Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 14:50   #5941
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
moja prabaka je takodjer dozivjela 100. i? zivjela je u 20. stoljecu i imala tretman kakav njezina majka, bala i prabaka nisu imale.
I, u ćemu je problem ?
Naravno u tretmanu, kužiš ?
Ako je baka doživjela stotku bez tretmana(doktori, zagađenja, loša hrana), ćemu smo danas većinom svi izloženi, nije problem zaključiti da je baka živjela prirodnijim stilom i upravo i baš zato dugo poživjela.
Rorion is offline  
Old 28.09.2017., 14:54   #5942
rorione da zatvoris oci i lupas dlanom po tastaturi vjerojatno bi pametniji trag ostao na ekranu. ajde zagovarati besmislenu prehranu koja ne zadovoljava potrebe ljudskog organizma - cudno ali ok, svakom njegovo. tvrditi da ista lijeci najteza oboljenja, takodjer ok ali bez ikakvog smislenog argumenta i potvrde struke - cudno ali ne zabrinjavajuce. ignorirati stvarnost o ljudskom vijeku, e to je zabrinjavajuce.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 28.09.2017., 15:03   #5943
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ok, svakom njegovo. tvrditi da ista lijeci najteza oboljenja, takodjer ok ali bez ikakvog smislenog argumenta i potvrde struke - cudno ali ne zabrinjavajuce. ignorirati stvarnost o ljudskom vijeku, e to je zabrinjavajuce.
Besramik, želiš li nam reći da je Hipokrat bio lažov ?
Da hrana ne može poboljšati zdravstveno stanje ?
Od toliko tvojih filozofija koristi nema, samo štetu radiš.
Rorion is offline  
Old 28.09.2017., 15:10   #5944
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Besramik, želiš li nam reći da je Hipokrat bio lažov ?
Da hrana ne može poboljšati zdravstveno stanje ?
Od toliko tvojih filozofija koristi nema, samo štetu radiš.
koje skakutanje po temi, nevjerojatno. ajde se skoncentriraj i prouci izvore koje sam ti naveo vezano uz zivotni vijek. jedi kaj ti milo ali bez sarlatankih nadrilijecnickih bedastoca.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 28.09.2017., 15:13   #5945
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
koje skakutanje po temi, nevjerojatno. ajde se skoncentriraj i prouci izvore koje sam ti naveo vezano uz zivotni vijek. jedi kaj ti milo ali bez sarlatankih nadrilijecnickih bedastoca.
Odgovori na pitanja Big Boy
Rorion is offline  
Old 28.09.2017., 15:16   #5946
ne dolazi u obzir, nista od toga nit pisem nit insinuiram a tvoja skakutanja i performans zadrzi za sebe. moja tvrdnja je potkrijepljena sluzbenim podacima a izvora ko u prici. zivotni vijek danas je duzi nego ikad ranije u povijesti. tko god ima podatak koji to negira neka ga iznese.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 28.09.2017., 16:04   #5947
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
koje skakutanje po temi, nevjerojatno. ajde se skoncentriraj i prouci izvore koje sam ti naveo vezano uz zivotni vijek. jedi kaj ti milo ali bez sarlatankih nadrilijecnickih bedastoca.
"Postoji poslovica koja kaže da je svađanje s budalama kao partija šaha s golubom, što god kažete, oni će se posrati na šahovsku ploču i kočoperiti se kao da su pobijedili" Prepoznajem se u ovome kad komuniciram s tobom = gubljenje vremena
Marec is offline  
Old 28.09.2017., 20:46   #5948
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Prije nekih godinu i po sam dao znanstvene linkove koji pokazuju kako mrkvica ima preko 700 različitih bioaktivni fionutrijenata, enzima, karetonoida, bioflavonioda, antioksidansa....
Danas ustaljeno mišljenje kako mrkva ima samo beta karoten.
Evo malo i o jabuci....
