Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 01:07   #2021
Žirafe plesati ne znaju- predivna slikovnica s predivnom poukom!
Moja cura je još mala da bi je poslušala do kraja i shvatila, ali zato je mama uživala čitajući
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:21   #2022
K se ne odvaja već mjesecima od Karel Čapeka i njegove Poštarske bajke. Ovakvu zaluđenost nisam vidjela još od Šume Striborove.
U 11.mjesecu je Sajam knjiga... spremate li popise? Što ćete gledati/tražiti?

Ja imam samu jednu obaveznu na popisu a to je: Sve čudesno što bit ćeš ti. To je slikovnica, moji su je davno već prerasli ali sam ju htjela kupiti dok su bili još maaali, a sad je napokon prevedena i na hrvatski i želim ju kupiti. Pa makar ostala kao svadbena čestitka jednog dana
audio book

Neki dan sam u ošti vidjela i ove dvije: 101 fora znanstveni pokus i 1001 fora štosna činjenica i nisam imala prilike ih ozbiljnije pogledati pa ću njih istražiti
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:00   #2023
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
K se ne odvaja već mjesecima od Karel Čapeka i njegove Poštarske bajke. Ovakvu zaluđenost nisam vidjela još od Šume Striborove.
U 11.mjesecu je Sajam knjiga... spremate li popise? Što ćete gledati/tražiti?

Ja imam samu jednu obaveznu na popisu a to je: Sve čudesno što bit ćeš ti. To je slikovnica, moji su je davno već prerasli ali sam ju htjela kupiti dok su bili još maaali, a sad je napokon prevedena i na hrvatski i želim ju kupiti. Pa makar ostala kao svadbena čestitka jednog dana
audio book

Neki dan sam u ošti vidjela i ove dvije: 101 fora znanstveni pokus i 1001 fora štosna činjenica i nisam imala prilike ih ozbiljnije pogledati pa ću njih istražiti
Koliko je stara?

Ja bolje da ne slažem popis, jerbo opet će biti kovčega na interliberu.

Veliku tvornicu riječi želim i Priče iz davnine Goldenmarketinga.

Htedoh reći... ako je netko ovdje rezervirao Viceve za djecu u Bogdanu Ogrizoviću, sutra vraćamo, vjerojatno ujutro ako ne rokne kiša.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:09   #2024
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post

Veliku tvornicu riječi želim i Priče iz davnine Goldenmarketinga.
Veliku tvornicu riječi bih i ja uzela, jako me dirnula (naravno da sam cmoljila dok sam je čitala).
Dajte samo popise, vjerojatno će mi promaknuti nešto pametno i povoljno.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:49   #2025
MajaMama, K je 9 i J je 7.
Ja planiram uzeti samo tu slikovnicu, pogledati ove dvije navedene knjige da li su mi zanimljive i potražiti nekakve vježbenke tipa Cvrčka, zna na Interliberu biti dobrih kontrolnih zadataka i nastavnih listića... uglavnom, ono što bi nam trebalo služiti kroz školsku godinu. Od ostalih knjiga se planiram suzdržavati... samo listati i uživati
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:55   #2026
pitanje je kako ce izgledati interliber ove godine.
otuzno, bojim se - cudim se da ce ga uopce biti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:17   #2027
ja se samo nadam da ce na interliberu popusti fakat biti popusti a ne da mi snize za 7-8 kn knjigu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:28   #2028
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
K se ne odvaja već mjesecima od Karel Čapeka i njegove Poštarske bajke. Ovakvu zaluđenost nisam vidjela još od Šume Striborove.
U 11.mjesecu je Sajam knjiga... spremate li popise? Što ćete gledati/tražiti?

Ja imam samu jednu obaveznu na popisu a to je: Sve čudesno što bit ćeš ti. To je slikovnica, moji su je davno već prerasli ali sam ju htjela kupiti dok su bili još maaali, a sad je napokon prevedena i na hrvatski i želim ju kupiti. Pa makar ostala kao svadbena čestitka jednog dana
audio book

Neki dan sam u ošti vidjela i ove dvije: 101 fora znanstveni pokus i 1001 fora štosna činjenica i nisam imala prilike ih ozbiljnije pogledati pa ću njih istražiti
Evo baš se ulogirala na forum nakon duljeg izbivanja, upravo da pronjuškam što ima novo na ovoj temi i kakvi su vam popisi. Evo i mog, donekle apdejtan, ali još u radu: https://www.pinterest.com/stepfordska/interliber-2017/
Računajte da su mi djeca 8,6 i 4 godine pa je šarolik popis. Ima i shopingoholičarka za mamu

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pitanje je kako ce izgledati interliber ove godine.
otuzno, bojim se - cudim se da ce ga uopce biti.
Ma think positive, bit će super, sigurno. Mali izdavači će doći do izražaja, a naši novčanici bit će unatoč izostanku Algoritma nepovratno ispražnjeni...

