Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 17:42   #441
Odakle ti to za Milanovića? Sad sam guglao i ne mogu ništa naći.
Čuo sam doduše da se u zadnje vrijeme Darinko i Milan baš i ne vole toliko.
HRID je još jedan potencijalni partner, ali mislim da ovi ne bi htjeli ići s njima zbog Rusakice.
Možda se priključe (ne)Uspješnoj Hrvatskoj, ako ta koalicija opet izađe? I tako su HSLS i Čačić bliski, nekakvi ideološki neodređeni kvaziliberali na centru skloni podršci HDZ-u i političkoj trgovini.
Kako je HNS svojedobno prihvatio HSLS-ovu otpadničku stranku LIBRU pa postao HNS - Liberalni demokrati, možda se čak i spoje HSLS i Reformisti pa nastane neki HSLS - Reformirani demokrati ili tako nešto.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:45   #442
Rekao je to u intervjuu za jedan od Dnevnika, mislim u razgovoru s Bagom.

Rusakica je u klubu HSLS-a.
Old 08.07.2016., 17:46   #443
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Odakle ti to za Milanovića? Sad sam guglao i ne mogu ništa naći.
Čuo sam doduše da se u zadnje vrijeme Darinko i Milan baš i ne vole toliko.
HRID je još jedan potencijalni partner, ali mislim da ovi ne bi htjeli ići s njima zbog Rusakice.
Možda se priključe (ne)Uspješnoj Hrvatskoj, ako ta koalicija opet izađe? I tako su HSLS i Čačić bliski, nekakvi ideološki neodređeni kvaziliberali na centru skloni podršci HDZ-u i političkoj trgovini.
Kako je HNS svojedobno prihvatio HSLS-ovu otpadničku stranku LIBRU pa postao HNS - Liberalni demokrati, možda se čak i spoje HSLS i Reformisti pa nastane neki HSLS - Reformirani demokrati ili tako nešto.
'S HSLS-om nećemo ići jer ta stranka više ne postoji i žalosno je na što je ta stranka spala', istaknuo je Milanović za RTL.

http://m.tportal.hr/434013/Protokol-...-u-Saboru.html
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:03   #444
Po meni HSLS treba promjenu vodstva. Jednostavno Kosor je već "stara ličnost", izlizan je, nema apsolutno nikakve uspjehe, ni po čemu ga se ne zna ni ne prepoznaje ; a malim strankama ljudi to ne opraštaju.

Meni je žao Josipa Budimira, koji mi izgleda kao čovjek koji zna što govori i koji bi bio u stanju odraditi određene stvari ukoliko bi se našao na poziciji s utjecajem.

Možda kad bi ga Milanović u slučaju sastavljanja Vlade pokušao privoliti da prihvati neku funkciju u gospodarstvu...ministarstvo poduzetništva možda...ili potpredsjednik vlade za gospodarstvo.

Inače, jutros sam na nekom portalu čitao da je navodno nekoliko ljudi iz vrha HSLSa probalo doći do Milanovića i nagovoriti ga da stupi u kontakt s Kosorom po pitanju HSLSovog "preobraćenja".
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:10   #445
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post

Rusakica je u klubu HSLS-a.
Tko je rekao da nije?
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:11   #446
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Po meni HSLS treba promjenu vodstva. Jednostavno Kosor je već "stara ličnost", izlizan je, nema apsolutno nikakve uspjehe, ni po čemu ga se ne zna ni ne prepoznaje ; a malim strankama ljudi to ne opraštaju.

Meni je žao Josipa Budimira, koji mi izgleda kao čovjek koji zna što govori i koji bi bio u stanju odraditi određene stvari ukoliko bi se našao na poziciji s utjecajem.

Možda kad bi ga Milanović u slučaju sastavljanja Vlade pokušao privoliti da prihvati neku funkciju u gospodarstvu...ministarstvo poduzetništva možda...ili potpredsjednik vlade za gospodarstvo.

Inače, jutros sam na nekom portalu čitao da je navodno nekoliko ljudi iz vrha HSLSa probalo doći do Milanovića i nagovoriti ga da stupi u kontakt s Kosorom po pitanju HSLSovog "preobraćenja".

