Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 19:52   #81
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ovo je pitanje za frikove. Tko može više kalorija požderati dnevno, tko će više i bolje izbalansirati. To je posao za radni odnos 8 sati dnevno, ili za dokone ljude koji nemaju drugog posla. Ja sam čovjek iz naroda, živim normalno izgledam normalno radim normalno jedem normalno i osjećam se dobro.

A ti zbrajaj kalorije i nutritivne podatke, možda i doktoriraš na tome

Čudo da najdulje žive neki tamo ljudi na selu ili planini a nemaju ni kalkulator da dnevno kalkuliraju sve te silne podatke. No nemam ništa protiv, svatko živi kako mu paše.
Dakle, došao si na temu, provalio glupost, ni jednu brojku dao nisi da potkrijepiš tvrdnju, već očekuješ od čitatelja da ti vjeruju na riječ da su obroci koje si si ti zamislio u glavi dovoljni za kvalitetnu prehranu, te se samo razbacuješ besmislenim pojmovima tipa, "normalno", "zdravo", "svega po malo" bez ikakvog pokrića.

Samo ne znam gdje su moderatori da sankcioniraju trollanje.

Zadnje uređivanje eqinor : 30.09.2017. at 20:08.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:37   #82
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post

nego imaš neki savjet za zdrave gablece na poslu? ne iz dućana nego od doma. a da baš ne bulje svi i iza leđa proglašavaju luđakom. jer sve kaj odudara od gableca iz pekare se gleda čudno.
2-3 banane 2-3 naranče. To nije sumnjivo narodu a zdravo je i daje energiju.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:40   #83
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Dakle, došao si na temu, provalio glupost, ni jednu brojku dao nisi da potkrijepiš tvrdnju, već očekuješ od čitatelja da ti vjeruju na riječ da su obroci koje si si ti zamislio u glavi dovoljni za kvalitetnu prehranu, te se samo razbacuješ besmislenim pojmovima tipa, "normalno", "zdravo", "svega po malo" bez ikakvog pokrića.

Samo ne znam gdje su moderatori da sankcioniraju trollanje.
Moderatori ne sankcioniraju iznošenje mišljenja forumaša koja nikom nisu uvredljiva. Ali sankcioniraju uvredljive osobne ad-hominem upise poput tvojeg.

Što se tiče 'pokrića' ja živim tako iako imam novaca da kupim fancy hranu. Ili to nije dovoljno pokriće.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:41   #84
Dobro... ok... jel prosječno po obroku 7 ili 15kn? ... Što znači ovo 7-15kn??? Onda nek bude 11kn prosjek, pa da i to riješimo.
A osim tog jednog toplog obroka od 11kn što je 330kn mjesečno, valjda čovjek još nešto treba jesti i popiti...

Ali zanemarimo sad trošak hrane...
Stanarina + režije od 2200kn minimalno (1500 stanarina + 700režije)... ostane 1300kn ZA SVE OSTALO (uključujući i hranu...) i opet dođemo da 3500kn NIJE dovoljno ni za minimum pristojnog života...

5000kn je donja granica za preživjeti u Zg. ako nemaš svoj stan.

Btw, da se vratim na ove savjete o prehrani, koji ispadaju malo smiješni... da u radno vrijeme od 8 do 16h pojedem 2 naranče ili 2 banane... gle, žensko sam, ali čak ni MENI to nije dovoljno... trebam konkretnu hranu, shvaćaš... nešto što se ekšuli jede, a ne proguta u 2 zalogaja...
A čuj, 2 banane... ... inače ja voće jedem kao MEĐUOBROK... + doručak, ručak i večera.... I to sve, da ga jebeš ne prolaze ispod 40kn dnevno. Što na kraju dovede do toga da me ručak zapravo košta zbilja 15kn, ali sve ostalo još skoro duplo više... 2 banane i 2 naranče dnevno ti je otprilike 7-8kn minimalno... 2 jogurta... kava, vrhnje za kavu... pa ti računaj...

(I da... inače mi se živo fućka što netko misli o meni, a najmanje bi me vjerojatno bilo briga što netko na poslu misli o mojoj prehrani... )
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:32   #85
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Moderatori ne sankcioniraju iznošenje mišljenja forumaša koja nikom nisu uvredljiva. Ali sankcioniraju uvredljive osobne ad-hominem upise poput tvojeg.

