Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 14:55   #1561
A Norveska i Estonija?
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:48   #1562
Quote:
Godfrey kaže: Pogledaj post
A Norveska i Estonija?
Dobar šlagvort,baš sam se podsjetio.
Bila je i Njemačka na 7% čini mi se.Hmmmm...

"predlaže se Merwersteuer za štednju"
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:21   #1563
Pozdrav. trenutno se nalazim poslovno u SAD-u, pa me zanima informacija
dali je isplativije kupovati srebrne poluge u SAD-u nego u EU ?
Hvala na odgovoru
__________________
ugasi svoj TV.....zauvijek.
Evil tongue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:24   #1564
Quote:
Evil tongue kaže: Pogledaj post
Pozdrav. trenutno se nalazim poslovno u SAD-u, pa me zanima informacija
dali je isplativije kupovati srebrne poluge u SAD-u nego u EU ?
Hvala na odgovoru
SAD. Samo kako to misliš provuć kroz avion???
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:35   #1565
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
SAD. Samo kako to misliš provuć kroz avion???
Koliko otprilike iznosi razlika?
pa 1 ili 2 kg ne bi trebale predstavljati problem.
__________________
ugasi svoj TV.....zauvijek.
Evil tongue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:41   #1566
Quote:
Evil tongue kaže: Pogledaj post
Koliko otprilike iznosi razlika?
pa 1 ili 2 kg ne bi trebale predstavljati problem.
Razlika ti je PDV. Nisam siguran da možeš proć detektore metala.Ako ih prijaviš u Rh te čeka PDV i carina
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:43   #1567
https://www.benzinga.com/media/cnbc/...-bet-on-silver

Commodity and metal traders may want to pay attention to an interesting trade that occurred within the silver market Thursday. An investor (or an institution) was seen buying 19,500 call options on the most commonly tracked silver exchange traded fund, the iShares Silver Trust (ETF)
SLV 0.41%
.

Specifically, 19,500 25-strike call options that expire in January 2019 were bought at a cost of $0.47 per option, Susquehanna's head of derivative strategy Stacey Gilbert noted during a recent CNBC "Trading Nation" segment. The total cost of the trade was $916,500 and the owner of the call options will make a profit of the ETF rises from Thursday's close of $17.10 to $25.47 before January 2019.

Izgleda da ćemo napokon dočekati i da ova krđa značajnije poskoči..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:17   #1568
Jedan čovjek ide u srž stvari....

http://www.silverdoctors.com/headlin...t-four-months/

"500 unci srebra je pod moraš"
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:01   #1569
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Jedan čovjek ide u srž stvari....

http://www.silverdoctors.com/headlin...t-four-months/

"500 unci srebra je pod moraš"
Kakav je to klaun i neznalica, to je čudo jedno.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:18   #1570
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Kakav je to klaun i neznalica, to je čudo jedno.
Jim Rickards je jako upućen čovjek.
Može li biti još upućeniji?A može...
Kod ovog čovjeka bitnu ulogu igra 1998.g.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...ghE-n04_2ybXZA

"problemi se kotrljaju duže vremena"
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:27   #1571
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Jim Rickards je jako upućen čovjek.
Može li biti još upućeniji?A može...
Kod ovog čovjeka bitnu ulogu igra 1998.g.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...ghE-n04_2ybXZA

"problemi se kotrljaju duže vremena"
"Jim Rickards, an economist and lawyer who has been peddling newsletters for Agora for a couple years, has a new ad out for his Strategic Intelligence newsletter that tries, as so many have for the past five years, to lather readers up into a panic about the imminent demise of the U.S. Dollar.

And, of course, it’s a newsletter ad — so there has to be a deadline. There’s no urgency to sign up unless they tell you that this huge opportunity will only last until a specific date… and without urgency, of course, we’re free to wander off and think about other things. Just like car salesmen frantically try to get you not to you leave the dealership by throwing their “best deal” at you and saying the car you like may be gone tomorrow, newsletter pitchmen are panicked that you might click away from their ad without buying. The customer who waits to think things over is much less likely to buy.

