Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 08:42   #6241
Ova slika najbolje pokazuje kako se živi u Hrvatskoj:

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...jeka-zasluzili
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:49   #6242
U siromašnoj državi, penzioneri su siromašni.

U siromašnoj državi u kojoj je rijetki penzioner odradio puni staž su penzioneri još siromašniji.

Prosječna starosna mirovina za 40 i više godina mirovinskog staža prema ZOMO iznosi 3.509,30 kn, a njen udio u prosječnoj neto plaći u Republici Hrvatskoj za srpanj 2017. (5.905 kn) iznosi 59,43%.

30 godina je prosječan mirovinski staž za ukupan broj korisnika mirovina ZOMO
71 godina je prosječna dob za ukupan broj korisnika mirovina ZOMO
Old 04.10.2017., 08:52   #6243
Pokazuje samo to da vecina penzionera ne zna koristiti bankomate, te objasnjava stalne prevare i pljacke penzica (jer ne mogu bez 2-3 tisuce kuna gotovine 1. u mjesecu).
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:33   #6244
http://www3.weforum.org/docs/GCR2017...%80%932018.pdf

Podaci iz tablice na 12 stranici izvještaja govore kako ova država dobro stoji Prestigla nas je i Armenija. Ali je bitno da su Srbi ispod
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:22   #6245
Sljedeča 2018 godina će biti rekordna po prihodima u turizmu,osobno sam bija umjeren, pa sam digao cijene samo 10% u odnosu na 2017 i booking za 2018 jer nevjerovatno izvrstan.Ovo se nikad nije desilo da je predsezona već skoro prodana.Vjerovatno i ovo sa Barcelonom ima utjecaja,ako ne riješe Kataloniju do 2 mjeseca sezona bi mogla biti i uspješnija.Amerikanci ne vide veliku razliku Katalonija cila Spanija to je njima isto.
Old 04.10.2017., 10:49   #6246
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Pokazuje samo to da vecina penzionera ne zna koristiti bankomate, te objasnjava stalne prevare i pljacke penzica (jer ne mogu bez 2-3 tisuce kuna gotovine 1. u mjesecu).
Ovo ni meni nije jasno. Ako su moju jadnu baku uspjeli naučit kako se koristi mobitel, naučit ih na bankomat mi se čini naspram tome kao piece of cake.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:05   #6247
Molim wanna be optimiste da se očituju na rezultate revizije rezultata Agrokorovih kompanija s gubicima umjesto prikazane dobiti??

https://www.vecernji.hr/vijesti/agro...amljak-1198950

Jel ostajete pri vašim wanna be brojkicama oko rasta GDPa? Mislim da bi rast GDPa svakako trebalo ZNAČAJNO korigirati..........
Old 05.10.2017., 19:15   #6248
Moguće da je turizam u Q3 bio toliko jak da će nadjačati i najmračnije todoriće ikad...
Old 05.10.2017., 19:21   #6249
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Molim wanna be optimiste da se očituju na rezultate revizije rezultata Agrokorovih kompanija s gubicima umjesto prikazane dobiti??

https://www.vecernji.hr/vijesti/agro...amljak-1198950

Jel ostajete pri vašim wanna be brojkicama oko rasta GDPa? Mislim da bi rast GDPa svakako trebalo ZNAČAJNO korigirati..........
Kad će to više poslati u stečaj i prodati šta se prodati da.
Old 05.10.2017., 19:25   #6250
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Kad će to više poslati u stečaj i prodati šta se prodati da.
Jedini koga treba poslati u stečaj je sam Agrokor. Sve ostale kompanije mogu nastaviti uredno poslovati.

Jedino je pitanje tko će kojoj kompaniji biti vlasnik. Ali to će riješiti vjerovnici, banke i država.
Poželjno je da svaka kompanija dobije drugog vlasnika.
Old 05.10.2017., 22:49   #6251
Quote:
Jedini koga treba poslati u stečaj je sam Agrokor. Sve ostale kompanije mogu nastaviti uredno poslovati.

Jedino je pitanje tko će kojoj kompaniji biti vlasnik. Ali to će riješiti vjerovnici, banke i država.
zašto ne sve kompanije u stečaj i prodavati očiščene od svih dubioza,osim Konzuma to i tako ne vridi ništa
Old 07.10.2017., 02:58   #6252
Konzum vrijedi najviše od svega
Old 07.10.2017., 11:56   #6253
Quote:

ovo je skoro pa nemoguće. kako ćeš prodat zasebno kompanije kad su im odnosi zamršeni?
npr. Jamnica ima posudbe prema Agrokoru 200 milijuna EUR-a. Šta ćeš s tim? Otpisat? Onda Jamnica vrijedi jako malo. Bolje je umjesto da otpišeš to dat još jednu firmu skupa s Jamnicom u paketu. Koja firma toliko vrijedi? Možda Ledo. A možda će trebati i Ledo i Jamnicu i Zvijezdu prodat skupa kao paket. Mislim da će na kraju i ići jedino paketi. Vupik, Belje i ostale poljoprivredne mogu biti isto poseban paket...
A konzum ne vrijedi ništa. Gubitak iznad visine kapitala... Bez vanjske dokapitalizacije ta firma je za likvidaciju.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:31   #6254
Ne razumijem, kako misliš Jamnica ima posudbe prema Agrokoru? Hoćeš reći da bi Jamnica propala da joj to Agrokor ne vrati ( kao što vjerovatno ni neće )???
Mislim da Jamnica vrijedi prilično i bez tog ( nenaplativog ) potraživanja, i to znaju svi koji se bave biznisom. Onog trena kad je Toda/Agrokor prestane reketariti, kao što su je reketarili, Jamnica je visokoprofitabilna..........

