Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 11:36   #441
Quote:
*bittersweet* kaže: Pogledaj post
Budem ako mi ne odgovore do kraja tjedna. Znam da nemam prosjek od 6 plaća, ali ako je po tom nekom izračunu koji ja očito ne shvaćam, razlika 34 kune, onda su me prevarili u samom startu kad su mi isplatili 1785 kuna, dakle 70% plaće. Ak su mi zbog ozljede trebali dat 100% valjda je logično da mi to sve vrate.

A oni platne liste pišu tak da se nemre skoro niš skužit jer i na njima varaju, to se zna lol.

ako nemaš prosjek od 6 plaća gleda ti se zadnjih 6 primanja ili najniža bruto plaća za RH.

npr. ja sam imala ozljedu na poslu i gledali su mi prosjek zadnjih 6 plaća. Kako sam se tek vratila s porodiljnog, gledali su mi isplate porodiljnih što je bilo najniže 1.662... i zato mi je ta razlika od 34kn tvoje poznata
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:01   #442
Quote:
*bittersweet* kaže: Pogledaj post

A oni platne liste pišu tak da se nemre skoro niš skužit jer i na njima varaju, to se zna lol.
Izgled i elementi platne liste propisani su pravilnikom. Potraži ga na netu i usporedi sa svojom listom.
To što ti, možda , ne razumiješ, ne znači nužno da varaju.

Ponavljam, teško je, napamet, govoriti, ako ti daju kopiju obrasca Potvrda o plaći na osnovu kojeg su ti obračunali bolovanje, javi mi se na pp, i pošalji obrazac, da ti mogu provjerit.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:02   #443
Odgovorili su mi na mail. Opet mi je objašnjavala kak su mi sad s tom razlikom od 30-ak kn isplatili 100% bolovanja. Sva sreća, u zagradu je stavila i točno razdoblje za koje su mi isplatili taj iznos. Po tome ispada da mi je isplaćeno samo bolovanje, ali dio mjeseca koji sam provela na poslu mi uopće nije plaćen. Idemo dalje.
Old 28.09.2017., 21:32   #444
U firmi smo osigurani u euroherc osiguranju i dobio sam rjesenje da mi priznaju odstetu u iznosu 1500kn...dali pisati prigovor i hoce li druga ponuda biti veca
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:48   #445
Pa vjerovatno će ti za neki neznatan iznos to povećati... ali ti ako nisi zadovoljan iznosom i ako misliš da imaš osnovu, možeš razliku potraživati od poslodavca.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.