Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 17:08   #981
Imam cca 100.000 eu ušteđevine koja mi drži leđa za prijevremeno umirovljenje, koje planiram za 6-7 godina.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:09   #982
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Imam 650 mkv građevinske parcele uz prometnicu sa pogledom na more s prvog kata u prigradskom dijelu manjeg turistički vrlo atraktivnog gradića na južnodalmatinskom otoku. Dilema je da li parcelu prodati ili ići u deal s nekim investitorom-izvođačem pa graditi manju zgradu sa 4 stana, garažama i prilazima. U blizini su obiteljske kuće i skladišta građevinskog materijala. Parcela bi mogla biti namijenjena i skladišnom prostoru, pa i za suhi vez. Doma se razmišljamo da li je prodati i zaraditi manje novaca ali ostati normalan ili ići u gradnju pa uzgubiti živce sa Cro administracijom i građevinarima za nekoliko stotina tisuća kn.
jedan rođak je tako išao u deal. pa je plaćao kazne za zaeybe investitora i izvođača. jasno je da građevinski milje spada u "najfinije" segmente društva. zato otvorit oči 0-24.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:10   #983
Zato se i nismo još zaletili u gradnju, jer se bojim da ću otvorit Pandorinu kutiju
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:17   #984
Kad ste pomenuli deal sa građevinarima, mislio sma na razmišljanje: Mi teren oni zgradu, nama jedan apartman njima 3.

Ako imaš 100k e ni ne trebaš se upuštati u dealove ako želiš/imaš vremna/imaš živaca biti iznajmljivač i sagraditi nešto svoje bez nekih suradnika i kompanjona.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:19   #985
to je mislio i moj rođak. ali ako si pošten ne znači da je druga strana isto takva.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:21   #986
Bauštelac, to smo i mislili, ali što kaže Ograniceko, s građevinarima se nikad ne zna...upadne firma u probleme pa da ja moram plaćat penale, poreze i sl.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:23   #987
Ne želim potrošiti baš svu svoju ušteđevinu, pomisao na mogućnost skore mirovine mi je slađa.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:28   #988
Teško da bi mi 100k eu bilo dovoljno za papirologiu, struju, vodu,i gradnju.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:51   #989
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Bauštelac, to smo i mislili, ali što kaže Ograniceko, s građevinarima se nikad ne zna...upadne firma u probleme pa da ja moram plaćat penale, poreze i sl.
evo jedne ideje, ipak smo u EU, pa da nađeš neku firmu iz drugih zemalja da to odradi. samo ne iz italije.

