Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 00:30   #6701
Dragi forumaši, pošto u obrani teorije egiptologa o gradnji piramida, nisu dati adekvatni argumenti, bilo je nešto pokušaja, no expresno su pobijeni, a i pošto je narasao interes, za pronalazak mogućih scenaria gradnje piramida, gdje je npr. kolega Hepoks, naprosto opčinjen lebdećim faraonima, koje je ni više ni manje, spomenuo 27 puta ove godine, bila bi neizreciva šteta, da se ne dotaknemo te teorije :
Dakle: Publicista M.Vidojević, poznati autor "Dosje Omega" , priča o zlom oku Nefertiti, o lebdećim oktaedrima i za Hepoksa, o lebdećim faraonima i robovima klonovima, biološkim entitetima bez svijesti.
https://youtu.be/gZtcC5SRxhY
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 00:55   #6702
lol
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:14   #6703
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Po tvojoj ideji o Velikoj piramidi kao tek površinskom dijelu letećeg oktaedra u kojem faraoni leže u metalnim kovčezima punjenim tekućim metalom kojeg nema na Zemlji, ovo je vjerojatno prolaz prema donjem dijelu piramide, prema dijelu gdje se nalazi kovčeg punjen tekućim metalom kojeg nema na Zemlji i u kojem su ležali faraoni dok su letjeli svemirskim bespućima (naravno, kad se dođe do dna stuba otvara se tajni prolaz u zidu).

Samo je pitanje znate li gdje se ovo stubište nalazi, čemu je služilo i zašto je zakrivljeno?
A jes skonto i kanalicu posred stubišta za točenje tekućeg metala

Inače
:rorimod: odličan post hepkos. Odličan :klap: :rorimodof:
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:16   #6704
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši, pošto u obrani teorije egiptologa o gradnji piramida, nisu dati adekvatni argumenti, bilo je nešto pokušaja, no expresno su pobijeni, a i pošto je narasao interes, za pronalazak mogućih scenaria gradnje piramida, gdje je npr. kolega Hepoks, naprosto opčinjen lebdećim faraonima, koje je ni više ni manje, spomenuo 27 puta ove godine, bila bi neizreciva šteta, da se ne dotaknemo te teorije :
Dakle: Publicista M.Vidojević, poznati autor "Dosje Omega" , priča o zlom oku Nefertiti, o lebdećim oktaedrima i za Hepoksa, o lebdećim faraonima i robovima klonovima, biološkim entitetima bez svijesti.
https://youtu.be/gZtcC5SRxhY

Je te boli što si u početku uletio s takvom glupošću pa se nemreš nikako iskoprcat iz nje
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:32   #6705
Ovo o robovima klonovima bez svijesti je glupost prve klase.
Ljubomoran sam što se ja tog nisam sjetio.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:38   #6706
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Interesantan detalj u podzemnom dijelu Velike Piramide . Stvarna svrha je još uvijek nepoznata ,postoje neka nagađanja ali daleko su od istine .

Ovaj detalj ukazuje na preciznost izgraditelja , a s tim i dobro poznavanje obrade kamena .
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Prelijepa slika LUN.
Odličan post.
Samo ne mogu više slušati dokone arheologe.
Sada će i za taj prolaz kazati kako se najvjerojatnije radi o grobnicama. I to uvjek ponavljaju. Svaka iskopina koju ne razumiju, automatski zna se šta je, nema drugo nego grobnica. Eh ti vrli arheolozi
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Da vam skratim muke jer je Lun opet promašio temu.
ULUGH BEGOV OPSERVATORIJ