Što se tiče vlasničkih odnosa, tu se slažem da su jako zapetljani. Ali to je trebalo riješiti kroz stečaj Agrokora a ne glumiti budalu, kao što su to napravili Anemični i Dalićka, pa preuzeti Todina govna da ih država i porezni obveznici rješavaju.........

Nego to nije tema, tema je ubrzani oporavak.......

Ne javljaju mi se wanna be optimisti da razjasnimo da li DZS treba napraviti reviziju stope rasta za 2016. obzirom na prilično lažiranja u Agrokoru i sastavnicama.......

Da ne govorim da Porezna uprava nije ušla u 176 velikih kompanija od 2000. godine na ovamo.........to je službeni podatak..........

A koliko nas dobro ide vidi se i po ovome:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...i-/999158.aspx
Old 07.10.2017., 12:46   #6255
Quote:
Ne razumijem, kako misliš Jamnica ima posudbe prema Agrokoru? Hoćeš reći da bi Jamnica propala da joj to Agrokor ne vrati ( kao što vjerovatno ni neće )???
Mislim da Jamnica vrijedi prilično i bez tog ( nenaplativog ) potraživanja, i to znaju svi koji se bave biznisom. Onog trena kad je Toda/Agrokor prestane reketariti, kao što su je reketarili, Jamnica je visokoprofitabilna..........

Što se tiče vlasničkih odnosa, tu se slažem da su jako zapetljani. Ali to je trebalo riješiti kroz stečaj Agrokora a ne glumiti budalu, kao što su to napravili Anemični i Dalićka, pa preuzeti Todina govna da ih država i porezni obveznici rješavaju.........

Nego to nije tema, tema je ubrzani oporavak.......

Ne javljaju mi se wanna be optimisti da razjasnimo da li DZS treba napraviti reviziju stope rasta za 2016. obzirom na prilično lažiranja u Agrokoru i sastavnicama.......

Da ne govorim da Porezna uprava nije ušla u 176 velikih kompanija od 2000. godine na ovamo.........to je službeni podatak..........

A koliko nas dobro ide vidi se i po ovome:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...i-/999158.aspx
ne možeš vrijednost firme gledat samo kroz njenu sposobnost stvaranja cash flow-a. ona je opterećena zamršenim odnosima s drugim firmama i to je uteg koji se ne može bezbolno skinut. Osim toga, čija je uopće Jamnica? Ko je može prodat? Šta će mali dioničari u tome svemu koji nisu dobili dividendu, a većinski vlasnik je sam sebi davao pozajmicu koju neće vratit? Po tome je Jamnica njihova...
Za procjenu vrijednosti Jamnice, puno je važnija njena bilanca stanja, nego RDG, koji je bez sumnje uvijek dobar i ta firma je profitabilna.

Što se tiče BDP-a i Agrokora, ovo su sve bili jednokratni otpisi (vrijednost imovine, zalihe, potraživanja...). To je sve nebitno za likvidno stanje Agrokora, koje tu najveći problem.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:09   #6256
Molim optimiste da ne otvaraju ovaj link. http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...vlada/6625197/
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:15   #6257
Ne mogu vjerovat da je netko poput prof. Bicanica u stanju napisat nesto poput prvih par recenica. Mislim da se zajebava.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Old 07.10.2017., 19:33   #6258
Radi se o liku koji je nedavno napisao članak po kojem je sjever Europe prestigao jug zato jer su na sjeveru brže rasle plaće. Zato su i Grčka, Hrvatska, Španjolska i Portugal najuspješnije ekonomije EU zadnjih 20g., jer su pred krizu imale najveći rast plaća dok je Njemačka zahvaljujući politici niskog rasta plaća najteže pogođena svjetskom krizom.

Čini se da se na EFZGu nisu samo diplome kupovale već i doktorati i radna mjesta

Inače, u pravu je da su prije svega top 25% radnika + poslodavci najviše osjetili oporavak, a tako i treba biti obzirom da je Hrvatska država koja najviše dere tih top25% i poslodavce u usporedbi sa 'novim' EU članicama.

Onaj dio članka gdje kaže da to nije dovelo do povećanja investicija, a onda rečenicu kasnije kaže da ni ne znamo točne podatke (kako onda zna da nije došlo do povećanja??) bolje ni ne komentirati, ko da je to pisao nakon duge noći alkohola

Da si ne trujete um glupostima sa jutarnjeg:
https://arhivanalitika.hr/blog/bdp-j...dug-je-u-padu/

Zadnje uređivanje krcmije : 07.10.2017. at 19:44.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:50   #6259
Ma naravno, tko je taj prof Bićanić, što on zna, odakle njemu uopće pravo da priča o ekonomiji, zašto ga netko uopće sluša???

Umjesto da dođu na forum intervjuirati par genijalaca koji se skrivaju iza priglupih nickova.......

Uglavnom Bićanićeva analiza je na tragu onog što sam pisao prije ohoho vremena, a to je da najveći broj stanovnika Rh ( 65-70% ) od rasta nisu vidjeli nikakve koristi. Čak vjerovatno žive lošije nego prije rasta jer im prihodi nisu porasli niti da nadoknade službenu a kamoli neslužbenu ( stvarno ) stopu inflacije..........

Pitam se samo kad će netko postaviti pitanje točnosti stope rasta GDPa za 2016. godinu obzirom na frizirano stanje Agrokora........tu se wanna be optimisti i dalje prave blesavi ........barem dio nijh........
Old 07.10.2017., 20:27   #6260
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Molim optimiste da ne otvaraju ovaj link. http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...vlada/6625197/
inace, da li postoji direktna (n>0.9) povezanost izmedju rasta bdp-a i placa?
nije li izgledan scenarij da se visak zarade stavi u dzep?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.