Što se tiče 'pokrića' ja živim tako iako imam novaca da kupim fancy hranu. Ili to nije dovoljno pokriće.
Trolaš jer iznosiš tvrdnje koje odbijaš potkrijepiti.

Da karikiram, došao si na temu i ustvrdio da je za gorivo sasvim dovoljno 200 kn mjesečno.
Pa te ja pitam koliko automobila imaš u obitelji, koliko se vozite tjedno, kako daleko vam je posao, je li ti većina vožnje zagrebačkim ulicama ili cestama izvan naselja, obavljaš li dnevne zadatke pješice ili automobilom.

Na ta pitanja ti meni vratiš odgovor "to je nebitno, mi se vozimo svugdje po malo, mi se vozimo ko normalni ljudi, normalni ljudi se ne trebaju zamarati kilometražama i vrstom vožnje, al eto, moraš mi vjerovati na riječ da je 200 kn mjesečno dovoljno za gorivo."

Ukratko, u 10+ postova imaš 0 konkretnog doprinosa temi. Izvaliti da je za nešto dovoljno X kuna, a ne definirati ŠTO i KOLIKO čega se zapravo dobije za tih X kuna ne koristi apsolutno nikome. Priča se o novcu, a ti odbijaš dati bilo kakav broj. Čak odbijaš reći koliko je tih obroka od 7 kn dnevno potrebno da se prehrani odrasli čovjek.
Ništa drugo nego najobičnije trollanje.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:39   #86
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
"to je nebitno, mi se vozimo svugdje po malo, mi se vozimo ko normalni ljudi, normalni ljudi se ne trebaju zamarati kilometražama i vrstom vožnje, al eto, moraš mi vjerovati na riječ da je 200 kn mjesečno dovoljno za gorivo."
To je tocno to sto on radi, haha :klap:
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:47   #87
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Pile obvezno kad pečem cijelo premažem svinjskom mašću.
Može to sve biti donekle istina, ali netko oko toga radi i ima posla. Lakše je kupiti 400 g pilećeg filea za 24 kn u Lidlu nego cijelo pile za iste novce pa čistiti i od njega napraviti tri ručka.
evo sad je u Konzumu (i to svaki drugi tjedan na akciji) cijelo pečeno pile za 20 kn!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:32   #88
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Trolaš jer iznosiš tvrdnje koje odbijaš potkrijepiti.

Da karikiram, došao si na temu i ustvrdio da je za gorivo sasvim dovoljno 200 kn mjesečno.
Pa te ja pitam koliko automobila imaš u obitelji, koliko se vozite tjedno, kako daleko vam je posao, je li ti većina vožnje zagrebačkim ulicama ili cestama izvan naselja, obavljaš li dnevne zadatke pješice ili automobilom.
To be honest ne da mi se više sa vama likovima koji imate hobi da kontrirate svemu samo radi kontre, to je nekorisno potrošeno vrijeme. Recimo da smo završili ovu podtemu, tko želi neka dosad iznesene tvrdnje uzme u obzir, ostali neka ignoriraju i sve ok.

Dobro je i banane, kelj i naranče, dobro je i kobasice i prase. Svakom njegovo. Baš mi je drago da u sveopćem rasulu oko nas ima vas koji točno brojite kalorije i nutricionistički dnevni balans
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:55   #89
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Također. Imam 195 cm i variram u godini između 90-95 kg. Zadnjih 15-ak godina se tako hranim. Uvijek sam mislio da previše trošim na hranu i onda ovdje pročitam da hrvatske domaćice za isti iznos hrane predškolsku djecu od 20 kg.
Velik čovjek treba da bude galantan, a ne sitničav i škrt. Ne kažem da si ti takav...
Pitanje nije minimalni troškovi, nego valjda normalni, uobičajeni.
Bez škrtarije.

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto neke toliko žulja što se pojedinci hrane zdravo na dobrovoljnoj bazi. Zar vam kvarimo vaše uvjerenje da morate kupovati skupu hranu da bi osjećali da dobro živite

Za vas preporučam kupovinu kelja Deluxe Ultra po cijeni 60 Kn Eh što nemam trgovinu pa da zaradim na snobovima
Pretjeruješ i znaš da pretjeruješ

Nikakve delicije, preskupe guščje paštete ni izvoljevanja.
Ali ako je tebi pastrva razina Todorića?
Ne možeš sad ni girice proglasiti najukusnijima na svijetu.

Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post

Ali zanemarimo sad trošak hrane...
Stanarina + režije od 2200kn minimalno (1500 stanarina + 700režije)... ostane 1300kn ZA SVE OSTALO (uključujući i hranu...) i opet dođemo da 3500kn NIJE dovoljno ni za minimum pristojnog života...

5000kn je donja granica za preživjeti u Zg. ako nemaš svoj stan.
Za normalan život tako nekako.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo sad je u Konzumu (i to svaki drugi tjedan na akciji) cijelo pečeno pile za 20 kn!
Hvala, mladiću, za info.
Još malo povrća u konzumu, pola picoka i opet 15-18 kuna.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:47   #90
Stanovi od 1500-2000kn, ovisi o kvartu. Tu možeš uštedjeti ako imaš cimera/e.
Režije, ovisi jel po potrošnji ili fiksno, ali od 700-1500 kn, ovisno o godišnjem dobu.
Hrana, ovisi što jedeš, nekih 2000-2500kn.
Kozmetika, odjeća i izlasci i razonoda, to ovisi o osobi.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:07   #91
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Dobro je i banane, kelj i naranče, dobro je i kobasice i prase. Svakom njegovo. Baš mi je drago da u sveopćem rasulu oko nas ima vas koji točno brojite kalorije i nutricionistički dnevni balans

baš tak. došo rođak iz usa i smije kak svi jedu po pekarama po gradu. pa mu objasnim da što je veća kriza to se više pekara bude otvaralo i to na svakoj autobusnoj stanici.
a jest u pekari je skupo. i nezdravo.
ko ne vjeruje nek da cucku kruh iz pekare.
boje i lakovi.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:10   #92
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
baš tak. došo rođak iz usa i smije kak svi jedu po pekarama po gradu. pa mu objasnim da što je veća kriza to se više pekara bude otvaralo i to na svakoj autobusnoj stanici.
a jest u pekari je skupo. i nezdravo.
ko ne vjeruje nek da cucku kruh iz pekare.
boje i lakovi.
A jel rođak kao alternativu predložio mc donalds ili nešto zdravije?
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:44   #93
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Da... očito kod mene "relativno jeftino" ne stane u 7 kn... posebno ako tu ide i energija... jbg... ako potrošim plin/struju i vodu za skuhat nema šanse da išta ispadne za 7kn... ok, 15 da, ali 7 sigurno ne...


Prehrana "s puno povrća" je itekako skupa... povrće je skupo većinu godine....

+ nismo svi u blizini velikih gradskih tržnica....

Btw. onaj "šnicl koji stane na dlan" koji je netko spomenuo - MENI osobno možda i jest dovoljno, ali momku od 25-30g koji još uz to radi fizički posao... daj molim te...

Mlade mame koje kupuju doma hranu za obitelj su možda one koje imaju doma 2 djece i upravo idu s 8-satnog posla... Dobro, ok, s jedne strane, ja djecu vjerojatno nikad ne bih hranila tako, ali ja prilično često kupujem na gastro odjelima hranu... jer mi se NEDA kuhati... eto, priznala sam...

Iako, ako me netko poduči kako pripremiti kvalitetan i zdrav obrok za 7kn, onda budem...
a gle,ne mislim se s tobom nadmudrivat...

nacelno je Rolandus u pravu,ok necemo ici u ekstreme niti sam spominjao 7kn ali za 15-20kn se moze...
samo sam rekao ono sto cu ponovit,da se moze kuhati za relativno jeftinu lovu obroci ali da treba VREMENA,VOLJE I ZNANJA,
sto danasnje cure nemaju pojama kak sendvic posteni napravit jer su ih starci tretirali kao princeze koje im mama&tata sve slazu doma od vesa do rucka...

a neces uzimat kada nije sezona,kupujes sezonsko povrce&voce..
prednost je balkana,sto svi znaju nekoga,
tko prodaje domaca jaja,sir,paprike,svinjetinu,teletinu..

a da ne govorim,mislim da sam cuo da imas i portale za on line,pa se povezes s nekom OPGovcem i tako,danas ti roba dojde za 24h s drugog kontinenta da nebi doslo iz slavonije ili like..
Imas danas internet,turtorjale kak se kaj pravi...al trebas imat VOLJU&ZELJU,
Al lakse je uvijek nercuti picu,cevape ili pojest burek...pa onda se naravno budzet za hranu se napuse kao trbuh...

pa majku mu,gdje zivis kad nisi blizu gradske trznice..
nekim slijedom logike na selu,pa sestro draga onda zapni i slozi si vrt te uzgajaj piceke..
al ne,lakse je kupit..a onda ne kukaj!