U današnjem Uzbekistanu.....nije baš Egipat nego par tisuća km dalje....a i nije baš isto vrijeme....
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Moja greška kod stavljanja slike , pardon .
Opet si se od bijesa pogubio vezano za crveni granit i pokušavaš manipulirati
Moj tekst ide ovako vezano za Egipatskog Tomb Raidera :
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Mojom greškom danas si nešto naučio
Da ne bi bilo zabune stavljam kronologiju (vremenski slijed događaja za one koji ne znaju što kronologija jest.
Dakle, LUn, opet si promašio. Rorion i ne zna da si promašio pa te hvali. nakon što sam obojici dokazao da Lun po običaju piše gluposti, izvradavate se....Lun, nisi ti mene ničemu naučio osim da je Einstein u izreci koja mu se pripisuje o veličlini svemira bio izuzetno u pravu.
Ja sam taj koji tebe i tebi slične podučava istini i nudim vam stvarno znanje utemeljeno na činjenicama dok vi (i ti i rorion sobzirom da s vama sad komuniciram) stalno konfabulirate. Ja sam taj koji ti je opet dokazao da si pogriješio (i mjesto, i vrijeme i namjenu).
I ne da nisam bijesan nego ne mogu se stati smijati kad vidim što pišeš i kako se pokušavaš izvrdati.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši, pošto u obrani teorije egiptologa o gradnji piramida, nisu dati adekvatni argumenti, bilo je nešto pokušaja, no expresno su pobijeni, a i pošto je narasao interes, za pronalazak mogućih scenaria gradnje piramida, gdje je npr. kolega Hepoks, naprosto opčinjen lebdećim faraonima, koje je ni više ni manje, spomenuo 27 puta ove godine, bila bi neizreciva šteta, da se ne dotaknemo te teorije :
Dakle: Publicista M.Vidojević, poznati autor "Dosje Omega" , priča o zlom oku Nefertiti, o lebdećim oktaedrima i za Hepoksa, o lebdećim faraonima i robovima klonovima, biološkim entitetima bez svijesti.
https://youtu.be/gZtcC5SRxhY
Rorione, i ti si se počeo zabravljati? Imaš u om potpisu tvoja autorska prava na ovom ppdf-u o tom pitanju. I ne samo da si ga prvi napisao već si i gorljivo branio tu tvrdnju tvrdeći da je vrlo vjerojatna. Tek si nakon nekoliko tjedana, u naletu ne znam čega, prvi put napisao da to nije tovja ideja nego nekog još relevantnijeg lika
Rorione, slobodne me stavi u potpis. Ti iz moga možeš preći samo na koju stepenicu više.

I da ne zaboravim: nisi napisao lebdeći faraoni (lebdjeti i letjeti nije isto ako nisi znao) nego nešto drugo...sjeti se rorione, sjeti....ako se ne možeš sjetiti klikni na poveznicu u mom potpisu i odmah će te tamo odvesti.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
....Naprotiv kolegijalno pomažem da Hepoks ima bolji uvid u ono što ga zanima. Pratiš li thread Arseface ?
Misliš li da bi Hepoksa zanimale gluposti ?
Tvoje info koje mi nudiš kao uvid u ono što mene zanima (odnosno ono što ti misliš da mene zanima) nisu ni blizu stvarnosti. Osim, već napisah kao potvrda Einsteinovih životnih iskustava.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:46   #6707
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Malo čitati knjige i educirati se, a ne se samo praviti pametan.
Faraoni i niihovi potomci putuju svemirom u sarkofazima ispunjenim tečnim metalom kakvoga NEMA na zemlji.
Taj metal ih štiti od zračenja na proputovanjima svemirom. Nisu čvrsto vezani (u okviru par sto tisuća godina) ni za jednu planetu.
Inače su Faraoni najnapredniji , i mentalno i tehnološki.
Dio toga znanja su predali Sumerima i Atlantiđanima.
Da ne bude zabune rorione...ovo je ta TVOJA objava...je li ti neugodno kad te se uhvati, opet, u konfabuliranju? Mene bi bilo.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:48   #6708
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Da ne bude zabune rorione...ovo je ta TVOJA objava...je li ti neugodno kad te se uhvati, opet, u konfabuliranju? Mene bi bilo.
Da Hepokse, naravno, i u pravu si.
No nisi nam rekao, iz kojeg si se razloga konstantno vraćao na temu o lebdećim oktaedrima i uspavanim faraonima kako lebde po svemiru , naglašavajući u tekućem metalu kakvoga nema na zemlji, kada smo već svi to pomalo izostavili i zaboravili, konstatirajući kako se radi o jednom dobrom SF-u.
No ti si se stalno na to vraćao i spominjao, i prepričavao, i stavio u svoj potpis.