Quote:
S obzirom da je Darinko Kosor već iskazivao nezadovoljstvo pozicijom HSLS-a unutar bivše Domoljubne koalicije, moglo bi se dogoditi da i ta stranka napusti HDZ. “Po našim izvorima, jedan utjecajni član HSLS-a i vlasnik medija već je pokušao nagovoriti predsjednika SDP-a na pregovore o predizbornoj suradnji”, kažu iz HDZ-a.
http://www.telegram.hr/politika-krim...s-nije-gotovo/

Hanžekovićev EPH se navodno pokušava prebaciti ponovno na lijevu stranu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:13   #447
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da nije?
Kakve ona više veze ima s HRID-i da bi zato SDP rekao njima 'ne'?
Zbog drugih stvari da, ali Rusakica je nebitna više.
Old 08.07.2016., 18:14   #448
Eto to.. ipak je jedan član, nije nekoliko..
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:15   #449
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Kakve ona više veze ima s HRID-i da bi zato SDP rekao njima 'ne'?
Zbog drugih stvari da, ali Rusakica je nebitna više.
Mislio je na suradnju HSLSa i HRIDi, pa da bi HRID zbog Rusakice HSLSu rekao "jok".
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 18:19   #450
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Mislio je na suradnju HSLSa i HRIDi, pa da bi HRID zbog Rusakice HSLSu rekao "jok".
Aha, to, pogrešno shvatih. Mea culpa.
HSLSu na čeku s DK bi svatko trebao reći ne.
Old 08.07.2016., 20:21   #451
HSLS nakon ovih izbora nestaje s političke scene....
Nakon što se formira Narodna koalicija HDZ nema potrebe da ulazi u koaliciju sa bilo kime jer ne postoji ni jedna opcija koja im na izborima može donjeti neki značajan broj glasova. A svi oni HSP-i i slični nemaju biračko tjelo ko ni HSLS i čemu onda takvima davati mjesta u Saboru a da koaliciji ne donesu ništa značajno.....
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 21:55   #452
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Milanović je rekao da ne želi HSLS jer ne predstavlja više ništa na političkoj pozornici.
A Plenković je govorio da je moguć samostalni izlazak HDZa na izbore.

HSLSu preostaje samo koalicija sa Bandićem.
plenković je svjestan da hadeze ide samostalno na izbore jer sa ćorićem i tepešom mogu samo popušiti,tko ono još hoće sa njima?
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:20   #453
HSLS je već dugo prilično nebitan, a stvari u toj stranci sada su, kažu Telegramovi izvori, nikad kaotičnije
Stranka je pred rasulom uočih novih izbora, kažu Telegramovi izvori

http://www.telegram.hr/politika-krim...ad-kaoticnije/
---------
Za HSLS bi bilo najbolje spajanje sa HNSom u jedinstvenu socijalliberalnu stranku.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:51   #454
Ja sam rekao, HNS + HSLS + prošlogodišnja koalicija Uspješna Hrvatska (jednom kad Čačić ode i politike i Reformisti izgube smisao postojanja) + koalicija Budimo svoji. Eventualno ako ovi zadnji baš inzistiraju na tome da budu regionalci nek se spoje u jednu regionalnu stranku, a ogranci ovih nacionalnih stranaka u Istri i PGŽ nek prijeđu k njima, pa nek funkcioniraju kao CDU i CSU u Njemačkoj.
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 02:56   #455
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
HSLS je već dugo prilično nebitan, a stvari u toj stranci sada su, kažu Telegramovi izvori, nikad kaotičnije
Stranka je pred rasulom uočih novih izbora, kažu Telegramovi izvori

http://www.telegram.hr/politika-krim...ad-kaoticnije/
---------
Za HSLS bi bilo najbolje spajanje sa HNSom u jedinstvenu socijalliberalnu stranku.
Nakon HNS-ovog koaliranja s HDZ-om i odlaska lijeve struje iz stranke, čime se HNS, poput HSLS-a, pretvorio u klijentelističko-trgovačku stranku bez ideologije koja se jedino imenom stranke poziva na liberalizam, ponovno se postavlja pitanje o mogućem ujedinjenju ove dvije strančice.
Kolika je mogućnost da do toga dođe?
I bi li se takvom ujedinjenju mogli priključiti i Reformisti? Po svemu mi se čini da su i oni sad dosta slični ove dvije stranke...
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 13:27   #456
Čačić je postao župan i sad ganja osvetu.
HSLS je Kosor, a polovica HNSa su SZ HR uhljebi.
HSLS će prije postat dio HDZa, kao i ovakav HNS.
Tko će za njih glasat?
Mislim, tko i inače za njih glasa?
Pa ni njihova rodbina, u sabor ulaze "višom milošću"/koalicijama...
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:51   #457
U moru loših vijesti na političkoj svakodnevnici, evo malo i onih dobrih, a dolaze iz bjelovarskog HSLS-a :

http://lokalni.vecernji.hr/zupanije/...kom-stolu-5506
Old 25.09.2017., 19:13   #458
^ Hrebak obećava za razliku od Kosora koji je još uvijek na čelu HSLS-a - još od 2009.!!!

Zaista ne znam što je članovima te stranke. Vidim da je Dorica Nikolić i dalje bitan faktor u stranci...no comment.
Old 01.10.2017., 21:13   #459
Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post
Hrebak obećava
Evo ga i na ovom frontu:
http://www.zvono.eu/clanak.php?id=32...024&Height=768
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.