Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 17:38   #9081
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Znači dijete prijavljujem u vrtic u 5 mj 2018. iako godinu dana puni pocetkom 11 mj 2018.
I unatoc cinjenici da vjerovatno nece biti primljena jer imaju prednost djeca rodjena do 31.8. a moja ce ici na listu cekanja?
Tako je.
Pratis kada je tocno natjecaj na stranicama grada zagreba.

http://www.zagreb.hr/predskolski-odg...brazovanje/508

Prednost imaju djeca oba zaposlena roditelja. Papire predajes u vrtic u koji spadate po mjestu stanovanja. Na redovnom natjecaju necete dobiti mjesto jer se jaslicko/vrticka godina racuna od 1.9. do kada dijete treba imati napunjeno godinu dana, ali je vazno da si u sustavu kako bi mogla od 9. mjeseca krenuti traziti gdje ima mjesta. Nemoj cekati da te zovu vec se osobno idi informirati. Ako i ne bude mjesta u vasem vrticu pogledaj po drugima gdje je manja frekventnost djece, pa se sljedece godine prebacis u blizi - u travnju se predaju molbe za prebacivanje i to obicno svima odobre.

Moj stariji je rodjen u 10. mj pa smo dobili mjesto - ne u kvartu, dok je mladji u 3.mj, kada su grupe vec formirane pa smo ipak morali cekati do 9.mj kada je napunio 1,5god. Nekako se do 1.mj jos mozes ubaciti, kasnije tesko.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:44   #9082
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Tako je.
Pratis kada je tocno natjecaj na stranicama grada zagreba.

http://www.zagreb.hr/predskolski-odg...brazovanje/508

Prednost imaju djeca oba zaposlena roditelja. Papire predajes u vrtic u koji spadate po mjestu stanovanja. Na redovnom natjecaju necete dobiti mjesto jer se jaslicko/vrticka godina racuna od 1.9. do kada dijete treba imati napunjeno godinu dana, ali je vazno da si u sustavu kako bi mogla od 9. mjeseca krenuti traziti gdje ima mjesta. Nemoj cekati da te zovu vec se osobno idi informirati. Ako i ne bude mjesta u vasem vrticu pogledaj po drugima gdje je manja frekventnost djece, pa se sljedece godine prebacis u blizi - u travnju se predaju molbe za prebacivanje i to obicno svima odobre.

Moj stariji je rodjen u 10. mj pa smo dobili mjesto - ne u kvartu, dok je mladji u 3.mj, kada su grupe vec formirane pa smo ipak morali cekati do 9.mj kada je napunio 1,5god. Nekako se do 1.mj jos mozes ubaciti, kasnije tesko.


Puno hvala na info.
Dobro je te informacije znati unaprijed.
Sad si jos stavim podsjetnik da krenem sa skupljanjem papirologije u travnju 2018.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:53   #9083
Pozdrav,
zna netko rijesenje moje enigme :
kako se racuna prosjek tj u kojem si cjenovnom cenzusu za vrtice?
jasno mi je po clanu kucanstva, ali kod mene je npr situacija takva da smo ja i klinci na adresi kod mame, a muz nevjencani na drugoj adresi-jel i njega trpam u isti kos za prosjek ili? dali baka ulazi u prosjek?
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:09   #9084
Brojiš one koji žive u tom kućanstvu. Nema veze adresa. Prije je muž na osobnoj imao drugu adresu a živjeli smo zajedno. Prvo je bio nevjenčani, kasnije smo se vjenčali.
Znači zbrojiš sve prihode i podjeliš sa brojem članova kućanstva.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 10:44   #9085
ok, znaci ne tupe kao npr za djecji doplatak s izjavama tko zapravo gdje zivi (cak i pitaju zasto niste na istoj adresi, itd). ?
Sve 5, onda racunam nas dvoje+ dvoje klinaca, baka ne zivi s nama.
Thx
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:23   #9086
Mene nikad nisu za dječji zezali. Ja sam baš i pitala da li ima veze šta muž nije na istoj adresi prijavljen kao djeca i ja i rekla je da nema veze. Nikakvih problema nismo nikada imali, tek smo zadnjih godinu dana svi prijavljeni na istoj adresi a dječji dobivam već 8g.
Zato za vrtić ima onaj papir o izjavi o članovima kućanstva gdje potpisom odgovaraš da su svi podaci točni.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:13   #9087
mene su dobrano izmucili za djecji, ali vise ljudi mi je reklo da sam izgleda naletila na referenticu neku nabrijanu
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:14   #9088
Kada se najranije dijete moze upisati u jaslice? S koliko mjeseci?
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:39   #9089
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Kada se najranije dijete moze upisati u jaslice? S koliko mjeseci?
Mislim da drzavni primaju tek s 12+1 dan (tad smo.mi nasu i upisali). Za privatne ne znam
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:34   #9090
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Kada se najranije dijete moze upisati u jaslice? S koliko mjeseci?
Ako pricamo o gradskim vrticima, u zagrebu ima 2 koji primaju od 6 mjeseci. Pise na stranicama grada zagreba.
Ostali od godinu dana, prije ne smiju.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:55   #9091
Da, za gradske pitam. Al budem se i za privatne raspitala. Hvala
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:53   #9092
kak su cure rekle, zapravo je to jedan drzavni sa dvije podruznice (ako se nije nešto u međuvremenu mijenjalo) i upisi su ti isto sredinom petog mjeseca kada su i redovni upisi u vrtiće.