Drago mi je sa ti je zanimljiv lebdeći oktaedar zapiknut u pustinju Hepokse, odgledaj video u miru još koji put.
Posebice onaj dio kada se robovi klonovi saginju pred Neferiti, izlažući izduženi potiljak, a Nefertiti ih jednim valom mentalne energije sve pobije.
Sve nepotrebne radnike robove klonove, entitete bez svijesti.
A novi sa tekuće trake dolaze.
Ispričaj nam Hepokse, koji je dio toga SF-a tebi najzanimljiviji, mislim dao si nam na znanje da su to leteći faraoni, ali sigurno niti pred Nefertiti nisi ravnodušan, reci nam Hepokse.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:16   #6709
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da Hepokse, naravno, i u pravu si.
No nisi nam rekao, iz kojeg si se razloga konstantno vraćao na temu o lebdećim oktaedrima i uspavanim faraonima kako lebde po svemiru , naglašavajući u tekućem metalu kakvoga nema na zemlji, kada smo već svi to pomalo izostavili i zaboravili, konstatirajući kako se radi o jednom dobrom SF-u.
No ti si se stalno na to vraćao i spominjao, i prepričavao, i stavio u svoj potpis.

Drago mi je sa ti je zanimljiv lebdeći oktaedar zapiknut u pustinju Hepokse, odgledaj video u miru još koji put.
Posebice onaj dio kada se robovi klonovi saginju pred Neferiti, izlažući izduženi potiljak, a Nefertiti ih jednim valom mentalne energije sve pobije.
Sve nepotrebne radnike robove klonove, entitete bez svijesti.
A novi sa tekuće trake dolaze.
Ispričaj nam Hepokse, koji je dio toga SF-a tebi najzanimljiviji, mislim dao si nam na znanje da su to leteći faraoni, ali sigurno niti pred Nefertiti nisi ravnodušan, reci nam Hepokse.
Nisam gledao niti jedan takav video jer jednostavno nemam vremena ni volje gledati i slušati budalaštine samozvanih "stručnjaka". A vidim da si ga ti odgledao i više puta....
I varaš se rorione. Nije ta tvoja izjava, koju si tako zdušno tjednima branio zaboravljena. I nismo se mi "nešto dogovorili" nego si se ti kasnije krenuo izvlačiti kao i sinoć Lun.
I vraćat ću se na ovo kao ilustraciju tvrdoglavosti nekoga tko tvrdi da takva ideja može biti istinita.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 20:58   #6710
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Jako dobar post.
Dobra kronologija događaja.
Što ti ne znaš odgovor ?
pa odgovorio je u postu #6697
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:12   #6711
Činjenica ili fikcija?

Smaragdne ploče jedna su od najvećih enigmi Egipatske arheologije. Mnogi ih smatraju nejasnom stranom Egipatske mitologije, koje opisuju događaje u kojima "mitologija" govori o povijesti.



Neki znanstvenici smaragdne ploče smatraju kao legendom koja govori o bogovima drevnog Egipta , koje otkrivaju otajstva koja uključuju drevnu civilizaciju koja je preživjela veliki potop .

Prema tom "mitu" , Thot ili "književnik Bogova" sastavio je te ploče , podijelivši svoje znanje na 42 ploče od smaragda , kodirajući velike znanstvene principe koji upravljaju Svemirom. Legenda kaže da su nakon "pada" Bogova pametno skrivene te ploče kako ih nitko ne bi mogao pronaći osim samog Thotha , koji bi ih nakon povratka u našu dimenziju uspio revitalizirati .

Prema drugim tumačenjima, ploče su bile čuvane/skrivane u Aleksandrijskoj knjižnici , sve dok se nisu izgubile zauvijek, nakon požara koji je uništio drevnu knjižnicu i njezine legendarne knjige .