Ova moja nekea +-generacija,a onak svi smo vec matori kak bi neki rekli...
90% cura nema pojama o kuhanju.
Obroci se jedu na poslu,gabelci...popodne nesto nabrzaka ili sendvic neki,vikend kod roditelja pa se jos uzme i od njih za sljedeci tj..

Gledam na onom tri.dva.jedan kuhaj,ono prijavis se u kuhare...
kraljica nezna kaj je svinjetina a kaj govedina...jbt,takva bi me spremila u grob prije kamiona bez kocnica..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:50   #94
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
baš tak. došo rođak iz usa i smije kak svi jedu po pekarama po gradu. pa mu objasnim da što je veća kriza to se više pekara bude otvaralo i to na svakoj autobusnoj stanici.
a jest u pekari je skupo. i nezdravo.
ko ne vjeruje nek da cucku kruh iz pekare.
boje i lakovi.
hahah...to kao onaj vic,kad celavac govori ovom drugom da je poceo celavit...

To je najodvratnija kulinarska nacija na svijetu,rekao bih bez premca...

to je nacija di ljude prepoznas po tome kako izgledaju,metrom mjeris tko je bogat i koliko ima para a tko siromasan....
samo obrnuto proporcinalno,onaj bogat je fit a obelix je obicno siromasan..
a kod nas je jos uvijek se mora rumenit i da"ga imaaa,ne"...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:09   #95
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Stanovi od 1500-2000kn, ovisi o kvartu. Tu možeš uštedjeti ako imaš cimera/e.
Režije, ovisi jel po potrošnji ili fiksno, ali od 700-1500 kn, ovisno o godišnjem dobu.
Hrana, ovisi što jedeš, nekih 2000-2500kn.
Kozmetika, odjeća i izlasci i razonoda, to ovisi o osobi.
Apsolutno sve ovisi od osobe do osobe. Spominješ stanove, a realno bilo tko nema bar 6000 kn plaće neće živiti sam, nego će imati u najmu sobu. Soba isto može ima imati svakakve cijene jer sobe u Sesvetama se vjerojatno daju za 100 eura, a u normalnim dijelovima grada nema ispod 200 eura.

Hrana nije isto ako živiš pokraj Konzuma ili Lidla. Ogromna je razlika ako jedeš normalan gablec za 30 kuna ili ako si sam kuhaš hranu ili uopće ni ne jedeš ručak nego čekaš do 5 i onda jedeš neku malu večericu,

Razonoda si i sam rekao.

Realno u Zagrebu se može preživljavat s 3000 kuna i kao samac, ali baš preživljavat.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:40   #96
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...
samo sam rekao ono sto cu ponovit,da se moze kuhati za relativno jeftinu lovu obroci ali da treba VREMENA,VOLJE I ZNANJA,
sto danasnje cure nemaju pojama kak sendvic posteni napravit jer su ih starci tretirali kao princeze koje im mama&tata sve slazu doma od vesa do rucka...
..
90% cura nema pojama o kuhanju.
Obroci se jedu na poslu,gabelci...popodne nesto nabrzaka ili sendvic neki,vikend kod roditelja pa se jos uzme i od njih za sljedeci tj..
....

