Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 09:31   #2801
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Odgovora je bilo, samo ne vrijedi za one koji ne čitaju forum, i pogotovo onima koji ne vide dobro.
glupost. tipkas jedno te isto da je odgovora bilo i sad vjerojatno vec i vjerujes da je to istina.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:34   #2802
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Taj vrtlog zbog promjene tlaka zraka se javlja isključivo u ekstremnim uvjetima pri velikim brzinama i naglim manevrima borbenih aviona.
Smiješno je tvrditi da to nastaje kod putničkog koji kruza pravocrtno 20kmh, i to 50 x jače nego kod lovca koji izvodi ekstremne manevre.
Smiješno, vjerovanje u to je religija, nema veze sa znanošću i zakonima FIZIKE.
Ma hajde!
Daj pogledaj ovo...
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-conten...-9-886x591.jpg
http://aviationknowledge.wikidot.com...ric-turbulence
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:14   #2803
I što sa tim? To je krilo za pritisak u stazu, ne znam da li si primjetio da iza njega ne ostaje trag satima, čak ni sekundu?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:17   #2804
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I što sa tim? To je krilo za pritisak u stazu, ne znam da li si primjetio da iza njega ne ostaje trag satima, čak ni sekundu?
a ista je temperatura i tlak na povrsini i na do 10 kilometara visine?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:21   #2805
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
a ista je temperatura i tlak na povrsini i na do 10 kilometara visine?
NIJE.
Na nižim visinama je to još očitije zbog svih povećanih vrijednosti.
Pročitsj par udžbenika iz osnovne, počni sa Priroda I Društvo 3.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:08   #2806
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
NIJE.
Na nižim visinama je to još očitije zbog svih povećanih vrijednosti.
Pročitsj par udžbenika iz osnovne, počni sa Priroda I Društvo 3.
hehehe i sad povidi svoj gornji upis i primi se za glavu

povecanih vrijednosti ako se samo dobro zajebavas onda priznajem da si duhovit.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:09   #2807
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
glupost. tipkas jedno te isto da je odgovora bilo i sad vjerojatno vec i vjerujes da je to istina.
Ne prođe dugo, a da opet ne postaviš svoja blesava pitanja tko, ćime i kako, a upravo o tome raspravljamo ko da ne pratiš thread niti se informiraš, i želiš da ti netko na tacni iznova, i po ne znam koji put iznese ono što je 17 puta prožvakano.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:20   #2808
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ne prođe dugo, a da opet ne postaviš svoja blesava pitanja tko, ćime i kako, a upravo o tome raspravljamo ko da ne pratiš thread niti se informiraš, i želiš da ti netko na tacni iznova, i po ne znam koji put iznese ono što je 17 puta prožvakano.
svaki dan, ne znam zasto se bas ti ulovis 'odgovaranja' obzirom da ti ne ide, nije ovo tvoj thread da se moras svakome javiti - prije ili kasnije pojavit ce se teoreticar ove besmislene zavjere koji ce biti u stanju sloziti nekakav odgovor ili teoriju. ti ne mozes, to je ocito.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:25   #2809
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Taj vrtlog zbog promjene tlaka zraka se javlja isključivo u ekstremnim uvjetima pri velikim brzinama i naglim manevrima borbenih aviona.
Smiješno je tvrditi da to nastaje kod putničkog koji kruza pravocrtno 20kmh, i to 50 x jače nego kod lovca koji izvodi ekstremne manevre.
Smiješno, vjerovanje u to je religija, nema veze sa znanošću i zakonima FIZIKE.
Pa istina, da. Može netko prodavati jeftinu priču koliko hoće, ali kad vidiš da ta priča pušta vodu na sve strane, onda već ispada smiješan onaj tko u tako nešto uvjerava...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Odgovora je bilo, samo ne vrijedi za one koji ne čitaju forum, i pogotovo onima koji ne vide dobro.
Pa nije problem prevrtiti postove unazad ako je memorija loša, jasno je da ne može svatko sve zapamtiti.

I to je po tebi, dakle, ovo?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I što sa tim? To je krilo za pritisak u stazu, ne znam da li si primjetio da iza njega ne ostaje trag satima, čak ni sekundu?
Upravo tako. A ovi tragovi ostaju satima i šire se u bijelu izmaglicu koja prekriva nebo.

__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:36   #2810
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
I to je po tebi, dakle, ovo?
To je to.

Quote:
Upravo tako. A ovi tragovi ostaju satima i šire se u bijelu izmaglicu koja prekriva nebo.
Sličica koju si nakeljio ne govori ništa.
Imaš li dovoljno intelektualnog kapaciteta da shvatiš kako tragovi nastaju, kako se šire i da je širenje istih povezano sa meteorološkim prilikama odnosno vrijednostima? Očito nemaš.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.10.2017., 22:58   #2811
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
To je to.
Nažalost, to nije to jer se vidljivo ne radi o istoj stvari. Pogledaj još koji put pa ćeš vjerojatno i sam vidjeti.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:20   #2812
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nažalost, to nije to jer se vidljivo ne radi o istoj stvari. Pogledaj još koji put pa ćeš vjerojatno i sam vidjeti.
Jasno. Na jednoj je slici trag aviona koji je dug zato jer je nebo zastrto cirostratusom što znači da gore ima mnogo vode pa trag sporije hlapi. Na drugoj je slici trag kratak a nebo vedro što pak znači da gore nema mnogo vode pa ledeni kristalići brzo hlape. Ako već hoćete o tome diskutirati naučite osnove meteorologije.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:50   #2813
Mukotrpče, očito ne pratiš temu pa si pomiješao lončiće.
A lijepo sam svaki put napomenuo i stavljao linkove.

