Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 13:54   #21
Quote:
Don Rickles kaže: Pogledaj post
Jebeš takve prijatelje, zar bi im se trebala ispričat što si uspješnija i obrazovanija od njih? Zavist je gadna stvar, što se nisu potrudili pa kao ti završili neku pristojnu školu i radili na dobro plaćenim poslovima. Nek su otišli. naći ćeš već neke druge, samo budi spontana i neopterećena takvim stvarima.

Hrvati ako nešto vole je bit ljubomorni i zavidni.
Je, to san i ja primijetila. Čim nekome krene bolje i zarađuje malo više, odma je lopov, snob, muljator, uhljeb, ima vezu, preserava se i slično.

Dok vani skroz druga priča. Druže se svi bez obzira na prihode i ne zamjeraju ako netko zarađuje koju tisuću eura više, iz razloga što je tamo općenito standard puno bolji i svi zarađuju dovoljno za pristojan život pa se financijske razlike ne osjete toliko kao ovdi iako su ustvari nesrazmjeri puuuuuno veći.

Trudim se, ali za sad bezuspješno..
Etiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:07   #22
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Pa pričala jesam dosta o poslu i putovanjima jer mi se oko toga trenutno vrti život, a kako san bila u inozemstvu pričala sam im i o tome.
nemoj se uvrijediti, ali ako puno pricas o tome, a oni nisu povezani uz struku, izlaziti ce im na usi. putovanja su super za prepricati ako imas anegdote. inace zna zvucati kao dokumentarac.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:14   #23
Jesi sigurna da je to baš samo zbog toga što imaš novaca?
Ako je, mislim da ti ljudi nisu nikad bili tvoji prijatelji.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:18   #24
Ne kužim kakvi su ti to prijatelji koji su se udaljili umjesto da budu sretni zbog tebe jer ti ide u životu. Ili ti nisu nikad bili pravi prijatelji ili je nešto drugo problem. Ako ih ponekad počastiš to je potpuno ok. I oni bi trebali tebe počastiti kad imaju kinte. Mislim da bi stvarno trebala inzistirati na tome da se vidite pa da ti bar objasne. Ovako ćeš samo stvoriti neke svoje zaključke koji možda nemaju veze s istinom. Imam i ja prijateljice koje su u boljoj poziciji od mene pa se ne mislim zbog toga prestati družiti s njima jer ih volim. Kad se radi o pravom prijateljstvu, nije bitno tko koliko ima nego što ćete raditi zajedno. Ali da osjetim da netko na mene gleda kao na nekog tko ima manje love, to bi me uvrijedilo. Također, da mi neka prijateljica dođe i ispriča neki doživljaj o kojem ja samo mogu sanjati jer si ne mogu priuštiti bila bih sretna zbog nje. Ali da osjetim kod nje taj neki visoki gard dok priča o tome onda bih se pozdravila s njom. Ako ti je netko dobar prijatelj od djetinjstva trebao bi te dobro znati i ne izbrisat te iz svog života samo zbog novaca. Malo ih pitaj što je problem. Bar ćeš onda znati za neka buduća prijateljstva. I ne moraš ići na mjesta gdje vise imućniji da bi stekla nove prijatelje. Valjda imaš neke interese, neki sport, hobby ... upiši se na nešto i traži ljude s istim interesima.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:53   #25
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
nemoj se uvrijediti, ali ako puno pricas o tome, a oni nisu povezani uz struku, izlaziti ce im na usi. putovanja su super za prepricati ako imas anegdote. inace zna zvucati kao dokumentarac.
Misliš zna zvučati kao kurčenje?
Jedno je kada s puta doneseš neku priču o exotic loveru a drugo kada ljudima u detalje opisuješ pogled s nekog mjesta kao Milka Babović boje haljina.

Frendica od ex neprestano priča samo o poslu. Nije nešto posebno zanimljiv ni napet, u kontaktu je s ljudima pa bude nekih situacija vrijednih prepričavanja. No slušati satima o inventuri i takvim stvarima može biti izluđujuće, mala je znala s tih kava dolaziti izmorena kao da je jutro zemlje opljevila uz izjave tipa "ja ovo više ne mogu slušat".
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:06   #26
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
I bogati plaču!


