADA SVI ŠUTE I VIŠE SE NITKO NE POKUŠAVA BUNITI !!!
krena is offline  
Old 25.09.2017., 10:24   #6673
Čekaj...oni su mislili da u promijenjenim okolnostima i promjenom zaduženja mogu imati istu plaću. S 20 radnika na 3 i oni su mislili da će sve ostati isto i da je gazda nekim zakonima (kolektivni ugovor o nesmanjenju plaće 60+ ima sigurno i neke odrednice pod kojima vrijedi inače ne bi bio zakonit, jer se ne može nekome narediti da ako ima firmu ili obrt mora zauvijek davati istu plaću svima ma što radili i ma kako se okolnosti mijenjale) dužan održavati prijašnje stanje iako su se okolnosti promijenile? Divno.
Hilda is offline  
Old 25.09.2017., 10:48   #6674
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Čekaj...oni su mislili da u promijenjenim okolnostima i promjenom zaduženja mogu imati istu plaću. S 20 radnika na 3 i oni su mislili da će sve ostati isto i da je gazda nekim zakonima (kolektivni ugovor o nesmanjenju plaće 60+ ima sigurno i neke odrednice pod kojima vrijedi inače ne bi bio zakonit, jer se ne može nekome narediti da ako ima firmu ili obrt mora zauvijek davati istu plaću svima ma što radili i ma kako se okolnosti mijenjale) dužan održavati prijašnje stanje iako su se okolnosti promijenile? Divno.
Okolnosti su se drastično promijenile !!!!!!!!!!!!

Firma koja se izdvojila iz matične je za 10 godina povećala broj radnika za duplo. I plaće za 30 % !! http://www.narodni-list.hr/posts/102575001

A matična firma koja je bila tehnološki puno bolje opremljena je za 10 godina od 220 radnika smanjena za duplo. Normalno, i plaća za 30% manja !!


A jadan je šef mislio kada gazda ima za treću vilu u RH, valjda će imati love da njemu ostane plaća od 8000 kuna kao dipl. inž. strojarstva sa 30 godina staža.
http://www.jutarnji.hr/biznis/financ...-kuna/4491455/

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
A koja vrsta biznisa?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

http://www.uhyincroatia.com/hr/uhy-s...esimir-budisa/
krena is offline  
Old 25.09.2017., 11:05   #6675
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post

homosapiens bi možda mogao potvrditi da su na gradilištima u Hrvatskoj sve učestaliji Albanci.
Baš me zanima tko će njima ne isplatit plaću...kad izvade ovršnu ispravu od 25 cm od Inox čelika
ima srba i bosanaca na crnjaka koliko hoćeš... ništa novoga jer je toga bilo i prije

konkretno za jedan lanac smo radili ventilaciju i klimatizaciju gdje god su otvarali svoju poslovnicu, a sada ih prati neka talijanska firma sa svojim majstorima...
homosapiens is offline  
Old 25.09.2017., 11:05   #6676
Pa kaj nisi odmah napisao okolnosti?
No bez obzira, zakoni neke stvari omogućuju i trebalo bi radnike malo više educirati o tome što se zakonski smije a što ne kad krenu u osobne tužbe i da treća vila nije garancija dobijanja spora.
Hilda is offline  
Old 25.09.2017., 11:06   #6677
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Zašto šuti njegov tata i oni oko njega ???

Možda je njegov tata radio u firmi gdje i ja.
napisao je da mu je ćaća bio u vojsci 26god. a on sada mora na arbeit
homosapiens is offline  
Old 25.09.2017., 11:19   #6678
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa kaj nisi odmah napisao okolnosti?
No bez obzira, zakoni neke stvari omogućuju i trebalo bi radnike malo više educirati o tome što se zakonski smije a što ne kad krenu u osobne tužbe i da treća vila nije garancija dobijanja spora.
https://www.forum.hr/showthread.php?p=47790508

Pitao ja jednog susjeda pravnika danas popodne. I on mi kaže: za dobiti pravi odgovor na ovo pitanje, neka poduzeća plate advokata čak 50 000 eura
A ja tražim besplatni savjet preko foruma.

Možda je pravnik koji je taj ugovor sastavio namjerno ga tako koncipirao u korist vlasnika, a da sindikalisti i njihove vođe to uopče nisu shvatili. Sada je taj isti aktivirao tu famoznu "caku" da ne mora plaćati veće otpremnine negoli je to po običnom Zakonu o radu.
A više nema ni božićnice, ni jubilarnih nagrada, niti novca za sprovod roditelja.


Ja pokazao naš kolektivni ugovor jednoj studentici prava sa 5. godine. A ona meni nakon 5 minuta ko iz topa: koja vam je budala sastavila ovaj ugovor. Tu su vas preveslali žedne preko vode. Što je niste dali nekome pravnom stručnjaku da vam pogleda ugovor.

A ja njoj : naš kolektivni ugovor je bio na uviđaju kod pravnika koji je glavni borac za radnička prava u Zadru !!
A ona meni : toga bi borca za radnička prava trebalo objesiti za jaja da visi na stupu sramote na zadarskom forumu.
http://www.mega-media.hr/komentar-mo...drana-uranije/

Vedran Uranija, pravni zastupnik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske više od dvadeset godina slovi kao najveći borac za radnička prava u Zadru i šire. Samodopadni Uranija tako više od dvadeset godina uspješno manipulira novinarima, ali i naivnim radnicima koji od njega traže pomoć.

http://www.znet.hr/2013/05/reno-sino...rstic-korljan/

LISTA KANDIDATA ZA GRADSKO VIJEĆE

1. Reno Sinovčić

2. Vedran Uranija

3. Nataša Erstić Korljan

4. Josip Bajlo

Mi smo jadnici imali povjerenja u našeg borca , a on evo drugi čovjek na listi zadarskog mafijaša :
http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...rekli-svjedoci

Zadnje uređivanje krena : 25.09.2017. at 11:31.
krena is offline  
Old 25.09.2017., 14:13   #6679
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
ima srba i bosanaca na crnjaka koliko hoćeš... ništa novoga jer je toga bilo i prije
Koliko se ja sjećam, Albanaca nije bilo. Očito ima "gore sirotinje" kojoj se ovdje isplati doć za 3000 kuna.
Monsignor.m is offline  
Old 25.09.2017., 14:51   #6680
Svi koji su zaposleni u inozemstvu gube osiguranje HZZO-a?

Svi koji su zaposleni u inozemstvu gube osiguranje HZZO-a?

https://www.moj-posao.net/Vijest/772...gn=HZZO_vijest

Ovo mi je vrh u tekstu. Hebeni nesposobni uhljebi

U HZZO-u ne znaju o koliko se ljudi radi, no svjesni su da postoji siva zona osiguranika koji ne plaćaju doprinos, a uživaju prava na liječenje koja im po zakonu ne pripadaju.

U HZZO-u nemaju alata kojima bi provjerili status svakog osiguranika, već ovise o dojavama drugih
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.