Hvala za ovu info, podijelit ću u jednoj fejs grupi sirovojelaca, ima nas preko 4 tisuće tamo
Marec is offline  
Old 28.09.2017., 23:08   #5949
Pozdrav ekipo .. nije me bilo par dana... osjecam se bolje nego prije dok sam sve jeo i pio ! sirova hrana mi je sve sve draža... meso nisam ni pomirisao vise od 2 mj.... osim svjezih salata i voca svaki recimo drugi ili treci dan si pojedem kuhanog krumpira ili rizu sa blitvom ili koprivom koju dodam na kraju da se samo malo opari.. ponekad si pojedem uz salatu raženi kruh koji doma pečem... znam ga namazati sa mangom i to mi je odlicno ... pijem skoro svaki dan vise pola litre soka od cikle mrkve i jabuke .. jedem svakodnevno malo oraha ili badema i sl...banane ,jabuke isto svakodnevno ..ponekad dok naletim na akciju nar .. avokado..ananas...rogač... sve najvise volim jesti zubima blendanje povrca mi ne odgovara i u pravilu bacim , jedino mi je odlicno ponekad izmiksati dva tri jaja sirova i jednu bananu ako slucajno nemam onda je i jabuka dobra,ali sa bananom mi je baš super ! Ulje koristim maslinovo a u planu mi je i bučino .. ocat si upravo radim doma od jabuka.. e da zaboravio sam klice ..i to jedem sa salatom .. eto nekom ne valja nekom valja pa kako tko odluči zivjeti ... i da nalazi su mi svi u redu sto se raka kože tiće a i svi ostali .. za sad nakon opercije je sve uredno i cisto - kontrole dva puta godišnje a samopregledi svakodnevno... ako se pojavi kakav novi madež ili neke cudne kvrzice ili linfne otekline odmah se trebam javiti ... ja radim kako mislim da je najbolje za zivot i tijelo a Bog odlucuje o svemu ostalome .. lijep pozdrav
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline  
Old 29.09.2017., 07:36   #5950
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
"Postoji poslovica koja kaže da je svađanje s budalama kao partija šaha s golubom, što god kažete, oni će se posrati na šahovsku ploču i kočoperiti se kao da su pobijedili" Prepoznajem se u ovome kad komuniciram s tobom = gubljenje vremena
koliko slova. ponovit cu jos jednom - ma koliko raznovrsnu prehranu nazivali pogresnom, ljudski vijek nikada nije bio duzi. jedite sto zelite, samo nemojte pridavati mitska svojstva 'soku od cvekle' i slicnim glupostima koje prenese neki opskurni portal iz srbije ili bosne. to nema veze s pamecu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.09.2017., 09:33   #5951
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo .. nije me bilo par dana... osjecam se bolje nego prije dok sam sve jeo i pio ! sirova hrana mi je sve sve draža... meso nisam ni pomirisao vise od 2 mj.... osim svjezih salata i voca svaki recimo drugi ili treci dan si pojedem kuhanog krumpira ili rizu sa blitvom ili koprivom koju dodam na kraju da se samo malo opari.. ponekad si pojedem uz salatu raženi kruh koji doma pečem... znam ga namazati sa mangom i to mi je odlicno ... pijem skoro svaki dan vise pola litre soka od cikle mrkve i jabuke .. jedem svakodnevno malo oraha ili badema i sl...banane ,jabuke isto svakodnevno ..ponekad dok naletim na akciju nar .. avokado..ananas...rogač... sve najvise volim jesti zubima blendanje povrca mi ne odgovara i u pravilu bacim , jedino mi je odlicno ponekad izmiksati dva tri jaja sirova i jednu bananu ako slucajno nemam onda je i jabuka dobra,ali sa bananom mi je baš super ! Ulje koristim maslinovo a u planu mi je i bučino .. ocat si upravo radim doma od jabuka.. e da zaboravio sam klice ..i to jedem sa salatom .. eto nekom ne valja nekom valja pa kako tko odluči zivjeti ... i da nalazi su mi svi u redu sto se raka kože tiće a i svi ostali .. za sad nakon opercije je sve uredno i cisto - kontrole dva puta godišnje a samopregledi svakodnevno... ako se pojavi kakav novi madež ili neke cudne kvrzice ili linfne otekline odmah se trebam javiti ... ja radim kako mislim da je najbolje za zivot i tijelo a Bog odlucuje o svemu ostalome .. lijep pozdrav
uz hrpu (dez)informacija na internetu (za hranit purane ili ne) evo jedne koja se da provjerit čitanjem etikete uz pomoć googla, margarin je "prirodno" bijele boje... dodaje se žutilo da podsjeća na putar. čini se da je jedan tip bio u pravu kad mi je rekao pogledavši vrećicu s gablecom iz dućana: "kaj? boje i lakovi?"

