Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 13:43   #9841
Prvo, ljudska povijest je krvava, nema dana na koji nije obljetnica neke tragedije.

Drugo, kultura je uvijek značila otpor. Ili su bili neobazrivi i glumci koji su pod snajperima išli na probe i držali predstave u Sarajevu pod cijelom opsadom? Ili Parižani koji su izašli večerati na otvorenom nakon terorističkog napada? Onda su svi stavljali francuske zastave na fejs profile od silnog divljenja i potpore.

A kod nas opskurna šačica ratnih profitera dirigira zbog želje za vlasti. I biva slušana.
Ay Carmela is offline  
Old 05.10.2017., 13:48   #9842
Kužim kaj hoćete reć, ali to je druga priča i možemo negdje drugdje o tome. Osvrnula sam se na obilježavanje obljetnica općenito i to kako je to licemjerno. Nije. Ne može se svaki dan obilježavati pa se obilježava na taj dan kad se već odredi. Normalno da je to onda svima pred nosom i vidljivije pa ispada da se druge dane niti ne misli na to. Pa ono...ne misli se. Ne možeš tako živjeti.
Hilda is offline  
Old 05.10.2017., 13:52   #9843
Ma ok, ja sam se zapravo krivo nadovezala, kuzim sta zelite rec, ja o nekim drugim kontekstima govorim. Htjedoh reci samo, da je def manji stupanj licemjerstva otkazivanje Noci Kazalista u par kazalista i tog nekok kakti pijeteta, od stupnja licemjerstva politicara i recimo velikih branitelja iz satora koji svi redom zive ko bubrezi u loju na racun izmedju ostalog, i tog jadnog Vukovara. Enihau, masila sam temu skroz, slazem se.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 05.10.2017., 13:59   #9844
Političari uvijek ignoriraju sve osim vlastite guzice. Trebali smo se na to već naviknuti ili glasati drugačije.
Ay Carmela is offline  
Old 05.10.2017., 14:49   #9845
Pa normalno da je licemjerno, odu se tamo nažderati i napiti i vrate se u svoje udobne domove, kad toliko narikavaju za Vukovarom zašto se ne presele tamo, ima li veće časti od velikih domoljuba živjeti tamo? Ali ne, bolje je glumiti velikog domoljuba i jednom godišnje dupe dopeljati tamo, malo se naslikati, najesti, pustiti koji krik uz Thompsona, izbaciti nakupljenu agresiju i vratiti se doma..

Taj grad je toliko ispolitiziran da je prestrašno, evo novac za onaj toranj je već par puta zamračen, što reći, to se može samo kod nas dogoditi, da se već par puta skuplja za jednu stvar i novac netragom nestane, a ljudi šute, onak jer čim ukažeš na takve stvari odmah si neprijatelj, komunjara i slično, najbolje mi je kad se takvi epiteti dijele 20/30 godišnjacima koji nisu bili rođeni za vrijeme rata ili su bili klinci i većina ih nema veze s istim i žele budućnost, a ne stalno vraćanje na prošlost i neke ratove, strava...
kosjenka- is offline  
Old 05.10.2017., 15:02   #9846
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post


Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk
To ti je u settingu Tapatalk. Tamo promjenis ili ukines signaturu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 05.10.2017., 16:07   #9847
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
To ti je u settingu Tapatalk. Tamo promjenis ili ukines signaturu.
Joj, hvala na prosvjetljenju

Zivcira me taj potpis, pa je i u skladu sa temom
c.c. is offline  
Old 05.10.2017., 21:47   #9848
Ljudi, Halloween je 31.10., a ne 30.10.
Svi sveti 1.11., a Dusni dan 2.11.




I mene zivcira potpis i ne znam naci postavke!
Gzena is offline  
Old 06.10.2017., 08:55   #9849
Živcira me opće nekultura. Uđem u lift i kažem čovjeku - dobar dan. Ovaj gleda kroz mene i ne kaže ništa.
Uđem u dućan/banku/poštu i kažem dobar dan. Tu i tamo netko odzdravi, većinom ne.
Pa kaj se to više ne radi?
Dajte me prosvijetlite da se više ne sramotim.
TIT is offline  
Old 06.10.2017., 09:03   #9850
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ljudi, Halloween je 31.10., a ne 30.10.
Svi sveti 1.11., a Dusni dan 2.11.




