Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 19:14   #1281
Quote:
rainy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, danas sam se raspitivala o kreditu u ZABI (koja mi je i maticna banka). Pocela sam raditi ovaj mjesec, ugovor na odredeno godinu dana. Uglavnom mi je rekla teta u banci da nakon 3 mjeseca mogu trazit kredit uz jamca, a nakon 6 samostalno. Zanima me koji su uvjeti za jamca? Jer decko mi je dobio od ovog mjeseca ugovor za stalno, ali ima dugovanje prema banci jer nije podmirio minus na tekucem racunu na vrijeme pa su mu omogućili mjesečno otplacivanje minusa. Znaci li to da je on na "crnoj listi" i ne moze mi biti jamac? Ili suduznik?
Nije na crnoj listi, u slučaju smanjenja minusa svima se omogućuje redovna otplata do 12 mjeseci tako da je to ok, jedino mu rata za otplatu minusa umanjuje kreditnu sposobnost

Poslano sa mog HUAWEI M2-801L koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:44   #1282
Pozdrav, imam pitanje o studentskim kreditima, do koje se dobne granice daju, imam 25 godin i sad ću upisati 2. god na privatnom faksu u inozemstvu, kakve su šanse da mi ga daju??
Laterus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 20:54   #1283
Quote:
Laterus kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje o studentskim kreditima, do koje se dobne granice daju, imam 25 godin i sad ću upisati 2. god na privatnom faksu u inozemstvu, kakve su šanse da mi ga daju??
Najbolje da pitaš u bankama u državi u kojoj imaš upisan fakultet, prijavljen boravak i dozvolu.
Studentske kartice u hr se izdaju isključivo studentima koji ostvaruju ta prava u republici hrvatskoj, obično do 27. godine.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 11:33   #1284
Svakako je bolje da se raspitaš u inozemstvu jer se kod nas studentski krediti daju isključivo osobama s kreditnom sposobnosti.
Znači, zaposlenima....
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:43   #1285
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. Eh ovako, stan je u izgradnji i nazvao sam firmu koja prodaje navedeni stan i rekli su da je stan slobodan ovo ono i tako ja njih pitam može li se preko kredita uzeti stan, oni kazu naravno da moze, ALI navedeni iznos bi se trebao platiti u roku od 30 dana i onda ostvarujete popust 5% na ukupnu cijenu stana, ALI zgrada je još u izgradnji te nema vlasnički list, pa bi se trebala dic hipoteka na neku drugu nekretninu dok se zgrada ne izgradi (zgrada gotova 31.5.2018) .

Što bi po njihovom značilo da dignem kredit i platim im i još stavim svoju kuću na hipoteku i još nemam stan? Znači dajem pare i nemam stan i još stavim kucu svoju na hipoteku, što ako nešto pođe po zlu? tipa firma propadne ili nešto deseto?
Stvarno cijena je prihvatljiva i kraj te zgrade ista firma je napravila još 2 zgrade, jedna se gradi i do kraja 2018 ce biti gotove jos dvije.. Nekako mi je to sve neozbiljno za firmu koja gradi dosta zgrada..?
Može li kakav savjet/prijedlog? Hvala puno..
tomica1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:12   #1286
Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam nekoliko pitanja u vezi kupovine stana, tj. novogradnje. Eh ovako, stan je u izgradnji i nazvao sam firmu koja prodaje navedeni stan i rekli su da je stan slobodan ovo ono i tako ja njih pitam može li se preko kredita uzeti stan, oni kazu naravno da moze, ALI navedeni iznos bi se trebao platiti u roku od 30 dana i onda ostvarujete popust 5% na ukupnu cijenu stana, ALI zgrada je još u izgradnji te nema vlasnički list, pa bi se trebala dic hipoteka na neku drugu nekretninu dok se zgrada ne izgradi (zgrada gotova 31.5.2018) .

Što bi po njihovom značilo da dignem kredit i platim im i još stavim svoju kuću na hipoteku i još nemam stan? Znači dajem pare i nemam stan i još stavim kucu svoju na hipoteku, što ako nešto pođe po zlu? tipa firma propadne ili nešto deseto?
Stvarno cijena je prihvatljiva i kraj te zgrade ista firma je napravila još 2 zgrade, jedna se gradi i do kraja 2018 ce biti gotove jos dvije.. Nekako mi je to sve neozbiljno za firmu koja gradi dosta zgrada..?
a čekaj onda da se zgrada napravi pa upiši hipoteku na stan, drugog načina nema. nisu banke blesave.
PabloN is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:30   #1287
Quote:
tomica1337 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

a sta bi ti...posuđivao lovu bez davanja garancija i instrumenata naplate
Firmu koja gradi to se ne tice, oni hoce lovu na stol i to je to.
Probaj se sa njima dogovorit da im das eventualno kaparu pa da pricekaju dok se zgrada ne etažira i onda se moze hipoteka stavljat, iako je to za firmu rizik jer bi banka stavljala hipoteku na nesto sto nije placeno.Odi u banku i u tu firmu i probaj se dogovorit, jer znam jedan takav slucaj da je stan u izgradnji dan kao hipoteka za kupnju istog..i sve to se da rijesit dobrim ugovorom di su svi zasticeni.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.