Analizirajući te legendarne ploče , postavljaju se pitanja , možemo li pretpostaviti da su te ploče dokument povijesni , a ne samo mit ili legenda ? Što sadržavaju ti znanstveni kodovi upisani u tim pločama ? Postoji li u njima moguća povezanost između boga Thota i civilizacije koja je izgradila Veliku Piramidu ?
Prema tom tajanstvenom dokumentu, možemo li reći da je Thoth bio graditelj Velike Piramide ?
On sam izjavljuje u prvoj ploči :

"Izgradio sam Veliku Piramidu..."

Ta njegova nedvosmislena izjava odnosi se na vlasništvo nad projektom zvanim Velika Piramida . Je l' ta njegova izjava daje tu mogućnost ?
Znamo da u Velikoj Piramidi, nikad nije pronađen natpis koji se odnosi na izgraditelja/vlasnika ?

Evo što Wiki-Miki "kaže" o tim pločama :

"Prema legendi, tekst na smaragd ugravirao je Hermes osobno, a pronađena je na njegovom grobu Velikoj piramidi u Gizi...."

http://hr.wikipedia.org/wiki/Smaragdna_plo%C4%8Da

Po ovom je Velika Piramida " grob " Hermesa i Keopsa zajedno ?
Kome sad vjerovati ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain

Zadnje uređivanje L U N : 03.10.2017. at 21:40.
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:10   #6712
osvrt:

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Mojom greškom danas si nešto naučio

pametni uče na tuđim no permanentno griješiš ...

Prema legendi,
Smaragdna ploča je bila posve nepoznata sve do srednjeg vijeka, a iako se smatra da je original bio pisan grčkim jezikom i datiran u 4. stoljeće,


si se prebrojil opet

potpuna je besmislica tražiti elemente zapisnika gradnje i to naglašavati ... čemu? Bez ikakve namjene. Neka budu megalomanski mistične. Poput ajfela u Parizu.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:20   #6713
Ti baš imaš problema s čitanjem s razumijevanjem. Toliko si toga nadrobio da mi je teško povezati reakciju na tvoj tekst jer skačeš s teme na temu i onda se opet vraćaš nazad na početak. Ali pokušat ću nekako.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Činjenica ili fikcija? Smaragdne ploče jedna su od najvećih enigmi Egipatske arheologije. Mnogi ih smatraju nejasnom stranom Egipatske mitologije, koje opisuju događaje u kojima "mitologija" govori o povijesti.

Neki znanstvenici smaragdne ploče smatraju kao legendom koja govori o bogovima drevnog Egipta , koje otkrivaju otajstva koja uključuju drevnu civilizaciju koja je preživjela veliki potop .
Definiraj vremensko područje u koje datiraš egipatsku arheologiju? I u koje smještaš ovu ploču. A onda definiraj i naziv drevnog Egipta (stavi ga u kontekst vremena pa ćemo i o tome.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Prema tom "mitu" , Thot ili "književnik Bogova" sastavio je te ploče , podijelivši svoje znanje na 42 ploče od smaragda , kodirajući velike znanstvene principe koji upravljaju Svemirom. Legenda kaže da su nakon "pada" Bogova pametno skrivene te ploče kako ih nitko ne bi mogao pronaći osim samog Thotha , koji bi ih nakon povratka u našu dimenziju uspio revitalizirati .

Prema drugim tumačenjima, ploče su bile čuvane/skrivane u Aleksandrijskoj knjižnici , sve dok se nisu izgubile zauvijek, nakon požara koji je uništio drevnu knjižnicu i njezine legendarne knjige .
Gledaj LUN: ako se nešto zauvijek izgubi to se više ne može naći. Ono što se privremeno izgubilo/zagubilo nekad davno ili nedavno, se može pronaći. A ono što je pronađeno nije se nikad i nigdje zauvijek izgubilo. Comprende?

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Analizirajući te legendarne ploče , postavljaju se pitanja , možemo li pretpostaviti da su te ploče dokument povijesni , a ne samo mit ili legenda ? Što sadržavaju ti znanstveni kodovi upisani u tim pločama ? Postoji li u njima moguća povezanost između boga Thota i civilizacije koja je izgradila Veliku Piramidu ?
Prema tom tajanstvenom dokumentu, možemo li reći da je Thoth bio graditelj Velike Piramide ?
On sam izjavljuje u prvoj ploči :

"Izgradio sam Veliku Piramidu..."

