Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 12:49   #3201
Brzopotezno pitanje

Zatvorila sam jucer komplikacije, otvorila porodiljni koji zavrsava za 6 mj. Planiram biti doma punih godinu dana. Jos nisam odnjela doznake na HZZO (a i nisu bas nesto rijecite tamo), pa me zanima sta kad istekne tih prvih 6 mj? Opet se javljam na HZZO il?



P.s postavila sam pitanje na "komplikacijama" al cini mi se da je tu logicnije.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:36   #3202
[QUOTE=BACARDI;65688715]Brzopotezno pitanje

Zatvorila sam jucer komplikacije, otvorila porodiljni koji zavrsava za 6 mj. Planiram biti doma punih godinu dana. Jos nisam odnjela doznake na HZZO (a i nisu bas nesto rijecite tamo), pa me zanima sta kad istekne tih prvih 6 mj? Opet se javljam na HZZO il?

da, i preporucam ti a sto prije odneses ove sadasnje doznake i mjesec dana prije isteka prvih 6mj da im odes javiti i skupit formuklar za iducih 6mj.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:42   #3203
Pa sta nije rok da se odnese na HZZO do 5og u mjesecu? (Kao i kod doznaka za bolovanje)
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:20   #3204
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Pa sta nije rok da se odnese na HZZO do 5og u mjesecu? (Kao i kod doznaka za bolovanje)
pa kao je ali nacula sam se u svom trudnickom i posttrudnickom stazu o zenama referenticama tamo svasta-osobno, meni je za produljenje za drugih 6 mj rekla da obvezno moram doci pocetkom 9mj, a istice mi prvih 6mj krajem 10mj, a nekim zenama toleriraju dan dva prije ili cak preko da dodju....
pa ono, just in case.....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 08:38   #3205
Dragi ljudi,

Molim info ako je netko upucen:

Zaposlena sam na odredjeno, imam vise od 12 mjeseci neprekinutog staza u istoj firmi.
Ugovor mi vrijedi do 31.12.2017., a porodiljni otvaram za tjedan dana:
Koliko znam ispunjavam uvjete za punu naknadu prvih 6.mjeseci jer otvaram porodiljni kao zaposlena.

E sad, ukoliko mi firma ne produzi ugovor, imat cu status nezaposlene osobe te mi taj starus vrijedi za drugih 6.mjeseci pa je shodno tome i naknada manja?
Da li se onda prijavljujem na burzu?

(Prvotno sam shvatila da kao zaposlena osoba otvaram porodiljni i da se tako vodim cijelih godinu dana bez obzira na istek ugovora (nakon otvaranja porodiljnog)

Confused
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:36   #3206
ako ti ne produze ugovor a istekne ti tijekom prvih 6mj porodiljnog , drugih 6 mj ces se vodit kao nezaposlena i primat naknadu za nezaposlene mame
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:01   #3207
Ako bi koristila ostatak porodiljnog za treće dijete,kao rad s polovicom r.v. naknada od hzzo iznosi pola od 2300,00 kn?
.petra. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:38   #3208
Quote:
.petra. kaže: Pogledaj post
Ako bi koristila ostatak porodiljnog za treće dijete,kao rad s polovicom r.v. naknada od hzzo iznosi pola od 2300,00 kn?
sad je 2300 minimalac? svejedno bi dobivala 2300 onda , za pola rv
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:14   #3209
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
sad je 2300 minimalac? svejedno bi dobivala 2300 onda , za pola rv
Plus pola plaće?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:35   #3210
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Plus pola plaće?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
naravno :-)
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:22   #3211
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
sad je 2300 minimalac? svejedno bi dobivala 2300 onda , za pola rv
kaj da?
Ja sam koristila samo do godinu dana.
Znači pola plaće od poslodavca + 2300,00 kn od HZZO i tako četiri godine.
.petra. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:46   #3212
Molila bih Vas pomoć kako će mi se naknada za vrijeme podordiljnog obračunavati po satnici punog radnog vrmena ili polovicom radnog vremena obzirom da sam dio razdoblja za koji ću predati ER obrazac radila na pola radnog vremena a dio kao puno radno vrijeme?

Puno Vam hvala
ESPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:02   #3213
Quote:
ESPA kaže: Pogledaj post
Molila bih Vas pomoć kako će mi se naknada za vrijeme podordiljnog obračunavati po satnici punog radnog vrmena ili polovicom radnog vremena obzirom da sam dio razdoblja za koji ću predati ER obrazac radila na pola radnog vremena a dio kao puno radno vrijeme?

