Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 13:28   #761
Dobar dan! Hitno mi treba pomoć!
Naručio sam jedan mobitel iz kine, dostava DHL express. Uređaj je sad u Zagrebu, podnio sam carinsku prijavu DHL-u, tj. EORI broj i račun. Kažu da će mi idući tjedan poslati carinsku ponudu? E ono što mene sad zanima, mogu li ja njima odbiti platiti carinu i odbiti uvesti uređaj, i da oni paket vrate pošiljatelju?
Oni će ga moći vratiti u taj kineski webshop, neće ga uništiti ili zadržati sebi?
Molim odgovor što prije! Hvala, po mogućnosti samo provjereni odgovori, ne trebaju mi nagađanja
msimunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:38   #762
1. Da li se otvaraju i oni paketi iz Kine čija je vrijednost manja od 160 kn?

2. Da li se provjerava autentičnost samo onih brandova sa kojima je država sklopila ugovor o provjeri autentičnosti?

Bila bih vrlo zahvalna kada bi mi netko ovdje ili u inbox poslao aktualan popis tih brandova.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:21   #763
Pozz, u nacelu sam se dogovorio sa prodavateljem da mi napravi fake invoice na 22 usd mada stvar kosta 160usd, e sad imam nekoliko pitanja ako je netko takovo sto radio dali ako seller samo stavi racun u kutiju i carina otvori paket i vidi racun na 22 usd dali oni tome vjeruju ili mozda traze jos i racimo paypal racun ili takvo nesto
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:04   #764
frende , sad su to pojednostavili ,nema više "fake" račun , traže ti PayPal transakciju za dotični artikl i tu priča završava ,tako je bar meni unazad par mjeseci prilikom kupnje preko "Wish-a" ,sve čemu cijena prelazi nekakvih 180-tak kuna podliježe carinjenju ,to je iskustvo koje JA mogu podijeliti , ;-))
feedshunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:59   #765
Pozdrav,

da li se na internet kupnju iz Švicarske plaća carina?

Firma je iz UK ali ima i skladište u Švicarskoj iz kojeg šalje robu
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:26   #766
Potrebna pomoć

Ispričavam se ako slično pitanje postoji negdje na temi, nisam išla od početka do kraja teme da vidim
Radi se naime o dobivanju poklona od proizvođača, tj. postoji li pravna osnova po kojoj se može cariniti stvar koja je dobivena na poklon? Primjerice, proizvođač jakni mi šalje besplatni uzorak jakne, on je podmirio i troškove dostave, dakle ja ništa nisam platila (proizvođač, a i pregled PayPal računa ili drugih računa to može potvrditi), kako bih reklamirala njegovu jaknu u HR i svijetu. I na tu pošiljku ja trebam platiti carinu. Hvala unaprijed na odgovoru.
PetraOs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.