Ta njegova nedvosmislena izjava odnosi se na vlasništvo nad projektom zvanim Velika Piramida . Je l' ta njegova izjava daje tu mogućnost ?
Znamo da u Velikoj Piramidi, nikad nije pronađen natpis koji se odnosi na izgraditelja/vlasnika ?

Evo što Wiki-Miki "kaže" o tim pločama :

"Prema legendi, tekst na smaragd ugravirao je Hermes osobno, a pronađena je na njegovom grobu Velikoj piramidi u Gizi...."

http://hr.wikipedia.org/wiki/Smaragdna_plo%C4%8Da

Po ovom je Velika Piramida " grob " Hermesa i Keopsa zajedno ?
Kome sad vjerovati ?
Prema poveznici koji si stavio, ploča je datirana u 2-3 st. prije Krista. Nekih par tisuća godina poslije Velike piramide.......comprende Lun?
Evo ti objašnjenje tvojih alternativaca:
O smaragdnoj ploči
" The Emerald Tablet of Hermes is the original source of Hermetic Philosophy and Alchemy. According to one legend, the text was originally carved by Hermes on tablets of emerald and placed in the King’s Chamber of the Great Pyramid of Cheops. While such stories are probably apocryphal, the document has been well known to scholars and occult philosophers since at least the 10th century. "
"Hernesova smaragdna ploča istinski je izvor hermeneutičke filozofije i alkemije. Prema jednoj od LEGENDI, tekst je izvorno uklesao Hermes i ostavio ga u KRALJEVSKOJ DVORANI U KEOPSOVOJ VELIKOJ PIRAMIDI........."...iako nije ni tome tekstu za vjerobvati, u sukobu je sa svim tvojim stavovima...kome se onda priklanjaš Lun?

ps. Je li tekst pisan egipatskim hijeroglifima ili nekim drugim jezikom koji je u to doba bio službeni jezik u Egiptu....Lun, opet slabo paziš......
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:03   #6714
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Ti baš imaš problema s čitanjem s razumijevanjem. Toliko si toga nadrobio da mi je teško povezati reakciju na tvoj tekst jer skačeš s teme na temu i onda se opet vraćaš nazad na početak. Ali pokušat ću nekako.



Definiraj vremensko područje u koje datiraš egipatsku arheologiju? I u koje smještaš ovu ploču. A onda definiraj i naziv drevnog Egipta (stavi ga u kontekst vremena pa ćemo i o tome.



Gledaj LUN: ako se nešto zauvijek izgubi to se više ne može naći. Ono što se privremeno izgubilo/zagubilo nekad davno ili nedavno, se može pronaći. A ono što je pronađeno nije se nikad i nigdje zauvijek izgubilo. Comprende?



Prema poveznici koji si stavio, ploča je datirana u 2-3 st. prije Krista. Nekih par tisuća godina poslije Velike piramide.......comprende Lun?
Evo ti objašnjenje tvojih alternativaca:
O smaragdnoj ploči
" The Emerald Tablet of Hermes is the original source of Hermetic Philosophy and Alchemy. According to one legend, the text was originally carved by Hermes on tablets of emerald and placed in the King’s Chamber of the Great Pyramid of Cheops. While such stories are probably apocryphal, the document has been well known to scholars and occult philosophers since at least the 10th century. "
"Hernesova smaragdna ploča istinski je izvor hermeneutičke filozofije i alkemije. Prema jednoj od LEGENDI, tekst je izvorno uklesao Hermes i ostavio ga u KRALJEVSKOJ DVORANI U KEOPSOVOJ VELIKOJ PIRAMIDI........."...iako nije ni tome tekstu za vjerobvati, u sukobu je sa svim tvojim stavovima...kome se onda priklanjaš Lun?

ps. Je li tekst pisan egipatskim hijeroglifima ili nekim drugim jezikom koji je u to doba bio službeni jezik u Egiptu....Lun, opet slabo paziš......
Opet pokazuješ svoje "znanje" c/p linkovima , što kontinuirano podmečeš kao " zna se "!

