Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 10:16   #3701
Hey pozdrav svima imam par pitanja u vezi mastercard go kartice!Dugogodišnji sam klijent zagrebačke banke,redovito plaća sjeda, dobra firma..itd imam onu dinamičnu lepezu u kojoj mi se nude dvije kartice (običan mastercard već imam) i sada bi htjela go! E sad problem je u tome što imam plaću prosjek 4100,00 a imam kredit gotovinski gdje je rata 860,00.Moja pitanja su
1)da li će mi odobriti karticu
2) Ja bi htjela podignuti gotovinu i to platiti u cijelosti na idućoj plaći i onda promjeniti uvjete(rate) i opet podignuti gotovinu i podijeliti u 4 rate npr! Da li je to moguće izvesti ili ne baš?
peppy1983pu-zg is offline
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:36   #3702
Ovisi koliko si kreditno sposobna.
Ukoliko imaš kredit, već postojeću kreditnu karticu i minus u banci teško, s obzirom na plaću. Još ako imaš kartice ili kredite u drugim bankama, još teže.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 08:21   #3703
Imam dozvoljeni minus u iznosu od 3800,00, limit na mastercardu 1000,00 kn i kredit gdje je rata 860 kn.I za ovu go bi stavila limit u iznosu 4000,00 kn....kredit u drugim bankama nemam, niti kreditne kartice (sada zatvorila diners).
I još jedno pitanje! Da li je hrok obavezan, odnosno da li sam obavezna dati taj potpisani papir da sam suglasna da mi banka može pogledati hrok?
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 08:27   #3704
Zaba je dosta stroga, kod njih koliko se sjećam zbroj svih kreditnih zaduženja (za kartice i minuse računaju neki postotak) ne smije prelaziti pola plaće.

Ako ti je na MC standard tako mali limit, nekako ne vjerujem da će ti dati Go, ali ništa te ne košta probati. Zašto ne zatražiš npr Amex revolving? Oni ne gledaju hrok. I dobiješ u startu min. 6000 kn limit.

U Zabi nepotpisivanje izjave za hrok vjerojatno bi dovelo do odbijanja zahtjeva.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:13   #3705
JayDeena limit na mastercard mi je tako mali jer sam ga ja tako odredila prije 5 godina,(oni su mi bili stavili 4000,00 ali to je bilo prije 7-8godina) s obzirom da mi direktno s plaće skidaju.A možda i bolje da mi nedaju karticu.Uglavnom hvala na odgovoru!
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:15   #3706
Kužim, vidla sam poslije na drugoj temi. Gle svakako probaj, a već osobni bankar će znati procijeniti bi li prošlo i da li raditi zahtjev.

Svakako se raspitaj.

JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:43   #3707
Pozdrav svima
Evo jedno brzopotezno
ZABA klijent, Master i Maestro kartice. Prilikom online kupovine moram unijeti dodatnu autorizaciju preko tokena, sto je super.
No, kako u tom slucaju placati na rate, da li je moguce i ima li tko kakva iskustva?
Mozda ima negdje kakav gumb kojeg ne vidim i slicno

Hvala
cedrovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:38   #3708
Rijetko koja stranica omogućava online plaćanje na rate (osim ako je kartica revolving pa se rate same razbijaju po računu). Nekad se može karticom pouzećem platiti pa tada dostavljač može na pos provući rate (tipa Konzum klik isl).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:35   #3709
Sorry na upadu, nisam previše upućen u temu, čitam i proučavam na internetu tuđa iskustva. Do sada mi nije trebala KK, a sada sam u postupku gradnje i renoviranja kuće i dobro bi došla.

RBA mi nudi predautoriziranu Mastercard kreditnu karticu s limitom od oko 20000kn, godišnjom članarinom od 200kn počevši od druge godine ili bez članarine uz veći Flexi paket (ispadne skuplje uz paket).
Jel to uredu ponuda?

I još pitanje, ako je kartica charge, na njoj imam taj limit od 20000kn i sve što potrošim podmirujem sljedeći mjesec osim ako ne ugovorim na prodajnom mjestu beskamatnu otplatu na maksimalno 12 rata (vidim da neke banke nude i 24)? To što sam ugovorio na rate mi se odbija od mojih 20k kn dok ne otplatim sve?

Ako imate za predložiti neku dobru temu na Forumu koju vrijedi proučiti, molio bi link

Hvala
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:57   #3710
Question Kredit /ovrha

Pozdrav, dali netko ima iskustva sa dizanjem krrdita ako je tekuci pod ovrhom. Gdje zicati kredit?
Zaposlena na neodredeno.
Nisam pametna, pokusati s kreditnom agencijom?
Erste, sberbank odbili.
Old 10.10.2017., 14:14   #3711
Probaj s nekim posrednikom. Oni će znati gdje ići. Imex banka bi mogla proći možda

JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:01   #3712
Quote:
gianduia kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dali netko ima iskustva sa dizanjem krrdita ako je tekuci pod ovrhom. Gdje zicati kredit?
Zaposlena na neodredeno.
Nisam pametna, pokusati s kreditnom agencijom?
Erste, sberbank odbili.
Prijatelj mi je imao oko 40000 kn blokadu na fini i dobio je od banke kovanica 220000 kn. Kamata je dosta velika, 10,5% čini mi se, i uvjet je prebacivanje primanja kod njih.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:11   #3713
Imam VISA Electron,
trebam poslati novce u drugi grad ili na neki online racun,

kako se to sve moze uciniti?
kuhanikrompir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 16:47   #3714
E-bankarstvom, m-bankarstvom, na šalteru banke, paypalom...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:16   #3715
Nitko nema komentar na moj upit?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:57   #3716
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Sorry na upadu, nisam previše upućen u temu, čitam i proučavam na internetu tuđa iskustva. Do sada mi nije trebala KK, a sada sam u postupku gradnje i renoviranja kuće i dobro bi došla.

RBA mi nudi predautoriziranu Mastercard kreditnu karticu s limitom od oko 20000kn, godišnjom članarinom od 200kn počevši od druge godine ili bez članarine uz veći Flexi paket (ispadne skuplje uz paket).
Jel to uredu ponuda?

I još pitanje, ako je kartica charge, na njoj imam taj limit od 20000kn i sve što potrošim podmirujem sljedeći mjesec osim ako ne ugovorim na prodajnom mjestu beskamatnu otplatu na maksimalno 12 rata (vidim da neke banke nude i 24)? To što sam ugovorio na rate mi se odbija od mojih 20k kn dok ne otplatim sve?

Ako imate za predložiti neku dobru temu na Forumu koju vrijedi proučiti, molio bi link

Hvala
Meni se čini da je to dobra ponuda.
Skroz pristojan limit.
Ako kupiš na rate u tom iznosu, trošiti možeš tek kad se otplati prva rata u iznosu koji se oslobodi uplatom rate.

Možda da probaš uzeti Amex?

JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:30   #3717
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post

Jel to uredu ponuda?

Hvala
Kod njih ti je zeznuto to što oni ne dozvoljavaju veliko kreditno zaduženje klijenta. Ne znam kolika ti je plaća, ali vjerojatno će ti rezati minus za neki iznos u sljedećem obračunskom razdoblju ili ako budeš trebao kredit teže će ići zbog kartice. Ali u svakom slučaju dobar limit. A za rate, općenito je bolji amex jer ide svugdje na rate, limit je par plaća, ali i ako trebaš nešto za recimo preko 20k, nazoveš i kažu ti da li može ili ne, na ovoj rba si limitiran i nema preko i rba baš i ne ide na rate osim kod malog broja trgovaca. rba klijentima koji imaju kredite kod njih nudi oprost nekog dijela ako se uplati traženi iznos odmah (samo onima kojima dođe ponuda) jer ne posluju dobro.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:55   #3718
Minus na kartici (debitnoj) nemam nikakav, ali imam brzi kredit od 50k kn koji redovno otplaćujem (mjesečno oko 1000kn). Sama plaća je ispod HR prosjeka, ali s ostalim mjesečnim prihodima lagano preko prosjek. Čudno mi je sad da nude tu karticu, nude čak i e-pozajmicu (39k kn). S obzirom na to, ne vjerujem bi Amex ponudio toliki limit.

Čak sam bliži rješenju, ako sam sad njima dobar klijent (bolji nego prije par mjeseci kad nisam imao kredita), da otplatim ranije taj brzi kredit i uzmem novi veći (ili novim većim zatvorim ovaj brzi), pa onda rađe ne bi uzimao KK da mi ne umanji kreditnu sposobnost. Novac mi zapravo ne treba sada, već će trebati na proljeće, pa mogu sačekati u nadi da neće tada ponude biti lošije.

Godinama se već priča da posluju loše i da odlaze iz HR, ali ništa konkretno se ne događa. U svakom slučaju bit će veselo ako kod toga dođe, cijela obitelj mi ima račune kod njih, kao i d.o.o. .
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:36   #3719
Super da ti nude. Čudno mi je to jer od klijenata čujem da im dolaze ponude da prijevremeno otplate kredit i ostala zaduženja uz neki djelomični oprost ako odmah plate sve. A da se povlače, pogledaj samo koliko su poslovnica zatvorili zadnjih godina, svake god sve više, a i jako im je pao broj klijenata. Iz slo su se povukli prije par god, a krenuli su isto tako. Imaju u vidu da ta banka u hr nije ista kao u austriji jer je ova samo za istočnu europu.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:36   #3720
imam jedno lagano pitanje

imam kredit u jednoj banci, pa me sad zanima dali je moguce (osim naravno cijelog iznosa, odnosno zatvaranja kredita) uplatit neki srednji iznos da se kredit smanji?

u praksi; ako sam duzan 20 000, ja im uplatim 10, dali je to moguce?
ili se bas mora cijeli iznos uplatit da se kredit zatvori?

oprostite ako nije bas najbolje objasnjeno, al skuzili ste poantu...
Ivan__18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.