I mene zivcira potpis i ne znam naci postavke!
Kad otvoriš tapatalk, prije nego uđeš u forum koji želiš, gore u desnom kutu ti je čovječuljak. To si ti. Na to klikni pa se otvori cijela lista mogućnosti, skrolaj do postavke, klikni na postavke, otvori se opet lista mogućnosti, skrolaj do potpis, klizni na gumb za isključenje.
Neke starije verzije imaju mogućnost izbora da promijeniš potpis i slično, mislim 3 mogućnosti, ako imaš tako klikni bez potpisa..
Ako ti je na engleskom, sve isto, samo na engleskom
Hilda is offline  
Old 06.10.2017., 10:00   #9851
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Živcira me opće nekultura. Uđem u lift i kažem čovjeku - dobar dan. Ovaj gleda kroz mene i ne kaže ništa.
Uđem u dućan/banku/poštu i kažem dobar dan. Tu i tamo netko odzdravi, većinom ne.
Pa kaj se to više ne radi?
Dajte me prosvijetlite da se više ne sramotim.
I mene ovo živcira. Baš jako. Nepristojno i snobovski, pogotovo kad je očito kome je pozdrav upućen.
Krekushka is offline  
Old 06.10.2017., 10:58   #9852
Nisam sigurna da me zivcira, vise mi nije jasno.
Posast gurmanskih jela i pica koja se sastoje od toga da se u nesto relativno uobicajeno nakrca Kinder buena, kockice cokolade i sl.
Npr. sad mi je iskocila neka vruca cokolada (ili kava ) s ubacenim rafaelima na vrh.
Masa palacinkarnica nudi palacinke na koje nabacaju i komade slatkisa.
Ne znam, meni to nekako ne sjeda...
Mis, mozda na prvu i izgleda zanimljivo, ali mi je nekako previse.
Manje je vise.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 06.10.2017., 11:41   #9853
Joj, ja neki dan vidjela Milku s jelly bombonima. Meni to izgleda grozno, i ne bi mi palo na pamet tako nešto spariti.
TIT is offline  
Old 06.10.2017., 12:41   #9854
Možda su oni kojima je palo na pamet bili u pms-u ko ja nedavno kad sam rafaelo kuglicu kompletno uvaljala u lino ladu jer mi je svako samo za sebe bilo premalo, pree...nešto

Zadnje uređivanje Hilda : 06.10.2017. at 13:02.
Hilda is offline  
Old 06.10.2017., 12:55   #9855
Ja sam sad random nešto čitala i živicra me kad se žene praktički hvale il ne znam kako nazvati to, da svoje dečke/muževe ne mogu same poslati u dućane. Jer jadni ne znaju gdje što stoji, kakvo treba kupiti, koliko čega. Ili nedajbože da ga šalješ po uloške il nešto nakon poroda.
Ne znam jesu li stvarno muški toliko glupi ili su žene takvi control freakovi. Il nešto treće

Ja sam svog slala i po raznorazne stvari nakon poroda, nakupovao mi i mrežastih gaćica i uložaka i svašta nešto. Za neke stvari me tražio samo da mu nađem sliku pakiranja.
I u shopping ide bez problema, ne smatram da je nesposobni mulac koji nam ne zna kupiti ne znam, toaletni papir, sokove...
Snow Fairy is offline  
Old 06.10.2017., 13:17   #9856
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam sad random nešto čitala i živicra me kad se žene praktički hvale il ne znam kako nazvati to, da svoje dečke/muževe ne mogu same poslati u dućane. Jer jadni ne znaju gdje što stoji, kakvo treba kupiti, koliko čega.
ima ih kol'ko hoćeš, niti se snalaze u stanu (a i što bi, kad uvijek netko drugi rinta), niti su verzirani u dućanu jer to je prava tlaka, doći recimo na odjel gdje stoje mliječni proizvodi i potruditi se malo vidjeti prvo što ima, a drugo ima li ono što tražiš

to njanjkanje "ne znam ja" (naročito kod starijih muškaraca, koji NIKAD nisu obavljali samostalno kupovinu, niti svojih gaća, ili vrlo rijetko, dakle za dugog životnog staža nisu se prisilili da nauče, a nisu očito ni trebali) mi ide na živce, blago je reći, slično ženskoj mimozi koja ne zna ili ne želi "žarulju promijenit'" ili već nešto.