Sam izvorni autor tih ploča je još uvijek nepoznat na tvoju žalost . Po nekima je napisao te ploče Thoth ( poslje je Hermes tvrdio da je on njegovo utjelovljenje ) a sam izvorni tekst se procijenjuje na starost od cca 12 000 godina do 36 000 p.n.e. .

Opet ti "znaš" s wiki-miki linkova , a stvarna istina još nije otkrivena vezane za ove ploče jer dokaza o stvarnim pločama još uvijek nema ?

Vidiš unatoč zagonetkama koje okružuju podrijetlo tih ploča znamo da su one vezane za početak alkemije koja leži u predfaroničkom Egiptu koje opisuje i sam egipatski svećenik Maneton koji je napisao da te podsjetim kronologiju vladajućih dinastija u svom slavnom papirusu iz Torina koji je djelomično prihvačen , a znamo zašto :
" Osim što je uspostavio kronologiju vladajućih dinastija, za koje prenosi da su potekle od " bogova " , on je egipat­skoj povijesti pripisao puno veću starost od one koju je usvojila službena kronologija."

Među mnogima koji su odlučili tumačiti tekstove dok su ih prevodili kroz stoljeća nalazi se i slavni Sir Isaac Newton ( gravitacija ) .
Postavlja se pitanje što ga je intrigiralo u tim tekstovima da potroši toliko vremena na njima ako znamo da 95 posto djela koje je napisao Newton bila su alkemijska (Alternativac ,Pseudo znanost)! A i onih 5% je upitno !
Možda ti " znaš " nešto više , pa nas razveseli .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:08   #6715
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Činjenica ili fikcija? Smaragdne ploče jedna su od najvećih enigmi Egipatske arheologije. Mnogi ih smatraju nejasnom stranom Egipatske mitologije, koje opisuju događaje u kojima "mitologija" govori o povijesti.

......
Postoji li u njima moguća povezanost između boga Thota i civilizacije koja je izgradila Veliku Piramidu ? Prema tom tajanstvenom dokumentu, možemo li reći da je Thoth bio graditelj Velike Piramide ?
On sam izjavljuje u prvoj ploči :
"Izgradio sam Veliku Piramidu..."
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Opet pokazuješ svoje "znanje" c/p linkovima , što kontinuirano podmečeš kao " zna se "!
Sam izvorni autor tih ploča je još uvijek nepoznat na tvoju žalost . Po nekima je napisao te ploče Thoth ( poslje je Hermes tvrdio da je on njegovo utjelovljenje ) a sam izvorni tekst se procijenjuje na starost od cca 12 000 godina do 36 000 p.n.e. .
Znači da želiš reći, i cijelom svijetu ponuditi novo datiranje starosti velike piramide - 36 000 godina? Lun, daj se dogovori više sam sa sobom: kad je izgrađena Velika piramida: prije 36 000, prije 18 000, prije 12 000, prije 4000, prije 2000 godina ili možda neki stoti termin....ili još tražiš istinu.

A te tvoje ne-wiki-miki poveznice su izuzetno objektivne, racionalne, vjerodostojne, potpune, pouzdane, točne, istinite..... :klap:

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Među mnogima koji su odlučili tumačiti tekstove dok su ih prevodili kroz stoljeća nalazi se i slavni Sir Isaac Newton ( gravitacija ) . Postavlja se pitanje što ga je intrigiralo u tim tekstovima da potroši toliko vremena na njima ako znamo da 95 posto djela koje je napisao Newton bila su alkemijska (Alternativac ,Pseudo znanost)! A i onih 5% je upitno ! Možda ti " znaš " nešto više , pa nas razveseli .
Želiš li ovime postaviti pitanje znanstvene utemeljenosti Newtnove mehanike? Slobodno otvori novi ppdf na ttemu da se i tamo počneš sramotiti kao i na svim drugim ppdf-ovima. Tu bi ti i tvoj sumišljenik koji ne zna ni postotni račun, a pričao bi o diferencijalnim jednadžbama, mogao biti od bitne pomoći ......