Puno Vam hvala
Oni uzmu prosjek isplata zadnjih 6 mjeseci i onda taj iznos dijele na broj radnih dana u mjesecu za koji ide isplata.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:54   #3214
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Oni uzmu prosjek isplata zadnjih 6 mjeseci i onda taj iznos dijele na broj radnih dana u mjesecu za koji ide isplata.
OK, TNX, pretpostavljam da će prosjek dobiti tj. cijenu satnice nakon što dijele sa brojem odrađenih sati, tj sa brojem sati iz razdoblja polovice radnog vremena i sa brojem sati iz razdoblja punog radnog vremena?

Još jedno pitanje, ukoliko mi odgovara da kod otvaranja porodiljinog ( 45 dana prije termina) predam novi ER obrazac tj za novo razdoblje ( novih 6 mj) kada će mi biti vidljiva i zadnja isplaćena plaća dok radim, a koja će mi znatno dignuti prosjek je li to prihvatljivo od strane HZZO ili sam to negdje krivo pročitala
ESPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:03   #3215
Pitala me prijateljica koja je otvorila ima 2 dana obavezan rodiljni kod ginekologa (28 dana prije termina rodenja djeteta) do tada je radila i nije bila na komplikacijama, uzela je godisnji i dosta slobodnih dana tako da je bila slobodna skoro 3 mjeseca u komadu.

Otisla je na HZZO i nije predala Er1, vec samo ugovor o radu, jer ne moze doci do Er1 liste, poslodavac je knjigovodi dao otkaz (ubiti kaze ona da mu je ostao duzan novce, privatnik) i imala je samo ugovor i odnjela njega, tj brat joj je odnio papire i nije nista pitao, a ni njega nitko nije.
A firma ce izgleda u stecaj.



Kako ce joj se obracunavati naknada?
To ni meni ni njoj nije jasno, a bome zamrsena situacija.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:47   #3216
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Pitala me prijateljica koja je otvorila ima 2 dana obavezan rodiljni kod ginekologa (28 dana prije termina rodenja djeteta) do tada je radila i nije bila na komplikacijama, uzela je godisnji i dosta slobodnih dana tako da je bila slobodna skoro 3 mjeseca u komadu.

Otisla je na HZZO i nije predala Er1, vec samo ugovor o radu, jer ne moze doci do Er1 liste, poslodavac je knjigovodi dao otkaz (ubiti kaze ona da mu je ostao duzan novce, privatnik) i imala je samo ugovor i odnjela njega, tj brat joj je odnio papire i nije nista pitao, a ni njega nitko nije.
A firma ce izgleda u stecaj.



Kako ce joj se obracunavati naknada?
To ni meni ni njoj nije jasno, a bome zamrsena situacija.

Pa neka prijateljica proba sama kontaktirati knjigovodu, mogao bi joj izaci u susret i ispunit taj obrazac, znam da kod nas u firmi bez obzira na odnos s poslodavcem radnicima uvjek izademo u susret.
Ili ako ima zadnjih 6 platnih lista moze i sama ispunit taj obrazac, ili ako zna nekog, ionako ga poslodavac ovjerava.
Na HZZZu inzinstiraju na tom obrascu i ako ga ne donese pa se ne moze utvrdit satnica mislim da ce pasti na onaj minimalni iznos od 2000 i nesto kuna
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:35   #3217
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
ako ti ne produze ugovor a istekne ti tijekom prvih 6mj porodiljnog , drugih 6 mj ces se vodit kao nezaposlena i primat naknadu za nezaposlene mame
Hvala na odgovoru,to onda s burzom dalje rjesavam?

Tnx jos jednom
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:00   #3218
@tamagochi
Puno hvala!
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 16:56   #3219
ZNA LI NETKO VEZANO ZA POSTAVLJENO PITANJE

Još jedno pitanje, ukoliko mi odgovara da kod otvaranja porodiljinog ( 45 dana prije termina) predam novi ER obrazac tj za novo razdoblje ( novih 6 mj) kada će mi biti vidljiva i zadnja isplaćena plaća dok radim, a koja će mi znatno dignuti prosjek je li to prihvatljivo od strane HZZO ili sam to negdje krivo pročitala[/QUOTE]
ESPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:20   #3220
Quote:
ESPA kaže: Pogledaj post
ZNA LI NETKO VEZANO ZA POSTAVLJENO PITANJE

Još jedno pitanje, ukoliko mi odgovara da kod otvaranja porodiljinog ( 45 dana prije termina) predam novi ER obrazac tj za novo razdoblje ( novih 6 mj) kada će mi biti vidljiva i zadnja isplaćena plaća dok radim, a koja će mi znatno dignuti prosjek je li to prihvatljivo od strane HZZO ili sam to negdje krivo pročitala
[/QUOTE]

Ne razumijem pitanje. Ako radis kada si vec predavala obrazac? Naravno da se kod otvaranja porodiljnog daje lista zadnjih 6 placa.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.