Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 18:36   #241
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
hvala kolegice
Nema problema.

Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Koju glazbenu školu izabrati u centru ZG? Prvašić želi svirati gitaru... I kad upisati dijete?
Iz druge ruke, i iz davne prošlosti, Pavao Markovac je imao divne ljude i divne zboraše.

Blagoje Bersa je odlična škola, isto iz druge ruke, ja sam išla u Slavoniji, s njima sam imala doticaje.

Upisi u glazbene škole su u svibnju nekad, ima i neki jesenski rok koji je vjerojatno prošao.

Ne bih preporučila upisivanje u prvom razredu jer je to djeci previše. Ako se ne cilja na glazbeni vrtić, zgodno je upisati u trećem razredu prvi glazbene jer se onda dvije škole zajedno završavau i ide izravno u srednju. Iako, za lumene i nadarenu djecu, druge opcije postoje. Od preskakanja razreda polaganjem dvaju odjednom do upisivanja srednje glazbene dok još traje osnovna klasična.

Glazbeni vrtić je zgodna stvar, nisam išla, ali frendice se s pozitivom sjećaju.

Gitara se teško upisuje zbog velikog interesa, čisto da imate na umu.

Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Evo da se ja updateam... mi na kraju nismo upali na gitaru. Upisali smo violinu. Instrument ćemo posuditi u glazbenoj.

Zanima me da li znate ima li negdje za skinuti na netu knjiga od Rodionova Početna škola za violinu i postoji li prijevod na hrvatski ili je samo na srpskom?
Ako znate gdje ima za skinuti može na PP
Ako može kopija, možda ti mogu nabaviti Rodionovljevu početnicu. Samo da se informiram je li preživjela. Nisam bš sigurna da će se naći na netu. I mislim da ti je ćirilična. Ali nemaš brige, svi smo mi radili po knjigama na ćirilici, note su univerzalne, ovo ostalo ti profa objasni. Bitne su etide.
Old 08.09.2017., 20:57   #242
Hvala. Dobila sam od profesorice primjerak pa ću kopirati.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:23   #243
Hvala na info, kad bude treći upisati ću ga, do tada ima opciju u svojoj osnovnoj - gitara kao izborni.. možda ga upišem sljedeću godinu tako da će imati bar neko predznanje.
Zar nije violina teža od gitare? Inače se gitara teže upisuje samo zbog velikog interesa ili? Kao drugu opciju ostavljam tamburu i harmoniku. On je neodlučan a ja bi da svira bilo što...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:18   #244
Ja isto mislim da je violina teža za naučiti od gitare, ali za gitaru je jako veliki interes, a malo ih primaju kod nas u glazbenoj (Velika Gorica)
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:04   #245
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Hvala na info, kad bude treći upisati ću ga, do tada ima opciju u svojoj osnovnoj - gitara kao izborni.. možda ga upišem sljedeću godinu tako da će imati bar neko predznanje.
Zar nije violina teža od gitare? Inače se gitara teže upisuje samo zbog velikog interesa ili? Kao drugu opciju ostavljam tamburu i harmoniku. On je neodlučan a ja bi da svira bilo što...
Po većini parametara jest teža, zato se najbolji rezultati dobivaju ranim učenjem sviranja. Mislim da se govorilo o šestoj godini. U nas je većina sa sedam svirala. Šogor se s violine u srednjoj prebacio potpuno na gitaru, kaže da mu je išlo glatko i lako, klavir je ionako morao zbog srednje.

Gitaru se da samostalno naučiti svirati i u odrasloj dobi. Ali je instrument jako popularan.
Old 22.09.2017., 21:55   #246
Ne radi se o glazbenoj školi, ali možda netko ima iskustva:

Ima li netko iskustva s podukom flaute (blok flaute, "frulice") u Waldorfskoj školu u Zagrbu (Jakuševac)?

Prvenstveno bi me zanimalo može li se upisati i dijete koje ne ide u njihovu školu tj. je li taj tečaj otvoren za djecu iz drugih škola. Možda ako netko zna i cijenu .
Mala nije početnik, ali sadašnja poduka nam postaje preskupa s obzirom sate učenja koje nudi pa tražimo zamjenu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:26   #247
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne radi se o glazbenoj školi, ali možda netko ima iskustva:

Ima li netko iskustva s podukom flaute (blok flaute, "frulice") u Waldorfskoj školu u Zagrbu (Jakuševac)?

Prvenstveno bi me zanimalo može li se upisati i dijete koje ne ide u njihovu školu tj. je li taj tečaj otvoren za djecu iz drugih škola. Možda ako netko zna i cijenu .
Mala nije početnik, ali sadašnja poduka nam postaje preskupa s obzirom sate učenja koje nudi pa tražimo zamjenu.
Blokflauta se u iznimnim slučajevima svira dulje od godine (ispravi me, čini mi se da je malena već dulje u tome), bilo bi dobro da se raspitate za razredbeni u glazbenoj školi i poprečnu flautu ako je zagrizla.
Old 24.09.2017., 15:16   #248
Svira godinu dana,ali ide joj stvarno dobro, zna čitati note.Nismo razmišljali o glazbenoj školi. Sve je to na nivou hobija, ne bismo je upisivali u glazbenu školu. Nije baš za vući dvije škole odjednom, tako da smo mislili da nastavi s blok flautom još možda ovu godinu, dok je zainteresirana. Ima super profesoricu tu gdje je do sad svirala,ali cijena je skočila u nebo za satnicu koju odrađuje.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:44   #249
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Svira godinu dana,ali ide joj stvarno dobro, zna čitati note.Nismo razmišljali o glazbenoj školi. Sve je to na nivou hobija, ne bismo je upisivali u glazbenu školu. Nije baš za vući dvije škole odjednom, tako da smo mislili da nastavi s blok flautom još možda ovu godinu, dok je zainteresirana. Ima super profesoricu tu gdje je do sad svirala,ali cijena je skočila u nebo za satnicu koju odrađuje.
Evo ja moram lobirati sad za tu glazbenu, sorry.

Ako dijete zaista napreduje i uživa u tome, počeci glazbene nisu baš toliko opterećenje, a flauta je predivan i koristan instrument, povećava kapacitet pluća i dobro djeluje na zdravlje, psihu.

Opterećenje je tamo od pete godine, ali i to djeca koja dobro kuže riješe bez problema, a benefiti su višestruki.

Ako je problem instrument, spremna sam svoju poprečnu ustupiti na korištenje, žao mi je da stoji jer ja nemam vremena, samo nek je pazi. Bez naknade, nihgt, samo je moram odnijeti na servis, ionako sam planirala.

Za tutoricu ću ti pitati poznanice s Akademije, ajde mi samo u pošalji imaš li neke želje, ciljani kvart, poduka doma ili kod tutorice...
Old 25.09.2017., 17:50   #250
Pozdrav,

molim preporuku za kupovinu flaute za 1. razred, da nije yamaha, dakle, cjenovnog ranga do 2000 kuna.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.