And the deadline this time is September 30.2016. — and Rickards makes it seem even more imminent and “insider-y” by putting a time on it, too:

“This time, and on top of every other pressure our cash already has to face, there’s an exact deadline on the calendar . In a nutshell, it’s an event scheduled for Friday, September 30th."

"He’s quoted in an article from October 2014 as predicting that another ‘Great Recession’ is ‘about to strike.’ In September 2013, however, he told a crowd of potential investors in Washington D.C. that the United States would suffer a recession in 2014. He put the chances of the financial crisis in 2014 at ‘100 percent’ – but it didn’t happen. In 2012, Rickards told his followers that the United States was in a recession, though it wasn’t, and that the recession would end in 2014.”

Labeling himself an “authority on U.S. economics,” Jim Rickards posted a video on August 27, 2014 declaring that “economic collapse could begin within the next six months.”



Teški fraud.
ALi čovjek prodaje knjige ppa mu nije za zamjeriti
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:29   #1572
Da....knjiga "Smrt novca" košta ciglih 25 ojra...

"informacije danas su doslovno vrlo skupe"
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:11   #1573
Pozdrav ekipi, dakle imam srebrne kovanice kanadski javorov list koje su ajmo reći oskidirale dobile neku sivu presvlaku na mjestima gdje su dirane sa prstima. Dali netko zna kako mogu ukloniti taj "oksid" na nekim mjestima na kovanici i drugo pitanje dali kovanice kao takve sa tim flekovima imaju manju vrijednost ?

Hvala na odgovorima
Hrvoje-35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:45   #1574
Quote:
Hrvoje-35 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi, dakle imam srebrne kovanice kanadski javorov list koje su ajmo reći oskidirale dobile neku sivu presvlaku na mjestima gdje su dirane sa prstima. Dali netko zna kako mogu ukloniti taj "oksid" na nekim mjestima na kovanici i drugo pitanje dali kovanice kao takve sa tim flekovima imaju manju vrijednost ?

Hvala na odgovorima
To bi eventualno mogli biti karbonati jer se ekipa udostojala ispirati tvrdom vodom.Niža srednja klasa i tako to...Ne znam zašto bi kovanica manje vrijedila,unutra je i dalje unca srebra.Metode postoje,ovako napamet skinuti pravilnom koncentracijom amonijaka?!
Ako sam dobro shvatio sivo,ustvari mliječno bijelo?
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:17   #1575
Postoje neke napravice za ciscenje srebrnog nakita ultrazvukom. Moralo bi raditi i kod srebrnih novcica.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:33   #1576
Sto nije bila neka fora sa aluminijskom folijom u vodi?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:19   #1577
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Sto nije bila neka fora sa aluminijskom folijom u vodi?
Aluminijska folija i soda bikarbona u toploj vodi. Ima na googlu za pronac.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 03:08   #1578
nemojte držat srebro na svjetlu..

e, al imam ja jedno pitanje.. imam dvije srebrne tace, kilo svaka.. koliko ću kuća za to moći kupiti kad se uruši fiat monetarni sustav?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 05:39   #1579
znate u kojoj državi ima jaaaaaaaaaaakooooo puno srebra? tamo nijedan vukodlak nema šanse
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:35   #1580
Quote:
Hrvoje-35 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi, dakle imam srebrne kovanice kanadski javorov list koje su ajmo reći oskidirale dobile neku sivu presvlaku na mjestima gdje su dirane sa prstima. Dali netko zna kako mogu ukloniti taj "oksid" na nekim mjestima na kovanici i drugo pitanje dali kovanice kao takve sa tim flekovima imaju manju vrijednost ?

Hvala na odgovorima
Probao sam soda bikarbonu i alu folija, kaladont, ultrazvuk ma sve moguće ali ništa nije pomoglo. Riješenje sam našao u Muller dučanu, bijela plastična bočica baš za čiščenje srebra, košta 35 kn skida sve i to vrlo lako a kovanice kao nove
Hrvoje-35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.