Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 00:45   #81
Bas mi je to cudno...odkud staz, ako si bio i jesi nezaposlen? Dakle dobijes godinu staza, kao da si zaposlen, a nisi? Desetero djece...deset godina staza?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 08:07   #82
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Bas mi je to cudno...odkud staz, ako si bio i jesi nezaposlen? Dakle dobijes godinu staza, kao da si zaposlen, a nisi? Desetero djece...deset godina staza?
da
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:19   #83
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Bas mi je to cudno...odkud staz, ako si bio i jesi nezaposlen? Dakle dobijes godinu staza, kao da si zaposlen, a nisi? Desetero djece...deset godina staza?
Ništa čudno, netko mora odgajati novu radnu snagu pa se to računa. Mislim da je u Njemačkoj 2 godine
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:36   #84
Meni je to za staz logicno. Kao sto je zena na porodiljnom zasticena od otkaza i ide joj staz iako ne radi, tako bi i nezaposlena majka trebala biti zaszicena jer i ona je majka kao i ova i njeno dijete ju je potebno kao i od ove zaposlene, znaci godinu dana tesko joj je realizirat radni odnos. A oni koji misle da su te mane u strasnoj prednosti uvijek mogu odlucit krenut njihovim stopama pa stancat djecu do mirovine.
Kolko znam kod nas u BiH to ne postoji, a u mnogim zupanijama ni porodiljna naknada...
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 05.09.2014. at 14:42.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 01:32   #85
Poz svima opet da se nadovezem za pitanje staza u RH je takav zakon jer kako god su zasticene majke u radnom odnosu tako isto su zasticene i majke koje su ne zaposlene i tako da se i za ne zaposlene majke upisuje staz a na kraju krajeva ljudski tko je normalan ce shvatit da je osgoj djece i bit kucanica nesto najljepse a ponekad i najgore vi kad radite imate svoje radno vrijeme a majke kucanice koje su kod kuce one su prakticki na raspplaganju od 0-24 sata pa jos treba da om se i to uskrati nadam se da me shvacate sta hocu rec lp
MarijaiAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 01:38   #86
Wink

Seka555 a moj ti je savjet da odes na burzu i sve sto te zanima dobit ces odgovor kod njih
MarijaiAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 20:06   #87
Ponavljam ovdje svoje pitanje, mislim da sam na pravome mjestu

Molila bi da mi se javi ako ima koja cura koja je za vrijeme porodiljnog bila nezaposlena, a upisan joj je staž. Zanimame kako se to vodi i izgleda u elektronskom zapisu koji danas svi traže!

Hvala!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 19:28   #88
Ja sam bila nezaposlena i normalno mi je upisana godina dana staža u radnu knjižicu. E sad, to je bilo 2011/2012, tada su još bile aktualne radne knjižnice a pretpostavljam da se sad isto upisuje u komp i onda se to normalno vidi na ispisu staža koji se dobije sa mirovinskog.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 23:21   #89
Ja sam isto u vrijeme trudnoće bila nezaposlena pa sam nakon poroda prijavila u mirovinskom pravo na taj tkz radni staž. Kako su u medjuvremenu uveli elektronske knjizice a ja odmah nakon porodiljnog dobila posao nisam išla ista odjavljivati.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:07   #90
Zna li netko postoji li jos ovo s godinom staža za nezaposlene? Sada sam izvadila elektronički zapis i ne piše mi ništa za ovu godinu dok sam bila na porodiljnom/rodiljnom.. Da zovem hzz ili hzzo za informacije?
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 16:55   #91
Svjeze informacije iz HZMO-a...tko zeli da se upise ta godina staza, moze podnesti zahtjev u HZMO-u, potrebna je tiskanica M-1P, rodni list i domovnica djeteta (ja cu kopirati, ali i uzeti originale za svaki slucaj), kopija osobne majke i prijava prebivalista majke i djeteta(po meni sra*e za trosenje para, ako obje imamo osobne i mozemo im dati kopije osobnih). Uglavnom, to je to Ja cu pokusati to ostvariti i nadam se da ce biti brzo i bezbolno
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 19:11   #92
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Desetero djece...deset godina staza?

Pa to je koma! Po tom će ona Hanča, koja ih je narodila neznam ni koliko, ostvarit pravo na penziju! Svašta.

Ok je da nezaposlene žene dobijaju naknadu za vrijeme porodiljnog jer ipak je tada potrebno da su uz dijete i nisu baš "zaposlive" (iako je i to relativno i od slučaja do slučaja)...al upisat im radni staž??? Iz kojeg će nekad imat mirovinu..Svašta!
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 01:52   #93
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Pa to je koma! Po tom će ona Hanča, koja ih je narodila neznam ni koliko, ostvarit pravo na penziju! Svašta.
Svaka cast svakoj zeni koja rodi toliko djece da ostvari 15 godina radnog staza za ostvarit pravo na mirovinu od nekih 900-1000 kn. Takva to sigurno nije zasluzila.
Marimonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:12   #94
Evo ja sam to pravo ostarila neki dan za moje dvoje klinaca. Stariji 2010 god, mlađa 2015 god. Nisam niti znala za to, rekla mi poznanica dok smo sjedile i pričale u parku.
Otišla sam do Mirovinskog pitala ih za to i oni meni, pa kako za to ja ne znam!?
Ja kažem nitko mi od vaših na HZZO (ista zgrada vrata do vrata) nije ništa reako dok sam donosila potvrde za naknade.

Uglavnom predala papire, šta su tražili i u roku od 7 dana na kućnu adresu sam dobila rješenje da se to upisalo u staž.

Očito ne postoji neko zatezno vrijeme za upisati taj staž.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 15:13   #95
Samo malo, malo mi je nejasno. Što ako jedan roditelj radi a drugi ne radi. Jel taj drugi roditelj što ne radi ima pravo na te godine staza za djecu ili ne? Ako je jedan roditelj koristio porodiljne i sl naknade jel to znaci da opet drugi roditelj može tražiti upis radnog staža ili ne?
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 18:00   #96
Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
Samo malo, malo mi je nejasno. Što ako jedan roditelj radi a drugi ne radi. Jel taj drugi roditelj što ne radi ima pravo na te godine staza za djecu ili ne? Ako je jedan roditelj koristio porodiljne i sl naknade jel to znaci da opet drugi roditelj može tražiti upis radnog staža ili ne?
Staž ide nezaposlenom roditelju koji koristi porodiljni i dobiva naknadu za to.

Ne mogu se podijeliti po pravima z aisto dijete, pa da jedan dobiva bolju naknadu (jer je zaposlen) a drugi dobiva staž kad je već nezaposlen i doma
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.