Kad već pričamo o Algoritmu, a vidjela sam na prošli stranicama da je bilo spomena Berenstain medvjedića, i mi bismo vrlo rado udomili par naslova koji nam fale...Prije svega Popularno društvo, nemamo ni Zelenooko čudovište i Proste riječi, a sjetit ću se još koje sigurno.

Ako netko želi one male "Potrebe i Osjećaji", evo mi smo ih prerasli pa proslijeđujemo dalje, kao i još nekoliko njih.

A što se tiče naših preporuka u zadnje vrijeme, na preporuku knjižničarke uzeli nekoliko naslova iz serije o Anici, slovenske spisateljice Dese Muck, odlične su, pogotovo moja 8godišnjakinja uživa. Rasplakala sam se pred djecom čitajući Anicu i zečića, ali ostale nisu tako tužne, čak su i duhovite.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:12   #2029
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pitanje je kako ce izgledati interliber ove godine.
otuzno, bojim se - cudim se da ce ga uopce biti.
zasto otuzno?
pa ima i drugih izdavaca od profila i algoritma.



ja planiram egmontova izdanja minecrafta (ako ce biti na nekom suvislom popustu)
uzasi povijesti , zla povijest svijeta, terry deary knjigice, se nemaju vise nigdje za kupit, jel da?
teta u knjiznici nas mrko gleda, pa ja posudjujem na svoje ime,a neke bi htjeli i imat doma. a i mozda bi za koji rodjendanski poklon.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:53   #2030
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
zasto otuzno?
pa ima i drugih izdavaca od profila i algoritma.
ima, ali algoritam/profil/mozaik knjiga su ipak imali najbolju ponudu, najbolje popuste i najvece standove.
ovo sve drugo je kako naletis. ili sranje od ponude ili popust od 5 kn po knjizi.

minecraft knjige imamo sve osim one najvece enciklopedije. zali boze novaca.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:03   #2031
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ima, ali algoritam/profil/mozaik knjiga su ipak imali najbolju ponudu, najbolje popuste i najvece standove.
ovo sve drugo je kako naletis. ili sranje od ponude ili popust od 5 kn po knjizi.

minecraft knjige imamo sve osim one najvece enciklopedije. zali boze novaca.
mi smo ih sve isposudjivali u knjiznici. i stalno se na nesto vraca i jako ih zeli.ja ih odbijam kupiti jer su preskupe. ak ce bit neki 50% popust, mozda.
egmont isto zna imat dobre popuste

ne znam na kojem je bio onaj stand s lego knjiicama, u raznim oblicima, na tome sam se opskrbila za rodjendanske poklone za malo love

i neki varazdinski izdavac koji je imao knjigice eve janikovske
naleti se na svasta.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:08   #2032
bit ce dva-tri standa na kojima ce se nesto isplatiti uzeti i to je to.

ja sam svaki put uvjerljivo najvise love ostavljala na algoritmu i profilu: knjige koje su oni htjeli, pokloni za sve moguce rockase malih i velikih, sebi razne stvari za posao...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:04   #2033
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mi smo ih sve isposudjivali u knjiznici. i stalno se na nesto vraca i jako ih zeli.ja ih odbijam kupiti jer su preskupe. ak ce bit neki 50% popust, mozda.
egmont isto zna imat dobre popuste

ne znam na kojem je bio onaj stand s lego knjiicama, u raznim oblicima, na tome sam se opskrbila za rodjendanske poklone za malo love

i neki varazdinski izdavac koji je imao knjigice eve janikovske
naleti se na svasta.
Katarina Zrinski

Uf, ja pratim svašta, Oceanmore, Slap, Dominovića, Kruzak, Disput, Meandar, Kašmir, Ibis (Grubzon)

Prošle godine smo tržili Janikovszky.

I uvijek nađem štošta u antikvarijatima.

Minecrafti su najzaslužniji za njegovu volju za čitanjem i uopće vježbanje čitanja, tako da se nama isplatilo, dosta ih je dobio za rođendane.

