Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 20:59   #721
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ako nisu znali u kojem paketu ili računu se izdaje kartica koju je klijent tražio, sorry ali onda nisu osposobljene za posao koji obavljaju
Pogotovo kad mu uvale kreditnu umjesto debitne, u drugim bankama bi za to svakako bili sankcionirani.
Kao u pbz kad uvaljuju osiguranje 😂
Molim te da ne valjas svaka banka zivi od prodaje pa tako i tvoja famozna

U pbz odem 2 put godisnje i smuci mi se zivot
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 22:29   #722
Quote:
Marko2212 kaže: Pogledaj post
Kao u pbz kad uvaljuju osiguranje 😂
Molim te da ne valjas svaka banka zivi od prodaje pa tako i tvoja famozna

U pbz odem 2 put godisnje i smuci mi se zivot
Ne uvaljuju nego te pitaju da li želiš ili ne. Neće te sigurno preveslati i otvoriti nešto ako to ne želiš, kao što su u erste uvalili kreditnu umjesto debitne jer bi zbog toga ostali bez posla a kreditna i debitna se itekako razlikuju po svim segmentima tako da slučajna greška sigurno nije
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:44   #723
Pozdrav svima Ja sam samozaposlena, obrtnik-paušalac, što znači da ne primam plaću na tekući. Za banku to u suštini znači da nisam zaposlena uopće. Je li itko u sličnoj situaciji uspio ugovoriti maestroplus uslugu u Ersteu?
Old 05.08.2017., 09:51   #724
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ne uvaljuju nego te pitaju da li želiš ili ne. Neće te sigurno preveslati i otvoriti nešto ako to ne želiš, kao što su u erste uvalili kreditnu umjesto debitne jer bi zbog toga ostali bez posla a kreditna i debitna se itekako razlikuju po svim segmentima tako da slučajna greška sigurno nije
Slucajna ili ne, ne mozes biti takav debil da ne vidis ili pogledas sta potpisujes,
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:14   #725
Quote:
Marko2212 kaže: Pogledaj post
Slucajna ili ne, ne mozes biti takav debil da ne vidis ili pogledas sta potpisujes,
Ja znam što sam tražio i potpisivao i imao sam dojam da mi je čovjek sve dobro rješio,a sad da li me je netko iz Zagreba zaribao ili mi je čovjek na šalteru nešto uvalio među onom hrpom papira koju sam potpisivao-ne znam. I to je stvarno bila hrpa jer se radilo o više stvari odjednom i nije uopće bilo problema...sve sam letimično gledao. Ali uvjeren sam da je na papirima pisalo "Visa Electron". Moguće je da sam u krivu....ljudska psihologija, jbg....vide ljude u krugu kako bacaju jedni drugima loptu, a ne vide čimpanzu kako pleše u centru

A što je bilo...ne znam. Od jedne poznanice koja isto radi u ERSTE sam čuo da trebam osobno kontaktirat ERSTE Card Club jer je vjerojatno tamo netko zaribao. Naime, poslovnica u mom gradu je samo posrednik.
Već bi ovo bilo rješeno da nisam radio od mraka do mraka cijeli tjedan pon-sub. Nisam imao vremena da razmišljam uopće.
Baš je u krasno vrijeme došlo....
Kreditna mi uopće ne treba.
Budem slao majlove i zvao, možda napišem update o ovoj cijeloj mini drami.
Čudnovati Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:25   #726
Erste card club izdaje samo kreditne kartice, a banka izdaje debitne.
Ukoliko na svojoj kartici imaš uzdignute brojeve i slova ili piše erste card club, uvalili su ti kreditnu a kreditna se izdaje isključivo na zahtjev što znači da njima tvoj potpisani zahtjev nije stigao, kartica ti ne bi bila izdana.
Ako ti piše samo erste banka i brojevi i slova nisu uzdignuti onda je debitna.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:35   #727
Jel još netko dobio ponudu za online kredit preko netbankinga bez odlaska u poslovnicu,
Meni nude 41000kn do max 7 god,kamata 6,9
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:10   #728
zaposlio sam se trebam tekući

vidim da erste daje karticu s maestro podrškom. dosad sam koristio žiro pbz koji ima visa sustav. visa vs maestro ? ima kakvih značajnih razlika?
dF]l[xxx3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:14   #729
Ima u tome da je Visa globalno prihvaćenija. Ako putuješ to ti je značajna razlika

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 01:00   #730
znači u rh nebi trebalo biti razlike?