jbt,takva bi me spremila u grob prije kamiona bez kocnica..
Cure cure cure. Postavljac teme je musko. Da, treba volje i znanja i fakat se moze za male novce. Ne bas 7 - mislim, rucak od 7 kn radis ako te nuzda natjera na to. Za 15-20kn kupis si namirnice i napravis vrlo pristojan rucak.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:51   #97
ja ne radim ko hrpa forumaša super uber sjedilački posao u uredu i IT ( tako da ne znam od kud ta fama o potrebi puno žderanja za snagu )
niti imam par milja godišnje plaću
posao je miks ureda, vožnje i laganog fizičkog rada,pa ponekad mi je za ručak dovoljna salata (paradajz, luk, kukuruz, sir ) i čudo i dalje sam živ
pa onda drugi dan riža i malo povrća (sataraš obično )
treći dan tjestenina i ostatak sataraša
štoviše, smanjio sam meso na 2 puta tjedno
iskreno nemam pojima koliko bi ovo u hr bilo,ali mislim da ulazi u ovo do 15 kn po obroku, jer tu u kanadi je 1 kg paste - 5kn, kupim povrća toga za cca 4-5 dolara ( sve ono ispod pulta, znači na rasprodaji, jer ću ga ionako iskoristi isti dan, a svaki dan obilazim taj plac radi posla )
što ispada tu negdje 10 kuna
ujutro 2-3 banane za doručak, ili žitarice i navečer isto slično
ovo čisto jer sam se opet počeo debljati tu u prvih 2 mjeseca, pa eto održavam kilažu na 90tak ovako već 4 mj.

znam da je nekad na dolcu kod mog mesara bila kila mljevenog 20 (ili 25 kn ), u sloveniji tjestenina po 50 centi (mislim ja sam 90% hrane uzimao tada u eurospinu u sloveniji, jednom mjesečno u veliki šoping ) ...
tako da me za to da neko troši 7-15 kn po obroku i ne čudi
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:01   #98
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...da se moze kuhati za relativno jeftinu lovu obroci ali da treba VREMENA,VOLJE I ZNANJA,
...

Da. Relativno jeftino. Za 15-20kn to ide bez problema. Za 7 nikako.

I da... treba vremena i volje.... toga uglavnom nemam (jer radim uz redovni posao i 2 honorarna)... i ne, ne jedem ćevape ni hamburgere, a i pizzu rijetko... kupnja gotove hrane kod mene uglavnom znači da kupujem rižoto s piletinom na gastro odjelu u Konzumu (prosječno jednom tjedno) ili kupim grah i kukuruz iz konzerve, papriku i rajčicu... ili neko drugo povrće... i napravim na brzinu neku složenu salatu i uz to šniclu od bijelog pilećeg mesa (domaćeg, kojeg mi uzgaja mama) ili panirani filet oslića iz škrinje u Konzumu. Juha je kocka s tjesteninom i smrznutim povrćem iz Ledo škrinje.

Eto. Komplicirana sam, znam... ne kuham... ne zato jer ne znam (prilično sam pismena i educirana da naučim pripremati par jednostavnih i zdravih obroka prema nekom od recepta...) nego mi se neda i nemam vremena.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:30   #99
ali onaj tko ne radi puno, ima više vremena za obići par mjesta i naći povoljnije cijene, te više vremena za kuhanje
eto ja vjerujem da se za 7 kn može skuhati obrok, tjestenina s malo šalše (ili riža ) za 1 osobu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:43   #100
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
A jel rođak kao alternativu predložio mc donalds ili nešto zdravije?
a čuj kad sam ja bio prije više desetljeća hvalio je kfc kao izvrsnu hranu. a ono kad sam probao u kanadi otpada meso s kostiju. a i jeli smo dunkin donats ko blesavi. a na posao je nosio kao kilerdog sataraš i ostale domaće delicije. u onoj američkoj kutijici za lunch. sad je ostario pa ko da je odraso sa zlatnom žlicom u ustima - svemu se ruga. valjda se bolje osjeća.

sad bu neko pitao kaj nije u kanadi? eee imam ja više rođaka...

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
hahah...to kao onaj vic,kad celavac govori ovom drugom da je poceo celavit...

To je najodvratnija kulinarska nacija na svijetu,rekao bih bez premca...

to je nacija di ljude prepoznas po tome kako izgledaju,metrom mjeris tko je bogat i koliko ima para a tko siromasan....
samo obrnuto proporcinalno,onaj bogat je fit a obelix je obicno siromasan..
a kod nas je jos uvijek se mora rumenit i da"ga imaaa,ne"...
ovi naši koliko sam vidio preferiraju domaće recepte ali ne mogu biti imuni na gmo, bumo vidli kako kod nas za kojih 20 godina... ameri s kojima sam se družio su bili neki viši slojevi i nisu bili pretili a da je bilo takvih bilo je. navikneš se. ovaj moj iz amerike se usvinjio da je jedva disao ali se preplašio smrti prestao jest kruh i evo ga opet u posjetu...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0

Zadnje uređivanje organiceko258 : 02.10.2017. at 18:59.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.