Zadnje uređivanje MMovca : 28.09.2017. at 22:43.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:30   #2034
ibis volim i ja, ali njihovi popusti na interliberu su ono... nepostojeci.
najnoviji naslovi ne budu snizeni ni lipe, a stariji po par kuna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:28   #2035
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Minecrafti su najzaslužniji za njegovu volju za čitanjem i uopće vježbanje čitanja, tako da se nama isplatilo, dosta ih je dobio za rođendane.
Ajde me, pliz pliz pliz, prosvjetli oko ovog. Neki dan slusam dvije mame kako raspravljaju o rodjendanskim poklonima uz komentar "ma minecraft knjige ima vec sve". Kakve su to knjige? Kakve veze imaju s igricom?

Moram priznat da se uopce ne snalazim u tom minecraft svijetu, a vidim da je moj poceo sve vise i vise dolazit iz skole s tim nekakvim buzzwordima u glavi. Ni on ne zna bas tocno sve, al - cim drugi decki pricaju o tome i njemu je fora Pa da budem korak ispred Neki dan sam proucavala pravila Yu-Gi-Oh, ajme
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:28   #2036
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwjAwsGK_cnWAhVCWxQKHXnYB14QFggkMAA &url=http%3A%2F%2Fwww.najboljeknjige.com%2Fcontent %2Fknjiga.aspx%3FBookID%3D5934&usg=AFQjCNFtbaCP8Sm dm6rgjpMIFMN0V5Kkfw

Nekidan posudili i mene je jednostavno oduševila. Čitala sam malom od 5 godina i treba mu pojašnjavati ali dječja knjiga koja je mene natjerala na promišljanje i potaknula da malo dublje istražujem zen

Zadnje uređivanje ančica11 : 29.09.2017. at 11:30. Reason: greška
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:36   #2037
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ajde me, pliz pliz pliz, prosvjetli oko ovog. Neki dan slusam dvije mame kako raspravljaju o rodjendanskim poklonima uz komentar "ma minecraft knjige ima vec sve". Kakve su to knjige? Kakve veze imaju s igricom?

Moram priznat da se uopce ne snalazim u tom minecraft svijetu, a vidim da je moj poceo sve vise i vise dolazit iz skole s tim nekakvim buzzwordima u glavi. Ni on ne zna bas tocno sve, al - cim drugi decki pricaju o tome i njemu je fora Pa da budem korak ispred Neki dan sam proucavala pravila Yu-Gi-Oh, ajme
to su ti svi ovi
http://katalog.kgz.hr/pagesResults/r...spv0=Minecraft

(mislim das e vidi)

za citace pocetnike je super, moja je nosila u skolu i citala pod vjeronaukom ili na boravku. naucila je svasta nesto napamet

usput, izasao je i neki casopis. imas na kioscima tiska
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:26   #2038
e to sam vidjala na policama al mi je totalno nejasno zasto bi itko tko ne igra igricu to citao
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:41   #2039
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
e to sam vidjala na policama al mi je totalno nejasno zasto bi itko tko ne igra igricu to citao
pa ona igra igricu.
al znam da je klinac koji s njom ne ide na vjeronauk prvo to s njom citao a onda su mu starci igricu instalirali. tak da je moguce
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:48   #2040
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ajde me, pliz pliz pliz, prosvjetli oko ovog. Neki dan slusam dvije mame kako raspravljaju o rodjendanskim poklonima uz komentar "ma minecraft knjige ima vec sve". Kakve su to knjige? Kakve veze imaju s igricom?

Moram priznat da se uopce ne snalazim u tom minecraft svijetu, a vidim da je moj poceo sve vise i vise dolazit iz skole s tim nekakvim buzzwordima u glavi. Ni on ne zna bas tocno sve, al - cim drugi decki pricaju o tome i njemu je fora Pa da budem korak ispred Neki dan sam proucavala pravila Yu-Gi-Oh, ajme
Knjige su poput vodiča, iz njih je crpio neke podatke za igranje, sto sve može, a igra je inace super. Poceo s Terariom pa presao na Minecraft. Znas osnovu igrice? Grade od blokova, imaju neke zadatke, sluze se alatima koje pronalaze, bore se protiv kojekakvih cudovista, imas I multiplayer pa se natjecu u slaganju nekih oblika, pokemona I tak.

Meni je fora.

A usput je potaknuta volja za citanjem. Nije slova znao kad je krenuo u skolu I bas je htio sto prije svladati da moze citati te knjige. Meni se I kao stivo cini ok, bez igranja, jer je njima to zanimljivo I ima crteza, pojasnjenja, likova, svasta.

Instaliraj mu, korisno je za razvijanje kombinatorike.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.