Quote:
Dairy farmers also successfully lobbied for restrictions that banned the use of yellow dyes to make margarine look more appetizing.
http://mentalfloss.com/article/25638...tory-margarine
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 29.09.2017., 11:33   #5952
Zanima me kako se mango maže na kruh...avokado može, mango teže.
Eto, internetski znalac za prehranu koji čak ni ne zna što jede.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 29.09.2017., 13:19   #5953
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jedite sto zelite, samo nemojte pridavati mitska svojstva 'soku od cvekle' i slicnim glupostima
Dok pametni znaju kako ovce i dalje samo bleje
Marec is offline  
Old 29.09.2017., 14:09   #5954
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Dok pametni znaju kako ovce i dalje samo bleje
Samo se ti tješi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 29.09.2017., 15:01   #5955
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
uz hrpu (dez)informacija na internetu (za hranit purane ili ne) evo jedne koja se da provjerit čitanjem etikete uz pomoć googla, margarin je "prirodno" bijele boje... dodaje se žutilo da podsjeća na putar. čini se da je jedan tip bio u pravu kad mi je rekao pogledavši vrećicu s gablecom iz dućana: "kaj? boje i lakovi?"


http://mentalfloss.com/article/25638...tory-margarine
uf ispričavam se. mislio da se radi o margu. dobro mi trol spomenio.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 29.09.2017., 15:06   #5956
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Dok pametni znaju kako ovce i dalje samo bleje
puno srece
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.09.2017., 15:46   #5957
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
koliko slova. ponovit cu jos jednom - ma koliko raznovrsnu prehranu nazivali pogresnom, ljudski vijek nikada nije bio duzi. jedite sto zelite, samo nemojte pridavati mitska svojstva 'soku od cvekle' i slicnim glupostima koje prenese neki opskurni portal iz srbije ili bosne. to nema veze s pamecu.
Na ovo ti mogu odgovoriti iz prve ruke.
Kao sto je netko vec prije spomenuo nije sva hrana za svakoga niti je potrebno prepucavati se ovdje oko toga tko je u pravu a tko u krivu, jer obje strane su i u pravu i u krivu.

Prije nekoliko godina obolila sam od malo jace anemije, vise od dvije godine pila sam svakakva zeljeza, dodatke hrani i bilo je super dok sam pila tablete. Cim bih prestala piti u roku od doslovno tri dana ponovo pocinju vrtoglavice, aritmije, mucnine, slabosti, sve bi mi se gadilo i sve one ljepote koje vec prate anemiju.
Nakon dvije godine moj muz popizdi, kupi sokovnik i kaze, ajde probaj jos s tom ciklom, sve smo drugo sto postoji probali. Dva mjeseca sam svaki dan pripremala svjezi sok od cikle, jabuka, limuna i mrkve. Nakon toga vadila sam krv i zeljezo je napokon bilo u redu. Pet mjeseci iza tog tretmana jos uvijek mi je bilo dobro. Pa sam jos dva puta pila ciklu po mj dana u razmaku od nekoliko mjeseci. I od tada je krv u redu. naravno, moze uvijek bolje, ali poslije mi se vise nije dogodio takav drastican pad zeljeza.
Sjecam se te godine kad mi je bilo najgore, popila sam to proljece 20 boca kupovnog soka od cikle i nista mi nisu pomogle, sve dok sama nisam pocela cijediti svjezi sok.

Sada sam frisko presla na bezmesnu prehranu i za pocetak sam super zadovoljna. Vise ne izgledam umorno, niti se osjecam umorno, vise mi se ne spava svako popodne, a spavalo mi se svakodnevno tako da sam jedva drzala oci otvorene. Ne kazem da je problem u mesu. Problem je u raznolikosti prehrane koju sada konzumiram, a koje do sada nije bilo. Jer do sada mi je glavnina obroka bila meso i malo povrca, a sada pojedem kroz dan jako puno povrca, jako puno voca, prilicno mahunarki, ili gljiva, salata, plus sokovi od voca i povrca.