Etiketa, nisu tebe odjebali zbog platežne moći, nego vjerojatno u društvu ubijaš pričama koje nikog ne zanimaju.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:15   #27
Iz tvojih postova mi se čini da si opterećena materijalnim statusom, i moguće je da se to odražava u društvu, pogotovo ako dosta tvojih priča na neki način ima veze s financijama i poslom. A inače je, barem u većoj ekipi, nezgodno potezati intimna i škakljiva pitanja kao što su plaća, materijalno stanje i sl.

Druga stvar, ako pred nekim tko jedva spaja kraj s krajem, počneš govoriti o svojoj ogromnoj plaći, novom autu ili luksuznom putovanju, koliko god da nemaš loše namjere i želiš samo podijeliti svoja iskustva, druga strana to može doživjeti kao napad na sebe. Trljanje soli na ranu, čak i kada to nisi tako zamislila.

Ali, materijalne razlike ne bi trebale biti prepreka u druženju. Nepostojanje zajedničkoga jezika i različiti svjetonazori već jesu problem, kao i različiti interesi i teme o kojima razgovarate. Možda i tu ima nešto.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:45   #28
Zašto si pola uvodnog posta napisala na teškom splitskom, a pola superknjiževno? Popustila koncentracija?

Ako je ovaj topik istinit, sumnjam da su te otpisali radi love.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:51   #29
Quote:
rachael kaže: Pogledaj post