nikad to nisam razumijela, pogotovo nekad, kad je "muškarac bio glava kuće" - pa mislim, kad si toliko poseban, pametan, moćan i snažan, kak' si onda ne znaš sam kupiti gaće, svezati kravatu ili prepoznati čemu koji predmet i deterđent služi u kuhinji i kupaoni? nikad ne znaš, moglo bi ti zatrebati.

i mama bi, sine, da netko stalno titra oko nje i sve nabavi i napravi, očisti, pospremi...kad se digne od stola, da joj drugi tanjure kupi...lol
ekaliopa is offline  
Old 06.10.2017., 13:27   #9857
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
I u shopping ide bez problema...
meni je ova konstrukcija nenormalna
pa naravno da ide u shoping bez problema
ne vidim zašto ne bi išao?

hilda, ja kad kliknem tapatalk odmah mi otvara forum
i ode m back pa back i vrati me na mobitelski desktop

edit - jesam!!!!!!!!!!
Gzena is offline  
Old 06.10.2017., 14:01   #9858
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da me zivcira, vise mi nije jasno.
Posast gurmanskih jela i pica koja se sastoje od toga da se u nesto relativno uobicajeno nakrca Kinder buena, kockice cokolade i sl.
Npr. sad mi je iskocila neka vruca cokolada (ili kava ) s ubacenim rafaelima na vrh.
Masa palacinkarnica nudi palacinke na koje nabacaju i komade slatkisa.
Ne znam, meni to nekako ne sjeda...
Mis, mozda na prvu i izgleda zanimljivo, ali mi je nekako previse.Manje je vise.
Ne brini, to ti se ionako svodi na pola Kinder buena u palačinki, jednu Bajaderu, jedan Rafaello i sl. Glavno da naplate.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 06.10.2017., 14:07   #9859
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam sad random nešto čitala i živicra me kad se žene praktički hvale il ne znam kako nazvati to, da svoje dečke/muževe ne mogu same poslati u dućane. Jer jadni ne znaju gdje što stoji, kakvo treba kupiti, koliko čega. Ili nedajbože da ga šalješ po uloške il nešto nakon poroda.
Ne znam jesu li stvarno muški toliko glupi ili su žene takvi control freakovi. Il nešto treće .
To je onaj sindrom potrebnosti ili "toliko sam nezamjenjiva da ako ja ne napravim svijet ce prestat postojat". Pocevsi od Majki koje naprave nesposobne invalide od sinova i samo ih dalje predaju nevisti koja nastavi po istom.
Ne kuzim, ali same su si krive. Al nemoj srat onda i nemoj me tjerat da slusam kao "onaj tvoj" ne zna kosulju opeglat. Pa nauci ga. Kolko tesko moze bit, posjednes ga, das mu jednu staru za probu i ajmo .- prvo kragna pa rukavi pa redom, i nek vjezba. Ko u skoli. I bok.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 06.10.2017., 14:46   #9860
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
To je onaj sindrom potrebnosti ili "toliko sam nezamjenjiva da ako ja ne napravim svijet ce prestat postojat". Pocevsi od Majki koje naprave nesposobne invalide od sinova i samo ih dalje predaju nevisti koja nastavi po istom.
iz iskustva znam da je ovo izraženije što si više jugoistočno

u sarajevu su se čudili što sam muža doma ostavila (pa kako će on sam - odgovorila sam da je odrastao muškarac koji si sam zna i speglat i skuha i pospremit ), pa je čudo bilo i što sam sama autom došla dolje...

u ljubljani se nitko nije iščuđavao što mi je muž sam doma i brine se sam o sebi
atlantis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.