Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 07:29   #3241
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Novorođenče mora primiti bilo koji pedijatar, samo nažalost neki ne žele jer su bukirani. Ali bi trebali.

Uglavnom kad se beba rodi, kod nas je to muž odradio nakon sve one papirologije (rodni list, prebivalište, zdravstvena... pa na kraju do pedijatrice prijaviti i zabilježiti se za prvi pregled s mjesec dana).
Da da i onda nakon mj dana od hzzo dobijes dopis da te sele drugom pedijatru koji nema pacijenata jer je tvoj krcat.
To se recimo desilo na Tresnjevci.
ancy_20 is offline  
Old 06.10.2017., 07:33   #3242
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Da da i onda nakon mj dana od hzzo dobijes dopis da te sele drugom pedijatru koji nema pacijenata jer je tvoj krcat.
To se recimo desilo na Tresnjevci.
Užas. I bezveze.

Inače žene dobro jutro, petak je!
BitterSweet is offline  
Old 06.10.2017., 08:32   #3243
Uhhhh pocinje vikend ))
Veselim mu se kao da radim
ancy_20 is offline  
Old 06.10.2017., 08:45   #3244
Ne zelim ispast glupa ali di prijavljujem dijete? U koju ustanovu moram otic? Općina po mjestu stanovanja?
Olivi is offline  
Old 06.10.2017., 08:48   #3245
dobro jutro cure!

završeno strogo mirovanje. oprala kosu ( i moja se masti ko vaše i nema pomoći), brat donio 2 kg friško ulovljene komarče (orade). petak je. nekako sam dobre volje i optimistična.

neka prijeđe ovo raspoloženje na sve vas hahah

odo na kavu
nymphadoratonks is offline  
Old 06.10.2017., 09:03   #3246
Bok djevojcice

Jucer sam bila uzasne volje, placljiva, razdrazljiva.. strasno.. navecer me jos i zgaravica ubijala! Ubijala
Budila sam se svaki sat valjda do 4:00

Hemici i dalje prisutni. Mazem naizmjenicno s kantarion uljem, svinjskom masti i prokten mast (mm uzeo u apoteci, nije mu htjela dati neku kremu na H.koju sam ovdje procitala da je dobra jer kao ima propolis )

Enivej, pomaci su minimalni, probat cu neki narodni lijek s krumpirom i maslinovim i s ovom novom kremom koju ste te preporucile..

Sutra 36.i tjedan..

A vi? Kako ste?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 06.10.2017., 09:08   #3247
Bacardi kad isprobas sve preparate vec ce proci tjedan dana i povuci ce se. A za tjedan bi se povukli i da nis ne upotrijebis.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Old 06.10.2017., 09:11   #3248
Zivcira me kisa jer mi remeti planove. Al dobro da me ljuti jer je i to neka emocija. Jucer sam bila ko ameba, nikakva i trula.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Old 06.10.2017., 09:24   #3249
Quote:
Olivi kaže: Pogledaj post
Ne zelim ispast glupa ali di prijavljujem dijete? U koju ustanovu moram otic? Općina po mjestu stanovanja?
Matični ured kojem pripada rodilište je prvi korak. Iako sam nešto načula da se sad kao možda može i u onom gdje mi živimo, ali samo par takvih info mi došlo. Pa ne vjerujem baš
Snow Fairy is offline  
Old 06.10.2017., 09:27   #3250
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Matični ured kojem pripada rodilište je prvi korak. Iako sam nešto načula da se sad kao možda može i u onom gdje mi živimo, ali samo par takvih info mi došlo. Pa ne vjerujem baš
Može se, ali ovisi o dobroj volji tamošnjih službenika. Mi nismo mogli, ali smo mogli napraviti zapisnik po kojem je onda samo muž išao u Zagreb prijaviti curku.

U današnjem vremenu kad je sve umreženo ne vidim problem. Al dobro.
BitterSweet is offline  
Old 06.10.2017., 09:32   #3251
Jutro trudnice!
Ja jučer pokupila nalaz u Petrovoj, Rh - sam, pa moram kontrolirati antitijela. Nalaz super.
A u utorak ujutro imam pregled kod svog gina, jedva čekam, bit ću 28+6, sad bi malac već trebao imati kilu.

Ovo će sad zvučat sigurno glupo, ali nekad se zapitam je li previše aktivan? Jer čitam da bi trebali biti periodi kad kao spava i miran je, a ima dana kad mi se čini da taj mali ne spava uopće. Ima li još koja s tim feelingom?
Sovica Zg is offline  
Old 06.10.2017., 09:35   #3252
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Može se, ali ovisi o dobroj volji tamošnjih službenika. Mi nismo mogli, ali smo mogli napraviti zapisnik po kojem je onda samo muž išao u Zagreb prijaviti curku.