Ali, materijalne razlike ne bi trebale biti prepreka u druženju. Nepostojanje zajedničkoga jezika i različiti svjetonazori već jesu problem, kao i različiti interesi i teme o kojima razgovarate. Možda i tu ima nešto.
Kako bi to funkcioniralo, dogovore izlazak, ona može potrošiti 500 kn bez beda za tu večer, oni ne, ona bi za vikend u Budimpeštu, ovi će radije s tim parama platiti račune, dogovore banalno Sljeme, ona će sjesti tamo nešto pojesti, pa neki kolač, pa koja piva, ovaj će izvaditi sendvič od 10 kn iz ruksaka, kako bi to druženje trebalo funkcionirati ? da jedna strana se spusti na niži nivo i ne konzumira uspjehe svog rada, ili da druga strana ode kod kamatra za takve stvari.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:51   #30
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Zašto si pola uvodnog posta napisala na teškom splitskom, a pola superknjiževno? Popustila koncentracija?
A mozda se tek ufurala u svoju pricu pri kraju
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:01   #31
ja sam imao kontra situaciju..nisam u ni jednoj stranci ..skolovao se sam,trazio posao a nisam siromasan ,ali nisam bio zaposlen trenutno...frendovi se uhljebili stranacki ,bez skola dobili poslove sa placama 6 soma i mene poceli izbjegavati, ne pozivat vanka i to..desilo se to da su pokazali pravo lice i fala im na tome...
ti autorice nemoj zalit,sta bi ti tek bilo da nemas novaca i da nemas nista.. ako zelis javi se meni pa me pocasti pivom haha..
ugl ja zavrsio faks,radim u struci i imam bolja primanja nego oni ..i uzivam..svako zlo za neko dobro
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:02   #32
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Kako bi to funkcioniralo, dogovore izlazak, ona može potrošiti 500 kn bez beda za tu večer, oni ne, ona bi za vikend u Budimpeštu, ovi će radije s tim parama platiti račune, dogovore banalno Sljeme, ona će sjesti tamo nešto pojesti, pa neki kolač, pa koja piva, ovaj će izvaditi sendvič od 10 kn iz ruksaka, kako bi to druženje trebalo funkcionirati ? da jedna strana se spusti na niži nivo i ne konzumira uspjehe svog rada, ili da druga strana ode kod kamatra za takve stvari.
u takvim situacijama ima samo jedan isparavan put - prilagoditi se na dolje, ako ti je stalo do kohezije grupe. jbg. mislim, nek idu tramvajem, ti dodi meckom, ali kako ces ih natjerati da si plate đanđetajn ako se nema? ili budi baja pa se isprsi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:13   #33
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
u takvim situacijama ima samo jedan isparavan put - prilagoditi se na dolje, ako ti je stalo do kohezije grupe. jbg. mislim, nek idu tramvajem, ti dodi meckom, ali kako ces ih natjerati da si plate đanđetajn ako se nema? ili budi baja pa se isprsi.
Dugoročno se nitko neće spuštati ispod svojih mogućnosti, u određenom trenutku bi se zapitao, zašto sam ja učio trudio se a sada jebeno radim da imam, i onda ispada da ponovo nemam. Ljudi se druže sa sebim sličnima, i to se možda nekome neće svidjeti, ali to je tako
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:19   #34
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Dugoročno se nitko neće spuštati ispod svojih mogućnosti, u određenom trenutku bi se zapitao, zašto sam ja učio trudio se a sada jebeno radim da imam, i onda ispada da ponovo nemam. Ljudi se druže sa sebim sličnima, i to se možda nekome neće svidjeti, ali to je tako
neces krepat par druzenja godisnje biti malo vise pleb nego jesi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:24   #35
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
neces krepat par druzenja godisnje biti malo vise pleb nego jesi.
ljudi danas imaju malo slobodnog vremena, i ovi koji rade za minimalac a i ovi koji tuku pare, i onda nećeš rasipati svoje slobodno vrijeme na ljude i stvari koji ti ne odgovaraju na ovaj ili onaj nacin, pogotovo ako si stariji
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:27   #36
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
ljudi danas imaju malo slobodnog vremena, i ovi koji rade za minimalac a i ovi koji tuku pare, i onda nećeš rasipati svoje slobodno vrijeme na ljude i stvari koji ti ne odgovaraju na ovaj ili onaj nacin, pogotovo ako si stariji
ako ti je jedini razlog da se sa nekim ne druzis jer je lidlic, onda si ti sam zapravo problem.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:32   #37
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ako ti je jedini razlog da se sa nekim ne druzis jer je lidlic, onda si ti sam zapravo problem.
ja tebi realno govorim kako stvari stoje, što si ti jedan od mnogih koji iz nekog razloga poriču činjenice i prave se blesavi, eto to nije onako kako su nas učili, da pare nisu bitne, tvoj problem, probaj poraditi na tome. Inače radim za minimalac, ali to ne znači da ne razumijem svijet oko sebe
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:37   #38
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
ja tebi realno govorim kako stvari stoje, što si ti jedan od mnogih koji iz nekog razloga poriču činjenice i prave se blesavi, eto to nije onako kako su nas učili, da pare nisu bitne, tvoj problem, probaj poraditi na tome. Inače radim za minimalac, ali to ne znači da ne razumijem svijet oko sebe
ja svojim frendovima i ljudima koji su mi zanimljivi itekako izadjem u susret, vozim ako treba na drugi kraj grada i zbilja ne brojim pare ako ih imam.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:42   #39
Bolje grob nego Sob!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:44   #40
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Kako bi to funkcioniralo, dogovore izlazak, ona može potrošiti 500 kn bez beda za tu večer, oni ne, ona bi za vikend u Budimpeštu, ovi će radije s tim parama platiti račune, dogovore banalno Sljeme, ona će sjesti tamo nešto pojesti, pa neki kolač, pa koja piva, ovaj će izvaditi sendvič od 10 kn iz ruksaka, kako bi to druženje trebalo funkcionirati ? da jedna strana se spusti na niži nivo i ne konzumira uspjehe svog rada, ili da druga strana ode kod kamatra za takve stvari.
To dosta ovisi o interesima, načinu života i prioritetima. Ako je nekom bogatijem najveća želja svako malo putovati i jesti u skupim restoranima, i jedino se na taj način socijalizira, naravno da se neće pronaći s onima koji si to ne mogu (ili mogu, a ne žele) priuštiti.

S druge strane, ako se ekipa skompa zbog svojih zajedničkih interesa i aktivnosti, sve može sasvim okej funkcionirati bez obzira na materijalne razlike. Postoje oblici druženja koji su financijski dostupniji od luksuznog putovanja ili skupog noćnog izlaska.

Naravno da se ljudi, nažalost, grupiraju (i) prema socijalnom statusu, i to ne možemo negirati, ali nije nemoguće da opstanu prijateljstva između ljudi različitog materijalnog stanja ako postoje druga dovoljno čvrsta uporišta i međusobno razumijevanje.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.