Dakle, nije sad riječ uopće o ovoj slici koju ti očito komentiraš, već o ovom što sam priložio u ovom postu..

Biljka je na to odgovorio ovo:
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Avion leti, ima dovoljno vlage u zraku i na krajevima krila stvara se vrtloženje zraka - vortex, točnije wake vortex turbulence.
Da pojasnim, krilo proizvodi uzgon a kada preko krila pređe fluid stvara cirkulaciju, brzina fluida veća je na gornjim dijelovima površine nego preko donjih zbog stvaranja pozitivnog uzgona.
Kada dođe do brze promjene u kružnoj distribuciji uzona preko krila, cirkulacija se rasipa nizvodno. To se pojavljuje na vrhovima krila, krajevima krilaca i na spojevima krila i otvora za gorivo. Ova područja cirkulacije obično se miješaju u 10 krilnih dužina nizvodno i oblikuju par vrtložnih pletenica ili vortices koji se okreću u suprotnim smjerovima. To je stabilna i snažna vrsta toka i može trajati nekoliko minuta.
A ja sam mu obrazložio zašto smatram da to ne može biti točno pa sami razmislite i vidjet ćete da se ne radi o istoj stvari:
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Hvala ti na iscrpnom pojašnjenju u nastavku, međutim, na tom videu koji sam stavio, a kojeg Biljka komentira (obratite pažnju na video), vidljivo je da trag sve vrijeme doslovno šiklja iz samo 2 uske točke na krilu, s lijeve i desne strane krila, pri njegovim krajevima.
Sve je to ok s vrtlozima, ali zar doista netko može vjerovati da se oni simetrično i milimetarski precizno rasporede na jednom određenom mjestu na krilu aviona kao u ovom videu i onda šikljaju isključivo iz te točke? (odnosno tih dviju u ovom slučaju)
Npr. ovaj video prikazuje malo bolje te vrtloge o kojima pričaš i tu bi tvoje objašnjenje držalo vodu jer to doista i liči na ono što si opisao.
Međutim, ovo iz prethodnog videa što si komentirao i obrazložio kao vrtloge, s ovim nema veze i vidljivo je da se ne radi o istoj stvari.
Kao što možeš vidjeti, u tom postu sam priložio i video s famoznim vrtlozima gdje se vidi kako oni točno izgledaju i vidi se da to nema sličnosti s ovim što sam stavio prije, a što Biljka naziva vrtlozima.

Kužiš?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:35   #2814
Ibro, odgledaj ovo pa možda prestaneš bulazniti.
https://www.youtube.com/watch?v=DrQog6rVavc
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:50   #2815
Po drugi put: ovo nisu wingtip vortices, već ispuštanje goriva. Da su ovako ekstremno vlažni uvjeti da nastaju ovako dugotrajni onda bi i iza motora ostajali tragovi a njih nema.

Ovo je Boeing 747 Thai airwaysa (krivo sam napisao prvi put, mislio sam da je A380). Video je objavljen 15.7.2015. i piše da je to bilo iznad Austrije. Taj dan je upravo takav avion na letu Minhen-Bangkok imao problem, morao je ispustiti gorivo i vratiti se nazad u Minhen.

http://avherald.com/h?article=489578d3

Iz sheme sistema goriva na 747 vidi se da su točno na tim pozicijama cijevi za izbacivanje goriva.
http://www.boeing-747.com/boeing-747-internals/
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 23:04   #2816
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Po drugi put: ovo nisu wingtip vortices, već ispuštanje goriva.
Na koje sad misliš?
Na ono u videu što je Biljka stavio prije tvog posta ili ja?

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibro, odgledaj ovo pa možda prestaneš bulazniti.
https://www.youtube.com/watch?v=DrQog6rVavc
Odgledao i opet se vidi da se ne radi o istom kao u onom videu.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 00:24   #2817
Mislim na video koji si ti stavio, a za koji Biljka kaže da su vortices.
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 06:03   #2818
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Mislim na video koji si ti stavio, a za koji Biljka kaže da su vortices.
Naravno da nisu vortices, uopće ne liči na to, to i pričam.
E sad, da li je ispuštanje goriva - moguće. Zapravo bi trebali vidjeti malo duži vremenski period tog leta jer ne ispuštaju gorivo ne znam koliko dugo...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:42   #2819
Zrakoplov na videu, Thai B747-400 ima 101 tonu razliku izmedju maksimalne tezine za poletanje te maksimalne tezine za sletanje.
Ukoliko je neki veci problem, ide se i na sletanje preko te tezine, ali kako se ovdje u pitanju flapsovi, smanjuje se tezina.
A to se najlakse radi izbacivanjem dijela goriva.

B747-400 izbacuje od jedne do dvije tone goriva po minuti.
Nece biti tesko izracunati koliko je vremena potrebno da se smanji tezina zrakoplova!

Malo o zrakoplovu u pitanju - https://www.metabunk.org/new-fuel-du...ght-925.t6541/
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:01   #2820
Sve si lijepo objasnio , ali ovaj link od Metabunka zbilja nije trebalo ...poznato je da se radi o stranici koju drži plaćenik čiji je zadatak da pod svaku cijenu potvrđuje sve službene i vladine verzije, a silom izmišlja demantije svega što ukazuje da te službene verzije predstavljaju hrpu laži.

Pa daj razmisli malo, taj čovjek uvjerava ljude da je Zemlja okrugla...čemu to???
Meni su oni odlično mjerilo istinitosti nečega - sve što oni tvrde, ja znam da je upravo suprotno.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.