Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 18:20   #161
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na KBT prije cca 6 god i išla sam svaki tjedan 3 i pol mj ali nisam vidjela veće pomake, valjda se nisam trudila dovoljno ili je kod mene problem veći
Nisam nikad bila na KBT, pa ne znam kako to ide i koliko bi se u prosjeku trebalo ići da bi se postigli neki veći rezultati, ali mislim da je to sve individualno. Sve ovisi jesi li kliknula s terapeutom, a možda su i 3 mjeseca premalo vremensko razdoblje za postizanje nekih većih pomaka. Svakako mislim da nije do tebe.
Bellisima11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 00:30   #162
Je li se itko od vas bavi sportom? Fizicko iscrpljivanje je super za sf. Govorim iz iskustva.
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:46   #163
Ja sam pocela vjezbati u teretani i super je bilo ali evo isla sam dva tjedna i onda opet odustala zbog straha od ljudi koji tamo sve gledaju kako vjezbas, pogotovo muski, stalno neki kurac pogledavaju, odmjeravaju, to me uzasno zivcira

I sad sam opet na pocetku, borim se sama sa sobom j da nastavim dalje ili ne.
Old 30.09.2017., 12:28   #164
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Ja sam pocela vjezbati u teretani i super je bilo ali evo isla sam dva tjedna i onda opet odustala zbog straha od ljudi koji tamo sve gledaju kako vjezbas, pogotovo muski, stalno neki kurac pogledavaju, odmjeravaju, to me uzasno zivcira

ha... to možeš shvatiti i kao kompliment. muški će uvijek gledati i odmjeravati. možda nije u redu, ali ne možemo si pomoći.

makar te razumijem, razmišljao sam i ja o teretani, ali ne sviđa mi se vježbati tamo okružen ljudima. za mene je priroda, šetnja šumom ili parkom, trčanje...
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 12:52   #165
Quote:
Arcturus kaže: Pogledaj post
ha... to možeš shvatiti i kao kompliment. muški će uvijek gledati i odmjeravati. možda nije u redu, ali ne možemo si pomoći.

makar te razumijem, razmišljao sam i ja o teretani, ali ne sviđa mi se vježbati tamo okružen ljudima. za mene je priroda, šetnja šumom ili parkom, trčanje...
Pa da sam zgodna i imaju sto za gledati, ne bi ni rijec rekla. Ali ovako mi nije jasno. I zvicira me jako.

A sto je najbolje, zadala sam si odredjeni rok da se barem mrvicu dovedem u red, jer imam jedan dogadjaj uskoro, ajmo reci, i sad cu sve upropastiti i odustati od toga jer sam odustala od vjezbanja. A to u prirodi meni ne moze pomoci, ni trcanje, jer ne trebam skidati kile, samo mi teretana moze pomoci.

A dobro, sama sam si kriva kad nisam karakter uopce.
Old 30.09.2017., 14:51   #166
Quote:
Pa da sam zgodna i imaju sto za gledati, ne bi ni rijec rekla. Ali ovako mi nije jasno. I zvicira me jako.

A sto je najbolje, zadala sam si odredjeni rok da se barem mrvicu dovedem u red, jer imam jedan dogadjaj uskoro, ajmo reci, i sad cu sve upropastiti i odustati od toga jer sam odustala od vjezbanja. A to u prirodi meni ne moze pomoci, ni trcanje, jer ne trebam skidati kile, samo mi teretana moze pomoci.

A dobro, sama sam si kriva kad nisam karakter uopce.
vježbanje doma u sobi? čak i bez opreme za početak bi možda bilo dovoljno. puno je tutoriala na youtube.

ono, sada bacam ideje kako da pomognem. teško je ovako reći nešto pametno.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:21   #167
Quote:
Arcturus kaže: Pogledaj post
vježbanje doma u sobi? čak i bez opreme za početak bi možda bilo dovoljno. puno je tutoriala na youtube.

ono, sada bacam ideje kako da pomognem. teško je ovako reći nešto pametno.
Ma dobro, naci cu vec rjesenje Necemo sad o tome na temi, nije ovo podforum Rekreacija
Old 30.09.2017., 21:57   #168
Quote:

Upiši sport, borilački ako imaš volje. Najbolja teretana.
Ekipa je bolja, opuštenija atmosfera.
Ja idem na rekreativni kick box, em se zjačaš em si gipkiji, double the fun
Old 01.10.2017., 00:39   #169
Pozdrav! Jel ima tko u Zagrebu da bi se htio naći? Preko glave mi je ove socijalne fobije i voljela bih popričati s ljudima koje muči isto, čuti njihova iskustva i napredak. Mislim da je važno izaći iz comfort zone, a ovo je dobar način jer znamo da i drugoga muči isto,pa će valjda ta nervoza i strah biti manji. A bilo bi i smiješno kad bi se svi u grupi zajedno crvenili i mucali, to bi možda i ubilo nervozu :3
Lutalica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:17   #170
Quote:
Lutalica13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Jel ima tko u Zagrebu da bi se htio naći? Preko glave mi je ove socijalne fobije i voljela bih popričati s ljudima koje muči isto, čuti njihova iskustva i napredak. Mislim da je važno izaći iz comfort zone, a ovo je dobar način jer znamo da i drugoga muči isto,pa će valjda ta nervoza i strah biti manji. A bilo bi i smiješno kad bi se svi u grupi zajedno crvenili i mucali, to bi možda i ubilo nervozu :3
Evo odite pogledajte film, poklopajte kokice i družite se.
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Evo Diego časti kinom.
http://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=305, ako si blizu, javi se.
Znate onu "Pitaće vas starost gdje je bila mladost"

Kasnije kada vrijeme prođe, više ćete žaliti za propuštenim nego za krivim odlukama.
Ne propuštajte ništa ako ikako možete, "druge šanse " teško se javljaju.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 12:29   #171
Lutalice, kognitivno-bihevioralna terapija pomaze, ali treba ustrajati i ne biti lijen. I potrazi si drustvo slicnih interesa i godina. Nije sve za svakoga-upoznavanje preko oglasa, primjerice.
Meni terapija nije dovoljno pomogla, ali ja sam malo tezi slucaj.
Imas na netu sadrzaja koliko hoces, a i na ovoj temi se nalazi par linkova za sf. Samo ces se vrtjeti u krug ako se okruzis slicnim ljudima. Imas 20 godina, ljudi ce te odbaciti ili ako su supci ili ako si ti negativna/antipaticna, zbog pokojeg simptoma sf sigurno nece.
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:52   #172
SF zbilja moze imati gadan utjecaj na život. Ona je bila razlog zašto sam odustao od faksa, svaki dan sam se osjećao jako loše dok sam bio okružen s toliko ljudi, nisam znao kako se nositi s time. Nakon toga sam proveo oko 2 godine bez posla, hvatala me panika pri pomisli javljanja na oglasa uopće i uvjerio sam sam sebe kako ne bih mogao raditi među ljudima. U to vrijeme sam i krenuo na grupnu terapiju koja mi je malo pomogla.

Najviše sam koristi ipak dobio kad sam napokon našao posao koji je uključivao i puno rada s ljudima. Isprva je bilo stvarno teško naviknuti se, ali malo po malo sam se osjećao sve ugodnije kako sam se suočavao sa time. Kasnije sam radio kao prodavač i baš se forsirao da pričam sa ljudima koliko god mogu. Postigao sam dobar napredak i dokazao si da mogu raditi u takvom okruženju. Istina, bilo mi je na momente jako frustrirajuće ali progresivno postaje sve lakše.

Bitno je suočavati se sa strahovima jer tako oni postaju manji. Nekad se i oni ostvare, al u mom slučaju nikad nisu bili tako katastrofalni kako sam ih zamišljao. Ljudi, tražite pomoć, razgovarajte sa drugima o tome što vas muči. Probajte manje izbjegavati situacije koje su vam stresne, jer na taj način si samo dugoročno smanjujete kvalitetu života. Volio bi da sam ranije probao neke stvari, ali šta je tu je. Nisam se ni izbliza suočio sa svim strahovima, ali sam na puno boljem mjestu nego gdje sam bio prije nekoliko godina. Sretno

Jako zanimljiv video na temu https://www.youtube.com/watch?v=M8GSf5cYCvE

Zadnje uređivanje PolucijaZraka : 05.10.2017. at 18:03.
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.