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nemoj ga izazivatiti niti uznemiravati, pusti da uživa u gledanju i čitanju lebdećih faraona i Nefertiti na oktaedrima.
Ne trošim vrijeme na isprazne opsjenare i prodavače magle koje ti nazivaš, očito uglednim, "publicistima i poznatim autorima"...uživaj rorione u njegovim mudrolijama i jedva čekam da ih ovdje preneseš....
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:26   #6716
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Znači da želiš reći, i cijelom svijetu ponuditi novo datiranje starosti velike piramide - 36 000 godina? Lun, daj se dogovori više sam sa sobom: kad je izgrađena Velika piramida: prije 36 000, prije 18 000, prije 12 000, prije 4000, prije 2000 godina ili možda neki stoti termin....ili još tražiš istinu.

A te tvoje ne-wiki-miki poveznice su izuzetno objektivne, racionalne, vjerodostojne, potpune, pouzdane, točne, istinite..... :klap:

Želiš li ovime postaviti pitanje znanstvene utemeljenosti Newtnove mehanike? ......


Vidiš Newton je provodio 95 posto svog vremena na ALKEMIJI ( a danas se to zove pseudo znanost , šarlatanstvo , itd. ) a , današnja znanost ga opisuje kao :

"Isaac Newton je jedan od najvećih znanstvenika svih vremena. Njegovi “Matematički principi prirodne filozofije” temelji su na kojima se uzdiže veličanstvena zgrada klasične fizike."

Vidiš ova druga strana Newtonovog života postala je poznata tek kada je John Maynard Keynes na dražbi u Sothebyju kupio zbirku Newtonovih spisa koje je Cambridge odbacio kao znanstveno bezvrijedne. Keynes je temeljito proučio kupljene spise i 1946. godine, u povodu proslave posvećene Newtonu, iznio iznenađujuću tvrdnju: “Newton je bio posljednji od maga, babilonskih i sumeranskih, poslje­dnji veliki um koji je na vidljivi i intelektualni svijet gledao istim očima poput onih koji su počeli graditi našu intelektualnu baštinu prije 10 000 godina , a i puno dalje .” Poznato ?

Zar je ta saznanja pokupio prevodeći te Smaragdne ploče i koje je temeljito poučavao ?

Kako bi danas prošao znanstvenik koji se 95 posto vremena bavi pseudo znanošću kao Newton ?

Vidiš nakon ovakvih saznanja , znanost na koju se ti pozivaš je nastala iz Pseudoznanosti/Šarlatanstva , zar sebe smatraš dijelom te ekipe ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:55   #6717
To ti sebe uspoređuješ s njutnom
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 23:42   #6718
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Vidiš Newton je provodio 95 posto svog vremena na ALKEMIJI ( a danas se to zove pseudo znanost , šarlatanstvo , itd. ) a , današnja znanost ga opisuje kao :

"Isaac Newton je jedan od najvećih znanstvenika svih vremena. Njegovi “Matematički principi prirodne filozofije” temelji su na kojima se uzdiže veličanstvena zgrada klasične fizike."
1. Kako znaš da je 95% (ja znam da je to potpuno netočan podatak).
2. Nije se bavio alkemijom kako ti to neuko tvrdiš nego je pokušavao prodrijeti u Slobodnozidarske tajne tadašnjeg doba. To je podrazumijevalo drugačije gledanje i na tada uvriježena pravila. Drugim riječima bio je "alternativac sa znanstvenim pedigreom".


Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Vidiš ova druga strana Newtonovog života postala je poznata tek kada je John Maynard Keynes na dražbi u Sothebyju kupio zbirku Newtonovih spisa koje je Cambridge odbacio kao znanstveno bezvrijedne. Keynes je temeljito proučio kupljene spise i 1946. godine, u povodu proslave posvećene Newtonu, iznio iznenađujuću tvrdnju: “Newton je bio posljednji od maga, babilonskih i sumeranskih, poslje­dnji veliki um koji je na vidljivi i intelektualni svijet gledao istim očima poput onih koji su počeli graditi našu intelektualnu baštinu prije 10 000 godina , a i puno dalje .” Poznato ?
Opet imaš netočne zaključke. Znalo se za tu njegovu stranu, za tu njegovu aktivnost ali joj se nije priklanjala znanstvena pažnja jer nije bila u domeni, ono što je tamo pislao, ozbiljnih znanstvenih radova za razliku od drugih radova po kojima se cijei kao jedan od najvećih umova.

