Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 10:21   #2321
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Dok god bude u ikoju stao i zaboli me sta drugi misle
Također.

Al dobro, ja sam budala. Dok mi tražimo auto gdje će nam potencijalno stati tri AS u suprotnom smjeru (Touran, Grand Scenic) istovremeno roditelji u vrtić svakodnevno dovoze troje ili četvero djece na zadnjoj klupi zbuksanu jedno do drugog. Dok ja svoju i dalje vozim u suprotnom smjeru i tako ću dok postoji AS za to. Pa me gledaju ko kretena. Nek me gledaju.

Realno, ekipa većinom misli da je AS glupost i prizivanje nepotrebne energije od prvog bebljeg dana, nek si to slobodno misle. Samo mi je takvo razmišljanje i dalje žalosno u 21. stoljeću.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:01   #2322
Da, pa se dogodi strava poput one u Klaićevoj nedavno, pa dijete izleti kroz prozor automobila...pa bude kukulele, samo smo išli 100m autom...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:35   #2323
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Realno, ekipa većinom misli da je AS glupost i prizivanje nepotrebne energije od prvog bebljeg dana, nek si to slobodno misle. Samo mi je takvo razmišljanje i dalje žalosno u 21. stoljeću.
to svi oko nas misle pa mi je normalno da svi misle da smo kreteni što trošimo novac na auto sjedalice, ostali je ili nikad nisu posjedovali (držali dijete na rukama ili je kasnije samo sjedilo iza) ili u najboljem slučaju ono jaje što se dobiva skupa s kolicima, i poslje više ništa. za kolica su bez beda dali 7.000kn

neki dan idem pored vrtića, bilo oko kraja radnog vremena, svi izlaze s djecom, teško je izaći autom na glavnu cestu pa sam mogla pratiti, 90% nisu imali nikakve auto sjedalice, djeca su samo sjedila iza. čak je jedan cca 5 godina sjedio na suvozačkom sjedalu. to je kod nas normalno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:51   #2324
Takvima koji se čude vrlo jasno kažem da svatko ima prioritete kako će trošiti svoj novac, a meni je to život i sigurnost mog djeteta
Pa onda zašute
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:21   #2325
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Također.

Al dobro, ja sam budala. Dok mi tražimo auto gdje će nam potencijalno stati tri AS u suprotnom smjeru (Touran, Grand Scenic) istovremeno roditelji u vrtić svakodnevno dovoze troje ili četvero djece na zadnjoj klupi zbuksanu jedno do drugog. Dok ja svoju i dalje vozim u suprotnom smjeru i tako ću dok postoji AS za to. Pa me gledaju ko kretena. Nek me gledaju.

Realno, ekipa većinom misli da je AS glupost i prizivanje nepotrebne energije od prvog bebljeg dana, nek si to slobodno misle. Samo mi je takvo razmišljanje i dalje žalosno u 21. stoljeću.

Isto i kod nas, znači uobičajena jutarnja slika je iskakanje klinaca pred vrtićem iz auta, jasno, AS ne postoji. I onda meni jedna mama kaže da bi bez beda pokupila mene i klinca kad idemo u vrtić pa svi skupa. I ja kažem, ali nemaš dvije AS u auto. A ona meni, pa to je samo pet minuta. Isssss kosa mi se odmah digne na glavi.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:45   #2326
Pozdrav, ima netko MAXI COSI autosjedalica grupa 0+/1 AxissFix Plus ?

Sjedalica ima odlične recenzije, ali mi se čini ogromna, a i cijena je dosta visoka. Navodno je ogromna i teška, ali dvoumim se baš zato što piše da je među najsigurnijima.

Druga opcija mi je CYBEX autosjedalica grupa 1/2/3 Pallas , isto navodno jako sigurna, a prema recenzijama vidim da je puno lakša od ove prve...

Pa ako netko ima, može prijedlog, savjet, sugestija?
Ovaj Cybex me brine jedino ako beba bude često a piše da se navlaka teško skida.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:25   #2327
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Pa ako netko ima, može prijedlog, savjet, sugestija?
Ovaj Cybex me brine jedino ako beba bude često a piše da se navlaka teško skida.
Uzmite neku AS uz koju možete i original ljetnu navlaku i neka bude cijele godine na AS. To je skroz jednostavno za skinuti i oprati

Je li djetetu inače mučno u vožnji? Jer evo mi u preko 8 god. korištenja i dvoje djece nijednom nismo doživjeli povraćanje u AS
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:39   #2328
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Uzmite neku AS uz koju možete i original ljetnu navlaku i neka bude cijele godine na AS. To je skroz jednostavno za skinuti i oprati

Je li djetetu inače mučno u vožnji? Jer evo mi u preko 8 god. korištenja i dvoje djece nijednom nismo doživjeli povraćanje u AS
Ma nismo još imali problema s mučninama, ali u obitelji imam dosta klinaca i svi od reda povraćaju... Ma nije nikakav problem, zaštiti ću, pa što bude.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:18   #2329
question


kako zimske jake i as? :/ znam da se djeca ne smiju voziti u jakni u AS radi sigurnosti, ali ja se sva preznojim dok ju obučem i siđemo do parkinga pa onda uđem s njom iza, pa joj skidam jaknu pa je stavljam u as, vežem.

isto kad izlazim, prvo nju, pa brzo jaknu pa u vrtić pa tamo opet skidanje.