U današnjem vremenu kad je sve umreženo ne vidim problem. Al dobro.
Mi ne živimo u Zg nego 30ak km dalje. Pa sam ja išla u naš matični ured () i tamo sam mužu dala tu punomoć gdje je stajalo kako će se dijete zvati i gdje piše da može prijaviti sve bez mene.
Onda je on išao s tim dalje. Pa nemam pojma koji je bio redoslijed

Tak ću i ovaj put napraviti. Nemam volje tak brzo nakon poroda opet ići uokolo do Zg, uz bebu i mališana
Snow Fairy is offline  
Old 06.10.2017., 09:46   #3253
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mi ne živimo u Zg nego 30ak km dalje. Pa sam ja išla u naš matični ured () i tamo sam mužu dala tu punomoć gdje je stajalo kako će se dijete zvati i gdje piše da može prijaviti sve bez mene.
Onda je on išao s tim dalje. Pa nemam pojma koji je bio redoslijed

Tak ću i ovaj put napraviti. Nemam volje tak brzo nakon poroda opet ići uokolo do Zg, uz bebu i mališana
Pa da, identična priča i kod nas.

Prijatelji su sve obavili u Velikoj Gorici i uopće nisu morali u Zg.
BitterSweet is offline  
Old 06.10.2017., 09:50   #3254
Pun mjesec bio noćas. Mislim. Jel koja rodila?
Nešto mi je curnulo kad sam ustala valjda nije plodna. Stvarno ne bih htjela ići u rodilište za vikend

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 06.10.2017., 09:54   #3255
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Novorođenče mora primiti bilo koji pedijatar, samo nažalost neki ne žele jer su bukirani. Ali bi trebali.
Ne, ne mora, odakle ti to? Trebao bi novorođenče primiti pedijatar kojem dijete i roditelji spadaju po mjestu stanovanja (u Zagrebu je to strogo po kvartovima), ali čak i on može tj. mora odbiti ako ima previše pacijenata. Inače se dogodi ovo što ancy piše, HZZO to napravi umjesto njih jer ne može jedan liječnik primarne zaštite imati 200 pacijenata previše, a drugi 200 manje od gornje granice. Sustav gleda jednako na sve, neovisno o tome je li neki doktor popularniji jer je percipiran kvalitetnijim i sl.


Jesam ja jedina koja se u trudnoći seksa bez kondoma? Moram priznati da ne razumijem čemu kondom u, pretpostavljamo, monogamnoj vezi. Ako su oba partnera zdrava, rizika od daljnje nove zaraze nema. Sperma nema tako jaka magična svojstva (tj. prostaglandin) da bi u urednoj trudnoći potaknula prerano otvaranje ili omekšavanje cerviksa ili jake kontrakcije maternice, a ako trudnoća nije uredna, seks je ionako uglavnom ograničen ili zabranjen, zar ne?
For My Pain is offline  
Old 06.10.2017., 09:54   #3256
Verbena, idealno ti roditi u petak za vikend si tamo kad nije kaos, i u pon doma Tako sam ja malca.
Snow Fairy is offline  
Old 06.10.2017., 09:56   #3257
Ja sam jučer otkrila da je malčeva pedijatrica otišla u mirovinu sad je neka druga tamo, i nadam se da bude isto dobra. Jer će naravno i beba ići kod nje.
Kod nas pedijatri isto budu bukirani, ali često drže djecu koja već krenu u školu. Pa kako im dolaze bebe, tako se starija djeca moraju prebaciti kod drugih doktora. Frendičin mali uspio do 3.razreda ostati kod pedice kad je morao otići
Snow Fairy is offline  
Old 06.10.2017., 10:01   #3258
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post


Jesam ja jedina koja se u trudnoći seksa bez kondoma? Moram priznati da ne razumijem čemu kondom u, pretpostavljamo, monogamnoj vezi. Ako su oba partnera zdrava, rizika od daljnje nove zaraze nema. Sperma nema tako jaka magična svojstva (tj. prostaglandin) da bi u urednoj trudnoći potaknula prerano otvaranje ili omekšavanje cerviksa ili jake kontrakcije maternice, a ako trudnoća nije uredna, seks je ionako uglavnom ograničen ili zabranjen, zar ne?
I mi bez i to prilicno cesto (cesce nego prije u nasem slucaju) Samo smo kad sam saznala da sam trudna pa do kontrole koristili kondome dok ne vidim da je sve u redu.
Sad je cerviks meksi, ali nije nista dr.rekla, a i narucila me tek za 5 tjedna na kontrolu, da je nesto lose narucila bi me ranije.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 06.10.2017., 10:03   #3259
Ja sam u ned rodila i bas je bilo mirno. Nadam se da cu opet u ned ovaj put ili sub (samo da nije 3.2.)
4.2.bi bio idealan
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 06.10.2017., 10:13   #3260
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Kod nas pedijatri isto budu bukirani, ali često drže djecu koja već krenu u školu. Pa kako im dolaze bebe, tako se starija djeca moraju prebaciti kod drugih doktora. Frendičin mali uspio do 3.razreda ostati kod pedice kad je morao otići
Meni je to strašno da se tako rano djeca prebacuju liječnicima obiteljske medicine samo zato što nema dovoljno pedijatara. U nekim državama osoba je kod pedijatra dok god je u razvoju, znači do cca 20-21. god. i meni je to okej. Barem do kraja osnovne škole bi trebalo.
For My Pain is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.