Da sam se tako hranila i prije, plus meso, takoder bi bilo dobro i osjecala bih se dobro. Medutim, meso mi se vec dugo gadi, kad osjetim one neprirodne mirise iz kupovnog mesa, zgadi mi se cijeli rucak, ne samo meso. Osim toga, meni su pizze, palacinke, njoki, kruh i tijesto vec odavno obroci u prazno, i nekako sam ih u glavi smjestila u ladicu s natpisom "neiskoristivo", i to mi je prva asocijacija kad vidim bilo sto sto je napravljeno od brasna.
Tako da ja preko dana i ne jedem tako nesto, niti sam to spremala ni kad sam jela meso. Jesam, ali vrlo, vrlo rijetko.

Ja naravno, ne znam kako ce ova prehrana utjecati na moje zdravlje, jer ova vrsta prehrane obiluje kalijem kojeg ja sama po sebi imam previse u organizmu, a koji je jako opasan za tijelo i zdravlje. Ali kad prode mjesec dana od pocetka ove prehrane, otici cu izvaditi krv i vidjeti radim li sebi dobro ili ne.
Mozda ce sve biti u redu, a mozda cu biti prisiljena razmisliti o nekom trecem obliku prehrane.
Jer da se vratimo na pocetak, nije sva hrana za svakoga.
Znam samo da kakvi god nalazi budu, tesko da cu se vratiti mesu. Isprobat cu prvo sve ostalo. Jer, u redu ako moram prekinuti sa ovim nacinom prehrane, mogu se pomiriti s tim, ali ne mogu se pomiriti s tim da jedem ono sto mi se gadi.
avelina is offline  
Old 29.09.2017., 16:07   #5958
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo .. nije me bilo par dana... osjecam se bolje nego prije dok sam sve jeo i pio ! sirova hrana mi je sve sve draža... meso nisam ni pomirisao vise od 2 mj.... osim svjezih salata i voca svaki recimo drugi ili treci dan si pojedem kuhanog krumpira ili rizu sa blitvom ili koprivom koju dodam na kraju da se samo malo opari.. ponekad si pojedem uz salatu raženi kruh koji doma pečem... znam ga namazati sa mangom i to mi je odlicno ... pijem skoro svaki dan vise pola litre soka od cikle mrkve i jabuke .. jedem svakodnevno malo oraha ili badema i sl...banane ,jabuke isto svakodnevno ..ponekad dok naletim na akciju nar .. avokado..ananas...rogač... sve najvise volim jesti zubima blendanje povrca mi ne odgovara i u pravilu bacim , jedino mi je odlicno ponekad izmiksati dva tri jaja sirova i jednu bananu ako slucajno nemam onda je i jabuka dobra,ali sa bananom mi je baš super ! Ulje koristim maslinovo a u planu mi je i bučino .. ocat si upravo radim doma od jabuka.. e da zaboravio sam klice ..i to jedem sa salatom .. eto nekom ne valja nekom valja pa kako tko odluči zivjeti ... i da nalazi su mi svi u redu sto se raka kože tiće a i svi ostali .. za sad nakon opercije je sve uredno i cisto - kontrole dva puta godišnje a samopregledi svakodnevno... ako se pojavi kakav novi madež ili neke cudne kvrzice ili linfne otekline odmah se trebam javiti ... ja radim kako mislim da je najbolje za zivot i tijelo a Bog odlucuje o svemu ostalome .. lijep pozdrav
Pozdrav i tebi tihi
Malo si me iznenadio, mislila sam da si duze na takvoj prehrani, a ti malo ispred mene
Prvo, ako pijes taj sok od cikle, jabuke i mrkve, OBAVEZNO moras staviti limuna u njega jer inace neces izvuci iz njega ono najplemenitije sto trebas. Ja sam kupila moringa prah koji umijesam u taj sok, ili kasicu ako radim kasicu u blenderu. Takoder ako budes radio kasicu dodaj si i zlicu kokosa u nju, ima odlican okus i zdrava je.