a još jedna ideja, to sam čuo iz druge ruke, neki tip ima firmu i dao oglas na burzu za zidara. i taj mu je (uz dodatne pomoći, valjda je još povremeno uzimao neke) zidao kuću. za plaću zidara. sve legalno. rezoniranje je bilo ovo: pa mora u 8 sati nešto napravit kaj se vidi. e sad jel tip građevinac (vlasnik firme) pa zna natjerat tipa da zida 8 sati - pojma nemam.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:05   #990
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Imam 650 mkv građevinske parcele uz prometnicu sa pogledom na more s prvog kata u prigradskom dijelu manjeg turistički vrlo atraktivnog gradića na južnodalmatinskom otoku. Dilema je da li parcelu prodati ili ići u deal s nekim investitorom-izvođačem pa graditi manju zgradu sa 4 stana, garažama i prilazima. U blizini su obiteljske kuće i skladišta građevinskog materijala. Parcela bi mogla biti namijenjena i skladišnom prostoru, pa i za suhi vez. Doma se razmišljamo da li je prodati i zaraditi manje novaca ali ostati normalan ili ići u gradnju pa uzgubiti živce sa Cro administracijom i građevinarima za nekoliko stotina tisuća kn.
Lokacija ime mjesta i otoka,ako se bojiš može i na pp mi odgovorit.
Uglavnom stvar je lokacija,lokacija i lokacija.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:28   #991
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Teško da bi mi 100k eu bilo dovoljno za papirologiu, struju, vodu,i gradnju.
Lokacija je dobra,(nije izvrsna zbog susjeda)Savjetujem da polako kreneš u skupljanje papira i pripremiš što više dokumenata za građevinu.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:50   #992
Nakon što je iskrče i geodet je detaljno istrasira, napravit ce mo elaborat o potencijalima parcele i prodat je. Mislim da ce tako nekako ići priča. Sve drugo, u uvjetima ove države , je psihički ,fizički i financijski prezahtjevno.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 22:18   #993
To ti i je najbolje. Prodati pa kupiti kakav apartman ili stančić u St. I naravno novog Golfa, nek selo zna da se nešto prodalo
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:05   #994
To što dobijemo za tu parcelu nije dostatno za stan u Splitu niti od 40 mk, u nekom drugom gradu možda. Nismo od onih koji se hvale i pokazuju, tako da priča s golfom ne drži vodu, ali smo dovoljno mudri da se ne navučemo na priču nagradi zgradu pa prodaji stanove. Ući u deal sa građevincima vrlo je rizično, on ima firmu upadne u probleme, proglasi stečaj,nestane, otvori novu firmu za 20tishrk, nama ništa ne odradi, i još nas počnu ganjat njegovi vjerovnici. Pokrije se stranačkom iskaznicom a nama ostanu problemi. Papiri, trošit silne novce i energiju na uhljebničku administraciju i dozvole dozvoline dozvole. Valjalo bi uzest neplaćeni dopust od dvi godine za trčat po uredima, moljakat, plaćat ,ponižavat se i gutat Normabele. Dok sve odradimo, papire, dozvole, projekte, struju, vodu, gradnju, prodau, kredite,osjedit ćemo, izgubit živce i zdravlje a život je jedan. Bolje je ovo malo pred mirovinu sačuvat mir i kvalitetnije živit nego sa 60 g života upadat u ruke građevinskoj, političkoj, administrativnoj i bankarskoj mafiji.
Ne,hvala!
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:17   #995
I onda nakon toliko muke sve ostaviš nezahvalnim nasljednicima. Koji jedva čekaju da baba ode na Lovrinac pa da sve spičkaju.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:06   #996
Ono što je sigurno je, da sve teče, panta re, život je jedan.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:35   #997
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
To što dobijemo za tu parcelu nije dostatno za stan u Splitu niti od 40 mk, u nekom drugom gradu možda. Nismo od onih koji se hvale i pokazuju, tako da priča s golfom ne drži vodu, ali smo dovoljno mudri da se ne navučemo na priču nagradi zgradu pa prodaji stanove. Ući u deal sa građevincima vrlo je rizično, on ima firmu upadne u probleme, proglasi stečaj,nestane, otvori novu firmu za 20tishrk, nama ništa ne odradi, i još nas počnu ganjat njegovi vjerovnici. Pokrije se stranačkom iskaznicom a nama ostanu problemi. Papiri, trošit silne novce i energiju na uhljebničku administraciju i dozvole dozvoline dozvole. Valjalo bi uzest neplaćeni dopust od dvi godine za trčat po uredima, moljakat, plaćat ,ponižavat se i gutat Normabele. Dok sve odradimo, papire, dozvole, projekte, struju, vodu, gradnju, prodau, kredite,osjedit ćemo, izgubit živce i zdravlje a život je jedan. Bolje je ovo malo pred mirovinu sačuvat mir i kvalitetnije živit nego sa 60 g života upadat u ruke građevinskoj, političkoj, administrativnoj i bankarskoj mafiji.
Ne,hvala!
zakonom propisat čitanje gore navedenog u svim uhljebništvima u RH.
svaki dan u 10:00 i 12:00 - prije i poslije radnog vremena.

i dekretrom natjerat da njihova djeca to uče u osnovnoj školi. da znaju odkuda dolazi lova za pršut i nove najkice.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:54   #998
Ako vam se gradi i ide u poduzetništvo izvolite. U ovom apsurdistanu nitko nam ne garantira da će potpisano i ovjereno biti i izvršeno niti da će onaj koji ne bude poštivao potpisano za to i odgovarati. U tom duhu i dobroj vjeri kaže:"Tko voli nek izvoli".
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 21:42   #999
Mene zanima jedna sitnica, al mislim da jako bitna...Ako kuću razdijelim na dva, tri dijela i prodam kao 2 ili 3 stana/apartmana, jel se i dvorište dijeli na pola/trećinu?Što je sa održavanjem same zgrade? Jel to onda pada na te nove vlasnike u jednakim udjelima?
Hvala
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:13   #1000
Ma tko će kupit to udrobljeno?!
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.