vidim da naplaćuju izdavanje kartice i pin-a jednokratno 35kn. i vođenje računa 9kn.
pbz je 7kn kolko vidim bez naknade na otvaranje.. može neki komentar? simpatičan mi je erste, čini mi se da nema gužvi, makar ako imam internet bankarstvo pitanje koliko ću ići u poslovnicu. draži su mi austrijanci od talijana, jel ok otići u erste ili sam glup što idem gdje je skuplje ?
dF]l[xxx3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:03   #731
Odi tamo gdje imaš više bankomata (ako ćeš često dizati lovu), tamo gdje ti je jeftinije i gdje ti je dobar net banking. Meni u Ri najviše paše Erste jer ima najviše bankomata, a net banking je zbilja odličan (kao i mobilan).

Poslovnice ćeš tako i tako rijetko viđati, sve se sad da riješiti preko interneta.

2kn mjesečno (24kn godišnje) nije puno ako ti banka više paše...

Pogledaj i cijenu net bankinga u pbz, u erste me tekući sa maestrom + net banking izađe 15kn mjesečno...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:29   #732
Quote:
dF]l[xxx3r kaže: Pogledaj post
znači u rh nebi trebalo biti razlike?

vidim da naplaćuju izdavanje kartice i pin-a jednokratno 35kn. i vođenje računa 9kn.
pbz je 7kn kolko vidim bez naknade na otvaranje.. može neki komentar? simpatičan mi je erste, čini mi se da nema gužvi, makar ako imam internet bankarstvo pitanje koliko ću ići u poslovnicu. draži su mi austrijanci od talijana, jel ok otići u erste ili sam glup što idem gdje je skuplje ?
Imaj u vidu da je vlasnik erste banke ne austrijska sparkasse nego ista tvrtka, ali za istočnu europu, ova austrijska je sama za sebe.
Dok je vlasnik pbza jedna od najjačih korporacija na svijetu, sparkasse nije ni blizu.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 01:43   #733
@dF

Mislim da ti ovo sve govori

Operating income
Erste group: €1,336 million
Intesa Sanpaolo: €17.149 billion

To je ukupno poslovanje u svim državama gdje posluju.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:38   #734
Pozdrav.
Zanima me je li tko ugovarao gotovinski zajam koji nude preko Netbankinga?
Trebaju mi novci za auto pa ne znam je li bolje da uzmem taj zajam ili da tražim kredit u banci.
damba89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:17   #735
Quote:
damba89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zanima me je li tko ugovarao gotovinski zajam koji nude preko Netbankinga?
Trebaju mi novci za auto pa ne znam je li bolje da uzmem taj zajam ili da tražim kredit u banci.
Ja sam htio ali dok sam se promišljao maknuli su mi ponudu
Mislim da je bolje preko neta jer ne čekaš na red,ne nosiš papire bankaru itd,itd i lova sjeda puno brže
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:23   #736
Akrivirao sam m banking i prvo mi je glupo sto kad se ude odmah se vidi stanje racuna nema opcije da se sakroje negdje.
E sad druga stvar, di mogu viditi neki trosak koji je u najavi npr di sam provukao karticu na Pos uredaju ali na m bankingu jos pokazuje stanje prije tog troska pa i automatski vise novaca.
Na net bankingu je drukcije, vidi se sa strane trosak u najavi koji se treba naplatiti, ovdje ne vidim di bih bilo to
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:46   #737
Piše ti ispod glavnog stanja računa sivo "Raspoloživo: ... HRK". Znači možeš samo vidjeti za koliko će te teretiti za dan/dva, ali nema i opcije da vidiš za što će te točno teretiti kao i na net bankingu (barem ne koliko ja znam).
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:55   #738
Aha tnx sad vidim ali posto ja imam odobreni minus do 200 posto onda mi pokazuje cifru koja je raspoloziva sa tim minusom pa se ne kuzi, moram oduzimati da dodem do stvarne cifre. Na net bankingu kad se klikne za naplatu tocno se vidi sta ce teretiti ime pos uredaja i iznos
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:02   #739
Da, na net bankingu je to nešto bolje poslošeno ali što je tu je, ja nisam uspio naći na mobilnom isto tako neki popis gdje i zašto će te teretiti...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:17   #740
Koji su to lihvari kazu mi posto imam net banking da ce mi aktivirati m banking godinu dana free i danas mi naplate dodatno za m banking haha, koja lopovska drzava i banka. Sutra cu ih zvati hebat cu im sve, nije stvar u 4-5 kn nego kako veslaju ljude besplatno pa onda naplate, ako prodje prodje...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.