Klice sam i ja proucavala, ali imam nizak tlak, a pprocitala sam da osobe s niskim tlakom ili one koje su jako zimogrozne, bi preko zime trebale ili preskociti taj obrok ili ga konzumirati vrlo, vrlo rijetko. Buduci da jedem bas puno povrca i voca, razlicitog svaki dan, onda mi nije jako zao zbog klica.
Ako volis salate,napravi si salatu od poriluka, preukusna je.
Izrezi ga na komadice i dobro ga izžmiči jer je on zilav i napravi ga kao klasicnu salatu, sa bucinim uljem je predobar, moja svekrva cesto mojim klincima radi tu salatu i oni je obozavaju.
Ako imas problema s kozom, reci cu ti sto moja svekrva radi jos od djetinjstva, to je kod njih najnormalnija stvar, i prenosi se sa koljena na koljeno.
Moja svekrva je inace iz Makedonije, ima 63g, koza je ko maloj bebi, putrasta, profinjena. Oni se svake godine pripremaju za ljeto vec od pocetka 3 mjeseca. I ona svako proljece radi SVAKI dan salatu od cikle, mrkve i limuna i kaze da sve zene koje to rade nemaju ni jedne tocke ni pjege ni na rukama niti na licu. Ta salata se jede mislim negdje do 6mj i onda je koza spremna za sunce.
avelina is offline  
Old 29.09.2017., 18:47   #5959
Cini mi se da je onima koji su studirali godinama modernu medicinu, jako zao da su izgubili vrijeme za studiranje, i sada njim ne ide u glavu , pa kako bi to moglo biti da u prirodi sve u redu kada se covjek hrani zdravo , bez zivotinsjkih proteina i masti. tkome ce u buducnost prepisati najjevtinije kemikalije a vrlo skupo prodane.
Nemoze se protiv prirode i Boga, ide to jedno vrijeme ali skupu se placa, sa zdravljom i zivotom. Ceka nas jos najvece zlo u buducnosti dok ne pukne po cijelom svijetu i pogine vecinom ljudi bolesti i glada. Hvala ljudima koji misle da smiju manipulirati sa prirodom u bozjim zakonima.

Ljudi, svaki neka jede kako misli i kako vjeruje u Boga, a kada kaze da vjeruje u Boga...molim onda da neka procita od pocetka sveta psima, pomalu, da i sve razumje..od pocetka molim, a ne da slusa samo svecenike u crkvi, jer oni ne pricaju sve i ne razumjeju sami sve. Pise ljepo i jasno da je Bog stvoriju prvo vodu !, pa zemlju !, pa Prirodu/zeleno, pa onda tek zivotinje , pa posle toga svega tek covjeka. To bi trebalo svakome jasno biti, priroda je ko Majka, pa onda zivotinje su Bogu vazne, pa posle je tek covjeka stavio na svijet.! i reko mu da smije sve jesti, ali nije reko da smije jesti mesa, to je doslo mnogo kasnije negde, kada je video da covjek gresi ko ludo i zivi pre dugo....kao na taj nacin...kada vec toliko gresi u svom zivotu, neka gresi jos vise i neka mu bude kazna da krace zivi na ovom svijetu.
A kada je objasnio da smije covjek zivotinej jesti, tocno ovjasnio koje tocneo zivotinej smije jesti, je rneke bi bile uzas za covjeka, ali covjek ne postiva zakone od Boga, prije cak od Sabora. A Boga zna zasto je to kazao, ali nije ovjasnio ..zato sto ljudi nebi nekada svatilia zasto. Dana sse zna mnogo vise a ipak se uskoro nitko ne informira, ljeni su citati i traziti...rade slusa i gleda drugoga oko sebe sta radi i tako se uce krivo i radi isto tako.
Malo koji ce ovo opet razumjeti...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Old 29.09.2017., 20:49   #5960
Kakve se tu budalaštine pišu, za nevjerovati.
Blues, prvi ljudi su između ostalog bili lovci, prilično su se izjebali loveći komad mesa. Čak su prije pripitomili živine nego skužili kako uzgajati biljke. Povijesni fakti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.