privatni imaš jedan koliko ja znam.


najmanja dob je 6 mjeseci
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:03   #9093
Hvala. A jel znas mozda jel navala? Koliko je tesko dobit mjesto? Makar i u privatnom. Mislim to je malo vrtica koji primaju tak male ali opet sigurno ih ostavljaju samo roditelji koji nemaju izbora
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:30   #9094
Thumbs down

Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Hvala. A jel znas mozda jel navala? Koliko je tesko dobit mjesto? Makar i u privatnom. Mislim to je malo vrtica koji primaju tak male ali opet sigurno ih ostavljaju samo roditelji koji nemaju izbora
Pa navala je jer je u privatnom mala grupa. 8 beba ali do cca 3 godine. Sad npr. je takva situacija da nemaju bebu od 6 mjeseci u grupi. Svi su nekako izmedju 10-11mj do 2-2,5godine.

Upisi su bili, lista postoji pa preporucam da se raspitas i kontaktiras vrtice. Meni za drzavni nitko niti na jedan mail nije uopce ni odgovorio.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:47   #9095
Budem, hvala. Mislim moj se jos nije ni rodio ali vec znam da cu se morat nazad na posao sto prije pa da ne bude frka. Puno hvala
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:46   #9096
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Hvala. A jel znas mozda jel navala? Koliko je tesko dobit mjesto? Makar i u privatnom. Mislim to je malo vrtica koji primaju tak male ali opet sigurno ih ostavljaju samo roditelji koji nemaju izbora

Nije ti navala u tom, kako kažu, jedinom privatnom koji prima bebe od 6 mjeseci. Upisali su premalo djece. Nemaš brige, upišeš kad hoćeš.


Al se prije dobro raspitaj o njima jer ih bije jako loš glas da nemaju potrebne dozvole za puno toga i puno toga im nije u skladu sa zakonom.


Bili i odustali.
Ilunora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 05:47   #9097
Dijete ce ici u privatni vrtic ali kaj napraviti ubovom slucaju.
Muz i ja smo podstanari ali nismo prijavljeni na tu adresu.
Prijavljeni smo na adresu kod mojih roditelja (oboje u penziji) i tamo ce biti dijete prijavljeno.
Kako ce se racunat cijena vrtica?
Da li ja moram navest roditelje kao clabove kucanstva iako ne zivimo sa njima?To pitam jer ce nam onda pretpostavljam cijena bit puno veca ako se dodaju prihodi i od roditelja iako je penzija u pitanju.
Da li netko provjerava te podatke?
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 07:43   #9098
Osim ak penzici imaju primanja 7000 kn
Al ne, slobodno pisi bez njih i adresu gdje zivis. Tak smo i mi. Imali smo ugovor o najmu al ne i prijavljenu adresu. Kad to promijenis, dostavis u vrtic nove dokumente.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:31   #9099
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Osim ak penzici imaju primanja 7000 kn
Al ne, slobodno pisi bez njih i adresu gdje zivis. Tak smo i mi. Imali smo ugovor o najmu al ne i prijavljenu adresu. Kad to promijenis, dostavis u vrtic nove dokumente.
Da bar imaju tolika primanja :-)
Mi ni nece bit prijavljeni na ovu adresu di smo podstanari tako da ne bi uopce navodila tu adresu :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 07:25   #9100
Htjedoh rec da sa malom penzijom samo spusta cjenovni rang po broju ukucana
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.