Nemamo garažau za auto pa je muka kad pada kiša a ne može hodat u bodiji i vestici s 4 kata dolje na parking.


kak vi to rješavate?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:56   #2330
Nikako posebno, skidam je i oblačim. Istina da nije najzgodnije rješenje, ali nema druge. Baš sam je probala staviti s nečim debljim u AS i baš se vidi koliko to ne drži dobro.

Možeš je probat ogrnut tipa debelom dekom ili tak nečim...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:05   #2331
Ja ju pokrijem dekicom. Pa je maknem kad se auto zagrije. Doduše mi smo još u "jajetu" koje furamo od doma.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:31   #2332
Ja ću njemu sad za zimu debeli flis obući ispod jakne do auta, u autu skinut jaknu i zakopčat ga u flisu
A od nekakvog debelog flisa ću iskrojit kao pelerinu i s tim ću ga pokriti dok se ne ugrije auto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:24   #2333
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja ću njemu sad za zimu debeli flis obući ispod jakne do auta, u autu skinut jaknu i zakopčat ga u flisu
A od nekakvog debelog flisa ću iskrojit kao pelerinu i s tim ću ga pokriti dok se ne ugrije auto


Zavisi kakav je, ali ni debeli flus nije sreća za zakopčavanje u AS, a o tome da ce prikucati cim se auto zgreje da ne govorimo.
(Opterećena sam vrućinom, znam. :Rofl

Preporučuje se pokrivanje dekicom koju lako skineš kad treba ili jakna naopačke. Raskopčana, pa se navuku rukavi samo dok je dete vezano. Isto se skida jednim potezom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:43   #2334
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Zavisi kakav je, ali ni debeli flus nije sreća za zakopčavanje u AS, a o tome da ce prikucati cim se auto zgreje da ne govorimo.
(Opterećena sam vrućinom, znam. :Rofl

Preporučuje se pokrivanje dekicom koju lako skineš kad treba ili jakna naopačke. Raskopčana, pa se navuku rukavi samo dok je dete vezano. Isto se skida jednim potezom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Do vrtića nam se ništa ne zgrije, prekratko se vozimo a kad idemo na dulje, lako stanem pa ga skinem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:23   #2335
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima netko MAXI COSI autosjedalica grupa 0+/1 AxissFix Plus ?

Sjedalica ima odlične recenzije, ali mi se čini ogromna, a i cijena je dosta visoka. Navodno je ogromna i teška, ali dvoumim se baš zato što piše da je među najsigurnijima.

Druga opcija mi je CYBEX autosjedalica grupa 1/2/3 Pallas , isto navodno jako sigurna, a prema recenzijama vidim da je puno lakša od ove prve...

Pa ako netko ima, može prijedlog, savjet, sugestija?
Ovaj Cybex me brine jedino ako beba bude često a piše da se navlaka teško skida.
Koliko vam je dijete?? toliki post a nigdje ne pise,napisite prvo to a za ovo navodno je ovakva,onakva sjednete u auto i odet pogledat probati itd.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:16   #2336
pozdrav

da li netko zna koja AS ide uz Bebetto 3u1 modele, da mogu provjeriti na HAKovim stranicama recenzije autosjedalice.

hvala
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:04   #2337
Mogućnost montiranja autosjedalice Ramatti, Maxi – Cosi, Cybex, Kiddy i Berber

A 3u1 ima neko njihovo jaje koje nije na ADAC testovima
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:19   #2338
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
pozdrav



da li netko zna koja AS ide uz Bebetto 3u1 modele, da mogu provjeriti na HAKovim stranicama recenzije autosjedalice.



hvala


Piši proizvođaču za tačan model. Prodavci nisu bas informisani uvek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:45   #2339
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Mogućnost montiranja autosjedalice Ramatti, Maxi – Cosi, Cybex, Kiddy i Berber

A 3u1 ima neko njihovo jaje koje nije na ADAC testovima
da, to sam i ja našla, mislila sam da sam ćorava jer nigdje ne vidim model ovih koji idu 3u1.

obzirom koliko su ta kolica prodavana u zadnjih par godina, čudi me da nema testa.

da li to znači da onda nisu provjerene te AS i da su nesigurne, i da bolje da uzmem neku za koju provjereno mogu naći rezultat testa?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:57   #2340
Iskreno, mi smo samo zbog toga (i ne imanja isofix baze) uzeli 2u1 i posebno AS. Navodno da će u budućnosti raditi sa bazom i vjerojatno testom. Možda njihovo jaje i nije tako loše jer ga ne mogu prodavati bez certifikata sigurnosti, a ADAC ih ne želi testirati jer su Poljaci a ne Njemci...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.