I ti sebe imaš hrabrosti uspoređivati s Newtnom....
Ti, koji mrziš školu i fakultete, pozivaš se na jednog od najboljih studenata i sveučilišnog profesora....o tempora, o mores.....

Nego Lun, hoćeš li ponuditi odgovor, u vezi sa smaragdnim pločama na koje se pozivaš, kad je izgrađena Velika piramida: prije 36000, 12000, 8000, 4000 ili možda 400 godina....
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:53   #6719
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
1. Kako znaš da je 95% (ja znam da je to potpuno netočan podatak).
2. Nije se bavio alkemijom kako ti to neuko tvrdiš nego je pokušavao prodrijeti u Slobodnozidarske tajne tadašnjeg doba. To je podrazumijevalo drugačije gledanje i na tada uvriježena pravila. Drugim riječima bio je "alternativac sa znanstvenim pedigreom".

Opet imaš netočne zaključke. Znalo se za tu njegovu stranu, za tu njegovu aktivnost ali joj se nije priklanjala znanstvena pažnja jer nije bila u domeni, ono što je tamo pislao, ozbiljnih znanstvenih radova za razliku od drugih radova po kojima se cijei kao jedan od najvećih umova.

Ti, koji mrziš školu i fakultete, ...


Da zatvorimo raspravu o Newtonu , koji je jako puno vremena proveo kopajući po tim Smaragdnim pločama pokušavajući otkodirati prastara znanja i upotrijebiti ih ,zato ti dajem link gdje je dobro opisano njegovo bavljenju Alkemijom :

"Njegovo zanimanje za alkemiju je takvo da na jedno vrijeme potpuno zapostavlja rad na matematici i optici. U pismu predsjedniku Kraljevskog društva kaže " da mu neki njegovi posebni poslovi zaokupljaju skoro svu pažnju i sve vrijeme, te će prekinuti redakciju tekstova o optici" . U posljednjem pismu Leibnizu kaže da mu “zbog zaokuplje­nosti nečim drugim daljnje bavljenje optikom u ovom trenutku predsta­vlja ometanje u radu.” Pismo završava riječima: “Gospodine, žurim. Vaš…”.."

http://nova-akropola.com/znanost-i-p...ton-alkemicar/

Vidiš klasična egiptologija prezentira da je sve počelo prije cca 5 500 godina od šake nepismenih nomada ( kampista ) lovaca , pojavili su se iznenadni megalitski spomenici ( i danas bi imali problema s reproduciranjem ), sofisticirana poljoprivreda s navodnjavanjem , velikim sveznajućim svećenicima , stotinama bogova itd. Ta nagla antropogeneza ne može zadovoljiti intelektualnu znatiželju svakom normalnom čovjeku . Zato sumnjamo u prezentirane dogme , jer sumnja može nastati samo tamo gdje još uvijek postoji samo hrpetina hipoteza i pretpostavki .
Gdje ja to mrzim znanje i visoko obrazovane ljude koji svojom iskrenošću i velikim trudom pokušavaju prenijeti svoje vrijedno iskustvo mladima ?

" U Državi Platon odgoju i obrazovanju pridaje osobito značenje: Ako državno uređenje (politeia)jednom bude dobro utemeljeno, onda će sve ići i jačati kao u krugu: odgoj i obrazovanje, valjano izvođeni, formirat će dobre prirode; a ove valjane prirode će, sa svoje strane, biti u stanju obrazovanjem formirati generaciju još bolju od prethodne…

Grčko shvaćanje ljudskog bića može rasvijetliti problem. Grčki filozofi promatrali su čovjeka s tri razine: soma(tijelo), psyche (psiha) i nous (duh). Platon sugerira da bi cjelovito obrazovanje trebalo zadovoljavati čovjeka na svakoj od tih razina...."
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain

Zadnje uređivanje L U N : 05.10.2017. at 21:12.
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:07   #6720
I što je čovječanstvo konkretno imalo iz tih drugih poslova
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.